Кафедра акушерства та гінекології №1 НУОЗ України імені П.Л. Шупика з 06.11 по 20.11.2024 провела виїзний цикл тематичного удосконалення “Актуальні питання акушерства та гінекології з позицій доказової медицини” в місті Ніжин.
Заняття проводили за змішаною формою навчання, як онлайн, так і безпосередньо в Ніжинському міському пологовому будинку. У навчальному процесі взяли участь завідувач кафедри, професор О. Голяновський, професор Т. Романенко, куратор, доцент О. Морозова та викладачі кафедри. З позицій доказової медицини і на засадах впровадження найбільш ефективних перинатальних технологій були розглянуті сучасні підходи до раціонального ведення вагітності та пологів. Лекційні, семінарські заняття проводилися в пологовому будинку з відпрацюванням практичних навичок ведення пологів, профілактики акушерських кровотеч, тромбоемболічних ускладнень і післяпологових гнійно-запальних захворювань, також було розглянуто сучасні аспекти терапії масивних акушерських кровотеч згідно концепції DCR (Damage Control Resuscitation).
Частину практичних занять було проведено в умовах операційної. Особливу увагу приділено ролі гемостатичних агентів і сучасних підходів до переливання компонентів крові, а також алгоритмам міждисциплінарної взаємодії. Розглянуто сучасні методи діагностики істмоцеле, включно з ультразвуковими і гістероскопічними методами та шляхи профілактики вагітності в рубці після кесаревого розтину. З лікарями- слухачами циклу було обговорено значення планування вагітності та вибору оптимального способу розродження для пацієнток із рубцем на матці, а також профілактичні заходи, спрямовані на зниження ризику формування істмоцеле.
Викладачами було детально розглянуто питання сучасних підходів до ведення гінекологічної патології, таких як гіперплазія ендометрія, кісти яєчників та інші порушення, відповідно до міжнародних клінічних протоколів, зокрема обговорено новітні методи діагностики, включаючи УЗД з допплерографією, гістероскопію та маркери онкогінекологічного ризику. а також методам хірургічного лікування — лапароскопії, гістерорезектоскопії та малоінвазивних втручань.
Зацікавленість лікарів викликало проведення клінічних розборів кейсів із детальним аналізом діагностики і лікування, що дозволило учасникам удосконалити навички прийняття рішень у складних клінічних ситуаціях. Викладачі кафедри акцентували увагу слухачів на прогностично-профілактичному підході з метою мінімізації можливих ускладнень перебігу вагітності, пологів і гінекологічної патології.
Усі слухачі циклу висловили подяку за надання сучасних теоретичних та практичних розробок щодо сучасних підходів для ведення розродження.