Київ приймає близько 500 учасників першого Європейського регіонального саміту шкільного харчування.
Серед учасників – українські та європейські високопосадовці, фахівці та громадські активісти. Спільна мета – зміцнити програми харчування у закладах освіти не лише в Європі, а й за її межами.
Торік Україна приєдналася до Коаліції шкільного харчування й відкрила нові можливості для обміну досвідом і впровадження найкращих практик. Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко поділився з учасниками саміту новаціями й досягненнями, які заклали міцний фундамент для реалізації реформи шкільного харчування, ініційованої першою леді Оленою Зеленською у 2020 році.
Він нагадав, що за чотири роки визначені норми харчування в школах, розроблено меню для шкіл, розпочато модернізацію матеріально-технічної бази навчальних закладів, проведено чотири національні форуми для представників понад 1 400 громад тощо.
❝Мета реформи шкільного харчування — сформувати у дітей здорові харчові звички та закріпити їх. Бо це про збереження їх здоров’я і зараз, і в майбутньому. Тому попри війну ми продовжуємо активно працювати над втіленням реформи. І нам є чим пишатися. Ми з радістю готові ділитись цим досвідом з партнерами по Коаліції шкільного харчування, аби її амбітна мета — забезпечити кожну дитину до 2030 щодня здоровим, поживним обідом у школі — була досягнута❞, – наголосив Viktor Liashko.
На саміті обговорювали:
✓ вплив збалансованого харчування в школах на успішність та здоров’я учнів;
✓ економічний аспект програм шкільного харчування, їхнє стале фінансування;
✓ модернізацію шкільних їдалень і кухонь;
✓ будівництво нових обʼєктів і оновлення наявних;
✓ розвиток персоналу шкільних їдалень.
У межах саміту була організована експозона, де представники різних регіонів представили майже 40 проєктів із реалізації реформи харчування. Крім того, для гостей працювала шоу-кухня, де кухарі готували страви зі шкільного меню. Учасники могли спробувати ці страви, оцінити їхню якість і смак.
Перший Європейський регіональний саміт шкільного харчування став важливою платформою для визначення нових стратегій і політик. І це важливий етап на шляху України до інтеграції в міжнародні ініціативи з розвитку шкільного харчування. Завдяки участі в ньому ми продемонстрували свої досягнення, а також отримали нові ідеї для розвитку.
За інформацією фейсбук сторінки МОЗ України.