Google search

У грудні минулого року світ уперше стикнувся з новим надзвичайно серйозним викликом – коронавірусною хворобою (COVID-19), стрімке поширення котрої  вже 11 березня 2020 року було визнано Всесвітньою організацією охорони здоров’я пандемією. На 18 червня 2020 року у світі підтверджено понад 8,0 млн. випадків COVID-19, 440 тис. людей померли від неї, одужали – понад 4,0 млн., в Україні – це 34,5 тис., 15,5 тис. та 1 тис. осіб відповідно.

В таких умовах слід очікувати, що пацієнти з бронхіальною астмою (БА), хронічним обструктивним захворюванням легень (ХОЗЛ), алергічним ринітом (АР) повинні мати підвищену сприйнятливість до інфекції SARS-CoV-2 та більш тяжкий її перебіг, високий ризик загострення вказаної патології, як мінімум через дефіцит у них противірусного захисту та наявність хронічного запального процесу респіраторної системи.

Саме цій актуальній проблемі була присвячена робота Всеукраїнської онлайн конференції «Хронічна респіраторна патологія. Особливості перебігу, новітні методи діагностики, сучасні підходи до терапії, первинна та вторинна профілактика», яка пройшла в м. Києві 22 червня 2020 р.

Роботу конференції було організовано співробітниками кафедри фтизіатрії і пульмонології Інституту сімейної медицини НМАПО ім. П. Л. Шупика разом з асоціаціями пульмонологів, алергологів, дитячих алергологів, сімейних лікарів України. Модератором конференції став завідувач кафедри фтизіатрії і пульмонології академік НАМН України, професор Ю. І. Фещенко. Спікерами конференції стали професор кафедри фтизіатрії і пульмонології С.В. Зайков, професор Т.Р. Уманець, завідувач кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги професор Л.Ф. Матюха, доповіді яких були присвячені особливостям ведення пацієнтів дорослого та дитячого віку з гострою, рецидивною та хронічною респіраторною патологією в умовах пандемії COVID-19. Базуючись на даних доказової медицини та власних спостереженнях доповідачі дійшли висновку, що вказані категорії пацієнтів мають підвищений ризик більш тяжкого перебігу COVID-19, а також загострення БА, ХОЗЛ та АР і тому обов’язково повинні продовжували базисну терапію вказаних захворювань. Також пацієнти мають суворо дотримуватися всіх інших протиепідемічних заходів.

По закінченні доповідей модератор і спікери відповіли на численні запитання слухачів, яких приєдналося до проведення конференції понад 3 тисячі, що додатково засвідчило важливість обговорюваної тематики.