Google search

 
 

Відбулося чергове засідання колегії Міністерства охорони здоров’я України під головуванням міністра охорони здоровʼя України Віктора Ляшка за участі голови комітету ВРУ з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайла Радуцького та міністра Кабінету Міністрів Олега Немчінова. Під засідання учасники розглянули низку ключових для медичної галузі питань, зокрема, йшлося про євроінтеграційні успіхи України у сфері охорони здоровʼя, рівень заробітних плат медиків в регіонах, молодіжну політику та досягнутий прогрес у виконанні попередніх рішень Колегії. 

25 березня 2025 року лікарі-інтерни стоматологічного факультету склали ліцензійний інтегрований іспит «Крок 3» за спеціальністю «Стоматологія», продемонструвавши високу явку.

1 квітня 2025 року на кафедрі хірургії та судинної хірургії Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика розпочали навчання лікарі-інтерни ІІІ року за спеціальністю "Хірургія".

У 2025 році в Україні при поданні заяв на відкриті та фіксовані конкурсні пропозиції вступники обов'язково зазначають один з таких варіантів:

  • «Претендую на участь у конкурсі на місце державного або регіонального замовлення і на участь у конкурсі на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб у разі неотримання рекомендації за цією конкурсною пропозицією за державним або регіональним замовленням»;
  • «Претендую на участь у конкурсі виключно на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб, повідомлений про неможливість переведення в межах вступної кампанії на місця державного або регіонального замовлення».

27-29 березня, у м. Валлета (Мальта) відбулися збори Генеральні асамблеї Європейського товариства фізичної та реабілітаційної медицини та Секції і Ради ФРМ Європейського союзу медичних спеціалістів. Делегатами від України на цих зібраннях стали: завідувач кафедри реабілітаційної медицини, фізичної терапії та спортивної медицини НУОЗ України імені П.Л. Шупика, голова правління ГО УТФРМ, професор Олександр Владимиров (Київ), доценти Володимир Голик (Дніпро), Оксана Гдиря (Львів), члени ГО УТФРМ. 

26 березня 2025 року кафедра педагогіки, психології, медичного та фармацевтичного права Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика спільно з Приватним вищим навчальним закладом “Київський медичний університет” провела ХХIII Міжнародну наукову конференцію на тему «Стратегії утвердження української національної та громадянської ідентичності здобувачів вищої медичної освіти».

Завідувач кафедри медицини невідкладних станів НУОЗ України імені П.Л. Шупика, професор Антон Волосовець узяв участь у другій, завершальній частині навчального проєкту під егідою ООН та Української асоціації лікарів-психологів (УАЛІП). Проєкт був присвячений питанням психічного здоров’я та невідкладної психологічної допомоги.

Завідувач кафедри терапії, вік-асоційованих захворювань і діабетології, професор Борис Маньковський отримав відзнаку за рецензування наукових робіт у міжнародних журналах.

26 березня 2025 року у Медичному реабілітаційному центрі «Пуща-Водиця» МВС України відбулася зустріч робочої групи з питань впровадження каністерапії як методу медико-психологічної реабілітації пацієнтів. Серед запрошених учасників заходу був завідувач кафедри медицини невідкладних станів НУОЗ України імені П. Л. Шупика, професор Антон Волосовець.

На кафедрі сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги НУОЗ України імені П. Л. Шупика триває підготовка інтернів, які опановують усі тонкощі роботи лікаря первинної медичної допомоги. Навчання відбувається як у форматі аудиторних занять, так і в режимі онлайн, що дає можливість поєднувати теоретичні знання із практичною роботою. Особливістю кафедри є широкий спектр клінічних баз, де проходять навчання майбутні лікарі (це державні та приватні медичні заклади). Наприклад, клінічна база медичного центру «Lior», на якої створені всі умови, щоб лікарі-інтерни змогли зануритися у реальні умови роботи сімейного лікаря, спостерігати різні клінічні випадки, опановувати сучасні методи діагностики й лікування.

Завідувач кафедри акушерства, гінекології та перинатології, професор Наталія Педаченко разом із лікарем-ендокринологом вищої категорії, к.мед.н. Ларисою Луценко виступили з доповіддю на тему: «СПКЯ: метаболічні порушення, коморбідність та репродукція». Під час виступу була представлені новітні наукові дані щодо розвитку та лікування синдрому полікістозних яєчників, спікери поділилися власним досвідом та баченням проблеми.

27 березня 2025 року на кафедрі хірургії та судинної хірургії Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика МОЗ України (завідувач кафедри – професор С. Cаволюк) відбулася проміжна атестація лікарів-інтернів ІІ року навчання.

Читайте також