Для її фінансування у держбюджеті-2025 передбачено понад 175,5 млрд грн, що на понад 16 млрд грн більше, ніж цьогоріч:
- понад 25 млрд грн виділено на оплату медичних послуг, повʼязаних з наданням первинної медичної допомоги
- майже 11 млрд — на екстрену медичну допомогу
- понад 122 млрд грн — на надання спеціалізованої, паліативної допомоги, й, зокрема, понад 6 млрд грн — на медичну реабілітацію.
ПМГ-2025 охоплюватиме 44 пакети медичних послуг, серед них і нові:
Радіоізотопна діагностика. Онкологічні захворювання є однією з основних причин смерті не лише в Україні, а й світі. Цьогоріч уряд схвалив Національну стратегію щодо контролю злоякісних новоутворень до 2030 року та план дій з її реалізації до 2025 року. Забезпечення доступу до передових методів діагностики, зокрема ПЕТ-сканування, є важливим напрямком нашої роботи, що і відображено у ПМГ-2025.
Психосоціальна та психіатрична допомога. Планується переформатувати роботу мобільних мультидисциплінарних команд та створити умови для розвитку регіональної мережі центрів ментального здоров’я, аби вся необхідна психологічна допомога була доступна всім, хто її потребує.
Ще один важливий момент: наступного року лікарі-інтерни у державних та комунальних закладах будуть отримувати щонайменше 15 тис. грн зарплати. Під наглядом куратора та досвідчених лікарів інтерни долучатимуться до надання медичної допомоги, тим самим набуваючи практичний досвід.
У 2025 році відбудеться зростання тарифу на первинну медичну допомогу. Базова капітаційна ставка на 2025 рік становитиме 844,4 грн замість 786,65 грн у 2024 році. Розуміємо важливість доступу до медичних послуг у віддалених від великих міст районах. На виконання Указу Президента для сільських медичних закладів «первинки» впроваджується коефіцієнт 1,1 до базової ставки. Це дозволить збільшити фінансування закладів первинної допомоги, а медики, що працюють у селах, отримуватимуть більше коштів за кожного пацієнта.
Одна з ключових змін, над втіленням якої вже давно працювала наша команда: у 2025 році до Програми медичних гарантій долучаться усі відомчі та спеціалізовані медзаклади. Йдеться про медичні установи Міністерства охорони здоровʼя, Національної академії наук України, провідні науково-дослідні установи Національної академії медичних наук України (НАМН) та заклади Державного управління справами.
Також в межах ПМГ-2025 вперше фінансуватиметься робота експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи, які запрацюють в медзакладах з 1 січня 2025 року в межах реформи МСЕК.
Попри всі виклики, в умовах яких щодня працює наша медична система, продовжуємо робити все, аби забезпечити якісну, доступну та безоплатну медичну допомогу для українців.
За матеріалами публікації міністра охорони здоров’я на сторінці Фейсбук.