Google search

 
 

Традиційно на початку року працівники кафедри анестезіології та інтенсивної терапії НМАПО імені П. Л. Шупика аналізують діяльність  свого колективу та  звітують про виконану роботу у минулому, 2020 році. Проблеми та виклики, пов'язані з COVID-19, ускладнили звичний ритм професійної дільності викладачів. Для їх вирішення були впроваджені дистанційні форми навчання.

На сьогодні можна стверджувати, що кафедрою анестезіології та інтенсивної терапії набутий значний досвід проведення масштабних наукових і науково-практичних заходів, навчального процесу з використанням дистанційних форм спілкування та навчання. Так, на початку минулого року запроваджено освітню платформу кафедри у соцмережах «Лікарський освітній портал», на яку зараз підписано понад 11 000 лікарів. Кафедра впровадила нову форму дистанційного навчання у форматі циклу аудіодискусій (так звані подкасти) з актуальних проблем анестезіології та інтенсивної терапії, які набирають популярність на веб-сторінках кафедри (загальна кількість прослуховувань першої дискусії склала 15 тисяч). Були об’єднані і проведені 15 - 17 жовтня 2020 року дві масштабні конференції БУС 12 та МАК 5 у форматі онлайн. На них було використано 30 годин ефірного часу, при цьому були задіяні 2537 делегатів.

З використанням програми ZOOM постійно проводилися лекції та майстер-класи, серед них за час карантину - 89 лекцій для лікарів інтернів та 38 лекцій слухачам циклів тематичного удосконалення. Також в онлайн режимі проводяться заліки для лікарів-інтернів.

В межах онлайн платформи найпрестижнішого конгресу анестезіологів та лікарів інтенсивної терапії ESA - 2020 (нймасштабніший форум Європейського товариства з анестезіології (ESA) були представлені 3 інноваційні роботи кафедри.

25 - 26 вересня 2020 року в режимі онлайн проводився Конгрес анестезіологів України, в якому кафедра анестезіології та інтенсивної терапії представила 5 доповідей.

Співробітники кафедри разом із британським спікером Mr. Johnn Maurice Alwood (West Middlesex Hospital University, Great Britain) організували та провели 4 годинний майстер–клас для лікарів КМКЛ № 10, присвячений особливостям забезпечення прохідності дихальних шляхів, виконанню відеоасистованої інтубації з відпрацюваням на манекенах відеоларингоскопії у симуляційних ситуаціях при роботі із пацієнтами, інфікованими COVID-19. Співробітники кафедри в межах співпраці та підтримки безперервного професійного навчання лікарів-анестезіологів організували та провели 5 майстер-класів та симуляційних лекцій для лікарів-анестезіологів відділення анестезіології та ІТ Центрального госпіталю МВС України в м. Києві.

Також проведені 2 цикли тематичного удосконалення за дистанційною формою навчання: «Діагностика та інтенсивна терапія невідкладних станів», «Актуальні питання діагностики та інтенсивної терапії гострих отруєнь». План наповнення слухачами курсів ТУ за І півріччя виконано на 100 %.

За період карантину підготовлено 19 статей навчально-методичного та наукового характеру (серед них у часописах, індексованих у наукометричній базі Scopus – 3 статті), отримано 2 деклараційних патенти на винахід.

Кафедра анестезіології та інтенсивної терапії проводить не лише планові цикли навчання, але й підтримує зв’язок з лікарями, організовуючи виїзні лекційні цикли та семінари. Так, у лютому 2020 року завідувач кафедри професор Олег Лоскутов провів три виїзних лекції, з якими виступив на засіданнях обласних товариств лікарів у м. Києві (Київська обласна клінічна лікарня), Головному військовому клінічному госпіталі, засіданні обласного товариства анестезіологів (м. Одеса).

Співробітники  беруть активну участь у роботі Асоціації анестезіологів м. Києва. Аспірантка кафедри Мар’яни Болюк, здійснила доповіль, яка була  присвячена особливостям больового синдрому у пацієнтів з цукровим діабетом та інфарктом міокарда (науковий керівник – професор Олександр Галушко), викликала жвавий інтерес учасників конференції та була нагороджена дипломом ІІ ступеня.

Такі здобутки кафедри анестезіології та інтенсивної терапії знайшли відповідну оцінку на хірургічному факультеті, де кафедра зайняла 1 рангове місце. У внутрішньому рейтингу кафедр НМАПО за підсумками досягнень 2020 року кафедра посіла 2 місце.

Читайте також