Google search

Майже 500 тисяч українців та українок отримали послуги з підтримки ментального здоров’я у сімейного лікаря за останні два роки. Держава сплатила за це понад 90 мільйонів гривень.

На сьогодні такі послуги надають понад 13 тисяч сімейних лікарів у більш ніж 1000 закладів «первинки» по всій країні. Це ті результати, яких вдалося досягти завдяки роботі в межах реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як?, яку ініціювала перша леді України Олена Зеленська.

З початком повномасштабної війни перед державою постало завдання наблизити послуги з ментального здоров’я до людей і ми долучили тих, хто зазвичай є першим контактом пацієнта з медичною системою — сімейних лікарів, для яких масштабували навчання за програмою ВООЗ.

Саме комплексний підхід до фізичного та психічного відновлення є основою для зміцнення потенціалу людини. Наша стійкість може бути підсилена створенням дієвої й доступної системи психологічної допомоги та сприянням культурі самостійної турботи про ментальне здоров’я.

Ми бачимо стійку тенденцію (у понад 3 рази) до зростання основних скарг, з якими звертаються до сімейних лікарів українці. Йдеться про відчуття тривоги, нервування, напруженості, порушення сну, пригнічений настрій. Коли тривога, стрес і емоційне виснаження стають нашими щоденними супутниками, турбота про ментальне здоров’я — це не просто важливо, а життєво необхідно.

Обговорювався досягнутий прогрес під час другого Форуму ментального здоров’я «Стійкість людини ↔ стійкість системи», який розпочався сьогодні.

Наступний крок — розгортання мережі Центрів ментального здоров'я на базі кожної кластерної та багатопрофільної надкластерної лікарні. Тут можна отримати психосоціальну допомогу у різних форматах: амбулаторно, стаціонарно, за місцем перебування пацієнта.

Серед послуг: індивідуальні та групові консультації, діагностика та лікування психічних розладів, підтримка вразливих груп: дітей, ветеранів, переселенців та інших категорій, які потребують особливої уваги.

Наразі вже функціонує 23 Центри — 7 на Тернопільщині, 5 на Вінниччині, 4 на Львівщині, 3 на Полтавщині, по одному у Дніпропетровській, Житомирській, Рівненській та Сумській областях.

Війна змінює нас, але ми можемо навчитися справлятися з її наслідками, щоб зберегти сили для боротьби, життя та майбутнього. Пам’ятайте: звертатися по допомогу — це не слабкість, це крок до відновлення і стійкості.

Відновимо людину — людина відновить усе!

За публікацією міністра охорони здоров’я України на сторінці Фейсбук

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також