Google search

 
 

На кафедрі анестезіології та інтенсивної терапії набула поширення практика запрошувати провідних європейських фахівців для висвітлення актуальних проблем анестезіології та інтенсивної терапії. Цього тижня було проведено семінар для лікарів-інтернів першого року навчання з актуальних проблем клінічної гемостазіології за участі професора медичного факультету державного університету м. Вільнюса (Литва) Юліуса Пташекаса.

 

Запрошений лектор деталізував ознаки вродженого або набутого порушення гемостазу, зупинився на ознаках, які допоможуть лікарю провести диференціацію між ними. Професор підкреслив, що дуже важливим є  аналіз наявних захворювань або симптомів, а також застосовувані пацієнтом медикаментозні препарати, які можуть вплинути на гемостаз. Доповідач наголосив про важливість передопераційного та періопераційного скринінгу стану гемостазу та гемокоагуляції.

Як зазначив професор Ю. Пташекас, у патофізіології коагуляційного гемостазу важливе значення має перехід розчинного білка фібриногену у нерозчинний фібрин. Також важливе значення при цьому відіграють фактори зсідання крові (прокоагулянти). Чітке розуміння системи гемостазу потрібно лікареві, який надає допомогу пацієнтам з невідкладними станами, а також важливо враховувати вплив багатопланової інтенсивної терапії, яка своєю чергою може  спричинити агресивну дію на організм пацієнта. Отже, особливої актуальності набувають методи лабораторного дослідження коагуляційного гемостазу, що дозволять проводити адекватну лікарську стратегію і тактику пацієнтів з критичними станами.

Під час лекції спікер ознайомив присутніх лікарів-інтернів з сучасними методами комплексної оцінки гемостазу, зокрема ротаційною віскозоеластометрією та соноеластометрією.

Завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії професор Олег Лоскутов від імені колективу кафедри та присутніх лікарів-інтернів висловив слова щирої подяки відомому фахівцю з братньої Литви.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також