Професор кафедри загальної, дитячої, судової психіатрії і наркології, доктор медичних наук, професор.

Працює на кафедрі з 2015 року.

У 2003 році отримав науковий ступень кандидата медичних наук, у 2008 році – вчене звання доцента, у 2013 році – науковий ступень доктора медичних наук, у 2019 році – вчене звання професора.

На кафедрі є куратором циклів спеціалізації, стажування та тематичного удосконалення за спеціальністю «Психіатрія».

Основні напрямки наукових досліджень – психіатрія (клінічні особливості та профілактика психічних і психосоматичних розладів), медична психологія (новітні засоби експериментально-психологічної діагностики), наркологія (клінічні особливості та рання діагностика синдрому залежності).

Основні наукові та навчально-методичні роботи:

1. МКХ-11. РОЗДІЛ 6: Психічні і поведінкові розлади та порушення нейропсихічного розвитку (статистична класифікація) / [під заг. ред. В.Д. Мішиєва; уклад.: В.Д. Мішиєв, Б.В. Михайлов, Є.Г. Гриневич, В.Ю.Омелянович] (Переклад з англійського проф. Б.М. Михайлова). – Київ.: ТОВ «Професійні видання Україна», – 285 с.
  2. Медична психологія. Еталони практичних навичок: навчальний посібник / О.С. Чабан, О.О. Хаустова, В.Ю. Омелянович. – Львів : Магнолія, 2023. – 352 с.
  3. Клініка, діагностика та лікування розладів психічної сфери внаслідок бойових дій: Навчальний посібник / В.Д. Мішиєв, Б.В. Михайлов, Є.Г. Гриневич, В.Ю. Омелянович. – Київ. - 2022, – 136 с.
  4. Комунікативні навички лікаря: підручник для студентів вищих медичних навчальних закладів. За заг. редакцієй О.С. Чабана. Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця. - Київ: Медпринт, 2022. – 400 с.
  5. Комунікативні навички лікаря. Підручник для студ. вищих мед.закл. та фахівців практ.мед./ за заг. ред. О.С. Чабана. 2-ге видання, переробл. і доповн. - К. - Видавець Заславський О.Ю., 2021. - 434 с.
  6. Медична психологія : в 2-х т. Т. 1. Загальна медична психологія. Підручник / [Г.Я. Пілягіна та ін.] ; за ред. Г.Я. Пілягіної. – Вінниця : Нова Книга, 2020 – 288 с.
  7. Медична психологія : в 2-х т. Т. 2. Спеціальна медична психологія. Підручник / [Г.Я. Пілягіна та ін.] ; за ред. Г.Я. Пілягіної. – Вінниця : Нова Книга, 2020 – 496 с.
  8. Невідкладна допомога в психіатрії і наркології: Монографія / О.С. Чабан, О.О. Хаустова, В.Ю. Омелянович - К.: Видавничий дім Медкнига, 2019. – 168 с., з іл.
  9. Психіатрія. Еталони практичних навичок : навчальний посібник / В.Д. Мішиєв, В.Ю. Омелянович. Є.Г. Гриневич. – Київ : МВЦ «Медінформ», 2018. – 176 с.
  10. Психіатрія. Еталони практичних навичок : електронний навчальний посібник [Електронний ресурс] / В.Д. Мішиєв, В.Ю Омелянович. Є.Г. Гриневич – Режим доступу: https://nuozu.edu.ua/images/instsimmed/kafDityh/Elektronniy_posibnik/public_html/index.html
  11. Омелянович В.Ю. Состояния парциальной психической дезадаптации и психосоматические заболевания у сотрудников органов внутренних дел) \ В.Ю. Омелянович – Донецк, – 314 с.
  12. Омелянович В.Ю. Особенности функционирования механизмов психической адаптации к службе в органах внутренних дел \ В.Ю. Омелянович – Донецк, – 365 с.
  13. Омелянович В.Ю. Посттравматические стрессовые расстройства у оперативных сотрудников органов внутренних дел (клиника, психология, профилактика) \ В.Ю. Омелянович – Донецк: Каштан, 2004. – 216 с.
  14. Омелянович В.Ю. Основи судової психіатрії: Навчальний посібник \ В.Ю. Омелянович – Донецьк: Норд-Пресс, 2006. – 205 с.
  15. Омелянович В.Ю. Психологія управління: Навчальний посібник \ В.Ю. Омелянович – Донецьк: Каштан, 2007. – 310 с.