Google search

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко долучився до одного з найважливіших заходів фармацевтичної сфери — 14-го Аптечного Саміту України.

Регулярний чесний діалог між державою та бізнесом з урахуванням інтересів споживача — ключ до позитивних змін. Відкрита дискусія формує довіру між усіма учасниками та дозволяє знайти найбільш ефективні рішення.

Обговорили з учасниками кілька важливих новацій, які ми плануємо запустити у 2025 році:

  • З 2025 всі аптеки відпускатимуть препарати за програмою «Доступні ліки».

Готуємо відповідні нормативні зміни. Нагадаю, що цього року ми зобовʼязали приєднатися до програми «Доступні ліки» всі аптеки, які розміщені в лікарнях. Однак для нас важливо, аби люди могли скористатися програмою всюди. Звісно, буде передбачений перехідний період, аби аптеки встигли підготуватися.

  • Програма «Доступні ліки» буде розширена.

Для цього в бюджеті-2025 закладено 6,6 мільярда гривень. Цей крок дозволить ще як мінімум 500 тисячам українців заощадити кошти на лікуванні. До програми реімбурсації планується включити лікарські засоби для лікування нових нозологій та вперше забезпечити безоплатними препаратами дітей. Ще одна новація: до програми увійдуть лікарські засоби у формі крапель та мазей.

  • Географія функціонування мобільних аптек буде розширена. Амбітна ціль — охопити на всі області. І тут нам потрібна солідарність зі сторони бізнесу.

В січні запрацювала перша мобільна аптека. Флагманом стала Харківщина. На сьогодні роздрібну торгівлю лікарськими засобами через мобільні аптечні пункти здійснюють у 13 областях України, працюють 24 мобільні аптечні пункти.

  • Для розширення доступності до лікарських засобів у віддалених населених пунктах збільшуємо ліміт (до 500 тисяч гривень) річного обсягу розрахункових операцій на кожний фельдшерсько-акушерський пункт, який має договір з ліцензованою аптекою, та запускаємо чергову дерегуляцію до ліцензійних вимог розміщення аптек в сільських населених пунктах.
  • Найближчим часом плануємо прийняти «Належну практику з промоції лікарських засобів», де буде чітко зафіксовано зобов’язання спочатку пропонувати препарат за найнижчою ціною, враховуючи діючу речовину, а потім вже надавати інформацію про інші засоби. Таким чином, зобовʼяжемо аптечні заклади виконувати вимоги щодо заборони приховувати інформацію про наявність лікарських засобів за нижчою ціною, які передбачені змінами до Основ законодавства про охорону здоров'я, які парламентарі схвалили цього року.

Звісно обговорили і варіанти рішень, що покликані покращити цінову доступність ліків. Наразі в міністерстві опрацьовуються різні механізми та варіанти щодо удосконалення державного регулювання цін на лікарські засоби та створення єдиного Позитивного переліку лікарських засобів, які можуть закуповуватися за бюджетні кошти, з окремим фокусом на оригінальні та генеричні лікарські засоби.

Наш пріоритет — якісна, доступна та безоплатна медична допомога для українців. Саме від цього ми відштовхуємо, коли приймаємо ті чи інші управлінські рішення. Доступність лікарських препаратів є важливою частиною цього, тому разом з фармацевтичною спільнотою працюємо над пошуком найефективніших способів досягнути поставленої мети. 

За інформацією міністра охорони здоров’я, що розміщена на сторінці Фейсбук.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також