Порожнина рота - це дзеркало вашого тіла, яке відображає загальний стан здоров'я та самопочуття.
Уникайте факторів ризику, дотримуйтесь правил гігієни порожнини рота та регулярно проходьте стоматологічні огляди.
Понад 90% людей у світі страждають тими чи іншими стоматологічними захворюваннями. Багато захворювань безпосередньо пов’язані зі здоров’ям порожнини рота, зокрема, група серцево-судинних захворювань, остеопороз і діабет.
Наукові дослідження з питань збереження здоров’я населення України та зокрема осіб молодого віку проводяться на кафедрі терапевтичної стоматології НУОЗ України імені П. Л. Шупика.
Науково-педагогічні працівники кафедри у 2023 році завершили виконання науково-дослідної роботи на тему: «Сучасний погляд на питання діагностики, профілактики та прогнозування основних стоматологічних захворювань в осіб молодого віку».
За результатами роботи опубліковано: статей в українських журналах, рекомендованих МОН України – 19; статей в міжнародних журналах – 15; статей в міжнародних журналах, включених до наукометричних баз Scopus – 4; статей в міжнародних журналах, включених до наукометричних баз Web of Science – 2; тез в українських журналах та збірниках – 25; тез в іноземних журналах та збірниках – 14; зроблено доповідей на вітчизняних науково-практичних конференціях – 14; зроблено доповідей на міжнародних з’їздах, конгресах, конференціях, симпозіумах – 25; патентів на корисну модель – 3, нововведень - 6; інформаційний лист – 1; впроваджень розроблених методів діагностики, лікування, профілактики в практику охорони здоров’я (акти впровадження) – 64.
Під час виконання НДР: поглиблено уявлення про найбільш значимий локальний фактор ризику в ініціації та розвитку захворювань пародонта (хронічного катарального гінгівіту (ХКГ) і генералізованого пародонтиту (ГП)) шкідливу звичку - тютюнопаління, яка сприяє більш високій поширеності захворювань тканин пародонта. Встановлений зв’язок шкідливої звички – тютюнопаління з гігієнічним станом порожнини рота (r=0,499) та активністю запального процесу (r=0,500) в тканинах пародонта з підвищенням рівня ФНП-α в РР (r=0,419), що вказує на її суттєву роль в розвитку захворювань пародонта в осіб молодого віку. Зростання частоти виявлення мутантних алелей гена TNF-a та генів АСЕ (p<0,05; r=0,326) і eNOS (p<0,01; r=0,633), вказує на їх роль в розвитку ГП в осіб молодого віку.
Вперше розроблений спосіб прогнозування (Патент) розвитку та ранньої діагностики на етапі передхвороби запальних та запально-дистрофічних захворювань тканин пародонта в осіб молодого віку (18-25 років).
Результати наукової діяльності кафедри будуть презентовані також і на одній із конференцій, що проходитимуть у режимі реального часу, обговорюватимуться питання, пов'язані зі Всесвітнім днем здоров'я ротової порожнини.
Детальніше про наукові досягнення кафедри на сайті університету.
Детальніше про навчання (ТУ та СП) на кафедрі терапевтичної стоматології.