- Деталі
Кафедра паліативної та хоспісної медицини НУОЗУ імені П.Л.Шупика під науковим та організаційним керівництвом члена-кореспондента НАМН України проф.Ю.І.Губського та доц.А.В.Царенка (починаючи з 2008 р. – разом з Інститутом паліативної та хоспісної медицини МОЗ України та Державним Центром ПХМ НУОЗУ імені П.Л.Шупика – до 2016 р.) активно співпрацюють з Європейською та Міжнародною Асоціаціями паліативної та хоспісної допомоги (EAPHC, IAPHC).
Створенню кафедри паліативної та хоспісної медицини передувало ознайомлення (у 2009 р.) із досвідом організації та надання паліативної та хоспісної допомоги у Франції. Організація паліативної допомоги особам з невиліковними хворобами та обмеженою тривалістю життя була проголошена Президентом Франції, поряд з онкологією та лікуванням хвороби Альцгеймера, одним з 3-х пріоритетних напрямків розвитку охорони здоров`я нації. На початку 2000-х років було прийнято 2 Закони парламенту Франції, присвячені розвитку ПХД населенню, переважно онкологічним хворим та особам старечого віку.
У м. Копенгагені (Данія) з 8 по 10 травня 2015 року відбувся 14-й Світовий Конгрес Європейської Асоціації Паліативної Допомоги. У роботі Конгресу взяли участь співробітники кафедри паліативної та хоспісної медицини НМАПО імені П. Л. Шупика, зокрема асистент кафедри Брацюнь О.П. представила наукову доповідь.
Професор кафедри В.В.Чайковська активно співробітничає з колегами з Казахстану (Казахський Національний медичний університет), що займаються питання паліативної та хоспісної допомоги. Протягом 2015-2017 рр. проф. В.В.Чайковська відвідала Казахстан, де прочитала лекції, присвячені досвіду надання паліативної допомоги в Україні.
У 2020 р. проф. В.В.Чайковська є закордонним консультантом дисертаційної роботи Абдірової Тамари Муталимовни (Вища Школа громадського здоров’я МОЗ Республіки Казахстан "Аналіз медико-соціальных проблем и потреб в паліативній лопомозі серед осіб похилого віку Алмати". З 2015 р. по теперішній час В.В.Чайковська є почесним професором КазНМУ імені С.Д.Асфендіярова і науковим консультантом Наукової школи геронтологічних досліджень КазНМУ імені С.Д.Асфендіярова.
Кафедрою та проф.Чайковською у 2019-2020 рр. підготовлено програми дистанційного навчання соціальних працівників по вдосконаленю практичних навичок по догляду за ліжковими хворими у інформаційному та практичному співробітництві з DeutscheGesellschaftfuerInternationaleZusammenarbeit (GIZ) GmbH, TZMO-global (Польща) та МБФ " Lets Help!".
Асистент кафедри О.О.Вольф, який є також головою правління благодійної організації «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги», активно співпрацює з Європейською Асоціацією паліативної та хоспісної допомоги. Однією з форм співробітництва є обмін досвідом під час навчально-просвітницьких заходів, які проводяться кафедрою у співпраці з Асоціацією паліативної та хоспісної допомоги.
У 2016-2017 рр. кафедра використовувала сучасні технології для он-лайн навчання, зокрема, ряду скайп-сесій за участі фахівців з хоспісів Польщі.
Співробітник кафедри Вольф О.О., голова правління БО «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги» у 2017 р. – березні 2018 р. також активно навчався і пройшов цикл тренінгів з посилення інституціональної спроможності від Міжнародної організації з міграції, Міжнародної мережі паліативної допомоги для дітей, Українського незалежного центру політичних досліджень та інших організацій.
У квітні 2018 р. співробітник кафедри О.О. Вольф прийняв участь у міжнародному тренінгу з питань соціальної роботи в умовах університетської лікарні у м.Брно (Чехія), 24.04.2018 р.
У 2019 р. продовжується співпраця з міжнародними закладами та інституціями паліативної та хоспісної медицини. У квітні 2019 р. асистент кафедри О.О.Вольф провів зустріч з керівником консалтінгової компанії "Hospice advisors" К.Казановським (США), під час якої виникла пропозиція проведення онлайн (скайп) зустрічі щодо обміну досвідом між США і Україною у сфері паліативної та хоспісної допомоги.
У 2019-2021 рр. О.О.Вольф приймав участь у міжнародних дослідженнях, які провадили Європейська Асоціація паліативної та хоспісної допомоги, зокрема, "The use of proportional palliative sedation for the relief of refractory symptoms - social aspects"; "Volunteering in Hospice care".