2 листопада 2019 р. на кафедрі неврології і рефлексотерапії Інституту сімейної медицини НМАПО імені П. Л. Шупика було проведено двадцять першу Школу рефлексотерапевтів. Під час проведення Школи були використані сучасні інтерактивні технології для оцінки рівня засвоєння слухачами пройденого матеріалу за темою: «Використання рефлексотерапії в комплексному лікуванні захворювань шлунково-кишкового тракту».

У Школі були розглянуті важливі теоретичні питання: принципи формування акупунктурних рецептів при больових синдромах, підходи до етіології, патогенезу, діагностики та лікування неврологічних ускладнень цукрового діабету (діабетичний гастропарез, діабетична полінейропатія),  захворювань шлунково-кишкового тракту (виразкова хвороба шлунку та дванадцятипалої кишки, закреп) з позицій традиційної китайської медицини.

З цікавими доповідями виступили науково-педагогічні працівники кафедри: професор Наталія Свиридова, д. мед. н. Геннадій Чуприна, к. мед. н Тетяна Парнікоза. Поряд з тим, були представлені доповіді аспіранта кафедри Вікторії Свистун та інтерна кафедри Альвіни Янчак щодо ознайомлення лікарів з сучасними вимогами до процесу безперервного професійного розвитку лікарів і клінічними випадками щодо екстрапірамідних  захворювань.

Після доповіді професора Наталії Свиридової було проведене інтерактивне опитування слухачів Школи з метою з’ясування рівня теоретичної підготовки слухачів по методикам складання акупунктурних рецептів у разі больових синдромів.

Одночасно було проведено тренінг по використанню методів вакуумрефлексотерапії, КВЧ-пунктури та методики «голка-ніж» у разі лікування гастропарезу,  гастралгій, вісцерогенних торакалгій,  який  викликав  зацікавленість лікарів і жваву дискусію, в якій взяли участь співробітники кафедри неврології і рефлексотерапії, аспіранти кафедри та лікарі-рефлексотерапевти учасники Школи з м. Києва та Київської області,  м. Рівного. Школу відвідали 20 лікарів-рефлексотерапевтів з різних регіонів України.