Матвієць Людмила Григорівна - кандидат медичних наук, доцент тренінгового центру впровадження компетентністного підходу в загальній лікарській практиці Навчально-виробничого центру симуляційних методів навчання імені Андрія Ткаченка, доцент кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги Національного університету здоров’я України імені П.Л. Шупика,
Лікар загальної практики-сімейної медицини вищої категорії, психіатр, психотерапевт вищої категорії.
Матвієць Л.Г працює в тренінговому центрі впровадження компетентністного підходу в загальній лікарській практиці Навчально-виробничого центру симуляційних методів навчання імені Андрія Ткаченко НУОЗ України імені П. Л. Шупика з 05.01.2024 року з моменту його заснування.
Матвієць Л. Г. працює з листопада 2012 року працює на кафедрі сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги раніше 1.0 ставку, зараз на 0,5 ставки.
Навчалась у Вінницькому медичному інституті імені М.І.Пирогова з 1975 по1981 рік за фахом «лікувальна справа».
27.05.2014 року Матвієць Л. Г. захистила дисертаційну роботу «Оптимізація комплексної реабілітації пацієнтів похилого віку з гіпертонічною хворобою у практиці сімейного лікаря із застосуванням психологічних методів» на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.38 – загальна практика – сімейна медицина (медичні науки). Має вчене звання доцента.
Матвієць Л. Г. має вищу кваліфікаційну категорію за фахом «Загальна практика-сімейна медицина», вищу кваліфікаційну категорію за фахом «Психотерапія», фах «Психіатрія».
Матвієць Л. Г. підвищувала свій професійний рівень:
15.04 -19.04 2024: повторний тренінг для тренерів та супервізорів із mhGAP (32 години) за Програмою дій ВООЗ із подолання прогалин у сфері психічного здоров’я (mhGAP) з метою впровадження програми mhGAP в навчальний процес в ВУЗах на додипломному і післядипломному рівнях (пілотний проект ВООЗ).
Сертифікат № 304/2023 тренера та супервізора із mh GAP.
20.11 – 24.11.2023: тренінг для тренерів та супервізорів із mhGAP (32 години) за Програмою дій ВООЗ із подолання прогалин у сфері психічного здоров’я (mhGAP).
03.11 – 05.11.2021: тренінг МОЗ України для тренерів «Важливі навички в періоди стресу» за програмою дій ВООЗ із подолання прогалин у сфері психічного здоров’я (mhGAP).
15.04. – 19.04.2019: тренінг Українського та Центрально-Азійського Центру передачі технологій роботи з мережею наркозалежних (Addiction Technology Transfer Center Network АТТС), програма навчання національних тренерів України «Інтеграція сучасних наукових знань в сферу профілактики та лікування розладів, пов’язаних з вживанням психоактивних речовин, для осіб з ВІЛ або підвищеним ризиком інфікування ВІЛ», м. Київ.
03.09. – 12.09.2019: тренінг підготовки Українських національних тренерів по лікуванню ВІЛ та наркотичної залежності в Україні «Сучасні знання в практиках лікування людей з залежностями» 03.09-05.09. 2019. Los Angeles, CA; 06.09-12.09.2019 San Diego, CA.
04.03. – 10.03.2020: тренінг для викладачів вищих навчальних закладів, присвячений комплексному лікуванню розладів внаслідок вживання психоактивних речовин «Універсальний Лікувальний Навчальний план (UTC)», організований Colombo Plan Drug Advisory Programme (USA).
20.02. – 21.02.2020: мастер-тренінг для Національних тренерів «Практика, яка базується на доказових даних, та включає керування непередбаченими обставинами, для усунення порушень, пов'язаних з вживанням стимуляторів, серед людей з ВІЛ і схильних до ризику», спрямований на підвищення кваліфікації Національних тренерів Українського та Центрально-Азійського Центру передачі технологій роботи з мережею наркозалежних.
06.02 – 07.02.2020: тренінг для Національних тренерів «Основи супервізії з мотиваційного консультування», заснований на програмі MIASTEP, розроблений ATTC USA та схвалений SAMHSAта NIDA.
Отримала сертифікат №14 Національного тренера Українського і Центрально-Азіатського Центру передачі технологій роботи з мережею наркозалежних (ATTC USA).
В 2018 році пройшла стажування за освітньою програмою для лікарів франко-української співпраці в галузі медицини та фармації (ASFUDS) на клінічних базах університету імені Рене Декарта та університету імені Дені Дідро (Франція).
В 2018 року в м. Лондон пройшла зарубіжне стажування «Вивчення досвіду Великобританії надання медичної допомоги та ознайомлення з роллю і об’ємом медичної допомоги, яка надається на первинній ланці».
В 2017 році у м. Берлін пройшла курс професійного розвитку щодо вивчення досвіду Німеччини у впровадженні замісної підтримувальної терапії на первинній ланці медичної допомоги.
В листопаді 2015 року пройшла курс Міжнародного тренінгу інструкторів із запобігання та лікування посттравматичного стресового розладу «Основи запобігання та лікування посттравматичного стресового розладу», та проведенню тренінгів для лікарів та інших медичних працівників. м. Київ.
6 – 12 вересня 2015 р. семінар інституту відкритого суспільства в
м. Зальцбург (Австрія) «Лідерство і просвітницька діяльність в сестринському догляді за хворим, які потребують паліативної допомоги. Номер курсу 537OSF15;
Матвієць Л. Г. входить до складу мультидисциплiнарної робочої групи з розробки галузевих стандартів медичної допомоги за темами «Опiоїди», Наказ МОЗ України від 18 серпня 2020 року № 1908, за темою «Психічні та поведінкові розлади внаслідок вживання психоактивних речовин та стимуляторів за виключенням опіоїдів, Наказ МОЗ України від 13.08.2021 № 1731.
Матвієць Л.Г. є членом робочої групи з розробки та імплементації mhGAP у після дипломну освіту у співпраці з експертами ВООЗ та МОЗ (Наказ № 848 від 20.02.2024).
Матвієць Л.Г. веде лікувально-профілактичну роботу на клінічній базі кафедри в ЦПМСД №3 Шевченківського р-ну м. Києва постійно, а також як on-line консультант надає консультативну допомогу лікарям загальної практики-сімейним лікарям – членам асоціації сімейних лікарів м. Києва та Київської області з питань психічного, фізичного та соціального здоров'я їх пацієнтів.
Матвієць Л.Г. входить до складу групи експертів Департаменту охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації за фахом «загальна практика-сімейна медицина», наказ №950 від 14.09.2023.
Матвієць Л. Г. активно займалася впровадженням Міської цільової програми протидії епідемії ВІЛ на 2017-2021 роки шляхом впровадження надання медичних послуг замісної підтримувальної терапії людям, які вживають ін’єкційні наркотики, на первинній ланці медичної допомоги, а саме, проводила цикли ТУ «Надання інтегрованої допомоги пацієнтам з опіоїдної залежністю на первинній ланці медичної допомоги», семінари для сімейних лікарів та сімейних медичних сестер в центрах первинної медико-санітарної допомоги, в яких відкриваються кабінети щоденної видачі таблетованих наркотичних засобів для пацієнтів замісної підтримувальної терапії.
Матвієць Л. Г. є членом міжнародного товариства спеціалістів із вживання психоактивних речовин (International Society of Substance Use Professionals - ISSUP).
Є секретарем Української асоціації сімейної медицини.
Очолює Асоціацію сімейних лікарів м. Києва і Київської області.
Є членом міжнародних асоціацій WONCA, EURACT, ISSUP.