Враховуючи те, що попри війну обсяги трансплантації зростають та фінансова стабільність цієї галузі — один із пріоритетів держави.
Щоб оплатити всі трансплантації, проведені цьогоріч, та врятувати якомога більшу кількість реципієнтів, які потребують пересадки, надлишок грошей з програми «Лікування громадян за кордоном», перерозподілено на функціонування системи трансплантації. Слід наголосити, що таке рішення не матиме негативного впливу на пацієнтів, які потребують медичної допомоги за межами України. Програма продовжить працювати в сталому режимі зі збереженням темпів та ефективності. Адже на функціонування трансплантаційної сфери перерозподілять виключно ті кошти, які вдалося зекономити.
«Трансплантація — галузь, якою можемо пишатися. Навіть в умовах повномасштабної війни її розвиток лиш набирає обертів. Всі операції є безоплатними для пацієнтів, вони фінансуються державою: від півтора мільйона гривень за пересадку нирки до 2 мільйонів – за пересадку серця, — зазначив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. — Дякую Уряду за сьогоднішнє рішення: галузь отримує додаткові 212 мільйонів гривень для розвитку. Отже, ще більше українців отримають шанс на повноцінне життя».
Наразі, за даними Єдиної державної інформаційної системи трансплантації, на життєдайну операцію очікують 2 794 реципієнти. За 12 місяців 2023 року проведено 507 трансплантацій. Для порівняння, у 2022 здійснено 384 пересадки анатомічних матеріалів.
Довідка: всі операції з трансплантації — безоплатні для пацієнтів та фінансуються МОЗ в рамках пілотного проєкту. Із січня 2024 пересадка органів оплачуватиметься Національною службою здоров’я в рамках Програми медичних гарантій.
Публікація підготовлена за матеріалами сайту: https://moz.gov.ua