Минулого тижня відзначався Всесвітній день боротьби з діабетом – це найпоширеніша у світі інформаційна кампанія для підвищення обізнаності про діабет та підкреслює необхідність колективних та особистих дій для покращення управління цим захворюванням. Тема 2024 року – «Усунення бар’єрів, подолання прогалин» спрямована дії щодо зниження ризику діабету та забезпечення справедливого вільного доступу пацієнтів із діабетом до якісної медичної допомоги.
Заступник декана фвармацевтичного та медико-профілактичного факультету, доцент кафедри фармацевтичної технології Ірина Власенко ініціювала проведення Всесвітнього дня діабету в рамках Європейського регіонального саміту шкільного харчування, який відвідали Перша леді України Олена Зеленська та Прем’єр міністр України Дмитро Шмигаль. Перша леді України поцікавилася про норми глікемії людини та фактори, які сприяють розвитку цукрового діабету. Прикладом для учасників став міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, який зробив тест на глюкозу і відмітив важливість перевірки глюкози крові після 40 років для діагностики інколи безсимптомного цукрового діабету 2 типу.
На Європейського регіонального саміту шкільного харчування зібралися українські та європейські високопосадовці, фахівці та громадські активісти, щоб спільно працювати для посилення програм шкільного харчування. Під час заходу Перша леді разом із міністром освіти і науки Оксеном Лісовим та міністром охорони здоров’я Віктором Ляшком презентувала реформу шкільного харчування, мета якої забезпечити учнів закладів освіти збалансованим та корисним харчуванням, а також популяризувати культуру здорового харчування серед дітей та їхніх родин.
Доцент Ірина Власенко взяла участь у панельний дискусії щодо комунікаційних кейсів щодо здорового харчування. Вона підкреслила важливість зменшення в раціоні харчування солі та цукру, так як надлишкове їх вживання має погані наслідки для здоров’я. А ожиріння є значним фактором, що призводить до розвитку цукрового діабету. Панельна дискусія пройшла динамічно завдяки модератору - відомому шеф-кухару та кулінарному експерту кухарю Евгену Клопотенко.
Державна політика щодо впровадження здорового харчування в школі - є ключовим елементом що може змінити поведінкові звички дітей та молоді, що забезпечить збереження здоров'я нації та знизить рівень неінфекційних захворювань населення.