Google search

14 листопада 2019 року у великому конференц-залі НАН України відбулась Науково-практична конференція з міжнародною участю «Актуальні питання загальної та невідкладної хірургії», організатором якої була кафедра загальної та невідкладної хірургії НМАПО імені П.Л. Шупика. Конференція привернула велику увагу спеціалістів, на ній були присутні більше 360 хірургів з різних регіонів України.

Конференцію відкрив проректор з науково-педагогічної роботи НМАПО імені П. Л. Шупика Олександр Толстанов, який передав вітання від адміністрації Академії, зупинився на нових вимогах до атестації лікарів. Також з вітанням виступив декан хірургічного факультету Володимир Шуба.

Перше пленарне засідання було присвячено сучасним аспектам діагностики і лікування ускладнених форм виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки (шлунково-кишкова кровотеча, перфоративна виразка, стеноз виходу з шлунку, рак шлунку). Від колективу кафедри програмну доповідь з оглядом світових тенденцій і вітчизняної практики презентували завідувач кафедри Вадим Крижевський і Микола Мендель. Доповідь «Внесок О.О. Шалімова в розвиток світової хірургії», присвячена пам’яті видатного українського хірурга, яку зробив Анатолій Радзіховський викликала жвавий інтерес у присутніх.

З доповідями, присвяченими різним аспектам лікування ускладнених форм захворювань шлунка виступили Наталія Харченко, Євген Шепетько, завідувач відділення Національного інституту раку Юрій Кондрацький. Від колективу клініки ЛІСОД про найбільший в Україні досвід лапароскопічних гастректомій доповів Дмитро Голуб. Розробки вітчизняних вчених про застосування інноваційної технології електрозварювання в ендоскопічному гемостазі при шлункових кровотечах презентував Сергій Опарін.

Друга частина конференції була присвячена актуальній проблемі хірургічних ускладнень. Відкрила сесію доповідь Миколи Менделя, в якій він вказав на складнощі в визначенні понять, пов’язаних з ускладненнями, встановленням актуальної частоти ускладнень і на необхідність розробки державної стратегії по профілактиці і лікуванню ускладнень. Були представлені доповіді присвячені різним аспектам хірургічних ускладнень, зокрема в хірургії стравоходу (Юрій Кондрацький), ускладнень дивертикуліту (Дмитро Житник), профілактиці ускладнень лапароскопічної холецистектомії (аспірантка кафедри Юлія Павлович), перитоніту (Михайло Ничитайло), ускладнень бариатричної хірургії (Олександ Калашников), ентероатмосферних фістул (Юрій Лівшиц). Великий інтерес викликала доповідь фахівця з медичного центру Галілеї (Ізраіль) Ассі Дробота «Хірургічне лікування лімфовенозної недостатності та її ускладнень».

Третє пленарне засідання було присвячене актуальним питанням хірургічної інфекції і гнійної хірургії. Професор кафедри загальної та невідкладної хірургії Ольга Біляєва презентувала досвід роботи клініки по лікуванню хворих з хронічною венозною недостатністю, синдромом діабетичної стопи, а також по застосуванню аплікаційного сорбенту нового покоління для комплексного лікування гнійних ран. Професор Євген Колесников представив результати естетичного контурування обличчя і тіла у пацієнтів після втрати надлишкової ваги тіла. З доповіддю «Принципи лікування інфекцій мʼяких тканин» виступила Ольга Коваленко.

Питанням підготовки молодих лікарів була присвячена доповідь Дмитра Шамрая «Навчання практичним навичкам в хірургії. Досвід хірургічного клубу Armata manus».

По закінченню конференції була прийнята резолюція.

Читайте також