Фармація є невід’ємною складовою охорони здоров’я, відтак професіонали цієї галузі – це особливі люди, які разом з лікарями постійно стикаються з особистими потребами людини, пов’язаними зі здоров’ям. Безумовно, захист здоров’я людини – важлива, відповідальна справа, яка вимагає професіоналізму та етики. Українські науковці в галузі фармації намагаються якомога частіше зустрічатися для обміну досвідом та обговорення нагальних питань галузі.

24 - 25 вересня 2019 року у конференц-залі комплексу «Арніка», що розташований у Національному природному парку «Синевир», відбулася ІІІ наукова конференція з міжнародною участю «Українська фармація – вчора, сьогодні, завтра». Організатори конференції: Донецький національний медичний університет (ДНМУ) (кафедра фармації та фармакології та кафедра загальної та біологічної хімії № 1), Національний фармацевтичний університет (НФаУ) (кафедра організації та економіки фармації). Спонсор конференції – ТОВ «Кусум Фарма». Інформаційні партнери: «Щотижневик АПТЕКА»; журнал «Управління, економіка та забезпечення якості у фармації».

Науково-педагогічні працівники кафедри організації і економіки фармації у межах форуму взяли активну участь з доповідями та в обговоренні: завідувач кафедри доцент Вадим Гульпа, професор Віктор Трохимчук, доцент Володимир Борищук та асистент Сабіна Аугунас.

В межах конференції були розглянуті актуальні та проблемні питання фармацевтичного сектору щодо: реформування публічних закупівель лікарських засобів за умов впровадження оцінки технологій охорони здоров’я; міждисциплінарної роботи лікарів і фармацевтичних працівників; особливостей аптечного виготовлення в окремих країнах світу; раціонального прийому лікарських засобів; реалізації Державної стратегії України по забезпеченню населення доступними, якісними та безпечними лікарськими засобами; організації аптечних мереж у Німеччині; актуальності впровадження оцінки технологій охорони здоров’я в Україні; основних напрямків розвитку державної фармакопеї України; сучасних аспектів створення та дослідження таблетованих лікарських препаратів; сучасних викликів та можливостей для українських фармацевтичних компаній; підвищення рівня інформаційно-просвітніх аспектів забезпечення якості лікарських засобів.

Було проведено круглий стіл, присвячений підготовці до Національного з’їзду фармацевтів України в 2021 році. Обговорювалась тема: «Актуальні національні та регіональні проблеми розвитку вітчизняної фармації».

Конференція пройшла плідно і конструктивно, були розглянуті актульні та проблемні питання розвитку фармацевтичного сектору в Україні та шляхи їх вирішення.

Конференція запам'ятається новими знаннями, новим досвідом, приємною атмосферою та спілкуванням з корифеями фармації.