16 березня 2024 року за ініціативою Міністерства охорони здоров’я України в НУОЗ України імені П.Л. Шупика розпочалася реалізація другого етапу проєкту від Американської Кардіологічної Асоціації (American Heart Association) зі збільшення кількості міжнародних сертифікованих інструкторів, які працюють у вищих навчальних закладах.

В рамках проєкту, за підтримкою благодійної неурядової організації «MedGlobal» реалізується шестиденний навчальний практичний курс для понад ста представників 15 державних закладів вищої медичної освіти України. Учасники курсу отримають можливість стати сертифікованими інструкторами American Heart Association рівнів  Basic Life Support (BLS) або Advanced Cardiovascular Life Support (ACLS), а також  за напрямом - Pediatric Advanced Life Support (PALS).  Теоретичну частину підготовки було реалізовано у форматі онлайн на початку березня. Основи підтримки життєдіяльності Американської кардіологічної асоціації схвалено AHA International. Інструктори «MedGlobal» навчають медичних працівників реагувати на ситуації, що загрожують життю пацієнта, акцентується практика ефективної компресії грудної клітки, вентиляції та використанні автоматичного зовнішнього дефбрилятора.

Навчально-виробничий центр симуляційних методів навчання імені Андрія Ткаченка  (далі - навчальний центр) НУОЗ України імені П.Л. Шупика було обрано базою для реалізації другого етапу проєкту. Використання сучасного обладнання навчального центру нашого університету дозволяє відтренувати практичні навички, відповідно до світових стандартів.

Під час відкриття заходу, за дорученням ректора академіка НАМН України професора В. Камінського присутніх привітали перший проректор, член-кореспондент НАМН України професор Ю. Вдовиченко, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародного співробітництва доцент О. Шевченко та директор Навчально-виробничого центру симуляційних методів навчання імені Андрія Ткаченка, професор А. Вітюк.

Міжнародні тренери та лікарі-учасники тренінгу висловили подяку керівництву університету за можливість реалізації проекту та надання доступу до сучасного симуляційного обладнання для підвищення рівня володіння практичними навичками.

Університет продовжує здійснювати послідовні кроки щодо всеохоплюючої інтернаціоналізації, дотримується   традицій розвитку міжнародної співпраці та впровадження сучасних освітніх технологій з метою задоволення потреб суспільства у якісній медичній допомозі.

Доступність матеріалу: 65.25% - 4 Голосів