Система «RGS» – це революційний підхід у реабілітації пацієнтів з інсультом, розсіяним склерозом, хворобою Паркінсона, Альцгеймера, травмами спинного мозку, черепно-мозковими травмами, а також травмами та контузіями, отриманими внаслідок поранень та вибухів під час бойових дій.
Реабілітаційна ігрова система пропонує індивідуальні програми, адаптовані під потреби кожного пацієнта, для відновлення його когнітивних і моторних функцій в ігровій формі.
Пацієнт виконує задані рухи в ігровій формі, і спеціальний додаток реєструє їх динаміку, враховує помилки та виводить аналітичні дані.
З RGS пацієнти можуть комфортно продовжити реабілітацію вдома чи у будь-якому місці. При цьому лікар може відстежувати прогрес у реабілітації та надавати зворотний звʼязок шляхом корекції плану лікування.
На відміну від застарілих та недоказових методів реабілітації, RGS – це науково обґрунтоване рішення, яке підтверджується міжнародними клінічними дослідженнями. Платформа щодня використовується в лікарнях по всьому світу для реабілітації пацієнтів з інсультом.
На сьогодні RGS вже інтегрована у понад 30 медичних закладах України, які надають реабілітаційні послуги пацієнтам. З початку 2024 року система стала доступною ще у 6 закладах Київщини, Дніпропетровщини, Запоріжжя, Харківщини та Вінниччини.
Впровадження системи «RGS» у медичних закладах відбувається за технічної підтримки проєкту USAID «Сталий розвиток національних систем охорони здоровʼя в Україні».
За інформацією Національної служби здоровʼя України, в рамках Програми медичних гарантій за пакетами послуг реабілітаційної допомоги протягом 2023 року понад 300 тисяч пацієнтів отримали послуги з реабілітації. За рік було проведено 8,8 тисячі телемедичних консультацій за напрямом реабілітації.
Публікація підготовлена за матеріалами сайту: moz.gov.ua