6 липня кафедра кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика провела кардіологічний факультатив. Захід відвідали сімейні лікарі, терапевти, кардіологи.

Зустріч була організована з метою популяризації сучасних рекомендацій та розбору найчастіших спірних питань у клінічній практиці ведення кардіологічних пацієнтів.

Одним з важливим питань сьогодні є  мобілізація лікарів. Детально цю проблему розкрила адвокат, PhD, магістр права, секретар Координаційної ради МОЗ України з стоматології, доцент ЗУНУ Тетяна Сліпченко, також обговорили як швидко оновити свої дані військовозобов’язаного відповідно до чинного законодавства, обмеження при перетині кордону для жінок-медиків, адміністративну відповідальність за порушення військового обліку, бронювання працівників.

Важливою темою в медицині сьогодні є профілактика серцево-судинних подій у кардіологічних пацієнтів. Детально про це доповіли завідувач кафедри кардіології професор Марина Долженко та асистент кафедри Тетяна Сімагіна. Також обговорили внесок кардіолога у лікування інсульту в різні його фази. Під час обговорення терапії пацієнтів високого кардіо-васкулярного ризику до дискусії доєдналася старший викладач кафедри фармації нашого університету, член правління громадської організації «Інститут соціогуманітарної політики» Наталя Білоусова та з точки зору клінічного фармацевта охарактеризувала взаємодію призначених медикаментів.

Професор кафедри внутрішньої медицини Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Тарас Чабан продовжив захід лекцією  на тему: «Проблема куріння пацієнтів в кардіологічній практиці». Всі тонкощі ведення пацієнтів з синдромом відміни при тривалій залежності від куріння були продемонстровані спікером.

Після кожної доповіді учасники заходу мали можливість поставити питання лекторам заходу та отримати вичерпні відповіді. Більш детально про майбутні заходи  можна дізнатися на сайті www.Webcardio.org та в освітньому додатку MedUA.