Search

Лікувально-діагностична робота кафедри здійснюється на трьох клінічних базах:

 • 3 2015 року основна клінічна база розташована в КНП «Київська стоматологія» (220 м2), де організовані 3 лікувальні кабінети (4 робочих місць), є лекційна зала, навчальні кімнати, договір про оренду до 2022 року.
 • у КНП "ДКЛ № 9 Подільського району мКиєва з 1995 року працює відділення профілактики та лікування захворювань слизової оболонки порожнини рота (раніше - Дитячий міський центр профілактики та лікування захворювань слизової оболонки порожнини рота (74,48 м2), що є клінічною базою кафедри (2 стоматологічні кабінети, лекційна зала), угода дійсна;
 • у НДСЛ Охматдит (з 2006 року), у стоматологічному відділенні, - 1 стоматологічний кабінет, лекційна зала, методичний кабінет (85,3 м2), угода дійсна;

Щодо освітньої та лікувальної діяльності Кафедра активно співпрацює з  КНП БМР "Дитяча стоматологічна поліклініка", м. Біла Церква, - лекційна зала, методичний кабінет (48,2м2),  угода з 2016 року, дійсна.

Співробітниками кафедри було надано лікувально-діагностичну допомогу в наступних обсягах:

Лікувальна робота науково-педагогічних працівників кафедри стоматології дитячого віку за 2016– 2020 р.

№ з/п

Лікувальна робота \ рік

2016

2017

2018

2019

2020

Всього

1

Проконсультовано

1398

438

726

946

700

4208

2

Проліковано НПП

1148

1370

982

1129

710

5339

3

Проліковано аспірантами, кл.ординаторами

672

255

130

155

80

1292

4

Акти впровадження

14

11

14

16

11

66

 

Колектив кафедри приймає активну участь у розробці стандартів надання медичної допомоги - клінічних настанов: К12 Стоматит та пов’язані з ним ураження К12.00 Рецидивуючи афти порожнини рота (члени робочої групи – проф. Савичук Н.О., проф. Трубка І.О., доц. Корнієнко Л.В.).  К00.4  Порушення формування зубів. Гіпоплазія емалі (член робочої групи –  доц. Єрмакова Л.Г.)

Колективом кафедри організоване   проведення постійно діючого науково-практичного лекторію «Школа дитячого стоматолога», який введений в реєстр щомісячних планів основних організаційних заходів Департаменту охорони здоров’я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації). За період 2016-2020 рр. проведено у м. Київ  42 заходи, кожний з котрих включав 2 лекції/семінари та/або майстер-клас. З 2016 року  проведення науково-практичного лекторію започатковано для лікарів стоматологів Київської області на базі КНП БМР "Дитяча стоматологічна поліклініка", на базі якої проведено 20 заходів,  кожний з котрих включав 3 лекції/семінари та/або майстер-клас. Дані заходи відвідали біля 2000  дитячих стоматологів, лікарів-стоматологів та лікарів – педіатричного профілю.

Співробітники кафедри (зав. кафедри Трубка І.О., проф. Савичук Н.О., доцент Корнієнко Л.В.) за дорученням МОЗ України приймали участь у рецензуванні протоколів надання стоматологічної допомоги дітям, розроблених для сімейних лікарів  і лікарів педіатрів.

Науково-педагогічними працівниками кафедри  розроблено та впроваджено в навчальний і лікувальний процес нові методи діагностики, лікування та профілактики в терапевтичній стоматології, що підтверджено 66 актами впровадження.

Серед них:

 • нові підходи до профілактики та лікування асоційованого перебігу карієсу зубів і хронічного катарального гінгівіту у дітей шкільного віку;
 • спосіб медикаментозного лікування генералізованих захворювань тканин пародонта у підлітків та осіб молодого віку;
 • застосування діодного лазера при лікування генералізованого пародонтиту І-ІІ ступенів тяжкості у підлітків та осіб молодого віку;
 • застосування пробіотичних препаратів при профілактиці і лікуванні стоматологічних захворювань у дітей;
 • нові підходи лікування пульпіту тимчасових зубів у дітей.

Співробітники кафедра стоматології дитячого віку  під керівництвом доцента Трубки І.О. активно впроваджують засади профілактичної стоматології серед дорослого та дитячого населення м. Києва, області, та інших регіонів України через виступи в засобах масової інформації (радіо, телебачення, інтернет), проведення волонтерських, просвітніх, благодійних заходів, які також широко висвітлюються на сторінці кафедри стоматології дитячого віку у фейсбуці (https://www.facebook.com/StomatologiaDetskogoVozrosta) під логотипом НУОЗ України імені П. Л. Шупика.

За період 2016-2020 року:

 1. Доцент Парпалей К.А.
 • 09.02.2016 р. виступ на каналі ТРК «Київ» до дня стоматолога  з темою «Як зберегти стоматологічне здоров’я дітей»  2
 • 2.12.2016 р. на каналі ТРК «Київ» Лікування карієсу у дітей;
 1. Зав. кафедри, доцент Трубка І.О. 01 2019  приймала участь у програмі телевізійної компанії ATR «O’clock». у якості експерта по питанням профілактики і лікування карієсу у дітей;
 2. Асистент Гостєва З.В. у вересні і жовтні 2019 на   радіостанції «Голос Столиці» відповідала на запитання слухачів за темою «Збереження здорової посмішки у дітей»;
 3. Зав. кафедри, доцент Трубка І.О.,  у 2019 році 09.04, 08.06, 14.09, 22.11 виступала на освітніх івентах  для вагітних жінок «IQ mama start» з питаннями присвяченими профілактиці стоматологічних захворювань під час вагітності і у дітей першого року;
 4. У рамках проекту освітньої роботи з населенням у жовтні 2020 року проведені он-лайн та викладені на You-Tube вебінари доцента  Трубки І.О. і доцента Корнієнко Л.В.
 • «Актуальні питання профілактики стоматологічних захворювань» https://www.youtube.com/watch?v=O1GBT1Tiz-g
 • «Профілактика стоматологічних проблем у вагітних» https://www.youtube.com/watch?v=XKocN8KDeO4
 • «Фактори ризику розвитку ортодонтичної патології у дітей і дорослих» https://www.youtube.com/watch?v=SfVB5L8vA-s
 1. У травні 2017 року кафедра стоматології дитячого віку за підтримки партнерів DENTSPLY Sirona під патронатом НМАПО імені П. Л. Шупика, ГО «Академія стоматологічного здоров¢я» із залученням лікарів-інтернів в рамках проведення тижнів професійної профілактики стоматологічних захворювань у дитячого населення ініціювала проект «Здорова посмішка наших дітей». Комплекс запланованих професійних профілактичних заходів передбачав: огляд дітей співробітників академії фахівцями кафедри стоматології дитячого віку; проведення професійної гігієни порожнини рота, надання рекомендацій щодо методів та засобів індивідуальної гігієни  порожнини рота в домашніх умовах.
 2. У квітні 2019 року доц. Трубка І.О. і асистент Гостєва З.В. з інтернами кафедри приймали участь у благодійній акції для дітей-сиріт підшефного дитячого будинку «Надія» м. Прилуки, Чернігівська область, де був здійснений огляд дітей на виявлення стоматологічних захворювань, та надані рекомендації по правилам індивідуальної гігієни порожнини рота.
 3. 25 вересня 2019 року кафедрою за підтримки партнерів компанії «Дельта Медікел» під патронатом НМАПО імені П. Л. Шупика, ГО «Академія стоматологічного здоров¢я» був організований та проведений за участю слухачів циклу спеціалізація благодійний захід «День здорової посмішки дітей» на базі  відділення профілактики та лікування захворювань слизової оболонки порожнини рота   КНП «ДКЛ № 9 Подільського району мКиєва»  для дітей Подільського району та дітей, які знаходились на  стаціонарному лікуванні. Захід передбачав: огляд дітей; проведення професійної гігієни порожнини рота (за можливістю), надання рекомендацій щодо методів та засобів індивідуальної гігієни  порожнини рота в домашніх умовах.