Google search

http://tb.org.ua/ - "Зупинимо туберкульоз!". Створено у другій половині 2001 року неурядовою організацією Медичний інформаційно-аналітичний центр "Вектор" за підтримки Світового Банку. Метою створення цього сайту є узагальнення, аналіз та систематизація існуючої інформації щодо проблеми протидії епідемії туберкульозу та покращення доступу до цих інформаційних матеріалів. На його сторінках можна отримати інформацію про туберкульоз, новини, репортажі, інтерв'ю та наукові статті провідних зарубіжних та українських фахівців, документи чинної законодавчої бази, досвід запровадження стратегії DOTS в Україні та світі, статистичні та інші матеріали.

http://www.paco.net/~tuberculos/index.html/. Сайт Одеської обласної клінічної туберкульозної лікарні. Підтримуються сторінки: Новини, Що таке туберкульоз, Епідситуація, Методи боротьби та профілактики, Інформація для лікарів, FAQ, Ваше здоров'я, Пишіть нам. На сторінці Інформація для лікарів опублікована в електронному вигляді монографія А. А. Візеля та М. З. Гурильової "Туберкульоз".

http://www.cgcptd.health.kiev.ua/. Сайт Київського міського центрального протитуберкульозного диспансеру знайомить відвідувачів з метою та предметом діяльності закладу. Підтримуються сторінки: Структура, Керівництво, Предмет діяльності, Програма, Нормативні акти, Впровадження АСК (автоматизованої системи "Диспансер") та інші.

http://tb.dp.ua/. Сайт Дніпропетровського обласного комунального клінічного лікувально-профілактичного об'єднання "Фтизіатрія", яке протягом 20 років було школою передового досвіду з фтизіатрії у колишньому СРСР. Містить інформацію про історію цього об'єднання. У розділі Інформація для фахівців можна прочитати 2 статті з коніотуберкульозу та туберкульозу.

http://www.solotvino.uzhgorod.ua/. Сайт Української алергологічної лікарні МОЗ України – спеціалізованої установи для комплексного лікування хворих на бронхіальну астму та інші неспецифічні захворювання органів дихання з використанням унікального природного методу спелеотерапії. На сайті можна знайти відповіді на організаційні питання – як до них приїхати, як придбати путівку тощо.

Широко представлені проблеми фтизіатрії та пульмонології у російському Інтернеті.

http://www.mosmed.ru/pulmo/. Сайт Всеросійського наукового товариства пульмонологів. На його сторінках можна познайомитися з останніми новинами у галузі пульмонології. Суспільство щорічно організовує та проводить Конгреси із захворювань органів дихання, конференції, присвячені проблемам пульмонології, публікує збірки тез конгресів. Для участі у цих заходах необхідно повідомити деякі відомості на адресу, вказану на сторінці Загальна інформація. На сторінці Медичні центри цього ж сайту можна познайомитись з матеріалами Науково-практичного центру "Медицина сну".

http://www.consilium-medicum.com/. На сайті журналу "Consilium medicum" можна отримати доступ до повних текстів статей російською з номерів журналів, присвячених проблемам фтизіатрії та пульмонології. Серед інших цікавих сторінок можна відзначити такі як Медичні новини (з Росії та з міжнародних медичних організацій), Безперервна освіта, Медицина Росії та СНД.

http://www.rmj.net/. На сайті електронної версії "Російського медичного журналу" також можна отримати повні тексти статей російською з випусків, присвячених фтизіатрії та пульмонології. Журнал публікує оглядові статті та лекції з актуальних проблем медицини, а також реферати статей із найсвіжіших номерів західних медичних журналів, іншу корисну інформацію.

http://www.antibiotic.ru/. Інформаційний ресурс, який створений для висвітлення проблем антибактеріальних препаратів, клінічної мікробіології, інфекційних захворювань, профілактики. Вся інформація базується на матеріалах провідних наукових медичних видань, а також на результатах оригінальних досліджень та є загальнодоступною та безкоштовною. Підтримуються сторінки: Антибіотики, Новини, Лікарю, Пацієнту, Бібліотека та ін. На сайті є посилання на щоквартальний журнал "Клінічна мікробіологія та антимікробна хіміотерапія", статті з якого можна отримувати безкоштовно.

http://www.pulmonology.ru/public-R.htm/. Електронна версія російського журналу "Пульмонологія" - спільного видання Міністерства охорони здоров'я РФ та Всеросійського товариства пульмонологів. Тут можна знайти зміст випусків з 1991 року (більше 40 номерів), резюме найцікавіших статей. З 1993 практикується видання тематичних випусків. Починаючи з 1999 року, можна переглянути повні тексти основних статей.

http://www.remedium.ru/. Цікава сторінка, яка дозволяє отримати реферати НДР практично з усіх напрямків у галузі експериментальної та клінічної медицини. Містить понад 200 тисяч реферативних документів, починаючи з 1997 року. Реферується понад 1500 джерел інформації. База даних складається з повних бібліографічних описів та текстів рефератів, складених на статті, книги, патентні та інші документи із періодичних вітчизняних та зарубіжних видань. Обсяг поповнення – близько 6000 нових документів на місяць.

http://www.medlit.ru/. На цьому сайті можна знайти список російських журналів ("Проблеми туберкульозу", "Грудна та серцево-судинна хірургія", "Архів патології" та ін.), до яких немає доступу on-line, однак можливий перегляд змісту випусків цих журналів за останні роки .

http://www.tuberculosis.ru/. Ресурс, на сторінках якого розповідається про протитуберкульозну програму, що проводиться в Росії Нью-Йоркським Інститутом Охорони здоров'я (американською недержавною некомерційною медичною організацією, створеною для проведення біомедичних досліджень та їх подальшого використання в системі охорони здоров'я США). Програма здійснюється у Росії з кінця 1997 року коштом гранту від Інституту "Відкрите суспільство" (Фонд Сороса). Однією з основних завдань програми було сприяння створенню у Росії надійної і доступної протитуберкульозної системи, заснованої на методиках ВООЗ. Дія програми поширювалася на цивільні протитуберкульозні служби та пенітенціарні системи Томська, Нижнього Новгорода, Іваново, Володимира та республіки Марій Ел.

На сторінках Національної бібліотеки США (http://www.ncbi.nlm.nih.gov) можна швидко отримати реферати статей з проблеми, що цікавить, і переписати їх на свій комп'ютер. Досить часто редакції журналів відкривають доступ до повних текстів статей за минулі роки і при спрямованому пошуку їх можна отримати безкоштовно. Науково-медичну інформацію, що Вас цікавить, можна отримувати і на сайтах спеціалізованих журналів, таких як "Thorax" (http://thorax.bmjjournals.com), "Chest" (http://www.chestjournal.org), "American Journal of Respiratiry and Crical Care Medicine" (http://intl-ajrccm.atsjournals.org) та ін, де можна отримати реферати та повні тексти статей. Сторінки цих журналів постійно оновлюються і іноді інформація надходить із випередженням. Наприклад, у квітні можна отримати реферати з травневого випуску журналу "Thorax", і т. д. Отримати повні тексти деяких статей з фтизіатрії та пульмонології можна, відвідавши сайт http://www.medscape.com/. Зареєструвавшись на ньому, можна оформити підписку на отримання новин з цікавої для вас проблеми. Реєстрація на цьому сайті безкоштовна.

На сторінці Міжнародного союзу по боротьбі з туберкульозом та легеневими захворюваннями представлена ​​спеціалізована інформація з питань фтизіатрії, тут же можна познайомитися з журналом цієї організації "The International Journal of Tuberculosis and Lung Disease" (доступні змісту та реферати). Багато посібників також можна переглянути та роздрукувати в режимі on-line.

http://www.resent.org/. Сайт Європейського Респіраторного Товариства цікавий тим, що містить інформацію про конгреси, які щорічно проводяться цим товариством. З його сторінок можна надіслати тези та зареєструватися як учасник конгресу. Також підтримуються інші не менш цікаві сторінки, наприклад, присвячена боротьбі з хронічними обструктивними захворюваннями легень.

http://www.cdс.gov/nchstp/tb/default.htm/. Сайт відділення з ліквідації туберкульозу Центру контролю за захворюваннями та їх попередження (CDC) у США - один із найбільш насичених інформацією. На його сторінках можна знайти повнотекстові версії різних методичних рекомендацій, статей, новин та багато іншого. Також на сайті Центру є сторінки, присвячені іншим захворюванням, наприклад, пневмонії (http://www.cdc.gov/ncidod/diseases/submenus/sub_pneumonia.htm).

Не можна не згадати і про такий важливий ресурс як сторінки ВООЗ, присвячені туберкульозу (http://www.who.int/gtb/index.htm).

Ініціатива "Стоп ТБ" (http://www.stoptb.org) знайомить відвідувачів із проблемами боротьби з туберкульозом у 20-ти найбільш неблагополучних із цього захворювання країнах.

http://www.eurasiahealth.org/russian/. Інфомережа "Здоров'я Євразії" (проект Американської міжнародної спілки охорони здоров'я, АМСЗ) - електронна служба інформації з бібліотекою матеріалів з питань охорони здоров'я різними мовами, базами даних та інтерактивними форумами. На сторінці Інфекційний контроль надані ресурси з нозокоміальних інфекцій, їх профілактики, факторів професійного ризику, резистентності до антибіотиків та епідеміологічного нагляду. На сторінці ВІЛ/СНІД можна знайти найновіші дані щодо лікування та профілактики цього захворювання. Обмінюватися думками щодо цікавих або скрутних випадків та звернутися з питанням до широкої аудиторії професіоналів можна на сторінках форуму Телеконсультації. Важливо, що спілкуватися можна і російською.

http://www.asmanet.com/. Найбільший професійно орієнтований Інтернет-сервер з питань бронхіальної астми з безліччю розділів лікування та профілактики її різних форм. Містить велику колекцію надзвичайно корисних посилань, інформацію про конгреси та симпозіуми з астми. Велику увагу приділено новим препаратам на її лікування. Багато навчальних матеріалів з проблем астми та алергії для пацієнтів.

http://www.thoracic.org/. American Thoracic Society.

http://www.aaaai.org/. American Academy of Allergy, Asthma та Immunology.

http://www.phassociation.org/. Pulmonary Hypertension Association.

http://www.aarc.org/. American Association of Respiratory Care.

http://www.cat.at/pollen/. European Pollen Information - Європейська Інформація з пилкової алергії.

http://www.aafa.org/. Asthma and Allergy Foundation of America.

http://www.csrt.com/. Canadian Society of Respiratory Therapists.

Канадська Медична Асоціація:

(http://www.cma.ca/cpgs/resp.htm/) - Практичний посібник з пульмонології

http://www-medlib.med.utah.edu/WebPath/LUNGHTML/LUNGIDX.html - зображення патологічних змін у легенях.

https://www.umj.com.ua/article/157209/ 

http://www.ifp.kiev.ua/doc/journals/upj/19/pdf19-2/5.pdf 

http://www.ifp.kiev.ua/doc/journals/upj/19/pdf19-3/5.pdf 

www.antibiotic.ru 

www.copdgold.cohttp://www.ifp.kiev.ua/doc/journals/upj/19/pdf19-2/5.pdf 

http://www.ifp.kiev.ua/doc/journals/upj/19/pdf19-3/5.pdf 

https://goldcopd.org/gold-reports/ 

https://ginasthma.org/gina-reports/ 

http://www.ifp.kiev.ua/doc/journals/upj/19/pdf19-2/5.pdf 

http://www.ifp.kiev.ua/doc/journals/upj/19/pdf19-3/5.pdf 

https://goldcopd.org/gold-reports/ 

https://ginasthma.org/gina-reports/ 

http://clinicalandtranslationalinvestigation.com/frame_esp.php?id=200 

https://www.atsjournals.org/doi/full/10.1164/rccm.201506-1063ST?url_ver=Z39.88-2003&rfr_id=ori%3Arid%3Acrossref.org&rfr_dat=cr_pub%3Dpubmed

https://www.bmj.com/content/367/bmj.l5553.long