5 та 6 жовтня у м. Ужгород відбувся пленум Асоціації акушерів-гінекологів України та науково-практична конференція з міжнародною участю «Акушерство, гінекологія, репродуктологія: сьогодення та перспективи». Співголовами конференції були міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко, академік, президент НАМН України Віталій Цимбалюк, президент ГО «Асоціації акушерів-гінекологів України» академік НАМН України Валерій Запорожан.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся ректор НУОЗ України імені П.Л. Шупика академік НАМН України Вʼячеслав Камінський. У роботі конференції взяли участь іноземні доповідачі: професор Філіп Декамп, віце-президент FIGO (Міжнародна федерація гінекологів та акушерів, Франція), та професор Франк Лоувен, обраний президент EBCOG (Європейська рада та коледж акушерів-гінекологів, Німеччина).

Активну участь у роботі науково-практичної конференції і пленуму Асоціації акушерів-гінекологів України взяла кафедра акушерства та гінекології № 1 НУОЗ України імені П. Л. Шупика. Від групи авторів з доповіддю на тему «Сучасні аспекти терапії масивних акушерських кровотеч згідно концепції DCR» виступив завідувач кафедри професор Олег Голяновський.

Також на конференції з доповідями з актуальних тем акушерства та гінекології виступили аспіранти кафедри: С. Фролов, І. Голеня, К. Супрунюк. Крім того, проф. Олег Голяновський провів майстер-клас на тему «Профілактика масивних крововтрат на тлі PAS (placenta accreta spectrum)». Доповіді та майстер-клас викликали зацікавленість та жваву дискусію серед учасників науково-практичної конференції.