Google search

 
 

Кафедра фтизіатрії і пульмонології НУОЗ України імені П.Л. Шупика 13-14 грудня 2023 р. взяла участь в робочій нараді з розробки Національної програми досліджень з туберкульозу. Організатори заходу ВООЗ, Бюро ВООЗ в Україні, Центр громадського здоров’я МОЗ України.

  

Учасниками наради були: представники ВООЗ, ЦГЗ МОЗ України, партнерів з розвитку та фінансування, науково-дослідних установ, університетів, неурядові організації, представники спільнот, управлінці, науковці, медичні працівники. Кафедру представляла доцент Наталія Гріцова. 

Підґрунтям для скликання даної наради стало проведення у вересні 2023 року Організацією Об’єднаних Націй другого засідання Генеральної Асамблеї високого рівня з питань боротьби з туберкульозом (ТБ). На засіданні було прийнято політичну декларацію, в якій висловлені рішучі наміри та чіткі заходи щодо вирішення викликів у дослідженнях ТБ.

Ці наміри включають зобов’язання створити сприятливе середовище для досліджень з питань ТБ, включаючи операційні дослідження та інновації шляхом розробки та впровадження стійких і повністю профінансованих національних програм і стратегічних планів досліджень ТБ відповідно до національних пріоритетів. Передбачається зміцнення дослідницького потенціалу, законодавчої та нормативно-правової бази; розширення міжнародного співробітництва для просування досліджень та інновацій.

Зміцнення дослідницького потенціалу та співпраці передбачається шляхом вдосконалення дослідницьких платформ і мереж в державному і приватному секторах. Цією декларацію уряди зобов’язалися сприяти фінансуванню потреб досліджень та розробок з питань ТБ.

 

Перед учасниками робочої наради стояли завдання:

-        ознайомлення з політиками ВООЗ з питань досліджень та інновацій щодо ТБ;

-        ознайомлення з політикою України, визначення ключових прогалин та пріоритетів досліджень з питань ТБ в країні;

-        пріоритизація дослідницьких питань на основі актуальності та терміновості та формування комплексної програми пріоритетних досліджень з ТБ;

-        сприяння співпраці та координації між зацікавленими сторонами, залученими до досліджень з ТБ, зокрема науковцями, клініцистами, управлінцями та представниками громадянського суспільства. 

Очікувані результати:

-        розробка Комплексної програми досліджень з ТБ, спеціально адаптованої до потреб Національної програми з протидії ТБ в Україні;

-        розширення співпраці та взаємодії між зацікавленими сторонами;

-        сформовані плани дій щодо реалізації Комплексної програми досліджень з ТБ;

-        розвиток дослідницького потенціалу та навичок серед учасників.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також