З 1972 року клінічною, методичною, навчальною базою кафедри є ДУ  «Національний  інститут  хірургії  та трансплантології імені О. О. Шалімова» НАМН України (400 ліжок).

Основні напрямки роботи кафедри:

• Впровадження новітніх методів лікування гострих хірургічних захворювань органів черевної порожнини.
  • Операції при поєднаній патології органів черевної порожнини.
  • Операції при патології шлунка та дванадцятипалої кишки: ваготомія (усі види), пілоропластика, резекція шлунка, гастректомія, ендоскопічне видалення поліпів шлунка.
  • Хірургічне лікування мультифокального атеросклерозу та його ускладнень.
  • Лікування хронічної критичної ішемії нижніх кінцівок.
  • Лікування тромбозів глибокий вен нижніх кінцівок та тромбоемболії легеневої артерії в хірургічній клініці та у вагітних та породіль.
  • Лікування ішемічної хвороби серця та патології клапанів серця.
  • Реконструктивна хірургія стравоходу.
  • Хірургічне лікування усіх невідкладних захворювань органів черевної порожнини.
  • Хірургічне лікування гриж живота, в т.ч. гігантських, комбінованих та рецидивних гриж. Герніопластика з застосуванням аллотрансплантантів та власними тканинами,
  • Хірургічне лікування косметичних дефектів передньої черевної стінки (абдомінопластика)в т.ч. в поєднанні з іншими захворюваннями органів черевної порожини.
  • Хірургічне лікування захворювань стравохідно-шлункового переходу: пептична стриктура стравоходу, грижа стравохідного отвору діафрагми, ахалазія кардії.
  • Операції при захворюваннях печінки та позапечінкових жовчних протоків: лапароскопічна та відкрита холецистектомія, усі види біліодигестивних анастомозів, резекції печінки, видалення кіст печінки, гемігепатектомія.
  • Хірургічне лікування хронічної кишкової непрохідності, хронічних закрепів, атонічних колітів.
  • Хірургічне лікування захворювань прямої кишки: геморою, парапроктитів, нориць, новоутворень.
  • Хірургічне лікування варикозної хвороби вен нижніх кінцівок.

Обстеження та хірургічне лікування хворих з оклюзійностенотичним ураженням артерій, варикозну хворобу та їх ускладнень:

• Ультразвукове доплерівське сканування судин нижніх кінцівок;
  • Традиційні хірургічні втручання при варикозній хворобі;
  • Мініінвазивні хірургічні втручання при варикозній хворобі та її ускладненнях.
  • Хірургічне лікування мультифокального атеросклерозу та його ускладнень.
  • Лікування хронічної критичної ішемії нижніх кінцівок.
  • Лікування тромбозів глибокий вен нижніх кінцівок та тромбоемболії легеневої артерії.
  • Лікування ішемічної хвороби серця та патології клапанів серця.
  • Хірургічна корекція косметичних дефектів тулуба та кінцівок.
  • Реконструктивна стравоходу, трахеї, бронхів.

Новітні технології, впроваджені співробітниками кафедри

• Застосування новітніх аллопластичних матеріалів в хірургії гриж.
  • Рентгеноендоваскулярні методи лікування аневризм грудного та черевного відділу аорти.
  • Трансплантація серця, легень, печінки, нирок, клітинна трансплантація.

Перспективи розвитку:

Вдосконалення традиційних операцій, та розробка і впровадження нових технологій.

Судинна хірургія:

• Операції на брахіоцефальних артеріях, аорті (протезуання та ендоваскулярні втручання), периферичних судинах.
  • Лазерна хірургія вен.
  • Клітинна терапія.
  • Мініінвазивна та малотравматична хірургія захворювань судин.
  • Мультидисциплінарний підхід до лікування пацієнтів з мультифокальним атеросклеротичним ураженням судин.
  • Профілактика тромбоемболічних ускладнень в хірургії.

Загальна хірургія:

• Розширення обсягу лапароскопічних втручань
  • Симультанні операції

Пластична хірургія:

• Баріатрична хірургія.

Трансплантологія

• Трансплантація нирки у дітей.
  • Трансплантація легень.
    Трансплантація серця.
  • Трансплантація печінки.
  • Різні види трансплантації клітин.