Google search

 
 

На кафедрі медичної та лабораторної генетики закінчився плановий цикл спеціалізації з генетики медичної, який тривав 3 місяці (з 04 березня по 03 червня 2024р.).

На циклі проходили навчання 16 слухачів, серед яких були лікарі різних спеціальностей: педіатри, ендокринологи дитячі, лікарі ЗПСМ, невропатологи, психіатри, патологоанатоми, акушери-гінекологи, лікарі УЗД (які проводять ультразвукове дослідження вагітних та інвазивну пренатальну діагностику і, згідно з наказом, повинні мати спеціалізацію з генетики медичної) з м. Києва, м. Миколаєва, м. Полтави, м. Вінниця, м. Харкова, м. Львова, м. Тернополя, м. Полтави, м. Дніпра, Хмельницької та Закарпатської областей.

Головною метою циклу спеціалізації було підготувати лікарів відповідно до вимог освітньо-кваліфікаційної характеристики лікаря-спеціаліста за спеціальністю «Генетика медична». Саме тому, навчальна програма циклу охоплює весь обсяг теоретичних знань, умінь і практичних навичок, необхідних для підготовки лікаря-спеціаліста відповідної спеціальності.

Незважаючи на непрості умови, викладачі кафедри доклали максимум зусиль, щоб педагогічний процес відбувся на найвищому рівні. Під час навчання слухачі оволоділи знаннями та навиками в галузі медичної генетики: прослухали лекції з основ медичної та лабораторної генетики, оволоділи та вдосконалили знання та навички, що необхідні для повсякденної практичної роботи в галузі медичної генетики. Всі слухачі приймали активну участь в семінарських заняттях, якто підготовка та активне обговорювання доповідей за обраними і запропонованими тематиками.

Особливу увагу слухачів викладачі звертали на виклики, що постали перед лікарями в зв’язку з воєнними діями на території України, а саме: значним переміщенням населення по території країни та за її межами, втратою контактів з певними групами пацієнтів, які потребують постійного нагляду, особливо це стосується пацієнтів з орфанною патологією, порушенням логістичних ланцюгів надання допомоги хворим тощо.

Враховуючи обставини воєнного стану, всі заняття проводилися у змішаному форматі: лекційні та семінарські заняття в аудиторному та, за необхідності, у дистанційному режимі із використанням платформи Zoom, практичні заняття проходили в оффлайн-режимі на кафедрі та на клінічній базі кафедри в центрі орфанних захворювань та генної терапії НДСЛ «ОХМАТДИТ». Для спілкування зі слухачами були залучені: додаток Viber, в якому слухачі відмічалися щоранку та отримували необхідну інформацію про навчальний процес та електронна пошта, на яку слухачі отримували завдання для семінарських, практичних занять та для самостійної роботи. Слід відмітити повсякденну продуктивну взаємодію між слухачами та науково-педагогічними працівниками кафедри.

Всі слухачі циклу спеціалізації успішно склали комп’ютерний та теоретичний іспит (співбесіду) і отримали документи про завершення навчання із присвоєнням звання «лікар - спеціаліст» за спеціальністю «Генетика медична» встановленого зразка.

На заключній конференції слухачі щиро подякували викладачам кафедри - висококласним фахівцям та відданим знавцям своєї улюбленої справи за цікаві сучасні лекції та практичні заняття, за отримані знання, досвід та стимули до роботи в галузі медичної генетики, моральну підтримку в цей нелегкий для всіх час і побажали всім присутнім натхнення, міцного здоров’я, мирного неба, стійкості та перемоги.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також