Google search

 
 

3 та 4 жовтня в Ужгороді відбулися одразу два наукових події: пленум Асоціації акушерів-гінекологів України (ААГУ) та науково-практична конференція з міжнародною участю "Акушерство, гінекологія, репродуктологія: сьогодення та перспективи".

Співорганізаторами заходу стали Міністерство охорони здоров’я України, Національна академія медичних наук України, Національний університет охорони здоров'я України імені П. Л. Шупика, ГО «Асоціація акушерів-гінекологів України», Державна установа «Всеукраїнський центр материнства та дитинства Національної академії медичних наук України». 

Співголовами конференції виступили президент НАМНУ, академік Віталій Цимбалюк, президент ГО "ААГУ", академік Валерій Запорожан. З вітальними словами до учасників конференції звернувся ректор НУОЗ України імені П.Л. Шупика, академік Вʼячеслав Камінський. 

Наукова програма конференції відповідала світовим та європейським стандартам, включала близько 100 доповідей провідних спеціалістів галузі акушерства та гінекології.

Відкрив наукову конференцію з лекцією «Мінімально інвазивні підходи та їх безпосередній вплив на професійне навчання у Європі» Nuno Nogueira Martins, MD - Головний консультант з акушерства та гінекології та керівник Відділу онкогінекології у Візеу, Португалія, Почесний член ГО «ААГУ», президент ENTOG; Президент конгресу EBCOG 2025 – Франкфурт. 

У роботі заходів взяли активну участь науково-педагогічні працівники та аспіранти кафедр НУОЗ України імені П.Л. Шупика: акушерства, гінекології і репродуктології, а також акушерства та гінекології №1. 

Під час роботи пленуму Асоціації акушерів-гінекологів України та науково-практичній конференції науково-педагогічні працівники та аспіранти кафедри акушерства та гінекології №1 представили 4 усних доповіді на пленарних та секційних засіданнях, а також 2 стендові доповіді.

Завідувач кафедри, професор Олег Голяновський був модератором І-го Пленарного засідання та представив останні результати науково-дослідної роботи кафедри у доповідях "Профілактика та сучасні методи діагностики істмоцеле і терапії вагітності в рубці (CSP)" та "Ефективність сучасних методів розродження вагітних з аномально інвазивною плацентою 3b і 3c", сумісно з аспірантами кафедри С. Фроловим, Д. Федоренком та І. Голенею з проміжними результатами виконання дисертаційних робіт.

Професор Т. Романенко та аспірант Н. Леміш виступили з темою доповіді "Прогнозування та профілактика Великих акушерських синдромів".

Аспірант С. Фролов виступив з темою доповіді "Вплив комбінованої терапії на перинатальні наслідки у вагітних з порушеннями сну".

Співробітники кафедри акушерства, гінекології і репродуктології взяли активну участь в організації та роботі конференції.

Професор Р. Ткаченко представив презентацію «Терапія перипартальної кровотечі. Що нового? Огляд гайдлайнів 2022–2024» та «Нові стратегії періопераційного ведення в гінекології: огляд гайдлайнів 2019–2023»

Професор А. Суханова виступила з доповідями «Сучасні стратегії лікування лейоміоми матки з акцентом на збереження органу» та «Сучасні підходи до комплексного лікування пацієнток з персистуючою ВПЛ інфекцією».

Актуальною була доповідь професора А. Камінського «Хронічний ендометрит і репродуктивні наслідки».3 доповіді представила професор кафедри Л. Воробей «Сучасні аспекти в парадигмі невиношування вагітності у жінок з дисплазією епітелію шийки матки: особливості клініки та лікувальної тактики», «Вплив інфекції на розвиток невиношування вагітності у жінок з дисплазією епітелію шийки матки», «Особливості перебігу коронавірусної інфекції у вагітних в сучасних умовах. Професор Л. Воробей виступила модератором секції «Акушерство: сьогодення і перспективи».

У професора О. Жданович було дві доповіді – «Детермінанти перинатальної медичної допомоги в умовах пандемії COVID-19» та «Преконцепційна підготовка при стрес обумовлених порушеннях репродуктивного здоров’я».

У роботі конференції взяли участь наукові співробітники (головний науковий співробітник НДР кафедри Т. Коломійченко), аспіранти кафедри О. Фастовець, О. Семенченко, Ю. Запопадна, А. Сергієнко, Р. Савчук, які представили доповіді з актуальних питань акушерства, гінекології та репродуктології. 

У роботі відповідних секційних засідань доповіді представили також професори Н. Жилка та О. Танько.

Доповіді викликали зацікавленість та жваву дискусію всіх учасників пленуму та науково-практичної конференції з рекомендаціями про внесення основних позицій у Резолюцію Пленуму. У Резолюції висвітлюється стратегія подальшого розвитку вітчизняних шкіл акушерства та гінекології з врахуванням поточної ситуації, досягнень наукових досліджень, відповідності до процесів євроінтеграції, а також підкреслюється важливість цього напряму медичної діяльності у відновленні населення України.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 73.33% - 3 Голосів
Корисність матеріалу: 73.33% - 3 Голосів
Доступність матеріалу: 73.33% - 3 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також