З 19 по 24 вересня 2019 року у Стамбулі відбувся Всесвітній конгрес гастроентерологів. У заході брали участь більш ніж 2000 фахівців з 49 країн світу. Україну представляла потужна делегація з багатьох регіонів України на чолі з президентом Української гастроентерологічної асоціації проф. І. Скрипником. Кафедру терапії НМАПО імені П.Л. Шупика представляв проф. А. Дорофєєв.

На Конгресі обговорювались актуальні проблеми сучасної гастроентерології та її подальшого розвитку. Одними з питань, що викликали найбільш запеклі дискусії, були особливості та роль кишкового мікробіому у розвитку гастроентерологічних та інших терапевтичних захворювань, а також  сучасні можливості його корекції. Крім того, делегати Конгресу брали участь у багатьох секціях з питань сучасної діагностики та диференційної діагностики запальних захворювань кишечника, де були представлені новітні аспекти патогенезу неспецифічного виразкового коліту та хвороби Крона. Значну зацікавленість української делегації викликала секція з діагностики та лікування патології підшлункової залози. Родзинкою Конгресу стала секція Римського клубу з інновацій у сфері функціональної патології шлунково-кишкового тракту, де головуючий проф. D. Drosman та інші спікери представили сучасні дані про патогенез, діагностику та лікування цих захворювань.

Інноваційні матеріали були представлені проф. А. Дорофєєвим та обговорені на методичних зборах кафедри терапії НМАПО імені П.Л. Шупика.