Google search

Підтримка розвитку симуляційної медицини в Україні в умовах російської агресії обговорювалася 20 листопада під час зустрічі українських медичних фахівців з представниками European Union of Medical Specialists (UEMS, Європейська спілка медичних фахівців).

В заході, який проходив у форматі онлайн, від української сторони взяли участь ректор Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика В’ячеслав Камінський, проректор НУОЗ України імені П. Л. Шупика з науково-педагогічної роботи та міжнародного співробітництва Олег Шевченко, голова правління ГО «МедГлобал Україна» Олександра Козловська та голова Української Асоціації Симуляційної Медицини Олександр Літус.

Як відзначив Олександр Літус, у ці надзвичайно складні часи в Україні симуляційна медицина стала життєво важливим інструментом для збереження життів і підготовки медичних фахівців до роботи в екстремальних умовах.

Попри значні зусилля українських медичних закладів, Україні потрібна міжнародна підтримка для розв’язання таких ключових питань, як матеріально-технічне забезпечення (придбання сучасного обладнання, манекенів, VR-систем, симуляторів для лапароскопічних і ендоскопічних процедур, а також 3-D симуляторів) та підготовка українських тренерів відповідно до європейських стандартів.

«МедГлобал» активно допомагає з проведенням тренінгів для тренерів з метою обміну досвідом українських та іноземних медичних працівників, але їх потрібно проводити у декілька разів більше, Україна в цьому потребує об’єднання зусиль та залучення професійних асоціацій», – зауважила Олександра Козловська.

Під час зустрічі також постало питання нормативного врегулювання – рекомендацій щодо адаптації українських стандартів симуляційної медицини до європейських.

«Хочу підкреслити надважливу роль Української федерації професійних медичних об’єднань, яка на сьогодні є найвпливовішою асоціацією, що охоплює всю територію України. Також значну роль у розвитку симуляційної медицини відіграє Національний університет охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика, який є найпотужнішою базою післядипломної освіти в Україні. Ці установи є ключовими для просування симуляційної медицини та її ефективного впровадження на національному рівні», – підкреслив Олег Шевченко.

Українські та європейські колеги висловили впевненість, що спільними зусиллями зможуть досягти значних результатів в організації спільних навчальних курсів і програм підготовки, а також імплементації європейських норм до українського законодавства. 

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 33% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також