Діагностування раку під час вагітності завжди стає драматичною подією, що призводить до складної дилеми для вагітної пацієнтки, її сім’ї та лікарів. Незважаючи на орфанність раку під час вагітності в останні роки спостерігається збільшення випадків такого поєднання. Ця тенденція зумовлена старшим віком материнства (22% жінок Європи на момент перших пологів старші 35 років). Відомо, що ризик розвитку більшості видів раку з віком збільшується.
При викладенні навчального матеріалу на циклі професор Наталія Павлівна особливу увагу приділила найскладнішій проблемі – лікуванню гінекологічного раку у вагітних. У зв’язку з дефіцитом доказової бази та відсутністю чітких рекомендацій клініцисти тривалий час відмовлялися лікувати таких пацієнток і переривали вагітність. За ініціативи Європейського товариства гінекологічної онкології (ESGO) ситуація кардинально змінилася з 2007 року. Результатом роботи товариства стало створення у 2014 році Європейської мережі «Рак, безпліддя та вагітність» (INCIP). Одним з напрямків роботи INCIP була розробка рекомендацій щодо діагностики та лікування гінекологічного раку у вагітних.
Перша міжнародна узгоджувальна конференція по створенню протоколу лікування гінекологічного раку у вагітних була проведена 3 липня 2008 року. Результатом конференції стало поглиблення знань лікарів в області лікування гінекологічного раку у вагітних. Усього проведено три узгоджувальні конференції, остання з яких відбулася у 2019 році, на яких аргументовано задокументовані стан матері та дитини, використання нових методів лікування. Така інформація необхідна для більшої впевненості лікарів при лікуванні гінекологічного раку, асоційованого з вагітністю.
На теренах СНД найбільший акушерський досвід лікування раку у вагітних (більше 800 випадків) мають колеги кафедри репродуктивного здоров’я і медичної генетики Білоруської медичної академії післядипломної освіти (м. Мінськ). За попередньою домовленістю доцентка кафедри цього закладу Надія Андрєєва в прямому ефірі прийняла участь в навчальному процесі на циклі тематичного удосконалення і представила унікальний досвід діагностики та лікування хворих зі злоякісними захворюваннями під час вагітності, отриманий білоруськими колегами. Слухачі циклу мали змогу поставити питання, на які отримали вичерпні відповіді.