Виклики, що стоять перед сучасною післядипломною освітою лікарів в умовах зростаючої конкуренції з боку державних та приватних медичних установ, спонукають клінічні кафедри до пошуку нових підходів та реалізації комплексних стратегій щодо комплектації програмних циклів.

Упродовж 2023 року завідувач кафедри хірургії та судинної хірургії НУОЗ України імені П.Л. Шупика, професор С. Саволюк на запрошення осередків Асоціації хірургів України Тернопільської, Чернігівської, Черкаської областей та м. Кропивницький виступив перед хірургічною спільнотою з програмними доповідями: «Сучасні хірургічні тренди в лікуванні синдрому діабетичної стопи», «Технології швидкого відновлення в абдомінальній хірургії та онкохірургії», «Особливості венозної патології у споживачів ін'єкційних наркотиків», «Трофічні виразки: сучасний погляд на стару проблему», «Симультанні операції в хірургії: сучасний стан проблеми та перспективи реалізації».

Доповіді, мультимедійний супровід та представлені власні, напрацьовані кафедрою відеоматеріали викликали жваву дискусію та зацікавленість серед аудиторії лікарів-хірургів. Розбір цікавих клінічних випадків та інноваційні розробки кафедри хірургії та судинної хірургії в галузі малоінвазивної хірургії дозволяють зацікавити нових слухачів у навчанні на кафедрі, що в умовах конкуренції за споживача освітніх послуг стимулює колектив кафедри хірургії та судинної хірургії до подальшого вдосконалення технологій лікувальної, наукової та навчально-методичної роботи.

Такий досвід є доволі перспективним напрямком, який кафедра буде і надалі розвивати для виконання навчально-виробничого плану.