Зовсім нещодавно НМАПО імені П. Л. Шупика пишалася підписанням меморандуму про співпрацю з Деггендорфським університетом технологій (повідомлення на сайті від 28 жовтня 2020р.), а вже 13 листопада цього року академія взяла активну участь в спільному міжнародному науковому симпозіумі «День цифрової охорони здоров’я - 2020», яка транслювалася на 40 країн світу..

Співорганізаторами  якого були: Міжнародне товариство телемедицини та електронного здоров’я (ISfTeH), Міжнародна асоціація медичної інформатики (IMIA), Європейська федерація медичної інформатики (EFMI), DGTelemed, Bayerischer Telemedallianz (BTA), місто Пфаркірхен, m.Doc та портал Digital Health News.

Враховуючи продовження та погіршення ситуації з пандемією COVID - 19, конференція відбувалася у віртуальном форматі, із онлайн-презентаціями та кімнатами для обговорень.

Від Академії у симпозіумі брали участь професор О. Мінцер у сесійному засіданні з доповіддю «Інформаційні технології у трансформації медичної освіти».

На тому ж сесійному засіданні професор Мінцер виступив з другою доповіддю разом з докторанткою Полтавської медичної стоматологічної академії Г. Невойт з доповіддю: «Системне представлення інформаційних та енергетичних процесів в організмі на основі короткого запису варіабельності серцевого ритму». Також співробітники кафедри медичної інформатики  взяли участь у серії постерних доповідей: «Змістові паралелі між системною біомедициною та електронним здоров’ям».(О. Мінцер, Л. Бабінцева, О. Суханова, О. Шевцова), трансдисціплінарна доповідь з співробітниками інституту кібернетики НАН України «Розумний (SMART)медичний комунікатор для оцінки якості життя.» тощо.

Крім того кафедра медичної інформатики  стала ініціатором доповіді від інших університетів та промислових підприємств України (Національного авіаційного університету, підприємства «Екофарм» тощо). Надалі також планується серія подібних дистанційних зустрічей у віртуальному просторі.

Програма симпозіума «День цифрової охорони здоров’я - 2020»