У медичному часописі «Ваше здоров’я» опублікувано інтерв’ю з начальницею навчально-методичного відділу Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика, доцентом Ольгою Вернер.
Оскільки згідно з новим наказом МОЗ України від 19.01.2021 № 74 «Про затвердження Змін до деяких наказів Міністерства охорони здоров’я України», зареєстрованим у Мін’юсті від 15.03.2021 за № 319/35941, передбачено, що врахування балів за підвищення кваліфікації на циклах тематичного удосконалення в закладах (на факультетах) післядипломної освіти, в тому числі за змішаною (денною та дистанційною) формою освіти, здійснюватиметься не більше 2 разів на 5 років, незалежно від кількості пройдених циклів тематичного удосконалення, Ольга Вернер дає відповіді на наступні питання:
- Раніше передбачалося, що у 2020 році кожен лікар мав набрати 50 балів БПР, а в 2021 році вже 100. Чи змінилася ця норма через те, що лікарі цьогоріч працюватимуть в умовах епідемії і їм точно буде не до заробляння подвоєної кількості балів?
- Чи можна заробити всі необхідні бали дистанційно?
- Чи впливає кількість набраних балів на рівень присвоєної кваліфікації, тобто чи можуть за понаднормову їх кількість присвоїти вищу кваліфікацію, ніж була б передбачена без таких успіхів?
- Коли можна отримати наступну кваліфікаційну категорію?
- Чи переходитимуть надлишкові бали на наступний рік?
- Якщо торік атестації не проводилися, чи враховуватимуться 50 зароблених за той період балів при поданні документів на чергову атестацію у 2021 році?
- Чи враховуються бали, які лікар отримав не за своєю спеціальністю?
- Коли й куди подавати портфоліо в період карантину, чи не змінилися вимоги до його оформлення та способу подачі?
- Як дізнатися, коли потрібно проходити атестацію?
- Хто і як вирішує: лікар проходитиме БПР за розподілом ДОЗ чи за кошти, котрі “вільно ходять” за курсантом?
Відповіді на запитання читайте за посиланням:
https://www.vz.kiev.ua/yak-zmineno-vymogy-do-atestatsiyi-i-z-yakym-bagazhem-do-neyi-gotuvatysya/