(далі - тренінговий центр ВКПЗЛП)
Загальна інформація: тренінговий центр ВКПЗЛП створений за Наказом від 14.12.2023 № 4923 "Про перейменування, реорганізацію, створення та ліквідацію структурних підрозділів" на виконання рішень вченої ради НУОЗ України імені П. Л. Шупика від 22.11.2023 (протокол №9) і є підрозділом Навчально-виробничого центру симуляційних методів навчання імені Андрія Ткаченка
Мета створення:
- удосконалення підготовки сучасних конкурентоздатних спеціалістів медичними (фармацевтичними) знаннями і практичними навичками;
- швидке реагування в науково-освітньому процесі на нові тенденції в клінічній практиці на засадах доказової медицини та актуальні зміни в навчальних програмах короткострокових заходів залежно від потреб медичної допомоги населенню відповідно до вимог нормативних документів;
- формування та удосконалення практичних навичок комунікації з пацієнтами у медичних фахівців в аудиторії (off line).
Завдання тренінгового центру ВКПЗЛП:
- зробити підвищення кваліфікації більш актуальними та відповідним потребам населення, насамперед, в умовах війни;
- налагодити тісний контакт з лікарями практичної медицини для вивчення їх професійних проблем, помилок, недостатку інформації, а також підходів до лікування проблемних випадків;
- забезпечити відпрацювання навичок ефективного спілкування лікаря з пацієнтом;
- навчити лікарів формуванню ефективного маршруту пацієнта при виявленні патологічного стану з будь якої точки звернення пацієнта за медичною допомогою (з урахуванням ризику відмови від лікування через фінансово-організаційні моменти) до остаточного одужання чи стійкої ремісії, з подальшим супроводом пацієнта на основі заходів, розроблених доказовою медициною;
- удосконалювати формування тісної співпраці фахівців різних рівнів медичної допомоги на користь пацієнта.
Навчально-методична робота:
На базі центру проводяться наступні навчальні цикли :
Цикли тематичного удосконалення.
- «Клінічне ведення психічних розладів у пацієнтів медичними фахівцями неспеціалізованих закладів охорони здоров’я за Керівництвом mhGAP»
- «Медико-психологічний супровід дітей та підлітків з психічними і поведінковими розладами з використанням керівництва mhGAP»
- «Курація пацієнта з депресією в загальній лікарській практиці за принципами керівництва mhGAP».
- «Лікування осіб з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів із використанням препаратів замісної підтримувальної терапії».
- «Медичний супровід психовегетативних проявів, обумовлений порушеннями психічного здоров’я людини у різні вікові періоди».
Тренінги
Тренери-викладачі
Матвієць Людмила Григорівна
Матвієць Людмила Григорівна - кандидат медичних наук, доцент тренінгового центру впровадження компетентністного підходу в загальній лікарській практиці Навчально-виробничого центру симуляційних методів навчання імені Андрія Ткаченка, доцент кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги Національного університету здоров’я України імені П.Л. Шупика,
Лікар загальної практики-сімейної медицини вищої категорії, психіатр, психотерапевт вищої категорії.
Матвієць Л.Г працює в тренінговому центрі впровадження компетентністного підходу в загальній лікарській практиці Навчально-виробничого центру симуляційних методів навчання імені Андрія Ткаченко НУОЗ України імені П. Л. Шупика з 05.01.2024 року з моменту його заснування.
Матвієць Л. Г. працює з листопада 2012 року працює на кафедрі сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги раніше 1.0 ставку, зараз на 0,5 ставки.
Навчалась у Вінницькому медичному інституті імені М.І.Пирогова з 1975 по1981 рік за фахом «лікувальна справа».
27.05.2014 року Матвієць Л. Г. захистила дисертаційну роботу «Оптимізація комплексної реабілітації пацієнтів похилого віку з гіпертонічною хворобою у практиці сімейного лікаря із застосуванням психологічних методів» на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.38 – загальна практика – сімейна медицина (медичні науки). Має вчене звання доцента.
Матвієць Л. Г. має вищу кваліфікаційну категорію за фахом «Загальна практика-сімейна медицина», вищу кваліфікаційну категорію за фахом «Психотерапія», фах «Психіатрія».
Матвієць Л. Г. підвищувала свій професійний рівень:
15.04 -19.04 2024: повторний тренінг для тренерів та супервізорів із mhGAP (32 години) за Програмою дій ВООЗ із подолання прогалин у сфері психічного здоров’я (mhGAP) з метою впровадження програми mhGAP в навчальний процес в ВУЗах на додипломному і післядипломному рівнях (пілотний проект ВООЗ).
Сертифікат № 304/2023 тренера та супервізора із mh GAP.
20.11 – 24.11.2023: тренінг для тренерів та супервізорів із mhGAP (32 години) за Програмою дій ВООЗ із подолання прогалин у сфері психічного здоров’я (mhGAP).
03.11 – 05.11.2021: тренінг МОЗ України для тренерів «Важливі навички в періоди стресу» за програмою дій ВООЗ із подолання прогалин у сфері психічного здоров’я (mhGAP).
15.04. – 19.04.2019: тренінг Українського та Центрально-Азійського Центру передачі технологій роботи з мережею наркозалежних (Addiction Technology Transfer Center Network АТТС), програма навчання національних тренерів України «Інтеграція сучасних наукових знань в сферу профілактики та лікування розладів, пов’язаних з вживанням психоактивних речовин, для осіб з ВІЛ або підвищеним ризиком інфікування ВІЛ», м. Київ.
03.09. – 12.09.2019: тренінг підготовки Українських національних тренерів по лікуванню ВІЛ та наркотичної залежності в Україні «Сучасні знання в практиках лікування людей з залежностями» 03.09-05.09. 2019. Los Angeles, CA; 06.09-12.09.2019 San Diego, CA.
04.03. – 10.03.2020: тренінг для викладачів вищих навчальних закладів, присвячений комплексному лікуванню розладів внаслідок вживання психоактивних речовин «Універсальний Лікувальний Навчальний план (UTC)», організований Colombo Plan Drug Advisory Programme (USA).
20.02. – 21.02.2020: мастер-тренінг для Національних тренерів «Практика, яка базується на доказових даних, та включає керування непередбаченими обставинами, для усунення порушень, пов'язаних з вживанням стимуляторів, серед людей з ВІЛ і схильних до ризику», спрямований на підвищення кваліфікації Національних тренерів Українського та Центрально-Азійського Центру передачі технологій роботи з мережею наркозалежних.
06.02 – 07.02.2020: тренінг для Національних тренерів «Основи супервізії з мотиваційного консультування», заснований на програмі MIASTEP, розроблений ATTC USA та схвалений SAMHSAта NIDA.
Отримала сертифікат №14 Національного тренера Українського і Центрально-Азіатського Центру передачі технологій роботи з мережею наркозалежних (ATTC USA).
В 2018 році пройшла стажування за освітньою програмою для лікарів франко-української співпраці в галузі медицини та фармації (ASFUDS) на клінічних базах університету імені Рене Декарта та університету імені Дені Дідро (Франція).
В 2018 року в м. Лондон пройшла закордонне стажування «Вивчення досвіду Великобританії надання медичної допомоги та ознайомлення з роллю і об’ємом медичної допомоги, яка надається на первинній ланці».
В 2017 році у м. Берлін пройшла курс професійного розвитку щодо вивчення досвіду Німеччини у впровадженні замісної підтримувальної терапії на первинній ланці медичної допомоги.
В листопаді 2015 року пройшла курс Міжнародного тренінгу інструкторів із запобігання та лікування посттравматичного стресового розладу «Основи запобігання та лікування посттравматичного стресового розладу», та проведенню тренінгів для лікарів та інших медичних працівників. м. Київ.
6 – 12 вересня 2015 р. семінар інституту відкритого суспільства в
м. Зальцбург (Австрія) «Лідерство і просвітницька діяльність в сестринському догляді за хворим, які потребують паліативної допомоги. Номер курсу 537OSF15;
Матвієць Л. Г. входить до складу мультидисциплiнарної робочої групи з розробки галузевих стандартів медичної допомоги за темами «Опiоїди», Наказ МОЗ України від 18 серпня 2020 року № 1908, за темою «Психічні та поведінкові розлади внаслідок вживання психоактивних речовин та стимуляторів за виключенням опіоїдів, Наказ МОЗ України від 13.08.2021 № 1731.
Матвієць Л.Г. є членом робочої групи з розробки та імплементації mhGAP у після дипломну освіту у співпраці з експертами ВООЗ та МОЗ (Наказ № 848 від 20.02.2024).
Має рівень В2 володіння англійською мовою, що підтверджено сертифікатом №25995 від 04.02.21.
Матвієць Л.Г. веде лікувально-профілактичну роботу на клінічній базі кафедри в ЦПМСД №3 Шевченківського р-ну м. Києва постійно, а також як on-line консультант надає консультативну допомогу лікарям загальної практики-сімейним лікарям – членам асоціації сімейних лікарів м. Києва та Київської області з питань психічного, фізичного та соціального здоров'я їх пацієнтів.
Матвієць Л.Г. входить до складу групи експертів Департаменту охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації за фахом «загальна практика-сімейна медицина», наказ №950 від 14.09.2023. (Наказ ДОЗ Київської ОДА від 14.03.2024 №291-адм (у редакції наказу ДОЗ КОДА від 17.06.24 №593-адм)
Матвієць Л. Г. активно займалася впровадженням Міської цільової програми протидії епідемії ВІЛ на 2017-2021 роки шляхом впровадження надання медичних послуг замісної підтримувальної терапії людям, які вживають ін’єкційні наркотики, на первинній ланці медичної допомоги, а саме, проводила цикли ТУ «Надання інтегрованої допомоги пацієнтам з опіоїдної залежністю на первинній ланці медичної допомоги», семінари для сімейних лікарів та сімейних медичних сестер в центрах первинної медико-санітарної допомоги, в яких відкриваються кабінети щоденної видачі таблетованих наркотичних засобів для пацієнтів замісної підтримувальної терапії.
Матвієць Л. Г. є членом міжнародного товариства спеціалістів із вживання психоактивних речовин (International Society of Substance Use Professionals - ISSUP).
Є секретарем Української асоціації сімейної медицини.
Очолює Асоціацію сімейних лікарів м. Києва і Київської області.
Є членом міжнародних асоціацій WONCA, EURACT, ISSUP.
Тараненко Тамара Вікторівна
Тараненко Тамара Вікторівна - кандидат медичних наук, доцент тренінгового центру впровадження компетентністного підходу в загальній лікарській практиці Навчально-виробничого центру симуляційних методів навчання імені Андрія Ткаченка, доцент кафедри кафедри педіатрії №2 Національного університету здоров’я України імені П.Л. Шупика, лікар-дитячий гастроентеролог.
у 2004 р. закінчила Національний медичний університет імені М.І. Пирогова м. Вінниця, за спеціальністю «Педіатрія».
В період з 2004-2005 рр. навчалася в інтернатурі за спеціальністю «Педіатрія» на кафедрі педіатрії НМАПО імені П. Л. Шупика.
З 2005 р. по 2007 р. навчалася в клінічній ординатурі на кафедрі педіатрії НМАПО імені П. Л. Шупика.
З грудня місяця 2007 року по 24 грудня 2021 року за конкурсом зарахована на посаду асистента кафедри педіатрії №2 НМАПО ім. П.Л. Шупика.
24.12.2021 р. обрана за конкурсом на посаду доцента кафедри педіатрії №2 НУОЗ України ім. П.Л. Шупика.
З 2005 по 2007 рр. працювала лікарем педіатром за сумісництвом в Українському центрі реабілітації дітей з органічним ураженням центральної нервової системи.
У 2012 р. захистила кандидатську дисертацію на тему «Стан судин у дітей з дифузними захворюваннями сполучної тканини та обгрунтування нових підходів до їх лікування» за спеціальністю «Педіатрія» (Диплом ДК№028583 від 13 квітня 2013 р).
З 2010 по 2013 та з з 2017 по лютий 2019 рр. працювала на посаді лікаря-гастроентеролога дитячого за сумісництовм в консультативній поліклініці КМДКЛ №1.
З 2016 р. має вищу кваліфікаційну категорію за спеціальністю «педіатрія» (посвідчення №5587 та №8349 МОЗ України).
В 2014 році отримала спеціалізацію за фахом «дитяча гастроентерологія».
Тараненко Т.В. з 08.02.2021 р. по 19.03.2021 р. пройшла закордонне стажування «Innovative strategies for the development of medical education in Ukraine and EU countries» Medical University of Lublin (Люблін, Польща) 180 годин. Також в 2017 році проходила науково-педагогічне стажування в Medical University of Lublin (Люблін, Польща) за темою «Медична освіта майбутнього: перспективні пріорітетні напрями наукових досліджень» 180 годин.
Є автором (одноосібно та у співавторстві) 25 наукових праць, з них після захисту дисертації – 15, 4 публікації в журналах бази SCOPUS, а також має 1 винахід. У складі авторського колективу приймала участь у підготовці до друку національного підручника «Педіатрія». Систематично приймає участь та виступає у фахових науково-практичних конференціях з міжнародною участю та майстер-класах.
Тараненко Т.В. має рівень В2 володіння англійською мовою, що підтверджено сертифікатом від 13.03.2021р. № 26086.
15.04 -19.04 2024 пройшла тренінг для тренерів та супервізорів із mhGAP (32 години) за Програмою дій ВООЗ із подолання прогалин у сфері психічного здоров’я (mhGAP) з метою впровадження програми mhGAP в навчальний процес в ВУЗах на додипломному і післядипломному рівнях (пілотний проект ВООЗ).
Сертифікат № 309/2023 тренера та супервізора із mh GAP.
Крамаренко Олена Геннадіївна
Асистент тренінгового центру впровадження компетентністного підходу в загальній лікарській практиці Навчально-виробничого центру симуляційних методів навчання імені Андрія Ткаченка, доцент кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги Національного університету здоров’я України імені П.Л. Шупика, лікар загальної практики-сімейний лікар першої категорії , лікар-спеціаліст ультразвукової діагностики.
Рівень компетенцій :
- Консультування, профілактика та ведення пацієнтів різних вікових груп з найбільш поширеними захворюваннями в загальній лікарській практиці;
- Застосування методів ультразвукової діагностики у виявленні захворювань органів черевної порожнини та сечовивідних шляхів;
- Вільне володіння французькою мовою
- Англійська мова рівень А2
- Володіння комп’ютером на рівні користувача
Освіта : Вища медична .
Закінчила Національний Медичний університет ім. О.О.Богомольця в 2004 році за спеціальністю «Лікувальна справа»
Інтернатура за спеціальністю «Загальна практика- сімейна медицина» з 2004 по 2006 рік на базі Національної медичної академії післядипломної освіти ім.П.Л. Шупика
Спеціалізація за спеціальністю «Ультразвукова діагностика» з січня по квітень 2020 року на базі Національної медичної академії післядипломної освіти ім.П.Л. Шупика
Досвід роботи:
Головний лікар, лікар ЗПСМ Калинівської амбулаторії загальної практики- сімейної медицини Макарівської центральної лікарні Київської області з 2006 по 2012 рік
Завідуюча, лікар ЗПСМ Калинівської медичної амбулаторії загальної практики- сімейної медицини Макарівського центру первинної медико- санітарної допомоги Макарівського району Київської області з 2013 по 2014 рік.
Лікар загальної практики-сімейної медицини Бишівської медичної амбулаторії загальної практики-сімейної медицини з 2014 по 2022 рік у складі Комунального закладу «Макарівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Макарівського району Київської області,
Досвід роботи в Госпітальному центрі Агломерації Монтаржі ( Centre Hospitalier de l’Aglomeration Montargoise) Франція :
-Помічник лікаря відділення полівалентної медицини ( Praticien Attache Associe, service de Medicine Polyvalente) з червня 2022 по грудень 2022 року;
-Виконувач функцій інтерна у відділенні медичного обслуговання та реадаптації ( Faisant Fonction Interne , service de Soins Medicaux et de Readaptation) з 01.01.2023 по 15.01.2023;
-Виконувач функцій інтерна у відділенні невідкладної допомоги (Faisant Fonction Interne , service des Urgences ) з січня 2023 по серпень 2024 року.