1 червня кафедра кардіології НУОЗ України імені П. Л. Шупика провела кардіологічний факультатив. Метою заходу було обговорення сучасних підходів до лікування пацієнтів з коморбідними станами, такими як серцева недостатність, цукровий діабет та хронічна хвороба нирок. Зустріч була цікава кардіологам, терапевтам, сімейним лікарям, ендокринологам.
Адвокат, магістр права, секретар Координаційної ради МОЗ України з стоматології, доцент ЗУНУ Тетяна Сліпченко провела юридичні консультації щодо військового обліку медиків та фармацевтів, обговорили актуальні правові норми та рекомендації, що викликало активну дискусію серед учасників. Особливу увагу було приділено питанням прав та обов'язків медичних працівників під час мобілізації.
Професор, д.м.н., завідувач кафедри терапії ВНМУ імені М. І. Пирогова Наталія Осовська представила новітні підходи до лікування хронічної серцевої недостатності. Більш детально висвітлені були можливості персоналізованого підходу до лікування, що дозволяє підвищити ефективність терапії та покращити якість життя пацієнтів.
В доповіді: «Лікування цукрового діабету, серцевої недостатності та хронічної хвороби нирок інгібіторами НЗКТГ2», професор, д.м.н., завідувач кафедри кардіології НУОЗ України імені П. Л. Шупика Марина Долженко розглянула питання використання інгібіторів НЗКТГ2 у лікуванні коморбідних станів, представила дані нових клінічних досліджень, які демонструють ефективність та безпеку цих препаратів, а також побічні реакції.
Інтервенційний кардіолог відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії ДУ “ННЦ “Інститут кардіології, клінічної та регенеративної медицини імені академіка М.Д. Стражеска НАМН України» Юлія Кашуба поділилася досвідом використання сучасних методів оцінки внутрішньокоронарної фізіології. Лекція включала практичні рекомендації щодо застосування цих методів у клінічній практиці для оптимізації лікування ішемічної хвороби серця. Особливий акцент було зроблено на новітніх технологіях і їх ролі у прийнятті клінічних рішень.
Асистент кафедри кардіології НУОЗ України імені П. Л. Шупика, к.м.н. Тетяна Сімагіна та професор Марина Долженко разом з Юлією Кашубою представили стратегії запобігання рестенозу стентів у пацієнтів з інфарктом міокарду та продемонстрували їх ефективність на реальному клінічному кейсі.
Захід став платформою для обміну досвідом та знаннями серед фахівців, спрямованими на покращення лікування пацієнтів з коморбідними станами.
Більш детально про майбутні заходи можна дізнатися на сайті www.Webcardio.org та в освітньому додатку MedUA.