Google search

26 жовтня 2019 року в Національній бібліотеці Білорусі (м. Мінськ) відбулась «Академія болі та подагри», в якій взяла участь, як модератор і доповідач, декан терапевтичного факультету, доцент кафедри нефрології та нирково-замісної терапії Стелла Кушніренко. Професор кафедри клінічної та експериментальної медицини Університету Пізи (Італія) Агостіно Вірдіс відкрив захід лекцією «Менеджмент болі у пацієнтів з остеоартритом з серцево-судинними та шлунково-кишковими захворюваннями».

Секцію з питань болі продовжили екс-президент Європейської федерації асоціацій з вивчення болі (EFIC), завідувач кафедри спеціальної анестезії та медицини болі, професор Медичного університету Відня (Австрія) Ханс Кресс і професор кафедри кардіології та ревматології Білоруської медичної академії післядипломної освіти О. Кундер з лекціями, присвяченими багатогранності проблеми болі і актуальним питанням ведення ревматологічних пацієнтів з хронічним болем.

Найбільшу зацікавленість учасників викликала секція, присвячена питанням гіперурикемії та подагри, в якій доцент Кушніренко прочитала лекцію «Гіперурикемія, як фактор ризику ураження нирок і серцево-судинної системи, можливості уратзнижуючої терапії», а завідувач 2-ї кафедри внутрішніх хвороб Білоруського державного медичного університету, професор М. Сорока – «Подагра в ХХІ столітті: оновлена інформація про терапевтичні підходи».

Нова хвиля зацікавленості сечовою кислотою пов’язана з розумінням ролі безсимптомної гіперурикемії, як незалежного фактору, який здатний модифікуватися, ризику не тільки розвитку подагри та уратного нефролітіазу, але і хронічної хвороби нирок, серцево-судинної захворюваності і смертності, що підтверджується багаточисельними епідеміологічними і проспективними дослідженнями. Інтерактивна дискусія, питання, обговорення, обмін думками та власним досвідом стали гарним доповненням даного заходу.

Читайте також