Google search

20 травня для аспірантів заочної форми навчання завершився вибірковий цикл з оволодіння загальнонауковими (філософськими) компетенціями «Технології наукової творчості. Підготовка автореферату та рукопису дисертації». В дистанційному форматі за допомогою програми ZOOM були проведені лекційні та семінарські заняття з дисципліни. Заняття проводили зав. кафедри філософі, професор С. Пустовіт, професор Н. Бойченко та старший викладач В. Березіна.

Мета навчальної дисципліни – здобуття аспірантами теоретичних знань та практичних умінь, навичок, оволодіння відповідними компетентностями, необхідними для науково-дослідної інноваційної діяльності, розробки її методологічних засад, продукування нових ідей та теорій, розв’язання комплексних теоретичних та практичних проблем у сфері медичної науки, а також проведення власного наукового дослідження та підготовка до захисту дисертаційної роботи в обраній предметній області.

На лекційних та семінарських заняттях були розглянуті та обговорені філософсько-методологічні аспекти технології наукової творчості, особливості використання технології наукової творчості в природничих та гуманітарних науках, питання логіки, евристики та етики процесу наукового дослідження. Особлива увага була приділена теоретико-методологічним питанням медичних досліджень, біоетичним засадам наукового дослідження.

Вибірковий цикл завершився складанням аспірантами заліку. На думку слухачів, завдяки циклу вони змогли краще зрозуміти сутність науково-дослідної діяльності, як творчого процесу, проаналізувати філософсько-методологічні засади моделювання та репрезентації в медицині, отримали нові знання щодо закономірностей та принципів технологій наукової творчості в природничих та гуманітарних науках.

Читайте також