25 жовтня Національний університет охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика доєднався до Радіодиктанту національної єдності, що присвяченій до Дня української писемності та мови. До ювілейного, 25-го диктанту, долучилися приєдналися як здобувачі освіти, так і науково-педагогічні працівники та керівництво Університету.
Цьогоріч авторкою тексту Радіодиктанту національної єдності – 2024 стала письменниця Оксана Забужко. Читав Радіодиктант поет, нині військовий, Павло Вишебаба.
«Як казав Вольтер, іноземну мову можна вивчити за 6 років, а свою треба вивчати все життя. Ми з вами – працівники системи охорони здоров’я, тому для нас мова – це один з наших інструментів. Я бажаю вам вдосконалювати свою мову та відточувати свої знання», – звернулась до бажючих долучитися до диктанту декан медичного факультету Ольга Процюк.
Її колега декан фармацевтичного та медико-профілактичного факультету Василь Михальчук зауважив, що в довіднику кваліфікаційних характеристик для представників професій охорони здоров’я міститься вимога знати українську мову й спілкуватися нею на робочому місці. «Сьогоднішнє дійство важливо для того, щоб визначити для самих себе, наскільки вільно ми володіємо мовою, наскільки нам ще треба вдосконалювати свої вміння», – підкреслив він.
Щороку Радіодиктант національної єдності охоплює дедалі більше шанувальників української мови.
Нагадаємо, Всеукраїнський радіодиктант національної єдності започаткований командою Українського Радіо у 2000 році задля єднання навколо мови. Щорічне проведення Радіодиктанту перетворило його у найбільший україномовний флешмоб, який об’єднує українців і знавців української мови у всьому світі. Найактивнішими учасниками флешмобу є школярі, студенти й викладачі навчальних закладів, проте щороку Радіодиктант пишуть люди різного віку та найрізноманітніших професій на всіх континентах планети.