Якісна, доступна, безоплатна медична допомога для кожного — завдання, над яким системно працюємо, поєднуючи пріоритети мирного життя з викликами війни, адже збереження здоров’я людини — це і про добробут країни, і про фундамент її розвитку.
МОЗ України розвиває реабілітаційну допомогу у сфері охорони здоров’я. Пропускна спроможність реабілітаційної системи зросла у 4 рази порівняно з 2022 роком, а кількість фахівців мультидисциплінарних команд – у 7 разів! Це дозволило майже 366 тисяч пацієнтам отримати безоплатну реабілітаційну допомогу у 2024 році. НСЗУ виплатила за це медзакладам майже 5 млрд грн.
В системі охорони здоров’я запрацювали нові ветеранські сервіси, такі як програми безоплатного зуболікування та зубопротезування. Майже 20000 наших захисників скористалися такою можливістю у 2024 році. Нині безоплатні послуги можна отримати у понад 300 медзакладах у 23 областях країни.
Медичні заклади оснащені найсучаснішим обладнанням: 233 комп'ютерні томографи, 49 ангіографів, 41 апарат МРТ, 21 лінійний прискорювач закуплено для українських лікарень за державний кошт та за допомоги міжнародних партнерів за останні три роки.
Спрощений доступ до необхідних ліків для жителів віддалених регіонів: 39 мобільних аптечних пунктів працюють у 14 областях, а проєкт «Укрпошта. Аптека» покриває всю Україну.
Це лише кілька прикладів того прогресу, що вдалося досягти в умовах війни.
Міністр охорони здоров’я України поділився ключовими планами на рік з колегами у Львівській обласній раді під час відрядження.
Серед важливих пріоритетів на 2025 рік він зазначив:
Продовжуємо створювати умови для якісного фізичного та психологічного відновлення людини. Цьогоріч плануємо запустити близько 300 просторів для амбулаторної реабілітації, аби максимально наблизити її до пацієнта, а також розвивати мережу центрів ментального здоровʼя.
Розширюємо програму «Доступні ліки», що потенційно дозволить ще 500 тисяч українців заощадять кошти на лікуванні. Йдеться про включення понад 30 нових діючих речовин. Вперше — про препарати для лікування інфекційних і паразитарних захворювань у дітей. Цьогоріч вже додано понад 52 нові торгові назви лікарських засобів, зокрема 23 — комбінованих препарати для лікування серцево-судинних захворювань. Наступне оновлення влітку.
З 1 липня 2025 року отримати препарати за програмою «Доступні ліки» можна буде абсолютно в кожній аптеці. Доти по програмі «Доступні ліки» зобовʼязані працювати всі аптечні заклади, які розміщені у медзакладах.
Це більше, ніж просто зміни у системі охорони здоров’я — це інвестиція в здоров’я кожного українця! Дякую всім, хто працює над цим щодня!
За матеріалами публікації Міністра охорони здоров'я України на сторінці Фейсбук