21 листопада 2024 року відбувся фармацевтичний форум «ФАРМЕКСПЕРТ 2024. Стандарти. Інновації. Євроінтеграція», організований компанією Proxima Research International – міжнародним провайдером даних, технологій та сервісів для сфери охорони здоров’я та Державним підприємством «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України» за підтримки Міністерства охорони здоров’я України.
На форумі провідні експерти медичної та фармацевтичної галузей обговорювали актуальні аспекти розвитку української системи охорони здоров’я та її інтеграції до європейського простору.
Модератором одного із найважливіших блоків пленарного засідання, присвяченого реабілітаційній допомозі в Україні, був академік НАМН України, професор В’ячеслав Камінський, ректор Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика.
У своєму виступі академік Камінський зауважив, що тема реабілітаційної допомоги є дуже актуальною та пов’язаною із високою соціальною відповідальністю, а проблеми з активною участю держави у створенні й організації комплексу заходів, контролі за повнотою та якістю реабілітації будуть актуальними ще найближчі 20–30 років. «Дійсно, перед нами стоять колосальні за змістом та ресурсним забезпеченням завдання, які потребують переосмислення, пошуку, впровадження неординарних рішень», – цитує ректора тижневик Аптека.ua
Ректор також висловив вдячність ВБО «Благодійний фонд Родини Жебрівських» за допомогу, надану для забезпечення організації навчального процесу студентів-першокурсників.
У заході також взяли участь науково-педагогічні працівники кафедри військово-медичної підготовки та реабілітації військовослужбовців НУОЗ України імені П. Л. Шупика: доцент Віталій Бут, завідувач кафедри, та к. мед. н. Тарас Марчук, доцент кафедри, який виступив з доповіддю про сучасний стан організації медичної та психологічної реабілітації. Він зазначив, що станом на листопад 2024 р. 495 закладів охорони здоров’я уклали договори з НСЗУ за пакетами реабілітації, з них 314 надають послуги в стаціонарі, 470 — амбулаторно. У 2024 р. державою профінансовано реабілітаційні послуги на понад 3 млрд грн, з яких 1,9 млрд грн — реабілітація понад 100 тис. пацієнтів у стаціонарних умовах; 1,2 млрд грн — понад 230 тис. пацієнтів амбулаторно. Доповідач також зауважив, що натепер відсутня інформація про точну кількість захисників та захисниць, які потребують відновлення, але це понад 100 тис. осіб.