Професор кафедри ортопедії і травматології НУОЗ України імені П.Л. Шупика, Микола Анкін, та доцент кафедри, Вікторія Ладика, з 28 квітня по 30 квітня 2024 року були прсутніми на 23-му Європейському конгресі травматології та невідкладної хірургії в мальовничому місті Лісабоні, Португалія. Їхнє відрядження було важливою подією для української медичної спільноти, адже вони представляли кращі традиції нашої країни в галузі медицини.

Стендова доповідь №604, під назвою «Особливості лікування наслідків мінно-вибухових поранень тазу», була результатом довгих годин наукових досліджень та практичного досвіду роботи на передових позиціях у галузі ортопедії і травматології. Вона відображала важливість і актуальність проблеми та розкривала нові підходи у лікуванні таких складних ушкоджень.

Участь у конгресі дозволила Миколі Анкіну та Вікторії Ладиці вивчити теоретичні та практичні аспекти сучасної реконструктивної хірургії кінцівок при цивільній та бойовій травмі. Вони не лише ознайомилися з новітніми досягненнями в галузі, але й поділилися власними досвідом та вивчили підходи та методики колег з інших країн. Це відрядження стало не лише можливістю поглибити свої знання, а й засобом для встановлення наукових та академічних зв'язків з представниками медичних громад у різних країнах.

Активна участь у всіх наукових сесіях та пленарних засіданнях підкреслила важливість представлення наукових досліджень на міжнародному рівні та демонструвала високий рівень професійної підготовки та наукової діяльності українських лікарів. Микола Анкін та Вікторія Ладика стали не лише спостерігачами, але й активними учасниками обміну ідеями та досвідом з висококваліфікованими фахівцями з усього світу.

Повертаючись додому, вони прийшли не лише з новими знаннями, а й з відчуттям гордості за можливість представляти українську медичну науку на міжнародній арені. Вони зміцнили свої професійні зв'язки, вивчили найновіші методи та підходи у своїй галузі, і вже з нетерпінням чекають на можливості застосовувати їх на користь своїх пацієнтів.