На честь 100-річного ювілею Національного інституту раку в НСК «Олімпійський» з 30 вересня по 2 жовтня проходив «ХІV з'їзд онкологів та радіологів України». Організатори з’їзду, Асоціація онкологів України запропонували кафедрі онкології НУОЗ України імені П. Л. Шупика долучитись до проведення круглого столу завідувачів та завучів кафедр онкології закладів вищої медичної освіти України до- та післядипломного рівня освіти.
Першого жовтня, відповідно до програми з’їзду, в сесійній залі «ALTIUS» о 16:00 відбулося засідання круглого столу. Модератором круглого столу був завідувач кафедри онкології НУОЗ України імені П. Л. Шупика професор Прокіп Гордійчук. Під час круглого столу розглядалася і активно обговорювалася тема «Проблеми та перспективи освітнього процесу у підготовці фахівців за спеціальністю «Онкологія». На засіданні були присутні представники 14 кафедр онкології (із 18-ти запрошених). Основними питаннями, що розглядалися, стали: організація навчального процесу з урахуванням сучасних викликів; завдання та перспективи викладання курсу «Онкологія» та безперервного професійного розвитку лікарів онкологічних спеціальностей; видавнича діяльність НПП, проблеми і шляхи її вирішення.
Після аргументованих виступів і дискусій за результатами круглого столу учасники прийняли рішення і проголосували за пропозиції, які згодом були включені до резолюції з’їзду.
З огляду на зростання захворюваності і смертності від злоякісних новоутворень в Україні та у світі в цілому, стрімкий розвиток діагностичних та лікувальних онкологічних технологій, досягнення у молекулярно-генетичній біології пухлин – гостро постає потреба у формуванні високопрофесійних, компетентних лікарів-онкологів. Для забезпечення медицини такими кадрами необхідно:
1) повернути до Переліку спеціальностей підготовки в інтернатурі спеціальність «Клінічна онкологія», яка є основою підготовки професійного лікаря-онколога;
2) збільшити кількість годин та тривалість курсу з онкології до 120 навчальних годин (лекції, семінари, практичні заняття) для підготовки студентів у закладах вищої медичної освіти з метою формування необхідного рівня базових знань;
3) збільшити тривалість курсів спеціалізації з «Онкохірургії» та «Онкогінекології» до одного року після проходження інтернатури за спеціальностями «Хірургія» та «Акушерство і гінекологія»;
4) удосконалити план і програму підготовки в інтернатурі за спеціальністю «Клінічна онкологія» та призначити відповідальним за підготовку відповідних спеціалістів НУОЗ України імені П. Л. Шупика.
Учасники круглого столу мають надію, що представлені пропозиції будуть розглянуті центральними органами виконавчої влади.