01 липня 2019 року на кафедрі психіатрії, психотерапії та медичної психології НМАПО імені П.Л. Шупика було проведено другий етап тренінгу для спеціалістів-психіатрів та психотерапевтів «Інтеграція сучасних наукових знань в сферу профілактики та лікування розладів, пов’язаних з вживанням психоактивних речовин, ВІЛ та супутніх розладів»

Тренінг проведено в рамках проекту Центру трансферу технологій по аддикціям в Україні та Центральній Азії (The Ukraine and Central Asia Addiction Technology TransferCenter - UCA ATTC) у співпраці з Каліфорнійським університетом Сан-Дієго (UCSD) та Каліфорнійським університетом Лос-Анджелеса (UCLA) по набуттю компетентностей професіоналами та створенню потужностей для стримування епідемії ВІЛ серед людей, які зловживають наркотичними речовинами, та серед інших цільових когорт.

Під час даного тренінгу доцентом кафедри С. Чумаком були представлені теоретичні дані та практичні приклади щодо проведення скринінгу та коротких втручань при проблематичному вживанні алкоголю та інших психоактивних речовин.

Після закінчення тренінгу було проведено анонімне анкетування учасників, результати якого засвідчили актуальність теми та зацікавленість в ній слухачів, а також необхідність в продовженні цього циклу. З урахуванням цього, на кафедрі підготовлені навчальні матеріали для впровадження циклу ТУ «Інтеграція сучасних наукових знань в сферу профілактики та лікування розладів, пов’язаних з вживанням психоактивних речовин та коморбідних станів».