Google search

Запроваджуємо систему підготовки протезистів-ортезистів на магістерському рівні, яка відповідатиме Міжнародній стандартній класифікації освіти. Через війну, розв’язану росією, кількість поранених, що потребують протезування, зростає щодня. Тому збільшується і потреба у фахівцях, які можуть його здійснити. Ці обставини сприяли активізації розвитку всієї сфери протезування.

Основні зміни в підготовці фахівців:

Розроблені професійні стандарти надавачів послуг з протезування-ортезування.

Ініційовані зміни в реєстрі кваліфікацій – додано професійну кваліфікацію «протезист-ортезист».

проваджується система підготовки протезистів-ортезистів на магістерському рівні, яка відповідатиме Міжнародній стандартній класифікації освіти (ISCED). 

30 січня 2024 року МОЗ затвердило перелік спеціалізацій підготовки здобувачів вищої освіти ступеня магістра за спеціальністю 224 «Технології медичної діагностики та лікування». Відтепер вона має дві спеціалізації:

224.01 Лабораторна діагностика (для підготовки лікарів-лаборантів);

224.02 Протезування-ортезування (для підготовки протезистів-ортезистів). 

Три медичні університети (Національний університет охорони здоров'я України імені П.Л. Шупика в Києві, Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького - ЛНМУ) вже розпочали процес ліцензування в Міносвіти, тому очікується, що вступити на спеціальність 224.02 можна буде вже цього року. МОЗ подало пропозиції до Мінекономіки щодо виділення місць держзамовлення.

Водночас в Україні працює близько 300 протезистів-ортезистів. Щоб поєднати їхній досвід із найсучаснішими знаннями й освітою, в Україні запроваджені цикли спеціалізації «Протезування-ортезування». 

За матеріалами публікації:  https://www.facebook.com/share/HYosc3EAtghLsNAz/

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 49.33% - 3 Голосів
Корисність матеріалу: 49.5% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також