Google search

 
 

Чудова новина для лікарів-офтальмологів та лікарів-офтальмологів дитячих, слухачів циклу тематичного удосконалення «Офтальмопластика та очне протезування», куратором і лектором якого є доктор медичних наук, професор Оксана Петренко. Кафедра офтальмології Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика  має іще одну базу для практичних занять «Лабораторія очного протезування Валтерса», власником якої є відомий окулярист Валдіс Валтерс.

Валдіс Валтерс – фахівець із виготовлення очних протезів із Латвії, президент Балтійської асоціації очних протезистів. Його досвід у сфері виготовлення індивідуальних очних протезів налічує понад двадцять років. Поєднуючи унікальні медичні, інженерні та художні знання, навички та досвід, Валдіс Валтерс спеціалізується на виготовленні індивідуальних очних протезів із кріолітового скла та ПММА матеріалів.

Окуляристика – мистецтво виробництва очних протезів. Як відомо з історичних даних, очні протези з'явилися за багато років до нової ери. Так, єгиптяни та римляни розмальовували глиною тканину, яку потім носили на обличчі, закриваючи відсутнє чи пошкоджене око. Справжня історія очних протезів починається з часу французького лікаря Амбруаза Паре, який дав опис протеза із додатком відповідних малюнків. А у XVI столітті у Венеції почали виробляти скляні протези. Так з'явилася професія окуляриста. Процес виготовлення очного скляного протеза, який дуже трудомісткий та цікавий, можна порівняти з творчістю художника та скульптора. Виробництво очних протезів відповідно до існуючих вимог, які розроблялися та вдосконалювалися протягом століть, є невід'ємною складовою у процесі медико-соціальної реабілітації пацієнтів з анофтальмом.

На сьогоднішній день очне протезування має як естетичне, так і лікувально-профілактичне значення.

Велика подяка власнику та головному окуляристу Валдісу Валтерсу за подарунок для кафедри офтальмології навчального набору для очного протезування.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів
Корисність матеріалу: 82% - 4 Голосів
Доступність матеріалу: 82.33% - 3 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також