Search

Науково-педагогічними працівниками кафедри виконується за держзамовленням НДР «Діагностика та лікування  порушень оптичної системи, судинних та дистрофічних змін органа зору» (№ Державної реєстрації 0116U002820, 2016 – 2018 рр.) та ініциативно-пошукова НДР «Клінічне та експериментальне обґрунтування діагностики, лікування та профілактики рефракційних, дистрофічних, травматичних та запальних захворювань органу зору» (№ Держреєстрацiї  0116U002821, 2016-2020 рр.), в рамках яких заплановано виконання 2 докторських та 18 кандидатських дисертацій. На базі кафедри з 2002 року працює спеціалізована Вчена рада за спеціальністю «Офтальмологія» по захисту кандидатських і докторських дисертацій, а з 2015 року перереєстрований і випускається журнал «Архів офтальмології України».

Основними напрямками наукових досліджень кафедри є розробка нових методів хірургічного лікування катаракти з імплантацією штучного кришталика, розробка нової техніки вимірювання оптичних аберацій, розробка моделі українського факоемульсифікатора, розробка та впровадження приладу та способу визначення біомеханічних властивостей фіброзної капсули ока, діагностика та лікування патології органу зору у дітей, діагностика та лікування захворювань рогівки, діагностика та лікування вітреоретинальної патології, діагностика та лікування глаукоми, малоінвазивна хірургія, діагностика та лікування судинних захворювань органу зору, лазерні методики лікування очних захворювань, онкоофтальмологія.

Про науковий авторитет кафедри офтальмології говорить регулярна організація на її базі міжнародних конференцій.

2018

26 квітня 2018 року кафедра офтальмології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика провела науково-практичну конференцію для офтальмологів та дитячих офтальмологів «Дайджест інновацій в офтальмології», яка була проведена  в рамках VIIМіжнародного медичного конгресу «Впровадження сучасних досягнень медичної науки у практику охорони здоров’я України» і проходила у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза». У роботі заходу взяли участь понад 100 лікарів офтальмологів, лікарів офтальмологів дитячих Києва та Київської області.

В рамках науково-практичної конференції «Дайджест інновацій в офтальмології»» прочитано ряд показових лекцій: «Запальні захворювання очей. Невирішені питання увеїтів» (завідувачем кафедри офтальмології НМАПО імені П.Л.Шупика, головою правління ВГО «Асоціація дитячих офтальмологів України», д.мед.н., професором Сергієм Риковим);  «Глаукоматозна та неглаукоматозні оптиконейропатії. Сучасні можливості диференційної ОКТ діагностики» (професором кафедри офтальмології НМАПО імені П.Л. Шупика, д.мед.н. Іриною Шаргородською); «Лікування посттравматичних дефектів та деформацій орбіти з використанням комп’ютерного моделювання» (професором кафедри офтальмології НМАПО імені П.Л. Шупика, д.мед.н. Оксаною Петренко); «Нейропротекторне лікування: багатогранність та перспективність при захворюваннях органа зору» (професором кафедри офтальмології НМАПО імені П.Л. Шупика, д.мед.н. Іриною Шаргородською).

Проведено майстер клас «Інтравітреальні ін’єкції. Техніка. Покази. Протипокази» (асистентом кафедри офтальмології НМАПО імені П.Л. Шупика, к.мед.н. Святославом Суком).

Слухачам були запропоновані впроваджені на кафедрі офтальмології НМАПО імені П.Л. Шупика світові стандарти діагностики та лікування запальних захворювань органа зору, глаукоми, травматичних ушкоджень придаткового апарату і орбіти та іншої складної патології. В кінці науково-практичної конференції були проведена жвава дискусія, розглянуті та обговорені клінічні приклади та складні випадки, надані відповіді на численні запитання.


2017

19-20 жовтня 2017 року кафедра офтальмології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика спільно з ВГО «Асоціація дитячих офтальмологів та оптометристів України» провели науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Рефракційний пленер `17», яка проходила у Міжнародному конгрес-центрі, Український дім. У роботі заходу взяли участь понад 957 лікарів офтальмологів, лікарів офтальмологів дитячих та оптометристів України, в тому числі фахівці офтальмологи з Болгарії, Англії, Туреччини, Латвії, Литви, Грузії, Білорусії, Молдавії та Казахстану. Мета конференції – поширення новітніх знань та навичок з офтальмології і оптометрії.

Програма конференції включала вісім пленарних засідань тематичних лекцій у двох залах на 500 та 200 слухачів; 12 тренінгів за різними напрямами офтальмології, які безперервно і паралельно проводилися в чотирьох змодельованих навчальних кімнатах та кожні дві години зміняли один одного протягом двох днів; 4 майстер–класи з елементами WETLAB і дистанційного навчання. У другий день конференції слухачі з усіх регіонів України мали можливість відвідати лекції та майстер-класи іноземних спеціалістів із Великобританії (prof.Chris Timms), Туреччини (prof. Seyhan Ozkan) та Болгарії (prof. Grupcheva C.N.). Окрема увага була приділена навчанню молодих українських вчених-офтальмологів та оптометристів. Вони мали можливість опановувати навички підбору контактних лінз, роботи на сучасному лазерному обладнанні та внутрішньоочного введення препаратів на спеціально відведених тематичних майстер-класах, протягом яких були проведені жваві дискусії, розглянуті та обговорені клінічні приклади і складні випадки, надані відповіді на численні запитання.

В перший день науково-практичної конференції «Рефракційний пленер `17» було проведено урочисте відкриття спеціалізованої виставки діагностичного обладнання, апаратури, лазерної оптичної, оптико-електронної техніки, фармакологічної офтальмологічної продукції, окулярів та лінз в який прийняли участь понад 20 провідних закордонних та вітчизняних компаній, а також церемонія нагородження: нагороди Українського Фонду миру; відзнаки Архангела Рафаїла «За досягнуті успіхи у справі цілительства»; медалі імені  Н.І. Пільман «За досягнення в офтальмології» і першої премії V конкурсу науково-дослідницьких робіт молодих науковців.

В рамках науково-практичної конференції «Рефракційний пленер `17» прочитано ряд показових лекцій: актову лекцію «Мистецтво лікування катаракти: від профілактики до якості життя» (завідувачем кафедри офтальмології НМАПО імені П.Л.Шупика, головою правління ВГО «Асоціація дитячих офтальмологів України», д.мед.н., професором Риковим Сергієм Олександровичем);«Глаукоматозні та неглаукоматозні оптиконейропатії. Сучасні можливості диференційної ОСТ діагностики» (доцентом кафедри офтальмології НМАПО імені П.Л. Шупика, д.мед.н., доцентом Шаргородською Іриною Василівною); «Блефарити: роль у розвитку тяжких ускладнень хірургії ока і сучасні шляхи вирішення проблеми. Розгляд клінічних випадків» (професором кафедри офтальмології НМАПО імені П.Л.Шупика, д.мед.н., доцентом Петренко Оксаною Василівною); «Клінічні аспекти міопії» (завідувачем кафедри офтальмології Харківського національного медичного університету, д.мед.н., професором Бездітком Павлом Андрійовичем).

Науково-практична конференція з міжнародною участю «Рефракційний пленер `17» стала ще одним доказомактуальності проблем аномалій рефракції, катаракти та глаукоми і, що найголовніше, усвідомлення українськими лікарями важливості ролі офтальмолога та оптометриста у лікуванні та профілактиці сліпоти від офтальмологічних захворювань.

В рамках науково-практичної конференції відбулася нарада представників суміжних кафедр з питань вдосконалення програм підготовки спеціалістів офтальмологів, дитячих офтальмологів та оптометристів.

Учасниками зібрання було обговорено та прийнято проект резолюції конференції, заплановано проведення другої науково-практичної конференції для офтальмологів, дитячих офтальмологів та оптометристів України з міжнародною участю «Рефракційний пленер `18»  у наступному 2018 році.

Більшість делегатів та гостей науково-практичної конференції відзначили високий професійний та організаційний рівень її проведення

 

2016

19 листопада 2016 року у м. Києві, в рамках реалізації програми Всесвітньої організації охорони здоров’я із запобігання сліпоти «Зір 2020» та відповідно до Наказу МОЗ України від 26.02.2003 року №86 «Про затвердження Примірного положення про опорну кафедру закладів післядипломної освіти МОЗ України», ВГО «Асоціація дитячих офтальмологів України» та опорною кафедрою офтальмології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика успішно проведена науково-практична конференція «Своє дитинство треба бачити», в якій взяли участь понад 150 лікарів офтальмологів та лікарів дитячих офтальмологів України.

         Відкриваючи науково-практичну конференцію «Своє дитинство треба бачити» завідувач кафедри офтальмології НМАПО імені П.Л.Шупика, голова правління ВГО «Асоціація дитячих офтальмологів України», д.мед.н., професор Риков Сергій Олександрович доповів про стан реформування галузі охорони здоров’я, державні нормативно-правові документи, що затверджені МОЗ України з питань лікування очної патології у дорослого та дитячого населення України, а також докладно зупинився на питаннях рівнів захворюваності та інвалідності внаслідок очної патології у дітей за останні десять років, особливостях хірургічних втручань при ретинопатії недоношених, основних проблемних питаннях надання офтальмологічної допомоги дітям, які потребують першочергового розгляду, перспективах та шляхах їх вирішення.

Президент Українського медичного клубу, Іван Миколайович Сорока виступив з доповіддю на тему «Роль лікарського товариства в модернізації медичної галузі»; ознайомив присутніх з проблемами лікарського самоврядування, законодавчим забезпеченням системи охорони здоров’я України.

Головний позаштатний дитячий офтальмолог України, к.мед.н., доцент кафедри офтальмології НМАПО імені П.Л. Шупика, доцент Барінов Юрій Вікторович у своїй доповіді на тему «Вітреоретинальні прийоми в лікування вродженої катаракти» ознайомив присутніх із рівнями захворюваності та інвалідності дитячого населення України з приводу вродженої катаракти, сучасними алгоритмами діагностики та підходами до лікування хворих на вроджену катаракту, можливостями надання високоспеціалізованої медичної допомоги дітям з патологією очей в офтальмологічному відділенні НДСЛ «ОХМАДИТ».

Завідувач кафедри офтальмології НМАПО імені П.Л.Шупика, д.мед.н., професор Риков Сергій Олександрович виступив із заключним словом, підвів підсумки зустрічі та ознайомив присутніх із питаннями впровадження положення про систему офтальмологічної допомоги на Україні, питаннями удосконалення рівнів надання високоспеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню України при офтальмологічній патології, відповів на численні запитання учасників заходу.

Голова правління ВБФ «Серце до серце» Іщук Богдан Павлович ознайомив присутніх учасників науково-практичної конференції «Своє дитинства треба бачити» із програмою співпраці, проведеними сумісними заходами ВГО «Асоціація дитячих офтальмологів України» і ВБФ «Серце до серця», та проектами придбання офтальмологічного обладнання для осередків «Асоціації дитячих офтальмологів України».

В рамках науково-практичної конференції відбулася нарада представників суміжних кафедр з питань вдосконалення програм підготовки спеціалістів офтальмологів та дитячих офтальмологів.

Учасниками зібрання було обговорено та прийнято проект рішення конференції.

2015 рік

Про науковий авторитет кафедри офтальмології говорить регулярна організація на її базі науково-практичних конференцій з міжнародною участю.

Так, 18-19 червня 2015 року, в рамках реалізації програми Всесвітньої організації охорони здоров’я із запобігання сліпоти у дітей «Зір 2020» кафедрою офтальмології успішно проведено VI Науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Медична і медико-педагогічна реабілітація дітей з аномаліями рефракції та захворюваннями окорухового апарату».

Співорганізатори заходу – Міністерство охорони здоров’я України, Національна медична академія післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького, Київська міська офтальмологічна лікарня «Центр мікрохірургії ока», а також Асоціація дитячих офтальмологів України.

У науково-практичній конференції взяли участь понад 500 делегатів не лише з України, а й із Польщі, Грузії, Чехії, Німеччини та багатьох інших країн. В рамках конференції відбулося нагородження найкращих дитячих офтальмологів України, заслухано більше 50 доповідей на актуальні теми, а саме: сучасні аспекти лікування міопії; створення уніфікованих протоколів лікування катаракти, порушень рефракції та акомодації, амбліопії; діагностика та лікування ретинобластоми; новітні методи діагностики та лікування дітей із вадами зору; актуальні проблеми дитячої слабкозорості та сліпоти в Україні тощо.

Крім того в рамках VI Науково-практичної конференції з міжнародною участю «Медична і медико-педагогічна реабілітація дітей з аномаліями рефракції та захворюваннями окорухового апарату» співробітниками кафедри офтальмології проведено тренінги та 3 майстер-класи з найбільш актуальних питань офтальмології: «Порушення акомодації. Сучасні погляди в клінічних прикладах», «Застосування призм для діагностики та лікування косоокості», «Психолого-педагогічна діагностика зорового сприймання дітей раннього та дошкільного віку» в роботі яких змогли прийняти участь 150 офтальмологів та дитячих офтальмологів України.

В рамках заходу фахівці відвідали унікальний Навчально-реабілітаційний центр «Левеня», в якому надають психологічну, медичну та педагогічну допомогу слабочуючим, глухим і сліпоглухим дітям. Під час доповідей провідні офтальмологи країни запропонували реальні механізми удосконалення діяльності систем охорони здоров’я, освіти, неурядових організацій, завданням яких є насамперед профілактика, збереження та зміцнення здоров’я дітей, а також реабілітація та адаптація до соціуму дітей із вадами зору.

СПИСОК ПОСІБНИКІВ ТА МЕТОДИЧНИХ РЕКОМЕНДАЦІЙ ЗА 2016 – 2018 роки

1. Вороненко Ю. В., Шекера О. Г., Медведовська Н. В., Риков С. О., Шаргородська І. В., Денисюк Л. І. Питання офтальмології.// Навчально-методичний посібник для лікарів загального профілю - сімейних лікарів – 2015 – 210 c.

2. Голубчиков М. В., Риков С. О., Вітовська О. П., Коломійчук В. М., Дубиніна Т. Ю., Барінов Ю. В., Руденко Н. Г., Руденко О. В., Гудзь А. С., Венгер Л. В., Пенішкевич Я. І., Шаргородська І. В., Денисюк Л. І., Бідна О. В., Медведовська Н. В., Васюта В. М. Офтальмологічна допомога в Україні за 2005 – 2014 роки// Аналітично-статистичний довідник. – Київ (Україна). – 2015. – 250 с.

3. Риков С. О., Сергієнко М. М., Акіменко О. В., Шаргородська І. В., Лаврик Н. С., Барінов Ю. В., Лисенко М. Г. Навчальний план та програма циклу тематичного удосконалення «Порушення окорухового апарату» // МОЗ України, Центральний методичний кабінет з вищої медичної освіти. - Київ. – 2015. – 21 с.

4. Риков С. О., Сергієнко М. М., Могілевський С. Ю., Новак Л. П., Шаргородська І. В., Лисенко М. Г.  Навчальний план та програма циклу тематичного удосконалення «Мікрохірургія ока з методами імплантації штучного кришталика та факоемульсифікацією» // МОЗ України, Центральний методичний кабінет з вищої медичної освіти. – Київ. – 2015. – 17 с.

5. Риков С. О., Сергієнко М. М., Шаргородська І. В., Лаврик Н. С. Навчальний план та програма циклу тематичного удосконалення «Глаукома» // МОЗ України, Центральний методичний кабінет з вищої медичної освіти. – Київ. – 2015. – 17 с.

6. Риков С. О., Шаргородська І. В., Гудзь А. С. Медицина невідкладних станів. Офтальмологія. // Підручник. – 2015. – 350c.

7. Риков С. О., Шаргородська І. В., Косуба С. І., Могілевський С. Ю., Лаврик Н. С. Навчальний план та програма циклу тематичного удосконалення «Оптометрія та контактна корекція» // МОЗ України, Центральний методичний кабінет з вищої медичної освіти. – Київ. – 2015. – 17 с.

8. Риков С. О., Шаргородська І. В., Лаврик Н. С., Косуба С. І., Знаменська М. А. Навчальний план та програма циклу тематичного удосконалення «Оптометрія та контактна корекція» (2 тижні)// МОЗ України, Центральний методичний кабінет з вищої медичної освіти. – Київ. – 2015. – 17 с.

9. Риков С. О., Шаргородська І. В., Барінов Ю. В., Денисюк Л. І. Наказ МОЗ України №827 від 08.12.2015 року «Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при порушеннях рефракції та акомодації».

10. Риков С. О., Шаргородська І. В., Барінов Ю. В., Денисюк Л. І. Уніфікований клінічний протокол первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги при порушення рефракції та акомодації: міопія, гіперметропія, астигматизм, анізометропія, пресбіопія, порушення акомодації, амбліопія, кератоконус, контактна корекція зору // Наказ МОЗ України №827 від 08.12.2015 року.

11. Риков С. О., Шаргородська І. В., Барінов Ю. В., Денисюк Л. І. Порушення рефракції та акомодації. Адаптована клінічна настанова, заснована на доказах // Наказ МОЗ України №827 від 08.12.2015 року.

12. Алєєва Н. М., Барінов Ю. В., Войтюк Ю. О., Глушенко К. О., Гребенюк Т. М., Медведок Л. Г., Могілевський С. Ю., Паламар О. М., Риков С. О., Сасіна І. О., Семенишена Т. О., Серпутько Г. П., Синьова Є. П., Тімакова Ю. В., Федоренко С. В., Федоренко М. І., Шаргородська І. В., Шевколенко М. В. Діти з порушеннями зору в умовах інклюзивної освіти // За науковою редакцію д. психол. наук, проф. П. Синьової та д. мед. наук, проф. С. О. Рикова. – К.: Кафедра, 2016. – 212 с.

13. Риков С. О., Акіменко О. В. Діагностика, етапи апаратного лікування, застосування мікропрізм при співдружній косоокості // Листопад 2016 р.

14. Сергієнко М. М., Петров В. В., Риков С. О., Шанойло С. М., Шевколенко М. В., Крючин А. А. Пристрій для вимірювання кута косоокості // Заявка на включення наукового повідомлення до переліку наукової (науково-технічної) продукції, призначенної для впровадження досягнень медичної науки у сфері охорони здоров’я. – 2016.

15. Сергієнко М. М., Петров В. В., Риков С. О., Шевколенко М. В., Крючин А. А., Антонов Є.Є. Пристрій для діагностики косоокості // Заявка на включення наукового повідомлення до переліку наукової (науково-технічної) продукції, призначенної для впровадження досягнень медичної науки у сфері охорони здоров’я. – 2016.

16. Риков С. О., Сергієнко М. М., Шаргородська І. В., Бакбардіна Л. М., Лаврик Н. С., Акіманко О. В., Лисенко М. Г. Навчальний план та програма циклу стажування для лікарів, які підтверджують звання лікар-спеціаліст за фахом "Дитяча офтальмологія" // МОЗ України, Центральний методичний кабінет з вищої медичної освіти. – Київ. – 2016. – 21 с.

17. Риков С. О., Шаргородська І. В., Заремба Є. Х. Дитяча хірургія. Розділ офтальмологія. // Підручник. – Київ – 2016. 241 с.

18. Риков С. О., Шаргородська І. В., Тутченко Л. П., Денисюк Л. І., Лисенко М. Г., Гудзь А.С., Пенішкевич Я. І. Кератоконус. Сучасні погляди на діагностику та лікування. // Український центр наукової медичної інформації та  патентно-ліцензійної роботи. - Методичні рекомендації – Київ (Україна). – 2016. – 27 с.

19. Риков С. О., Кондратенко Ю. М., Шаргородська І. В., Бондарь М. В., Денисюк Л. І., Кричинський В. І., Яковець А. І. Анестезіологічне забезпечення оперативних втручань в офтальмології // Український центр наукової медичної інформації та  патентно-ліцензійної роботи. - Методичні рекомендації – Київ (Україна). – 2016. – 25 с.

20. Риков С. О., Косуба С. І., Попова У. Р. Спосіб лікування новоутворення кон’юнктиви // Листопад 2016.

21. Риков С. О., Шаргородська І. В., Вітовська О. П., Степаненко А. В., Бакбардіна І. І., Барінов Ю. В., Боброва Н. Ф., Войтко Л. О., Гурська Д. Д., Денисюк Л. І., Дмитрієв С. К., Ковтун М. І., Лємєнєва А. А., Матюха Л. Ф., Медведовська Н. В., Усенко К., Мостовенко Р. В., Ліщишина О. М., Горох Є. Л., Мельник Є. О., Шилкіна О. О. Катаракта // Адаптована клінічна настанова, заснована на доказах. – Київ (Україна). – МОЗ. – 2016. – 329 с.

22. Риков С. О., Шаргородська І. В., Вітовська О. П., Степаненко А. В., Бакбардіна І. І., Барінов Ю. В., Боброва Н. Ф., Войтко Л. О., Гурська Д. Д., Денисюк Л. І., Дмитрієв С. К., Ковтун М. І., Лємєнєва А. А., Матюха Л. Ф., Медведовська Н. В., Усенко К., Мостовенко Р. В., Ліщишина О. М., Горох Є. Л., Мельник Є. О., Шилкіна О. О. Уніфікованний клінічний протокол первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги. Катаракта. // Наказ МОЗ України №49 від 28.01.2016. – Київ. – 53 с.

23. Риков С. О., Сергієнко М. М., Шаргородська І. В., Бакбардіна Л. М., Лаврик Н. С., Лисенко М. Г. Навчальний план та програма циклу стажування для лікарів, які підтверджують звання лікар-спеціаліст за фахом "Офтальмологія". // МОЗ України, Центральний методичний кабінет з вищої медичної освіти. – Київ. – 2016. – 21 с.

24. Риков С. О., Могілевський С. Ю., Шаргородська І. В., Туманова О. В., Лисенко М. Г. Навчальний план та програма циклу тематичного удосконалення «Вітрео-ретинальна хірургія». // МОЗ України, Центральний методичний кабінет з вищої медичної освіти. – Київ. – 2016. – 19 с.

25. Риков С. О., Петренко О. В., Шаргородська І. В. Сучасні аспекти лікування демодекозного блефариту. // Науково-популярна брошура. – Київ. – 2016. – 2 с.

Рыков С. А., Бакбардина И. И., Лысенко М. Г. Заболевания роговицы // Под редакцией профессора Рыкова С. А. – К.: «Поліграф-UA». – 2016. – 188 с.

26. Риков С. О., Косуба С. І., Попова У. Р., Косуба І. С., Яковець А. І. Спосіб лікування новоутворення кон'юнктиви // Перелік наукової (науково-технічної) продукції, призначеної для впровадження досягнень медичної науки у сферу охорони здоров'я (Випуск 3). – Київ. – 2017. – Реєстр. № 296/3/16. – С. 262.

27. Риков С. О., Могілевський С. Ю., Шаргородська І. В., Туманова О. В., Лисенко М. Г. Навчальний план та програма циклу тематичного удосконалення "Лазерні методи лікування в офтальмології" // МОЗ України, Центральний методичний кабінет з вищої медичної освіти. – Київ. – 2017. – 21 с.

28. Риков С. О., Могілевський С. Ю., Шаргородська І. В., Туманова О. В., Лисенко М. Г. Навчальний план та програма циклу тематичного удосконалення "Вітрео-ретинальна хірургія" // МОЗ України, Центральний методичний кабінет з вищої медичної освіти. – Київ. – 2017. – 21 с.

29. Риков С. О., Сергієнко М. М., Могілевський С. Ю., Шаргородська І. В., Новак Л. П., Косуба С. І., Барінов Ю. В., Лисенко М. Г. Навчальний план та програма циклу тематичного удосконалення "Мікрохірургія ока з методами імплантації штучного кришталика та факоемульсифікацією" // МОЗ України, Центральний методичний кабінет з вищої медичної освіти. – Київ. – 2017. – 17с.

30. Риков С. О., Шаргородська І. В., Гудзь А. С. Невідкладні стани в офтальмології // Медицина невідкладних станів: екстрена (швидка) медична допомога. Національний підручник за редакцією д. мед. н., професора І. С. Зозулі. – 2017. – Київ. – ВСВ "Медицина". – Розділ 10. – С. 320-332.

31. Риков С. О., Шаргородська І. В., Сергієнко М. М. Спосіб оцінки ризику прогресування короткозорості // Перелік наукової (науково-технічної) продукції призначеної для впровадження досягнень медичної науки у сферу охорони здоров’я № 297/3/16 – Випуск 3. – Київ. –  2017. – С. 262-263.

32. Риков С. О., Шаргородська І. В., Сергієнко М. М. Спосіб оцінки ризику розвитку ускладнень після проведення ексімерлазерних кераторефракційних втручань // Перелік наукової (науково-технічної) продукції призначеної для впровадження досягнень медичної науки у сферу охорони здоров’я № 298/3/16 – випуск 3. – Київ. –  2017. – С. 263-264.

33. Войтюк Ю. О., Глушенко К. О., Гребенюк Т. М., Денисюк Л. І., Медведок Л. Г., Паламар О. М., Риков С. О., Сасіна І. О., Семенишова Т. О., Серпутько Г. П., Синьова Є. П., Тімакова Ю. В., Федоренко С. В., Федоренко М . І., Шаргородська І. В. Інклюзивне навчання дітей з порушеннями зору // Монографія. За науковою редакцією д. психол. н., проф. Є. П. Синьової; д. мед. н., проф. С. О. Рикова та авторів. Київ. – К.: "Кафедра". – 2017. – 320 с.     

СПИСОК ПОСІБНИКІВ ТА МЕТОДИЧНИХ РЕКОМЕНДАЦІЙ ЗА 2008 – 2015 роки

1.

Дрожжина Г.І., Пасєчнікова Н.В., Риков С.О., Даниленко О.С. – Сучасні методи забору, заготовлення і консервації доонорської рогівки для кератопластики // Методичні рекомендації. Київ, 2008 р.

2.

Бакбардин Ю.В., Бакбардина Л.М. – Травмы органа зрения // Учебно-методическое пособие, выпуск 2, 2008 г., 134 с.

3.

Сергієнко М.М., Кондратенко Ю.М., Лємзяков Г.Г., Еміліт В.А., Бакбардіна Л.М., Лаврик Н.С., Новак Л.П., Туманова О.В. Тести з офтальмології // Збірник питань та тестових завдань за фахом офтальмологія, 2008 р., 152 с.

4.

Рыков С.А., Лемзяков Г.Г., Бакбардина Л.М., Бакбардина И.И. – Заболевания роговицы. // Книга. Киев - 2009 г.

5.

Риков С.О., Сергієнко М.М., Лаврик Н.С., Еміліт В.А., Шаргородська І.В. Офтальмологія для лікарів загального профілю - сімейних лікарів // Учбово-методичний посібник, 155 с.

6.

Риков С.О., Денисюк Н.Б., Лаврик Н.С., Шаргородська І.В., Малачкова Н.В., Ніколайчук В.Й. – Сучасні підходи до корекції зору. Контактна корекція. (метод.рекомендації) // Український центр наукової медичної інформації та патентно-ліцензійної роботи. Метод. рекоменд. – Київ (Україна). – 2010. – 21 с.

7.

Риков С.О., Денисюк Н.Б., Лаврик Н.С., Шаргородська І.В., Малачкова Н.В., Ніколайчук В.Й. – Сучасні підходи до корекції зору. Корекція окулярами. (метод.рекомендації) // Український центр наукової медичної інформації та патентно-ліцензійної роботи. - Метод. рекоменд. – Київ (Україна). – 2010. – 21 с.

8.

Риков С.О., Сергієнко М.М., Еміліт В.А., Лаврик Н.С., Шаргородська І.В. Офтальмологія для лікарів загального профілю - сімейних лікарів // Навчально-метод. посібник. – Київ (Україна). – 2010. –144 с. З грифом МОН та МОЗ. Фахове видання.

9.

Риков С.О., Сергієнко М.М., Лаврик Н.С., Шаргородська І.В. Офтальмологія // Навчальний посібник для лікарів - інтернів. – Київ (Україна). – 2011. – 207 с. З грифом МОН.

10.

Риков С.О., Сергієнко М.М., Лаврик Н.С., Шаргородська І.В. – Практична офтальмологія // Навчально-метод. посібник для лікарів загального профілю - сімейних лікарів. – Київ (Україна). – 2011. – 144 с. З грифом МОН.

11.

Торчинська Н.В., Симчук І.В. – Хірургічне лікування рефрактерної глаукоми з імплантацією дренажної системи AHMED GLAUCOMA VALVE // Навчально-методичні рекомендації , Київ, - 2010, с.16.

12.

Риков С.О., Сергієнко М.М., Лаврик Н.С., Денисюк Н.Б., Шаргородська І.В. – Методи корекції аномалій рефракції // Навчальний посібник. – Київ (Україна). – 2011. – 90с. З грифом МОН та МОЗ. Фахове видання.

13.

Риков С.О., Сергієнко М.М., Лаврик Н.С., Шаргородська І.В., Бакбардіна І.І., Лобач Л.Є. – Глаукома. Первинна медична допомога. // Метод. рекоменд. – Київ (Україна). – 2011. – 21 с.

14.

Риков С.О., Сергієнко М.М., Шаргородська І.В., Бакбардіна Л.М., Лаврик Н.С. Навчальний план та програма циклу стажування для лікарів, які підтверджують звання лікар-спеціаліст за фахом "Офтальмологія" // МОЗ України, Центральний методичний кабінет з вищої медичної освіти. - Київ. – 2011. – 15 с.

15.

Риков С.О., Сергієнко М.М., Шаргородська І.В., Бакбардіна Л.М., Акіменко О.В., Лаврик Н.С. Навчальний план та програма циклу стажування для лікарів, які підтверджують звання лікар-спеціаліст за фахом "Дитяча офтальмологія" // МОЗ України, Центральний методичний кабінет з вищої медичної освіти. - Київ. -2011.–15 с.

16.

Андрейчин Л.В., Антонишин О.І., Бойко В.Я., Дячук Д.Д., Збітнєва С.В., Кондратюк Н.Ю., Кризина Н.П., Руснак В.А., Слабкий В.Г., Шпак Г.В., Ященко Л.В., Ященко Ю.Б. Скринінгові дослідження в практиці сімейного лікаря: виявлення захворювань щитовидної залози та глаукоми [метод. реком.] // за ред. Г.О. Слабкого. – К., 2011. –29 с.

17.

Тутченко.Л.П. Методична розробка практичного заняття для циклу інтернатури за фахом “Загальна практика, сімейна медицина” на тему: “Методи дослідження в офтальмології ”. – Київ. – 2011. – 7 с.

18.

Тутченко.Л.П. Методична розробка семінарського заняття для циклу інтернатури за фахом “Загальна практика, сімейна медицина” на тему: “Невідкладні стани в офтальмології ”. – Київ. – 2011. – 12 с.

19.

Тутченко.Л.П. Методична розробка практичного заняття для циклу інтернатури за фахом “Загальна практика, сімейна медицина” на тему: “Запальні хвороби ока та захисного апарату”. – Київ – 2011 – 8 с.

20.

Моісеєнко Р.О., Голубчиков М.В., Слабкий Г.О., Риков С.О., Хобзей М.К., Осташко С.І., Терещенко А.В., Барінов Ю.В., Аліфанова Т.А., Обухова Н.А., Венгер Л.В., Гудзь А.С., Вітовська О.П., Шаргородська І.В., Черемухіна О.М., Шевченко В.І., Костецька А.О., Руденко Н.Г., Степанюк Г.І., Шпак Г.В., Коробов К.В., Некрасова Н.В. – Офтальмологічна допомога в Україні за 2006 - 2011 роки // Аналітично-статистичний довідник. - Київ (Україна). - 2012. - 184 с.

21.

Риков С.О., Вітовська О.П., Обухова Н.А., Шаргородська І.В., Сук С.А. – Сліпота та слабкозорість. Шляхи профілактики в Україні. // Науково-методичне видання. – Київ (Україна). – 2012. – 268 с.

22.

Риков С.О., Вітовська О.П., Обухова Н.А., Шаргородська І.В., Сук С.А. – Сліпота та слабкозорість. Шляхи профілактики в Україні. // Навчальний посібник. – Київ (Україна). – 2012. –164 с. З грифом МОН.

23.

Рыков С.А., Ферфильфайн И.Л., Савина Е.М. – Клиническая диагоностика наследственных заболеваний у детей.// Наукове видання; монография; Одесса "Феникс"; 2012.

24.

Сергієнко М.М., Шаргородська І.В. – Спосіб оцінки біомеханічних властивостей фіброзної капсули ока. // Український центр наукової медичної інформації та патентно-ліцензійної роботи. - Метод. рекоменд. – Київ (Україна). – 2013. – 21 с. Фахове видання.

25.

Сергієнко М.М., Шаргородська І.В. – Спосіб оцінки ригідності рогівки. // Український центр наукової медичної інформації та патентно-ліцензійної роботи. - Метод. рекоменд. – Київ (Україна). – 2013. – 21 с. Фахове видання.

26.

Риков С.О., Лаврик Н.С., Шаргородська І.В., Збітнєва С.В., Обухова Н.А., Шпак Г.В., Вітовська О.П., Скрипниченко І.Д., Бакбардіна І.І. Офтальмологічна допомога. Нормативно-правове забезпечення // Навчально-методичний посібник для лікарів офтальмологів. – Київ. – 2013. – 500 с. З грифом МОН.

27.

Риков С.О., Сергієнко М.М., Акіменко О.В., Шаргородська І.В., Барінов Ю.В. Навчальний план та програма циклу тематичного удосконалення «Порушення окорухового апарату» // МОЗ України, Центральний методичний кабінет з вищої медичної освіти. - Київ. – 2013. – 21 с.

28.

Риков С.О., Сергієнко М.М., Кондратенко Ю.М., Акіменко О.В., Бакбардіна Л.М., Шаргородська І.В., Лаврик Н.С., Барінов Ю.В., Сухіна Л.О., Смірнова О.Ф., Котлубей Г.В. Навчальний план та уніфікована програма передатестаційного циклу із спеціальності «Дитяча офтальмологія» // МОЗ України, Центральний методичний кабінет з вищої медичної освіти. - Київ. – 2013. – 23 с.

29.

Риков С.О., Сергієнко М.М., Кондратенко Ю.М., Акіменко О.В., Шаргородська І.В., Лаврик Н.С., Барінов Ю.В., Лисенко М.Г., Сухіна Л.О., Котлубей Г.В. Навчальний план та програма циклу спеціалізації за фахом «Дитяча офтальмологія» // МОЗ України, Центральний методичний кабінет з вищої медичної освіти. - Київ. – 2013. – 22 с.

30.

Риков С.О., Сергієнко М.М., Кондратенко Ю.М., Бакбардіна Л.М., Шаргородська І.В., Лаврик Н.С., Сухіна Л.О., Смірнова О.Ф., Голубов К.Е., Котлубей Г.В. Навчальний план та уніфікована програма передатестаційного циклу із спеціальності «Офтальмологія» // МОЗ України, Центральний методичний кабінет з вищої медичної освіти. - Київ. – 2013. – 21 с.

31.

Риков С.О., Сергієнко М.М., Кондратенко Ю.М., Шаргородська І.В., Лаврик Н.С., Лисенко М.Г., Сухіна Л.О., Смірнова О.Ф., Голубов К.Е., Котлубей Г.В. Навчальний план та програма циклу спеціалізації за фахом «Офтальмологія» // МОЗ України, Центральний методичний кабінет з вищої медичної освіти. - Київ. – 2013. – 21 с.

32.

Риков С.О., Шаргородська І.В., Бакбардіна І.І., Сімчук І.В., Лємєнєва А.А. – Діагностика та лікування глаукоми. Доповнення до лекцій // Навчальний посібник для лікарів офтальмологів. – Київ. – 2013. – 50с.

33.

Риков С.О., Шаргородська І.В., Лисенко М.Г., Обухова Н.А., Збітнєва С.В. Еталони практичних навиків для лікарів загальної практики – сімейної медицини (навчально-методичний посібник) // Навчально-методичний посібник для лікарів загальної практики – сімейної медицини. – Київ. – 2013. – 250 с. З грифом МОН.

34.

Акименко О.В. Програми тематичних циклів:

-          “Травми ока”;

-          “Захворювання окорухового апарату”;

-          “Питання офтальмології”.

35.

Знаменская М.А. Державний формуляр лікарських засобів. Випуск шостий. – К. 2014. Розробник розділу 15. Офтальмологія. Лікарські засоби.

36.

Риков С.О., Лаврик Н.С., Шаргородська І.В., Збітнєва С.В., Обухова Н.А., Шпак Г.В., Вітовська О.П., Скрипниченко І.Д., Бакбардіна І.І. Офтальмологічна допомога. Нормативно - правове забезпечення // Навчально-методичний посібник для лікарів офтальмологів. – Київ. – 2014. – 498 с. З грифом МОН.

37.

Риков С.О., Шаргородська І.В., Бакбардіна І.І., Сімчук І.В., Лємєнєва А.А. – Діагностика та лікування глаукоми. Доповнення до лекцій // Навчальний посібник для лікарів офтальмологів. – Київ. – 2014. – 57с.

38.

Риков С.О., Шаргородська І.В., Бакбардіна І.І., Сімчук І.В., Лємєнєва А.А. – Діагностика та лікування глаукоми. Доповнення до лекцій. ІІ видання // Навчальний посібник для лікарів офтальмологів. – Київ. – 2014. – 71с.

39.

Риков С.О., Шаргородська І.В., Заребма Є.Х. Дитяча хірургія. Розділ Офтальмологія // Підручник. – Київ. – 2014. – 241 с.

40.

Риков С.О., Шаргородська І.В., Лаврик Н.С., Акіменко О.В., Бакбардіна Л.М., Торчинська Н.В., Сабліна Л.В. Навчальний план та програма циклу тематичного удосконалення «Травми органа зору» // МОЗ України, Центральний методичний кабінет з вищої медичної освіти. - Київ. – 2014. – 23 с.

41.

Риков С.О., Шаргородська І.В., Лаврик Н.С., Акіменко О.В., Тутченко Л.П., Радченко Ю.О. Навчальний план та програма циклу тематичного удосконалення «Питання офтальмології» // МОЗ України, Центральний методичний кабінет з вищої медичної освіти. - Київ. – 2014. – 21 с.

42.

Риков С.О., Шаргородська І.В., Лисенко М.Г., Обухова Н.А., Денисюк Л.І. Еталони практичних навиків для лікарів загальної практики – сімейної медицини (навчально-методичний посібник) // Навчально-методичний посібник для лікарів загальної практики – сімейної медицини. – Київ. – 2014. – 268 с. З грифом МОН.

43.

Рыков С.А. Шаргородская И.В. Бакбардина И.И. Симчук И.В. Леменева А.А. – Диагностика и лечение глаукомы // Дополнение к лекциям. Т.2. Монография / Издание ІІ // ТОВ "Фирма "АСАВА", 2014. - 72 с. - (Серия "бибилиотека "Здоровье Украины") УДК 617.753.1/.2-089.243 // О-91 ББК ISBN.

44.

Тутченко Л.П. Методична розробка лекцій для циклу ТУ «Вибрані питання офтальмології: Вибрані питання рефракції та акомодації. Аномалії рефракції. Методи лікування».

45.

Тутченко Л.П. Методична розробка лекцій для циклу ТУ «Вибрані питання офтальмології»: «Вибрані питання глаукоми».

46.

Тутченко Л.П. Методична розробка лекцій для циклу ТУ «Вибрані питання офтальмології»: «Вибрані питання пошкодження органа зору та його придатків».

47.

Тутченко Л.П. Методична розробка практичного заняття для циклу ТУ «Вибрані питання офтальмології»: «Фізіологія органа зору. Основні функції та методи дослідження. Основи офтальмоскопії».

48.

Тутченко Л.П. Методична розробка практичного заняття для циклу ТУ «Вибрані питання офтальмології»: «Захворювання рогівки. Виразка рогівки. Діагностика. Лікування. Кератоконус. Діагностика. Лікування».

49.

Тутченко Л.П. Методична розробка семінарського заняття для циклу ТУ «Вибрані питання офтальмології»: «Запальні захворювання кон’юнктиви. Діагностика. Лікування. Захворювання повік. Діагностика. Лікування».

50.

Тутченко Л.П. Методична розробка семінарського заняття для циклу ТУ «Вибрані питання офтальмології» «Відшарування сітківки. Ендофтальміти. Клініка. Діагностика. Лікування. Зміни органа зору при цукровому діабеті. Захворювання скловидного тіла».

51.

Тутченко Л.П. Методична розробка семінарського заняття для циклу ТУ «Вибрані питання офтальмології»: «Глаукома. Діагностика та алгоритми лікування. Гострий напад закритокутової глаукоми. Лікування.»

52.

Тутченко Л.П. Методична розробка семінарського заняття для циклу ТУ «Вибрані питання офтальмології»: «Травми очного яблука та його придатків. Діагностика. Невідкладна допомога».

53.

Акіменко О.В. Програми тематичних циклів:

-                     “Травми ока”

-                     “Захворювання окорухового апарату”

-                     “Питання офтальмології”

54.

Вороненко Ю.В., Шекера О.Г., Медведовська Н.В., Риков С.О., Шаргородська І.В., Денисюк Л.І. Питання офтальмології.// Навчально-методичний посібник для лікарів загального профілю - сімейних лікарів – 2015 – 210 c.

55.

Голубчиков М.В., Риков С.О., Вітовська О.П., Коломійчук В.М., Дубиніна Т.Ю., Барінов Ю.В., Руденко Н.Г., Руденко О.В., Гудзь А.С., Венгер Л.В., Пенішкевич Я.І., Шаргородська І.В., Денисюк Л.І., Бідна О.В., Медведовська Н.В., Васюта В.М. Офтальмологічна допомога в Україні за 2005 - 2014 роки// Аналітично-статистичний довідник. - Київ (Україна). - 2015. -  250 с.

 

56.

Знаменська М.А. Співрозробник розділу 15 //Державний формуляр лікарських засобів. Офтальмологія. Лікарські засоби.

 

57.

Кривенко Є.М., Ситенко О.Р., Знаменська М.А. Cтан інформатизації системи охорони здоров’я та впровадження телемедичних технологій/ Щорічна доповідь про стан здоров’я населення, санітарно-епідемічну ситуацію та результати діяльності системи охорони здоров’я України. 2014 рік: [монографія]  // за ред. Квіташвілі О.; МОЗ України, ДУ «УІСД МОЗ України». – К., 2015. – С. 404-418. 254.

58.

Лаврик Н.С., Сук С.А., Саксонов С.Г., Тесленко А.С. Патология глазного дна. // Наглядное пособие, 2015. - 24с

59.

Риков С.О., Сергієнко М.М., Акіменко О.В., Шаргородська І.В., Лаврик Н.С., Барінов Ю.В., Лисенко М.Г. Навчальний план та програма циклу тематичного удосконалення «Порушення окорухового апарату»// МОЗ України, Центральний методичний кабінет з вищої медичної освіти. - Київ. – 2015. – 21 с.

60.

Риков С.О., Сергієнко М.М., Могілевський С.Ю., Новак Л.П., Шаргородська І.В., Лисенко М.Г.  Навчальний план та програма циклу тематичного удосконалення «Мікрохірургія ока з методами імплантації штучного кришталика та факоемульсифікацією»// МОЗ України, Центральний методичний кабінет з вищої медичної освіти. - Київ. - 2015. - 17 с.

61.

Риков С.О., Сергієнко М.М., Шаргородська І.В., Лаврик Н.С. Навчальний план та програма циклу тематичного удосконалення «Глаукома»// МОЗ України, Центральний методичний кабінет з вищої медичної освіти. - Київ. - 2015. - 17 с

62.

Риков С.О., Шаргородська І.В., Гудзь А.С. Медицина невідкладних станів. Офтальмологія.// Підручник. - 2015. – 350 c.

63.

Риков С.О., Шаргородська І.В., Косуба С.І., Могілевський С.Ю., Лаврик Н.С. Навчальний план та програма циклу тематичного удосконалення «Оптометрія та контактна корекція»// МОЗ України, Центральний методичний кабінет з вищої медичної освіти. - Київ. - 2015. - 17 с.

64.

Риков С.О., Шаргородська І.В., Лаврик Н.С., Косуба С.І., Знаменська М.А. Навчальний план та програма циклу тематичного удосконалення «Оптометрія та контактна корекція» (2 тижні)// МОЗ України, Центральний методичний кабінет з вищої медичної освіти. - Київ. - 2015. - 17 с.

64.

Слабкий Г.О., Дудник С.В., Дудіна О.О., Знаменська М.А., Габорець Ю.Ю., Крохмалюк Л.В.ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА СТАНУ ЗДОРОВ’Я НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ //Регіональні системи охорони здоров’я України. 2014 рік. Частина І : [монографія] / за ред. П.С. Мельника. – К., 2015. – С. 6-27

СТАТТІ за 2016 – 2018 роки

 

2016 рік

 

1

Акіменко О. В. Вплив обробки операційного поля на мікрофлору оперованого ока // ХІ Конгрес Світової Федерації Українських Лікарських Товариств (18-23 серпня 2016 р., м. Берлін – м. Київ) : матеріали. – Одеса: Видавництво Бартенєва, 2016. – С. 134-135.

2

Акіменко О. В., Якимов А. К. Ефективність склеро пластики при прогресуючій короткозорості середнього та високого ступенів // ХІ Конгрес Світової Федерації Українських Лікарських Товариств (18-23 серпня 2016 р., м. Берлін – м. Київ) : матеріали. – Одеса: Видавництво Бартенєва, 2016. – С.135.

3

Алєєва Н. М., Барінов Ю. В., Войтюк Ю. О., Глушенко К. О., Гребенюк Т. М., Медведок Л. Г., Могілевський С. Ю., Паламар О. М., Риков С. О., Сасіна І. О., Семенишена Т. О., Серпутько Г. П., Синьова Є. П, Тімакова Ю.В., Федоренко С. В., Федоренко М. І., Шаргородська І. В., Шевколенко М. В. // Діти з порушеннями зору в умовах інклюзивної освіти. Друк. Навчально-методичний посібник За наук. редакцією д. психол. наук, проф. Є. П. Синьової та д. мед. наук, проф. С. О. Рикова – К.: Кафедра, 2016. – 212с.

4

Бондарь Н. И., Петренко О. В. Роль цитокинов в генезе репаративных процессов лимба при открытой травме глаза // Материалы научно-практической конференции с международным участием "Филатовские чтения - 2016". – Одесса, Украина. – 2016. – С. 83.

5

Денисюк Л. І., Петренко О. В., Петренко І. М. Ефективність застосування позитронно-емісійної томографії в діагностиці пацієнтів з увеальною меланомою. //  Материалы научно-практической конференции с международным участием "Филатовские чтения - 2016". – Одесса, Украина. – 2016. – С. 154 – 155.

6

Денисюк Л. І., Бушуєва О. В. Значення поліморфних варіантів гена AKR1B1rs759853 та rs9640883 при діабетичній ретинопатії. // стаття. Архів офтальмології України. – Т. 3. - №1. – 2015. – С. 32-35.

7

Денисюк Л. И., Рыков С. А., Могилевский С. Ю., Сук С. А., Венедиктова О. А. // Диагностическое значение широкопольной флюоресцентной ангиографии при препролиферативной диабетической ретинопатии. Друк. Тезисы. Материалы научно-практической конференции с международным участием « Филатовские чтения 2016», посвященной 80-летию со дня основания Института глазных болезней и тканевой терапии им. В.П. Филатова и ХIV когнгресса офтальмологического сообщества стран Причерноморья. 19-20 мая 2016 года, Одесаа, Украина. – С. 130-131.

8

Денисюк Л. И., Рыков С. А., Могилевский С. Ю., Сук С. А., Венедиктова О. А. Лазерная коагуляция зон ишемии периферических отделов сітчатки в комбинации и интраветриальным введеним ингибиторов фактора ростак ендотелия сосудов в лечении диабетического макулярного отека // друк. Філатовські читання-2016: наук-практ. конф. з міжнар. участю,присвяч.80-річчу з дня заснування Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В. П.Філатова НАМН України та 16 конгресу офтальм.товариста країн Причорномор’я: тези доп. – Одеса,19-20травня 2016р. – С. 131-132.

9

Гаффарова Г. В., Петренко О.В. Имунномодулирующая терапія в комплексе профілактики помутнений роговой оболочки после бактериальных кератитов и язв//стаття. Архів офтальмології України, - Т.3, - №2. – 2015. – С.70-73. (фахове видання)

10

Жабоедов Г. Д., Рыков С. А., Петренко О. В., Могилевский С. Ю. Третяк В. В., Кисель И. И., Телига О. А. Особенности психоэмоциональных характеристик пациентов с первичной глаукомой // Сучасні аспекти військової медицини : збірник наукових праць національного військово-медичного клінічного центру “ГВКГ” МО України. - № 22. – Ч. 2. – С. 122-125.

 

11

Жабоєдов Г. Д., Петренко О. В. Роль Филатовской школы в истории офтальмопластики // Материалы научно-практической конференции с международным участием "Филатовские чтения - 2016". -  Одесса, Украина. – 2016. С. 83.

12

Жабоедов Г. Д., Рыков С. А., Петренко О. В., Могилевский С. Ю., Третяк В.В., Кисель И. И., Телига О. А.  Особенности психоэмоциональных характеристик пациентов с первичной глаукомой //стаття. Сучасні аспекти військової медицини : збірник наукових праць національного військово-медичного клінічного центру «ГВКГ» МО України. - №22, - Ч.2. - С.122-125. (фахове видання)

13

С. В. Зябліцев, А. В. Коробова, О. В. Петренко, В. Н. Сердюк, С. Ю. Могилевський Прогностическое значение показателей протеолиза в формировании диабетической ретинопатии.// ст. Международный эндокринологический журнал

2016. –  № 3(75). – С. 32 – 36.

14

 1. С. В. Зябліцев, А. В. Коробова, О. В. Петренко, В. Н. Сердюк, С. Ю.Могилевський
 2. Роль порушень у системі протеолізу в розвитку діабетичної ретинопатії. // Клінічна ендокринологія та ендокринна хірургія. 2016. –  № 2(54). – С. 68 – 73.

15

Коробова А.В., Петренко О.В., Сердюк В.Н., Могилевский С.Ю. Современная специфика преподавания раздела «Травма органа зрения» врачам-интернам и курсантам. // Сучасні аспекти військової медицини : збірник наукових праць Головного військово-медичного клінічного центру «ГВКГ» МО України. – 2016. – Випуск 23. – С. 45 – 46.

16

Коробова А. В., Петренко О. В. Эффективность статинов и фибратов в профилактике прогрессирования диабетической ретинопатии у больных сахарным диабетом 2 типа:1 год наблюдений //стаття. Архів офтальмології України. – Т.3. - №2. – 2015. - С.74-79. (фахове видання)

17

Могілевський С. Ю., Денисюк Л. І. Зв’язок поліморфізму Pro42Arg гена TP53 з виникненням первинної відкритокутової глаукоми в залежності від статі та віку. // стаття. Архів офтальмології Уркаїни. – Т.4. – №1 – 2016. – С. 40-44 (фахове видання).

18

Могілевський С.Ю., Петруня А.М., Чуй К.В. Ефективність Анти- VEGF терапії для лікування макулярного набряку у хворих з оклюзією гілки центральної вени сітківки: 1 рік спостережень // стаття. Архів офтальмології України. – Т.4 - №1 – 2016. – С. 45-49 (фахове видання).

19

Сердюк В. М., Риков С. О., Могілевський С. Ю., Петренко О. В. Порівняльна ефективність комбінованого хірургічного лікування хворих на первинну відкритокутову глаукому в поєднанні з катарактою. // стаття. Архів офтальмології України. – Т.4. - №1 – 2016. – С. 67-72 (фахове видання).

20

Могілевський С. Ю., Зяблінцев С. В., Денисюк Л. І. Гендерні та вікові особливості поліморфізму Pro72Arg гена ТР53 з первинною відкритокутовою глаукомою. // стаття. Офтальмологический журнал – 2016 - №4 – С. 15-19 (фахове видання).

21

Новак Л. П., Риков С. О., Лаврик Н. С., Новак Н. В., Бакбардіна І. І. Комбіноване консервативно-хірургічне лікування неоваскулярної глаукоми (НВГ) з аналізом HRT-критеріїв прогресування глаукомної оптичної нейропатії. // друк. Збірник наукових праць співробітників НМАПО імені П. Л. Шупика. Випуск 25, 2016, с. 395-402.

22

Новак Л. П., Петренко О. В., Гудзь А.С., Бондарь Н. И. Прогнозирование результатов лечения открытой травмы глаза с вовлечением зоны лимба в зависимости от факторных признаков. // друк. Український науково-практичний журнал «Вісник проблем біології і медицини» - випуск №3. – том 2.- 2016. - С.53-57.

23

Новак Л. П., Риков С. О., Лаврик Н. С., Акіменко О. В., Корнілов Л. В. Лікування деструкції епітеліального шару рогової оболонки на очах з проявами синдрому «сухого ока»// друк. Науково-практичний журнал «Архів офтальмологів України». Т.4 - №1. – 2016. – С. 81-84.

24

Лаврик Н. С., Риков С. О. //  Досвід лікування порушення епітеліального шару рогівки при проявах синдрому «сухого ока». Друк. Тезисы. Материалы научно-практической конференции с международным участием « Филатовские чтения 2016», посвященной 80-летию со дня основания Института глазных болезней и тканевой терапии им. В. П. Филатова и ХIV когнгресса офтальмологического сообщества стран Причерноморья. 19-20 мая 2016 года, Одесаа, Украина. С. 218 – 219.

25

Пархоменко О. Г., Рыков С. А. Могилевський С. Ю. Пархоменко Е. Г. Скрининг диабетической ретинопатии и макулопатии с помощью усовершенствованного способа стереофотографирования глазного дна и просмотра стереоизображений//статья. Международный научно-исследовательский журнал – Екатеринбург, 2016. - №2. Ч.З. – С. 70-71.

26

Пархоменко О. Г., Рыков С. А., Могилевский С. Ю., Пархоменко Е. Г. // Скрининг диабетической ретинопатии и макулопатии с помощью усовершенствованного способа стереофотографирования гласного дна и просмотра стереоизображений. Друк. Статья. Международный научно-исследовательский журнал. Выпуск февраль, 2016, МЕДИЦИНСКИЕ НАУКИ – 5 с.

27

Радченко Ю. О. // Мітохондріальна гіперактивація мононуклеарних клітин крові у хворих на первинну відкритокутову глаукому. // Матеріали всеукраїнської науково-практичної конференції молодих вчених НМАПО імені П. Л. Шупика, присвяченої Дню науки. 30 травня 2016 року. С. 108-110.

28

Радченко Ю. А. Функциональный резерв и митохондриальный мембранный потенциал имунных клеток у пациентов с первичной открытоугольной глаукомой. // Офтальмология. Восточная Европа. – 2016. - №2 – С. 194-203.

29

Рыков С. А., Радченко Ю. А. Математическая модель прогнозирования течения первичной открытоугольной глаукомы // Архів офтальмології України. – 2016. – Т.4, №1 – С. 54-61.

30

Риков С. О., Шаргородська І. В. // Енциклопедія медичної освіти України. Друк. Енциклопедія під. Ред. В. В. Болгова. – К. Українська конфедерація журналістів. – 2015. – 200 с. (с. 56-57).

31

Риков С. О., Шаргородська І. В., Вітовська О. П.,Степаненко А. В.,Алєєва Н. М., Вершиніна М. Д., Бакбардіна І. І., Барінов Ю. В., Бойчук І. М., Войтко Л. О., Гурська Д. Д., Денисюк Л. І., Коробов К. В., Лємєнєва А. А., Матюха Л.Ф., Медведовська Н. В., Усенко К. О., Яковець А. І., Ліщишина О. М., Горох Є. Л., Мельник Є. О., Шилкіна О. О.  // Порушення рефракції та акомодації. Друк. Адаптована клінічна настанова, заснована на доказах. – Київ (Україна). – МОЗ. – 2015. – 209 с.

32

Риков С. О., Хобзей М. К., Кравченко В. В., Шаргородська І. В., Вітовська О. П., Степаненко А. В., Алєєва Н. М., Барінов Ю. В., Бойчук І. М., Войтко Л. О., Горова Е. В., Денисюк Л. І., Коробов К. В., Матюха Л. Ф., Медведовська Н. В., Терещенко Л. С., Усенко К. О., Ліщишина О. М., Горох Є. Л., Мельник Є. О. Шилкіна О. О. // Уніфікований клінічний протокол первинної, вторинної(спеціалізованої), тритонної(високоспеціалізованої) медичної допомоги. Порушення рефракції та акомодації: міопія, гіперметропія, астигматизм, анізометропія, пресбіопія, порушення акомодації, амбліопія, кератоконус, контактна корекція зору. Друк. Наказ МОЗ України №827 від 08.12.2015. – Київ. – 162 с.

33

Риков С. О., Сергієнко М. М., Шаргородська І. В., Бакбардіна Л. М., Лаврик Н. С., Лисенко М. Г. // Навчальний план та програма циклу стажування для лікарів, які підтверджують звання лікар-спеціаліст за фахом «Офтальмологія». друк. МОЗ України, Центральни методичний кабінет з вищої медичної освіти . – Київ. – 2016. – 21 с.

34

Риков С. О., Сергієнко М. М., Шаргородська І. В., Бакбардіна Л. М., Лаврик Н. С., Акіменко О. В., Лисенко М. Г. // Навчальний план та програма циклу стажування для лікарів, які підтверджують звання лікар-спеціаліст за фахом «Дитяча офтальмологія». друк. МОЗ України, Центральний методичний кабінет з вищої медичної освіти . – Київ. – 2016. – 21 с.

35

Риков С. О., Могілевський С. Ю., Шаргородська І. В., Туманова О. В., Лисенко М. Г. // Навчальний план та програма циклу тематичного удосконалення «Вітрео-ретинальна хірургія». Друк. МОЗ України, Центральний методичний кабінет з вищої медичної освіти. – Київ. – 2016. – 19 с.

36

Риков С. О., Шаргородська І. В., Вітовська О. П., Степаненко А. В., Бакбардіна І. І., Барінов Ю. В., Боброва Н. Ф., Войтко Л. О., Гурська Д. Д., Денисюк Л. І., Дмитрієв С. К., Ковтун М. І., Лємєнва А. А., Матюха Л. Ф., Медведовська Н. В., Усенко К. О., Мостовенко Р. В., Ліщишина О. М., Горох Є. Л., Мельник Є. О., Шилкіна О. О. // Катаракта. Друк. Адаптована клінічна настанова, заснована на доказах. – Київ( Україна) . – МОЗ. – 2016. – 329 с.

37

Риков С. О., Шаргородська І. В., Вітовська О. П.,Степаненко А. В., Барінов Ю. В., Боброва Н. Ф., Войтко Л. О., Горохова Е. В., Денисюк Л. І., Дмитрієв С. К., Ковтун М.І., Лємєнва А.А., Матюха Л.Ф., Медведовська Н.В., Усенко К.О., Мостовенко Р.В., Ліщишина О.М., Горох Є.Л., Мельник Є.О., Шилкіна О.О.  Уніфікований клінічний протокол первинної, вторинної(спеціалізованої), тритонної(високоспеціалізованої) медичної допомоги. Катаракта. //  Друк. Наказ МОЗ України №49 від 28.01.2016. – Київ. – 53 с.

38

Риков С. О., Шаргородська І. В., Гурська Д. Д., Качалова Н. В. Сучасні проблеми медикаментозного лікування синдрому сухого ока. // друк . Науково-практичний журнал. ProMedicine. - №2(7). – 2016. – С. 14 -20.

39

Риков С. О., Шаргородська І. В., Тутченко Л. П., Денисюк Л. І., Лисенко М. Г., Глузь А. С., Пенішкевич Я. І. Кератоконус. Сучасні погляди на діагностику та лікування( методичні рекомендації) // подано до друк. Український центр наукової медичної інформації та патентно-ліцензійної роботи. – Метод. Рекоменд. – Київ(Україна). – 2016. – 27 с. Фахове видання.

40

Риков С. О., Петренко О. В, Шаргородська І. В.  Сучасні аспекти лікування демодекозного блефариту. // друк. Науково-популярна брошура. – Київ. – 2016. – 2с.

41

Риков С. О., Шаргородська І. В., Заремба Є. Х. Дитяча хірургія. Розділ офтальмологія. // подано до друк. Підручник. – Київ. – 2016. – 720 с.

42

Риков С. О., Вітовська О. П., Шаргородська І. В., Могілевський С. Ю., Петренко О. В., Сергієнко М. М., Барінов Ю. В., Гудзь А. С., та співавтори.  Катаракта. Коментарі до Уніфікованого клінічний протокол первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспецалізованної) медичної допомоги. // подано до друку. Навчальний посібник. – 2016. – Київ. – 76 с.

43

Рыков С. А., Шаргородская И. В., Гурская Д. Д., Леменева А. А., Яковец А. И. Синдром сухого глаза. Нерешенные вопросы // Навчальний посібник – 2016. – Київ. – 76 с.

44

Рыков С. А., Шаргородская И. В., Гурская Д. Д., Леменева А. А., Яковец А. И. Роль синдрома сухого глаза при патологических состояниях. // подано до друк. Архив офтальмологии Уркаины. – Т.4 - №2. – 2016.

45

Риков С. О., Могілевський С. Ю., Денисюк Л. І., Денисюк О. Ю. Вплив хірургічного лікування катаракти на прогресування вікової макулярної дегенерації: 1.5 роки спостереження // тези. Актуальні питання офтальмології. Матеріали науково-практичної конференції офтальмологів Запорізької, Дніпропетровської та Херсонської областей України. – С. 190-192.

46

Рыков С. А., Могилевський С. Ю, Петренко О. В., Гаффарова Г. В. Отдаленные результаты лечения бактериальных кератитов и гнойных язв роговой оболочки.// тези. Актуальні питання офтальмології. Матеріали науково-практичної конференції офтальмологів Запорізької, Дніпропетровської та Херсонської областей України. – С. 196-198.

47

Рыков С. А., Могилевський С. Ю, Петренко О. В., Павлюченко А. К., Гаффарова Г. В. Возможности применения иммуномодулирующей терапии для профилактики помутнений роговой оболочки //  тези. Актуальні питання офтальмології. Матеріали науково-практичної конференції офтальмологів Запорізької, Дніпропетровської та Херсонської областей України. - С. 198-199.

48

Рыков С. А., Могилевський С. Ю, Петренко О. В., Петруня А. М., Чуй Е. В. Ближайшие результаты консервативного и лазерного лечения тромбозов ветвей центральной вены сетчатки.// тези. Актуальні питання офтальмології. Матеріали науково-практичної конференції офтальмологів Запорізької, Дніпропетровської та Херсонської областей України. – С. 199-201.

49

Рыков С. А., Могилевский С. Ю., Пархоменко О. Г., Сук С. А. Усовершенствованный алгоритм анализа снимков оптической когерентной томографии макулярной обшласти сетчатки при диабетическом макулярном отеке // статья. Архив офтальмологии Украины. – Т.3. №1. – Киев. – 2015. – С.70-73 (фахове видання).

50

Риков С. О., Сук С. А., Венедіктова О. А. Зміни органа зору після кардіохірургічних операцій з використанням апарату штучного кровообігу. // тези. Філатовські читання-2016: наук-практ. конф. з між нар. участю, присвяч. 80-річчу з дня заснування Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В. П.Філатова НАМН України та 16 конгресу офтальм. товариста країн Причорномор’я: тези доп. – Одеса, 19-20 травня 2016 р. - С. 115-116.

51

Риков С. О., Шаргородська І. В., Вітовська О. П, Степаненко А. В., Бакбардіна І. І., Барінов Ю. В., Боброва Н. Ф., Войтко Л. О., Гурська Д. Д., Денисюк Л. І., Дмитрієв С. К., Ковтун М. І., Лємєнєва А. А., Матюха Л. Ф., Медведовська Н. В., Усенко К. О., Мостовенко Р. В., Ліщишина О. М., Горох Є. Л., Мельник Є. О., Шилкіна О. О. Катаракта. // друк. Адаптована клінічна настанова, заснована на доказах. – Київ (Україна). – МОЗ – 2016. – С. 329.

52

Рыков С. А., Могилевский С. Ю., Усенко Е. А. Влияние папилломавируса и герпевируса на рецидивирование птеригиума после хирургического лечения. // друк. Тезисы.

53

Рыков С. А., Радченко Ю. А. Митохондриальный мембранный потенциал лейкоцытов у больных первичной открытоугольной глаукомой. // друк. Тезисы Філатовські читання-2016: наук-практ. конф. з між нар. участю, присвяч. 80-річчу з дня заснування Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В. П.Філатова НАМН України та 16 конгресу офтальм. товариста країн Причорномор’я: тези доп. – Одеса, 19-20 травня 2016 р. – С. 74-75.

54

Рыков С. О., Усенко Е. А. Влияние папиломавируса и герпервируса на рецедивировании птеригиума после хирургического лечения //Тези Філатовські читання-2016: наук-практ. конф. з між нар. участю, присвяч. 80-річчу з дня заснування Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В. П.Філатова НАМН України та 16 конгресу офтальм. товариста країн Причорномор’я: тези доп. – Одеса, 19-20 травня 2016 р. – С. 31-32.

55

Риков С .О. Денисюк Л. І. Вплив ультразвуку на прогресування вікової макулярної дегенерації після хірургічного лікування катаракти //тези. Філатовські читання-2016: наук-практ. конф. з між нар. участю, присвяч. 80-річчу з дня заснування Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В. П.Філатова НАМН України та 16 конгресу офтальм. товариста країн Причорномор’я: тези доп. – Одеса, 19-20 травня 2016 р. – С. 50.

56

Риков С. О., Гудзь А. С., Захаревич Г. Е. Розподілення генотипів та алелелй поліморфізму кы 2010963 гена VEGFA у хворих на діабетичну ретинопатію за умов цукрового діабету ІІ типу // друк. Філатовські читання - 2016: наук-практ. конф. з між нар. участю, присвяч. 80-річчу з дня заснування Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В. П.Філатова НАМН України та 16 конгресу офтальм. товариста країн Причорномор’я: тези доп. – Одеса, 19-20 травня 2016 р. – С. 143-144.

57

Рыков С. А., Могилевский С. Ю., Сук С. А., Пархоменко О. Г., Пархоменко Е. Г. Усовершенствованный способ стереофотографирования глазного дна и просмотра стереоизображений для диагностики диабетического макулярного отека // друк. Філатовські читання - 2016: наук-практ. конф. з між нар.участю, присвяч. 80-річчу з дня заснування Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В. П.Філатова НАМН України та 16 конгресу офтальм. товариста країн Причорномор’я: тези доп. – Одеса, 19-20 травня 2016 р. – С.144.

58

Риков С.О., Акіменко О. В. Діагностика, етапи апаратного лікування, застосування мікропрізм при співдружній косоокості. // методичні рекомендації. Листопад 2016.

59

Риков С. О., Косуба С. І.,Попова У. Р.  Спосіб лікування новоутворення кон’юнктиви. // нововведення. Листопад 2016.

60

Риков С. О., Сергієнко М. М., Шаргородська І. В. Спосіб оцінки ризику розвитку ускладнень після проведення ексимерлазерних кераторефракційних втручань. // нововведення. Листопад 2016.

61

Риков С. О., Сергієнко М. М., Шаргородська І. В. Спосіб оцінки ризику прогресування короткозорості. // нововведення. Листопад 2016.

62

Риков С. О., Петренко О. В., Чепурний Ю. В., Копчак А. В., Черногорський Д. М. Сучасні можливості СAD/CAM технології в лікуванні пацієнтів з посттравматичними дефектами та деформаціями орбіти. // Науково-практична конференція офтальмологів Полтавської, Кіровоградської, Сумської, Черкаської, Чернігівської, Харківської областей України. – Полтава, 2016. – С. 147 – 148.

63

Риков С. О., Процик В. С., Бабкіна Т. М.,Баран Т. В., Косуба С. І., Розумей Н. М.,Чміль Г. А., Вітріховська А. М.  Постконтрастні субтракційні МР-томограми у діагностиці внутрішньоочних пухлин з непрозорими оптичними середовищами.// Науково-практична конференція офтальмологів Полтавської, Кіровоградської, Сумської, Черкаської, Чернігівської, Харківської областей України «Актуальні питання офтальмології»5-6 жовтня 2016.

64

Рыков С. А., Петренко О. В. Лечение синдрома «сухого глаза» тяжелой степени у пациентов с посттравматическим лагофтальмом. // Сучасні аспекти військової медицини : збірник наукових праць Головного військово-медичного клінічного центру «ГВКГ» МО України. – 2016. – Випуск 23. – С. 71 – 72.

65

Рыков С. А., Жабоедов Г. Д., Петренко О. В., Могилевский С. Ю., Ткачук М. А. Современная специфика преподавания раздела «Травма органа зрения» врачам-интернам и курсантам. // Сучасні аспекти військової медицини : збірник наукових праць Головного військово-медичного клінічного центру «ГВКГ» МО України. – 2016. – Випуск 23. – С. 45 – 46.

66

Рыков С. А. , Жабоедов Г. Д., Петренко О. В., Могилевский С. Ю., Ткачук М. А. Оптимизация оказания помощи больным с повреждениями вспомогательного аппарата глаза. // Проблеми військової охорони здоров я: зб. наук. праць Української військово-медичної академії. – 2016. – Випуск 46. – С. 393 – 399.

67

Риков С. О.,Лаврик Н. С., Новак Н. В., Бакбардіна І. І. Комбіноване консервативно-хірургічне лікування неоваскулярної глаукоми (НВГ) з аналізом HRT-критеріїв прогресування глаукомної оптичної нейропатії.// Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - Випуск 25. – 2016. – С. 395-402.

68

Рыков С. А. , Могилевский С. Ю., Петренко О. В., Шаргородская И. В., Третяк В. В. Психоэмоциональный статус пациентов с глаукомой. // Міжнародний науково-практичний журнал «Офтальмологія». № 2 (04). – 2016. – С. 108-113.

69

Риков С. О., Процик В. С., Косуба С. І. ,Розумій Н. М., Чміль Г. О. Сьогодення застосування полімерних матеріалів в окулопластичній хірургії // Пластична, реконструктивна і естетична хірургія. -  №1-2. – 2016. – С. 2-31.

70

Риков С. О.,Барінов Ю. В.Досвід країн світу та України в запровадженні мультидисциплінарного підходу до профілактики сліпоти і слабозорості серед дітей перших років життя. // Архів офтальмології України. Т.4. - №2. – 2016.

71

Риков С. О., Могілевський С. Ю., Биць Ю. Ю., Досенко В. Є. Результати реконструктивно-відновних втручань у пацієнтів з посттравматичними дефектами та деформаціями орбіти: ретроспективне дослідження методами комп’ютерного моделювання // Архів офтальмології України. Т.4. - №2. – 2016.

72

Сергієнко М. М., Петров В. В., Риков С. О., Шевколенко М. В., Крючин А. А., Антонов Є.Є. Пристрій для діагностики косоокості. // Подана заявка на включення наукового повідомлення до переліку наукової (науково-технічної) продукції, призначенної для впровадження досягнень медичної науки у сфері охорони здоров’я.

73

Сергієнко М. М., Петров В. В., Риков С. О., Шанойло С. М., Шевколенко М. В.,

Крючин А. А. Пристрій для вимірювання кута косоокості. // Подана заявка на включення наукового повідомлення до переліку наукової (науково-технічної) продукції, призначенної для впровадження досягнень медичної науки у сфері охорони здоров’я.

74

Сімчук І. В. Порівняльна характеристика рухливості опорно-рухової кукси та очного протезу в залежності від техніки вісцероенуклеацції. // стаття. Вісник проблем біології та медицини – 2016. – вип. 4, том.1 (133) – с. 233-238.

75

Тутченко Л. П., Юань Лінь. Офтальмохірургічний тренажер. Деклараційний патент України на винахід. Заявка № u 2016 06686, подана 21.06.2016.

76

Тутченко Л. П. Нормротензивна глаукома – особливості діагностики та лікування (огляд літератури). Архів офтальмології України. – 2015. – Том 3, N1. – С. 80 – 88.

77

Тутченко Л. П. Кератоконусе, тобі всяк вік підвладний? Архів офтальмології України. – 2015. – N4. – C. 61-68.

78

Шаргородская И. В. Изучение биомеханических свойств роговицы после проведения ексимер-лазерных операций. // Укр. мед. часопис 5(115) – 2016. – С.80-84.

79

Шаргородская И. В. Изучение биомеханических свойств роговицы при субклиническом кератоконусе // стаття. Вісник проблем біології і медицини – 2016. Вип. 4, том.1(133) – С. 239-246.

80

Шаргородская И.В. Изучение биомеханических свойств роговицы после проведения кросслинкинга. // Архив офтальмологии Украины. Т.4. - №2. – 2016.

81

Шаргородская И. В. Изучение биомеханических свойств заднего отрезка склеры после склероукрепляющих операций. // Офтальмология. Восточная Европа 2016 (6). - №4.

82

Шаргородская И. В. Особенности биомеханических свойств тканей глаза при кератоконусе. // Галицький лікарський вісник 2016. – Випуск №2.

83

Шаргородська І. В. // Сравнительный анализ измерения биомеханических показателей роговицы при использовании различных методов. друк. Архив офтальмологии Украины. – Т.4. - №1. – 2016. – С.61-66.

84

Шаргородська І. В. // Сравнительный анализ измерения биомеханических показателей заднего отрезка склеры при использовании различных методов. Вестник проблем биологии и медицины. – 2016.

85

Чміль Г. О., Риков С. О., Петренко О. В., Косуба С. І. Спосіб формування опорно-рухової культі очного яблука з до травматичним розрізом. Друк. Патент на корисну модель UA №104732 U; номер заявки г 2015 09253, 25.09.2015; дата з якої є чинними права на корисну модель: 10.02.2016. Публікація відомостей про видачу патенту: 10.02.2016, Бюл. №3.

86

Чміль Г. О., Риков С. О., Петренко О. В., Косуба С. І. Спосіб формування опорно-рухової культі при енуклеовісцерації. Друк. Патент на корисну модель UA №104888. A61F 9/00, A61F 2/14(2006.01); номер заявки г 2015 07860, 07.08.2015; дата з якої є чинними права на корисну модель: 25.02.2016. Публікація відомостей про видачу патенту: 25.02.2016, Бюл. №4.

87

Чепурний Ю. В., Копчак А. В., Петренко О. В., Черногорський Д. М.Результати реконструктивно-відновних втручань у пацієнтів з посттравматичними дефектами та деформаціями орбіти: ретроспективне дослідження методами комп’ютерного моделювання // Архів офтальмології України. Т.4. - №2. – 2016.

88

Sudi Patel, Larysa Tutchenko, Oleksiy Voytsekhivskyy. An evaluation of unexpected refractive outcomes following toric IOL implantation for astigmatism: a sector subtracrion praphical method for calculating the effective astigmatic correction. //подана до друку. Архів офтальомології України. – 2016. №6.

89

Stepanenko I. V., Popova I. Y., Bondar T. S., Lykhachova T. A., Zadoiannyi L. V., Akimenko O. V. Dynamics of changes in Ultrasound Dopplerography parametrs and Ophthalmological Examination Data in Victims of the Chernobyl NPP Accident  // International conference ‘Health effects of the Chernobyl Accident – 30 years aftermath’, 18-19 april 2016, Kyiv Ukraine.

90

S. Suk, S. Rykov, S. Mogilevskiy, L Denisiuk, O. Venediktova. The effectiveness of lase3r photocoagulation of peripheral retinal ischemia zones in combination with intravitreal aflibercept in the treatment of diabetic macular edema // Poster 16 th Euretina congress Copenhagen 2016. http://www.euretina.org/abstacts.asp.

91

O. Venediktova, S. Rykov, B. Todurov, S. Mogilevskiy, L. Denisiuk, S.Suk. Changes in the eyes in patients after cardiac surgery using cardiopulmonary bypass// Free paper 16 th Euretina congress, Copenhagen 2016. http://www.euretina.org/abstacts.asp.

92

O. Parkomenko, S. Rykov, S. Mogilevskyy, L. Denisiuk, S. Suk, O. Korobova. Novel from the bottom upwards air bubble technique for ND: YAG laser posterior capsulotomy under silicone oil endotamponade // free paper 16 th Euretina congress Copenhagen 2016. http://www.euretina.org/abstacts.asp.

93

Nikolai M Sergienko, Iryna V Shargorodska. Evaluation of the risk of corneal ectasia // друк. New Front Ophthalmol. – 2016.- volume 2(1): p 52-54, doi: 10.15761/ NFO. 1000114.

94

O. Petrenko,S Rykov, G. Zhaboiedov . Historikalaspectsof evolution of ophthalmic plastic surgery. // 35nd ESORPS (European Society of Ophthalmic Plastic and Reconstructive Surgery) annual meeting. - 2016 – Athens, Greece. – P. 130.

95

O. Petrenko,  S Rykov ,I. Shargorodskaya. Modern aspects of demodex blepharitis treatment. // European Association for Vision and Eye Research - 2016 – Nice, France. – P. 72.

96

O. Petrenko, S. Rykov, Y. Chepurnii, A. Kopchak, D. Chernogorskii. New approaches to treatment of post-traumatic orbital defects and deformities using CAD/CAM technology.// 10-th International Conference on Clinical and experimental ophthalmology. - 2016. - Dubai, UAE. P. 102.

 

2017 рік

 

1

Акіменко О. В. Переваги одночасної екстракції двосторонніх вроджених катаракт у дітей першого року життя // Матеріали XVI З`їзду всеукраїнського лікарського товариства. – Кам`янець-Подільський. – 28 вересня-1 жовтня 2017p. – С. 207.

2

Акименко Е. В. Клинический случай аплазии внутренних прямых мышц глаз у ребенка с врожденным расходящимся альтернирующим косоглазием // Архів офтальмології України. – 2017. – Том 5, № 2 (8). – С. 77-80.

3

Акіменко О. В., Борисова І. В., Тютюкова Н. М., Рижа Л. Ф., Якімов А. К. Ефективність введення лікарських препаратів за допомогою фізотерапевтичних методів при захворюваннях очей у дітей // Матеріали І Міжнародної науково-практичної конференції "Ліки - людині. Сучасні проблеми фармакотерапії і призначення лікарських засобів". – 2017. – Том 2. – C. 32-33.

4

Акіменко О. В., Окуневич Т. О., Кривенда І. М., Думановська О. В. Аналіз дитячого очного травматизму за даними дитячого відділення Київської міської офтальмологічної лікарні "Центр мікрохірургії ока" за 2016 рік // Матеріали науково-практичної конференції офтальмологів та дитячих офтальмологів України з міжнародною участю "Рефракційний пленер'17". – Київ . – 20-21 жовтня 2017 р. – С. 13-15.

5

Акіменко О. В., Окуневич Т. О., Шаравара С. М. Застосування препарату "Теалоз Дуо" у дітей молодшого віку при інфекційних та травматичних кератокон'юнктивітах // Матеріали науково-практичної конференції офтальмологів та дитячих офтальмологів України з міжнародною участю "Рефракційний пленер'17". – Київ . – 20-21 жовтня 2017 р. – С. 16-17.

6

Акіменко О. В., Окуневич Т. А., Якимов А. К. Оптимізація медикаментозного лікування в післяопераційному періоді дітей з очною патологією // Матеріали І Міжнародної науково-практичної конференції "Ліки - людині. Сучасні проблеми фармакотерапії і призначення лікарських засобів". – 2017. – Том 2. – C. 34.

7

Риков С. О., Акіменко О. В., Алеєва Н. М. Взаємозв'язок між вираженою гетерофорією і астенопічним синдромом // Збірник праць. "Рефракційний пленер´17" науково-практична конференція офтальмологів та дитячих офтальмологів України з міжнародною участю. – 20-21 жовтня 2017 р. – м. Київ. – С. 107-109.

8

Риков С. О., Антонов Є. Є., Мелліна В. Б., Алеєва Н. М. Вплив модифікованих мікропризм Френеля на контрастну чутливість органа зору // Архів офтальмології України. Т.5, №1 (7). – Київ - 2017. – С. 44 - 50.

9

Риков С. О., Орлова Н. М., Костецька А. О. Концептуальні напрями та медико-організаційна технологія оптимізації моніторингу стану зору у школярів // Архів офтальмології України. – Т.5, №2 (8). – Київ. – 2017. – С. 10 - 16.

10

Риков С. О., Акіменко О. В., Алеєва Н. М. Взаємозв'язок між вираженою гетерофорією і астенопічним синдромом // Матеріали науково-практичної конференції офтальмологів Чернівецької, Івано-Франківської, Тернопільської, Хмельницької областей України. – 20-21 вересня 2017, м. Чернівці. – С.177 - 178.

11

Рыков С. А., Алеева Н. Н. Исследование состояния бинокулярных функций при миопии у детей школьного возраста // Материалы научно-практической конференции офтальмологов с международным участием «Филатовские чтения – 2017». – 25-26 мая 2017 года, г. Одесса, Украина. – С. 219-220.

12

Рыков С. А., Баринов Ю. В., Баринова А. А. Современные витреоретинальные приемы в хирургии врожденных катаракт // Збірник праць. "Рефракційний пленер´17" науково-практична конференція офтальмологів та дитячих офтальмологів України з міжнародною участю. – 20-21 жовтня 2017 р. – м. Київ. – С. 118-121.

13

Риков С. О., Шаргородська І. В., Алеєва Н. М., Коробов К. В. Спосіб визначення форії у дітей // Перелік наукової (науково-технічної) продукції призначеної для впровадження досягнень медичної науки у сферу охорони здоров’я № 295/3/16. – Випуск 3. – Київ. – 2017. С. 261.

14

Рыков С. А., Шевколенко М. В. Тактика лечения остаточных углов косоглазия после антистрабических операций // Збірник праць. "Рефракційний пленер´17" науково-практична конференція офтальмологів та дитячих офтальмологів України з міжнародною участю. – 20-21 жовтня 2017 р. – м. Київ. – С. 121-123.

15

Риков С. О., Шаргородська І. В., Алеєва Н. М., Коробов К. В. Спосіб визначення форії у дітей // Патент № 113759 України, МПК A61B 3/08. – Спосіб оцінки ригідності рогової оболонки ока / № а 2016 08885; Заявлено 17.08.2016; Опубл. 10.02.2017, Бюл. №3.

16

Рыков С. А., Баринов Ю. В., Баринова А. А., Забровская А. Н. Витреоретинальные приемы в хирургии детских катаракт // Материалы научно-практической конференции офтальмологов с международным участием «Филатовские чтения – 2017». – 25-26 мая 2017 года, г. Одесса, Украина. – С. 199-200.

17

Рыков С. А., Шаргородская И. В., Яковец А. И. Некоторые аспекты лечения синдрома «красного глаза» у детей и подростков // Международный научно-практический журнал "Офтальмология", Восточная Европа. - №3, том 7, 2017. – С. 319 - 329.

18

Риков С. О., Мелліна В. Б. Динаміка показників контрастної чутливості у дітей зі спів дружньою косоокістю в процесі лікування призмовими окулярами // Матеріали науково-практичної конференції офтальмологів з міжнародною участю «Філатовські читання – 2017». – 25-26 травня 2017 року, м. Одеса, Україна. – С. 218-219.

19

Рыков С. А., Шаргородская И. В., Яковец А. И. Некоторые аспекты лечения синдрома «красного глаза» у детей и подростков //  Международный научно-практический журнал. Педиатрия. Восточная Европа. – 2017. – Минск. – Т.5 №2. – С. 156-166.

20

Синьова Є. П., Риков С. О., Федоренко, С. В., Могілевський С. Ю., Шаргородська І. В., Денисюк Л. І. Медико-психолого-педагогічні основи корекції зорових сприймань у дітей з порушеннями зору // Вісник Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди. – Випуск 56. – 2017. – Психологія. – С. 188-198.

21

Мелліна В. Б. Результати впливу призмових окулярів на зорові показники та кут косоокості при дисбінокулярній амбліопії у порівнянні з апаратним лікуванням // Архів офтальмології України. – Т.5, №2 (8). – Київ. – 2017. – С. 33-38.

22

Тутченко Л. П., Юань Лінь Офтальмохірургічний тренажер // Патент №113037; Заявка № 2016 06686 від 21.06.2016; Бюл. №1 від 10.01.2017, дата опублікування 10.01.2017.

23

S. Rykov, A. Senyakina, M. Shevkolenko, N. Aleeva Surgical treatment of congenital concomitant non accommodative constant exotropia // 39-th Meeting of the European Strabismological Association 2017, Porto - Portugal 13-16 september. – P. 76 (ID270).

24

Денисюк Л. И., Рыков С. А., Сук С. А., Венедиктова О.А. Комбинированное лечение диабетического макулярного отека у пациентов с препролиферативной диабетической ретинопатией // Материалы научно-практической конференции офтальмологов с международным участием "Филатовские чтения - 2017". – 25-26 мая 2017. – Одесса, Украина. – С. 140-141.

25

Жабоєдов Г. Д., Петренко О. В. Роль інгібіторів карбоангідрази в розвитку глаукоматозної оптичної нейропатії // Архів офтальмології України. – Т.5, №2 (8). – Київ - 2017. – С. 80- 86.

26

Зябліцев С. В., Могілевський С. Ю., Бушуєва О. В., Чернобривцев О. П. Можлива роль поліморфізмів rs759853 і rs9640883 гена AKR1B1 при діабетичній ретинопатії і цукровому діабеті 2 типу // Клінічна ендокринологія та ендокринна хірургія. – 2017. – № 2 (58). – С. 34-38.

27

Коробова О. В., Могілевський С. Ю., Патріча В. Г., Бандура М. Ю., Пархомець Р. О. Динаміка стану сітківки у хворих на цукровий діабет 2 типу після факоемульсифікації катаракти // «Рефракційний Пленер`17»: науково-практична конференція з міжнародною участю, 20-21 жовтня 2017 року: збірник праць / під редакцією професора С. О. Рикова // Київ. – 2017. – С. 63-64.

28

Лаврик Н. С., Косуба С. І., Новак Л. П., Шулежко І. А., Гуржий Ю. М. Особливості ендотеліального шару рогівки при синдромі мілкої передньої камери у хворих на катаракту після задньої мікровітректомії та факоемульсифікації // Архів офтальмології України. – 2017. – Т.5, №2 (8). – С. 68-73.

29

Могілевський С. Ю., Зябліцев С. В., Денисюк Л. І. Прогресування первинної відкритокутової глаукоми в залежності від клінічних показників, визначених при первинному обстеженні // Офтальмологічний журнал. – 2017. – № 1. – С. 15-19.

30

Гудзь А. С., Могілевський С. Ю., Максимців М. Л. Функціональний стан тромбоцитів у хворих на цукровий діабет ІІ типу при відсутності діабетичних змін на очному дні // Офтальмологічний журнал. – 2017. – № 1. – С. 20-24.

31

Могілевський С. Ю., Бушуєва О. В., Зябліцев С. В., Натрус Л. В. Зв'язок поліморфізмів rs759853 та rs9640883 гена AKR1B1 з розвитком діабетичної ретинопатії // Офтальмологічний журнал. – 2017. – № 2. – С. 3-7.

32

Могілевський С. Ю., Зябліцев С. В., Денисюк Л. І. Можливості математичного аналізу для визначення значення поліморфізму Pro72Arg гену ТР53 при первинній відкритокутовій глаукомі // Філатовські читання - 2017: науково-практична конференція з міжнародною участю: Одеса, 25-26 травня 2017 р.: тези доп. – Одеса, 2017. – С. 57.

33

Могілевський С. Ю., Гудзенко К. А. Частота алельних варіантів гена VEGF за поліморфізмом G-634C (rs2010963) у пацієнтів з неоваскулярною глаукомою // Філатовські читання - 2017: науково-практична конференція з міжнародною участю: Одеса, 25-26 травня 2017 р.: тези доп. – Одеса, 2017. – С. 57-58.

34

Сердюк В. Н., Могилевский С. Ю., Устименко С. Б., Головкин В. В., Семенко В. В., Гетман Ю. В. Отдалённые результаты комбинированного хирургического лечения первичной открытоугольной глаукомы в сочетании с катарактой (1,5 года наблюдений) // Філатовські читання - 2017: науково-практична конференція з міжнародною участю: Одеса, 25-26 травня 2017 р.: тези доп. – Одеса, 2017. – С. 70-71.

35

Могілевський С. Ю., Бушуєва О. В. Зв’язок гаплотипу поліморфізмів rs759853 та rs9640883 гена AKR1B1 з розвитком діабетичної ретинопатії при цукровому діабеті ІІ типу // Філатовські читання - 2017: науково-практична конференція з міжнародною участю: Одеса, 25-26 травня 2017 р.: тези доп. – Одеса, 2017. – С. 146-147.

36

Могілевський С. Ю., Коробова О. В., Петренко О. В., Єрьоменко О. А. Стан системи протеолізу при діабетичній ретинопатії у хворих на цукровий діабет ІІ типу // Філатовські читання - 2017: науково-практична конференція з міжнародною участю: Одеса, 25-26 травня 2017 р.: тези доп. – Одеса, 2017. – С. 147-148.

37

Могілевський С. Ю., Бушуєва О. В., Натрус Л. В. Особливості діабетичної ретинопатії у хворих на цукровий діабет 2 типу // Архів офтальмології України. – Т. 5, № 1 (7). – 2017. – С. 37-44.

38

Могілевський С. Ю., Коробова О. В., Петренко О. В., Єрьоменко О.Є., Патріча В. Г. Вплив рівнів прозапальних цитокінів у внутрішньоочній рідині хворих на цукровий діабет 2 типу на ризик розвитку ускладнень раннього післяопераційного періоду після факоемульсифікації катаракти // «Рефракційний Пленер`17»: науково-практична конференція з міжнародною участю, 20-21 жовтня 2017 року: збірник праць / під редакцією професора С. О. Рикова // Київ. – 2017. – С. 80-82.

39

Могилевский С. Ю., Коробова А. В., Вассим Хадри Связь провоспалительных цитокинов внутриглазной жидкости с развитием послеоперационных осложнений у больных первичной глаукомой в сочетании с катарактой // Архів офтальмології України. – Т. 5, № 2 (8). – 2017. – С. 38-44.

40

Могілевський С. Ю., Коробова О. В., Петренко О. В., Єрьоменко О. А. Удосконалення методів навчання лікарів-курсантів за темою «Діабетична ретинопатія» // Філатовські читання - 2017: науково-практична конференція з міжнародною участю: Одеса, 25-26 травня 2017 р.: тези доп. – Одеса, 2017. – С. 231-232.

41

Новак Л. П., Новак Н. В., Чеб В. В. Наш досвід хірургічного лікування хворих на вторинну неоваскулярну глаукому // Збірник праць. "Рефракційний пленер´17" науково-практична конференція офтальмологів та дитячих офтальмологів України з міжнародною участю. – 20-21 жовтня 2017 р. – Київ. – С. 84-85.

42

Петренко О. В., Бондарь Н. И. Современное состояние проблемы лечения проникающих ранений глаз с вовлечением зоны лимба // Архів офтальмології України. – Т.5, №1 (7). – Київ – 2017. – С. 83 - 88.

43

Петренко О. В., Яковець А. І., Клименко П. П., Зубов Д. А., Родніченко А. Е., Васильєв Р. Г. Застосування клітинних технологій в лікуванні глаукомної оптичної нейропатії // Збірник праць. "Рефракційний пленер´17" науково-практична конференція офтальмологів та дитячих офтальмологів України з міжнародною участю. – 20-21 жовтня 2017 р. – Київ. – С. 94-95.

44

Петренко О. В., Косуба С. І., Туманова О. В., Попова У. Р., Косуба І. С. Застосування діодного лазеру у лікуванні новоутворень кон’юнктиви // Збірник праць. "Рефракційний пленер´17" науково-практична конференція офтальмологів та дитячих офтальмологів України з міжнародною участю. – 20-21 жовтня 2017 р. – Київ. – С. 87-89.

45

Петренок О. В., Натрус Л. В., Таварткіладзе К. К. Визначення інформативної моделі дослідження обміну жирних кислот у хворих на діабетичну ретинопатію // Збірник праць. "Рефракційний пленер´17" науково-практична конференція офтальмологів та дитячих офтальмологів України з міжнародною участю. – 20-21 жовтня 2017 р. – Київ. – С. 89-91.

46

Петренко О. В., Петренко І. М., Зінченко В. Л. Можливості магнітно-резонансної томографії в діагностиці увеальної меланоми // Збірник праць. "Рефракційний пленер´17" науково-практична конференція офтальмологів та дитячих офтальмологів України з міжнародною участю. – 20-21 жовтня 2017 р. – Київ. – С. 92-93.

47

Петренко О. В., Бондарь Н. И. Ранние и поздние осложнения открытой травмы глаза // Збірник наукових праць співробітників НМАПО імені П. Л. Шупика. – Випуск 28. – Київ - 2017. – С. 318-325.

48

Риков С. О., Петренко О. В., Копчак А. В., Чепурний Ю. В., Черногорський Д.М. Лікування посттравматичних дефектів та деформацій орбіти з застосуванням комп'ютерного моделювання // Матеріали IV науково-практичної конференції "Інновації в нейрохірургії" в рамках VI Міжнародного медичного конгресу "Впровадження сучасних досягнень медичної науки в практику охорони здоров'я України", на платформі VIII Міжнародного медичного форуму "Інновації в медицині - здоров'я нації". – Київ. – 2017. – С. 35.

49

Риков С .О., Жабоєдов Г. Д., Петренко О. В. Синдром вершини орбіти травматичного генезу: клінічний випадок // Матеріали IV науково-практичної конференції "Інновації в нейрохірургії" в рамках VI Міжнародного медичного конгресу "Впровадження сучасних досягнень медичної науки в практику охорони здоров'я України", на платформі VIII Міжнародного медичного форуму "Інновації в медицині - здоров'я нації". – Київ. – 2017. – С. 36.

50

Рыков С. А., Петренко О. В., Яковец А. И., Клименко П. П., Зубов Д. А., Родниченко А. Е., Васильев Р. Г. Мультипотентные стволовые клетки-производные нервного гребня в лечении индуцированной адреналиновым стрессом глаукомы // Матеріали IV науково-практичної конференції "Інновації в нейрохірургії" в рамках VI Міжнародного медичного конгресу "Впровадження сучасних досягнень медичної науки в практику охорони здоров'я України", на платформі VIII Міжнародного медичного форуму "Інновації в медицині - здоров'я нації". – Київ. – 2017. – С. 52.

51

Риков С. О., Шаргородська І. В., Зябліцев С. В., Фролова С. С. Асоціація поліморфізму гена CFH (rs8000292) з розвитком вікової макулярної дегенерації // Матеріали IV науково-практичної конференції "Інновації в нейрохірургії" в рамках VI Міжнародного медичного конгресу "Впровадження сучасних досягнень медичної науки в практику охорони здоров'я України", на платформі VIII Міжнародного медичного форуму "Інновації в медицині - здоров'я нації". – Київ. – 2017. – С. 56.

52

Рыков С. А., Шаргородская И. В., Выдыборец С. В., Зяблицев С. В., Фролова С. С. Генетические аспекты развития возрастной макулярной дегенерации в украинской популяции // Международный научно-практический журнал "Офтальмология. Восточная Европа". – Том 7, №2. – 2017. – С. 129-143.

53

Риков С. О., Зябліцев С. В., Усенко К. О. До питання етіології птеригіуму // Матеріали науково-практичної конференції офтальмологів з міжнародною участю "Філатовські читання - 2017". – 25-26 травня 2017. – Одеса, Україна. – С. 33-34.

54

Риков С. О., Бурдей А. В. Розподіл нульових генотипів генів глутатіон-s-трансферази (GSTM1 і GSTT1) при первинній відкритокутовій глаукомі // Матеріали науково-практичної конференції офтальмологів з міжнародною участю "Філатовські читання - 2017". – 25-26 травня 2017. – Одеса, Україна. – С. 66-67.

55

Рыков С. А., Лаврик Н. С., Шулежко И. А., Гуржий Ю. М. Эндотелий роговицы на глазах с мелкой передней камерой после комбинированной операции задней микровитрэктомии и факоэмульсификации катаракты // Материалы научно-практической конференции офтальмологов с международным участием "Филатовские чтения - 2017". – 25-26 мая 2017. – Одесса, Украина. – С. 67-68.

56

Рыков С. А., Петренко О. В., Яковец А. И., Родниченко А. Е., Клименко П. П., Зубов Д. А., Васильев Р. Г. Исследование терапевтического потенциала мультипотентных стволовых клеток-производных нервного гребня на модели индуцированной адреналиновым стрессом глаукомы // Материалы научно-практической конференции офтальмологов с международным участием "Филатовские чтения - 2017". – 25-26 мая 2017. – Одесса, Украина. – С. 68.

57

Риков С. О., Копчак А. В., Петренко О. В., Чепурний Ю. В., Черногорський Д. М., Санін В. В. Використання комп'ютерного моделювання в лікуванні посттравматичних дефектів орбіти // Матеріали науково-практичної конференції офтальмологів з міжнародною участю "Філатовські читання - 2017". – 25-26 травня 2017. – Одеса, Україна. – С. 92-93.

58

Риков С. О., Тодуров Б. М., Петренко О. В., Сук С. А., Венедиктова О. А. Зміни органа зору та нутрицевтична підтримка хворих після кардіохірургічних операцій з використанням штучного кровообігу // Матеріали науково-практичної конференції офтальмологів з міжнародною участю "Філатовські читання - 2017". – 25-26 травня 2017. – Одеса, Україна. – С. 122-123.

59

Риков С. О., Шаргородська І. В., Зябліцев С. В., Фролова С. С. Асоціація поліморфізму гена ARMS2/LOC387715 A69S з розвитком вікової макулярної дегенерації // Матеріали науково-практичної конференції офтальмологів з міжнародною участю "Філатовські читання - 2017". – 25-26 травня 2017. – Одеса, Україна. – С. 123-124.

60

Рыков С. А., Петренко О. В., Яковец А. И., Клименко П. П., Зубов Д. А., Родниченко А. Е., Васильев Р. Г. Перспективы регенеративной медицины в лечении глаукомной оптической нейропатии // Материалы международной конференции "Регенеративные технологии в современной медицине". – 25-26 мая 2017. – Одесса, Украина. – С. 60-61.

61

Рыков С. А., Шаргородская И. В., Николайчук Н. С., Гурская Д. Д., Леменева А. А., Вадюк Л. И., Беляева О. А. Воспалительные заболевания поверхности глаза: современные возможности диагностики и лечения // Архів офтальмології України. – Т.5, №1 (7). – Київ - 2017. – С. 50 - 58.

62

Рыков С. А., Петренко О. В., Шаргородская И. В. Значение гигиены век в лечении демодекозного блефарита // Медична газета - Здоров'я України. - № 13-14 (410-411). – 2017. – С. 19.

63

Риков С. О., Бурдей А. В. Роль порушень глутатіону у виникненні та прогресуванні первинної відкритокутової глаукоми // Матеріали науково-практичної конференції офтальмологів Чернівецької, Івано-Франківської, Тернопільської, Хмельницької областей України. – 20-21 вересня 2017. – Чернівці. – С .179 - 180.

64

Риков С. О., Бурдей А. В. Роль порушень глутатіону у виникненні та прогресуванні первинної відкритокутової глаукоми // Матеріали науково-практичної конференції офтальмологів Чернівецької, Івано-Франківської, Тернопільської, Хмельницької областей України. – 20-21 вересня 2017. – Чернівці. – С.179 - 180.

65

Риков С. О., Усенко К. О. Роль вірусних та генетичних факторів у розвитку птеригіуму // Матеріали науково-практичної конференції офтальмологів Чернівецької, Івано-Франківської, Тернопільської, Хмельницької областей України. – 20-21 вересня 2017. – Чернівці. – С.180 - 181.

66

Риков С. О., Шаргородська І. В., Фролова С.С. Нові можливості прогнозування розвитку вікової макулярної дегенерації в залежності від генетичних та клініко-лабораторних показників // Матеріали науково-практичної конференції офтальмологів Чернівецької, Івано-Франківської, Тернопільської, Хмельницької областей України. – 20-21 вересня 2017. – Чернівці. – С.182 - 183.

67

Рыков С. О., Жмурик Д. В. Эффективность модифицированного метода реконструктивного хирургического вмешательства при сочетанной травме глаза и травматической отслойки сетчатки // Матеріали науково-практичної конференції офтальмологів Чернівецької, Івано-Франківської, Тернопільської, Хмельницької областей України. – 20-21 вересня 2017. – Чернівці. – С.186 - 187.

68

Рыков С. О., Жмурик Д. В. Новый метод профилактики сосудистых осложнений после реконструктивных хирургических вмешательств // Матеріали науково-практичної конференції офтальмологів Чернівецької, Івано-Франківської, Тернопільської, Хмельницької областей України. – 20-21 вересня 2017. – Чернівці. – С. 188 - 189.

69

Риков С. О., Шаргородська І. В., Фролова С. С. Нові можливості активного медичного менеджменту хворих на вікову макулярну дегенерацію на поліклінічному етапі // Архів офтальмології України. – Т.5, №2 (8). – Київ - 2017. – С. 44 - 53.

70

Риков С. О., Новак Л. П., Новак Н. В. Профілактика геморагічних ускладнень при хірургічному лікуванні вторинної неоваскулярної глаукоми // Архів офтальмології України. – Т.5, №2 (8). – Київ - 2017. – С. 74 - 76.

71

Риков С. О., Бурдей А. В. Поліморфізм гену глутатіон-s-трансферази GSTP1 при первинній відкритокутовій глаукомі // Збірник праць. "Рефракційний пленер´17" науково-практична конференція офтальмологів та дитячих офтальмологів України з міжнародною участю. – 20-21 жовтня 2017 р. – Київ. – С. 109-111.

72

Риков С. О., Сергієнко В. В. Дослідження зміни фізико-хімічних властивостей силіконової олії під час тампонади сітківки // Збірник праць. "Рефракційний пленер´17" науково-практична конференція офтальмологів та дитячих офтальмологів України з міжнародною участю. – 20-21 жовтня 2017 р. – Київ. – С. 111-113.

73

Риков С. О., Тодуров Б. М., Єпачинцева О. А., Ковтун Г. І., Сук С. А., Венедиктова О. А. Зміни внутрішньоочного тиску під час кардіохірургічних операцій з використанням штучного кровообігу // Збірник праць. "Рефракційний пленер´17" науково-практична конференція офтальмологів та дитячих офтальмологів України з міжнародною участю. – 20-21 жовтня 2017 р. – Київ. – С. 114-115.

74

Риков С. О., Шаргородська І. В., Ніколайчук Н. С., Войтенко Н. В., Гуляр С.О. Дослідження впливу біоптрон-пайлер-світла на гангліозні клітини сітківки // Збірник праць. "Рефракційний пленер´17" науково-практична конференція офтальмологів та дитячих офтальмологів України з міжнародною участю. – 20-21 жовтня 2017 р. – Київ. – С. 116-118.

75

Рыков С. А., Петренко О. В., Шаргородская И. В. Эффективность гигиены век в комплексном лечении демодекозного блефарита // Збірник наукових праць співробітників НМАПО імені П. Л. Шупика. – Випуск 28. – Київ - 2017. – С. 326-330.

76

Риков С. О., Шаргородська І. В., Лаврик Н. С., Фролова С. С. Удосконалення поліклінічного менеджменту хворих на "суху" форму вікової макулярної дегенерації // Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції молодих учених "Медична наука в практику Охорони Здоров'я". – 17 листопада 2017 року. – Полтава. – С. 54.

77

Рыков С. А., Новак Н. В. Результаты комбинированного лечения вторичной неоваскулярной глаукомы // Материалы XI Республиканской конференции с международным участием "Междисциплинарный подход в офтальмологии". – Минск. – 2017. – С. 124-127.

78

Рыков С. А., Новак Н. В. Преимущества поэтапного снижения внутриглазного давления при  хирургии вторичной неоваскулярной глаукомы // Материалы Тбилисской международной офтальмологической конференции, Тбилиси, декабрь 2017. С. 114-115.

79

Риков С. О., Косуба С. І., Попова У. Р., Косуба І. С., Яковець А. І. Спосіб лікування новоутворення кон'юнктиви // Перелік наукової (науково-технічної) продукції, призначеної для впровадження досягнень медичної науки у сферу охорони здоров'я (Випуск 3). – Київ. – 2017. – Реєстр. № 296/3/16. – С. 262.

80

Риков С. О., Могілевський С. Ю., Шаргородська І. В., Туманова О. В., Лисенко М. Г. Навчальний план та програма циклу тематичного удосконалення "Лазерні методи лікування в офтальмології" // МОЗ України, Центральний методичний кабінет з вищої медичної освіти. – Київ. – 2017. – 21 с.

81

Риков С. О., Могілевський С. Ю., Шаргородська І. В., Туманова О. В., Лисенко М. Г. Навчальний план та програма циклу тематичного удосконалення "Вітрео-ретинальна хірургія" // МОЗ України, Центральний методичний кабінет з вищої медичної освіти. – Київ. – 2017. – 21 с.

82

Риков С. О., Сергієнко М. М., Могілевський С. Ю., Шаргородська І. В., Новак Л. П., Косуба С. І., Барінов Ю. В., Лисенко М. Г. Навчальний план та програма циклу тематичного удосконалення "Мікрохірургія ока з методами імплантації штучного кришталика та факоемульсифікацією" // МОЗ України, Центральний методичний кабінет з вищої медичної освіти. – Київ. – 2017. – 17 с.

83

Риков С. О., Шаргородська І. В., Лаврик Н. С., Фролова С. С. Зв'язок поліморфізмів генів ARMS2 (rs10490924), CFH (rs800292), VEGFA (rs2010963 та rs699947) з наявністю "вологої" форми ВМД у хворих української популяції // Вісник проблем біології і медицини. – 2017. – Полтава. – Випуск 2. – Т. 136. – С. 181-188.

84

Риков С. О., Шаргородська І. В., Гудзь А. С. Невідкладні стани в офтальмології // Медицина невідкладних станів: екстрена (швидка) медична допомога. Національний підручник за редакцією д. мед. н., професора І. С. Зозулі. – 2017. – Київ. – ВСВ "Медицина". – Розділ 10. – С. 320-332.

85

Риков С.О., Шаргородська І.В., Фролова С.С. Зв'язок поліморфізмів генів ARMS2 (rs10490924), CFH (rs800292), VEGFA (rs2010963 та rs699947) з наявністю «сухої» форми ВМД у хворих української популяції // Збірник наукових праць співробітників НМАПО імені П. Л. Шупика – 2017. – Київ. – Випуск 27. – C. 307-320.

86

Риков С. О., Шаргородська І. В., Зябліцев С. В., Фролова С. С. Асоціація поліморфізму гена VEGFA (rs699947) з розвитком вікової макулярної дегенерації // 40-ва ювілейна науково-практична конференція молодих вчених НМАПО імені П. Л. Шупика з міжнародною участю, присвячена Дню науки, 18 травня 2017 р., Київ: матеріали. – Київ. – 2017. – С. 117-119.

87

Риков С. О., Шаргородська І. В., Зябліцев С. В., Фролова С. С. Дослідження значимості асоціації поліморфізму гена CFH  (rs800292) в розвитку вікової макулярної дегенерації // Науково-практична конференція, присвячена 60-річчю ТДМУ "Здобутки клінічної та експериментальної медицини", 14 червня 2017 р., Тернопіль: матеріали. – Тернопіль. – 2017. – С. 209-210.

88

Риков С. О., Шаргородська І. В., Зябліцев С. В., Фролова С. С. Нові підходи до медичної практики пацієнтів з віковою макулярною дегенерацією // Міжнародна науково-практична конференція до всесвітнього дня здоров’я 2017 "Депресія: давай поговоримо", 6-7 квітня 2017 р., Київ: матеріали. – Київ. – 2017. – С. 139-141.

89

Риков С. О., Шаргородська І. В., Лаврик Н. С., Фролова С. С. Нові можливості активного медичного менеджменту хворих на ВМД на поліклінічному етапі // Шостий міжнародний конгрес "Профілактика. Антиейджинг. Україна", 28-29 вересня 2017 р., Харків: офіційний каталог конгресу. – Харків. – 2017. – Ліки України Плюс. – №3 (32). – С. 9-10.

90

Риков С. О., Шаргородська І. В., Сергієнко М. М. Спосіб оцінки ризику прогресування короткозорості // Перелік наукової (науково-технічної) продукції призначеної для впровадження досягнень медичної науки у сферу охорони здоров’я № 297/3/16 – Випуск 3. – Київ. –  2017. – С. 262-263.

91

Риков С. О., Шаргородська І. В., Сергієнко М. М. Спосіб оцінки ризику розвитку ускладнень після проведення ексімерлазерних кераторефракційних втручань // Перелік наукової (науково-технічної) продукції призначеної для впровадження досягнень медичної науки у сферу охорони здоров’я № 298/3/16 – випуск 3. – Київ. –  2017. – С. 263-264.

92

Рыков С. А., Шаргородская И. В., Яковец А. И. Некоторые аспекты лечения синдрома «красного глаза» у детей и подростков // Международный научно-практический журнал. Педиатрия. Восточная Европа. – 2017. – Минск. – Т.5 №2. – С. 156-166.

93

Тутченко Л. П., Горак О. Б., Санін В. В., Сковрон М. В., Новак Л. П., Новак Н. В. Виявлення чинників впливу на якість лікування хворих з глаукомою // Матеріали 40-вої ювілейної науково-практичної конференції молодих вчених НМАПО імені П. Л. Шупика з міжнародною участю, присвяченої Дню науки «Інновації в медицині: досягнення молодих вчених». – 18 травня 2017 року. – Київ. – С. 22.

94

Тутченко Л. П., Санін В. В., Горак О. Б., Сковрон М. В., Новак Л. П., Новак Н. В. Аналіз факторів, що впливають на рівень дотримання призначеного лікування при глаукомі // Матеріали 40-вої ювілейної науково-практичної конференції молодих вчених НМАПО імені П. Л. Шупика з міжнародною участю, присвяченої Дню науки «Інновації в медицині: досягнення молодих вчених». – 18 травня 2017 року. – Київ. – С. 58.

95

Тутченко Л. П., Сковрон М. В., Горак О. Б., Санін В. В., Новак Л. П., Новак Н. В. Сучасні погляди на зв'язок між рівнем вітаміну D та синдромом сухого ока // Матеріали 40-вої ювілейної науково-практичної конференції молодих вчених НМАПО імені П. Л. Шупика з міжнародною участю, присвяченої Дню науки «Інновації в медицині: досягнення молодих вчених». – 18 травня 2017 року. – Київ. – С. 59.

96

Тутченко Л. П., Косуба С. І., Войцехівський О. В. Вибір типу тунельного розтину у хворих на катаракту з раніше проведеною передньою радіальною кератотомією // Матеріали науково-практичної конференції офтальмологів України з міжнародною участю «Рефракційний пленер'17». – 20-21 жовтня 2017 року. – Київ. – С. 67-69.

97

Тутченко Л. П., Войцехівський О.В. Віддалені результати крослінкінга рогівки в лікуванні прогресуючого кератоконуса: чи ми на вірному шляху? // Матеріали науково-практичної конференції офтальмологів України з міжнародною участю «Рефракційний пленер'17». – 20-21 жовтня 2017 року. – Київ. – С. 137 – 139.

98

Тутченко Л. П., Сковрон М. В., Горак О. Б., Санін В. В., Новак Л. П., Новак Н. В. Зв'язок між проявами синдрому сухого ока та рівнем вітаміну D в крові (огляд літератури) // Збірник наукових праць співробітників КМАПО імені П. Л. Шупика. – Випуск 27. – Книга 1. – Київ – 2017. – С. 151 – 160.

99

Шаргородська І.В., Лисенко М.Г. Попередні дані про критерії якості донорської рогівки // Науково-практична конференція офтальмологів та дитячих офтальмологів України з міжнародною участю Рефракційний пленер`17. – 20-21 жовтня 2017 р., Київ: матеріали. – Київ. – 2017. – С.161-162.

100

Petrenko O. V., Korobova A. V., Serduk V. N. The peculiarities of providing ophthalmosurgical care for the patients with ocular traumas // Recent trend in Science and Technology management – 2017 - № 1, V. 1 – P. 6 – 10.

101

Rykov S., Frolova S., Ziablitsev S. The influence of ARMS2/LOC3387715 A69S gene polymorphism on the development of age-related macular degeneration // Congress of the European Soceaty of Ophthalmology (SOE) 2017, Barselona, 10-13 June 2017: abstract book. – Barselona. – 2017. – P. 166.

102

Rykov S., Petrenko O., Yakovets A., Zubov D., Rodnichenko A., Klimenko P., Vasyliev R. Evaluation of the effectiveness of stem cell therapy with use of adult multipotent neural crest-derived stem cells for modeled adrenal-induced glaucoma treatment // European Society of Ophthalmology Congress. – 10-13 June 2017. – CCIB, Barcelona, Spain. – P. 106.

103

Rykov S. A., Shargorodska I. V., Frolova S. S. Forecasting the amd development according to clinical and genetic indicators, determined during primary screening // Науково-практична конференція офтальмологів та дитячих офтальмологів України з міжнародною участю Рефракційний пленер`17, 20-21 жовтня 2017 р., Київ: матеріали. – Київ. – 2017. – С. 157-160.

104

Tutchenko L., Horak O., Sanin V., Kosuba S., Patel S. Estimation of the refractive index of the human cornea in vivo by non-invasive optical pachymetry // Free paper at the ESCRS 2017. – Lisbon. – http://www.escrs.org/lisbon2017/

105

Tutchenko L., Patel S., Horak O., Sanin V., Kosuba S. Can the refractive index of the human cornea be estimated in vivo by non-invasive optical pachymetry? // Матеріали науково-практичної конференції офтальмологів України з міжнародною участю «Рефракційний пленер'17». – 20-21 жовтня 2017 року. – Київ. – С. 140 – 141.

 

2018 рік

 

1

Риков С. О., Шаргородська І. В., Ніколайчук Н. С., Войтенко Н. В., Агашков К. С., Краснякова М. Е., Рибачук О. А., Забенько Е. Ю., Дромарецький А. В Спосіб моделювання глаукоми низького тиску в експерименті. // Перелік наукової (науково-технічної) продукції призначеної для впровадження досягнень медичної науки у сферу охорони здоров'я. – Київ. –  2018.

2

Риков С. О., Шаргородська І. В., Лисенко М. Г.  Модифікований метод лікування кератоконусу // Перелік наукової (науково-технічної) продукції призначеної для впровадження досягнень медичної науки у сферу охорони. – Київ. –  2018.

3

Риков С. О., Шаргородська І. В., Фролова С. С. Спосіб прогнозування віку розвитку вікової макулярної дегенерації в залежності від клінічних та генетичних показників // Перелік наукової (науково-технічної) продукції призначеної для впровадження досягнень медичної науки у сферу охорони здоров'я. – Київ. –  2018.

4

Риков С. О., Шаргородська І. В., Даниленко М. Г. Спосіб дослідження патогенетичних механізмів зниження функції акомодації у дітей // Перелік наукової (науково-технічної) продукції призначеної для впровадження досягнень медичної науки у сферу охорони здоров'я. – Київ. –  2018.

5

Рыков С. А., Петренко О. В., Яковец А. И., Зубов Д. А., Васильев Р. Г. Перспективы использования мультипотентных стволовых клеток – производных нервного гребня в офтальмологи // Матеріали XIV з’їзду офтальмологів України. – Одеса, 23-25 травня 2018 р.

6

Кондратенко Ю.М, Шаргородська І. В., Лаврик Н. С., Лисенко М.Г. Ефективність модифікованого методу лікування кератоконусу // Вісник проблем біології і медицини. – 2018. – Полтава. – Випуск 2. – Т. 144.

СПИСОК ПУБЛІКАЦІЙ ЗА 2008 – 2015 роки

СТАТТІ:

1.

Сергиенко Н.М, Кондратенко Ю.Н, Шпак Г.В – Метод интраоперационного расчёта оптической силы ИОЛ// Офтальмологічний журнал, 2008р - №3.

2.

Шаргородська І.В. – Сучасні проблеми медикаментозного лікування глаукоми // Biomedical and biosocial anthropology // Official Journal of the International Academy of Integrative Anthropology (Вісник Вінницького національного медичного університету ім.Н.І.Пірогова) - 2008. - Вінниця. - №10 - стор.42 – 47.

3.

Sergienko N.M. Evaluation of the Synchrony dual-optic accommodating intraocular lens. J Cataract Refract Surg; 2008, 34:8-9.

4.

Sergienko N.M., Depth of focus: clinical manifistations. European journal of ophthalmology. Accepted for publication; 2008.

5.

Sergienko N.M. Depth of focus in pseudophakic eyes. Greafes Archives for clinical and experimental ophthalmology. Accepted for publication; 2008.

6.

Сергиенко Н.М., Кондратенко Ю.Н., Новицкий А.Н., Лысенко М.Г. – Ранние результаты десцеметорексиса с эндотелиокератопластикой // Офтальмологический журнал – Одесса - №1-2, стр. 73-75.

7.

Сергиенко Н.М., Косуба С.И. – Оценка травматичности метода механической факоэмульсификации. Офтальмологический журнал, 2009, №4.

8.

SergienkoN.M., Kondratenko J.N., Jakimov A.K. Capsule fixation device for cataract surgery. // Eur J Ophthalmol, 2009, 19, p. 143-146.

9.

SergienkoN.M., Shargorodskaya I.V. Determining corneal hysteresis and intraocular pressure. // Eur J Ophthalmol, 2009.

10.

SergienkoN.M., Shargorodskaya I.V. New approach of evaluation of corneal rigidity. // J Cataract Refract Surg, 2009.

11.

Сергієнко М.М., Ковалев А.И., Захараш Н.М. – Метод поетапного проведення дугової автоматизованої кератотомії з урахуванням кератотопографічних даних // Офтальмологический журнал, 2010, №1, стр. 5-8.

12.

Рыков С.А., Кондратенко Ю.Н., Новицкий А.Н., Чумак Н.В., Кузюк М.Г. – Метод интраоперационной санации конъюнктивальной полости // Офтальмологический журнал №3 - 2010.

13.

Сергієнко А.М., Сірман Я.В. – Порівняння клінічної ефективності бетаметазону та тріамциналона ацетон іду в лікуванні діабетичного макулярного набряку. // Офтальмол. журн. – 2010. - №4. – С.8-12.

14.

Сергиенко Н.М., Шаргородская И.В. – Влияние внутриглазного давления на измерение роговичного гистерезиса // Офтальмологический журнал – 2011. – Одесса. - № 3. (440) – С.13 – 15.

15.

Эмилит В.А., Саблина Л.В., Иванов Л.В. – Результаты применения бримонала при лечении больных с первичной открытоугольной глаукомой в отдаленный период // «Новости медицины и фармации» № 324, Офтальмология, 2010.

16.

Nikolai Sergienko, Iryna Shargorodska. Intraocular pressure as factor affecting corneal hysteresis measurement // Ophthalmology Journal. – 2010.

17.

Сергієнко М.М., Шаргородська І.В. – Изучение биомеханических свойств роговицы при миопии // Офтальмологический журнал – 2011. – Одесса. - №5. (442) – С.24 – 26.

18.

Риков С.О., Сергієнко М.М., Лаврик Н.С., Шаргородська І.В., Бакбардіна І.І., Лобач Л.Є. – Засіб оптимізації діагностики та лікування глаукоми на етапі первинної медичної допомоги // Реєстр медико-біологічних і науково-технічних нововведень №11 – Київ – 2011.

19.

Рыков С.А., Кондратенко Ю.Н., Новицкий А.Н., Кисиль А.Р. – Сравнительная оценка различных методов измерения центральной толщины роговицы. // Офтальмологический журнал №5 (436), 2010 год // сс. 4-11.

20.

Сергієнко М.М., Кондратенко Ю.М., Лисенко М.Г. – Виживання рогівкових трансплантатів у пацієнтів після десцеметорексису з ендотеліокератопластикою (результати трирічного спостереження). // Науково-практичне видання «Український науково-медичний молодіжний журнал». Спеціальний випуск № 4, 2010 р. // Матеріали 64 Міжнародної науково-практичної конференції студентів і молодих вчених «Актуальні проблеми сучасної медицини», 3-4 листопада 2010р., Україна, Київ // сс.321- 322.

21.

Шаргородська І.В. – Исследование ригидности роговицы при кератоконусе // Український медичний альманах. – Луганськ. – 2011. Фахове видання.

22.

Шаргородська І.В. – Исследование ригидности роговицы при эмметропии // Збірник наукових праць співробітників НМАПО імені П.Л.Шупика – 2011. – Київ. – Випуск 20. – Книга 1. – C.487 – 492.

23.

Шаргородська І.В. – Диагностика прогрессирующей близорукости // Проблеми екологічної та медичної генетики і клінічної імунології. Збірник наукових праць – 2012. – Київ - Луганськ. – Випуск 1. (109) – С.409 – 414.

24.

Акименко Е.В., Шевколенко М.В. – Результаты хирургического лечения больных содружественной эзотропией с малыми углами девиации, спланированного с помощью набора компенсаторов косоглазия КК-42. Сборник трудов НМАПО, 2011г.

25.

Сергієнко А.М., Литвинчук Л.М. , Лавренчук Г.Й. , Власко О.В. – Фармакологічна дія бетаметазону, мітоміціну С та 5- фтор урацилу на проліферативну активність клітин in vitro. // Проблеми екологічної та медичної генетики та клінічної імунології. Збірник наукових праць. Вип. 6(53). Київ-Луганьск, 2010, Луганськ, 2010. - №6. - С. 387-396.

26.

Сергиенко А.Н. Лавринчук Г.И. , Власко Е.В., Литвинчук Л.М. – Источники пролиферации при отслойке сетчатки: клеточные эффекты стекловидного тела и субретинальной жидкости in vitro. // Одесса. Офтальмологический журнал, 2011, №4, С.44-48.

27.

Рыков С. А., Сергиенко А. Н., Пархоменко О. Г. – Особенности диагностики диабетического макулярного отека по данным современных методик обследования глазного дна. // Проблеми екологічної та медичної генетики та клінічної імунології. Збірник наукових праць. Вип. . Київ-Луганьск. 2011, Випуск 4 (106), С.63-71.

28.

Литвинчук Л. М., Сергієнко А. М., Лавренчук Г. Й., Власко О.В. – Антипрорліферативна дія беватизумабу на клітини in vitro. // Физиологический журнал. 2011. В печати.

29.

Сергиенко А.Н., Пархоменко О.Г , Власко Е.В. , Постоловская А.А. – Спектральная оптическая когерентная томография макулярной области и острота зрения после хирургии отслойки сетчатки. // Проблеми екологічної та медичної генетики та клінічної імунології. Збірник наукових праць, Київ-Луганськ. 2011, Випуск 4 (106), С.279-288.

30.

Nikolai Sergienko, Iryna Shargorodska. The scleral rigidity of eyes with different refractions // Albrecht Von Graefes Arch Klin Exp Ophthalmol (Germany, West), 2011.

31.

S. Rykov prof, Md, PhD, S. Saksonov, MD. Infrared Laser in the Micropulse Mode for the Treatment of Diabetic Macular Edema // Retina Today; Tissue-sparing Micropulse Diod Laser Photocoagulation in Practice; April 2011.

32.

Yu.I. Kundiev, D.V. Varyvonchyk, A.M. Nagorna, S.O. Rykov, N.A. Obukhova, A.V. Basanets, N.D. Kharchenko: HIV/AIDS prevention at workplace in the health system of Ukraine // JEcolHealth, vol. 15, nr 1, styczeń-luty 2011.38-44.

33.

Литвинчук Л.М., Сергієнко А.М., Ріхард Г., Тутченко Л.П. – Частота ретинальних ускладнень при міопії високого ступеня. // Проблеми екологічної та медичної генетики та клінічної імунолології, Київ, Луганськ, №9, с. 35-38.

34.

Новак Л.П., Акіменко О.В, Новак Н.В. Особливості хірургічного лікування хворих на вторинну неоваскулярну глаукому. // Зб. наукових праць співробітників НМАПО ім. П.Л.Шупика.- Київ, 2012.-Випуск 21, книга 2.- С.68-72.

35.

Риков С.О., Кондратенко Ю.М., Макаренко І.А. – Визначення термінів виконання Nd:YAG–лазерної трабекулотомії після неперфоруючої склеректомії первинної відкритокутової глаукоми. // Офтальмол. журнал. – 2012. – №2. – С.13–18.

36.

Риков С.О., Лаврик Н.С., Новак Л.П., Шулежко И.А., Гуржий Ю.М., Корнилов Л.В. – Соотношения биометрических показателей , определяющие структурные особенности глаз с катарактой. // Зб. наукових праць співробітників НМАПО ім. П.Л.Шупика.- Київ, 2012.-Випуск 21, книга 1.- С.359-364.

37.

Риков С.О., Рубан А.М., Зольнікова А.Ю. – Значення інтра- та післяопераційних ускладнень у прогнозуванні виходу хірургічного лікування проліферативної діабетичної ретинопатії. // Медична інформатика та інженерія (науково-практичний журнал) № 2, 2012, С.29-33.

38.

Рубан А.М., Зольнікова А.Ю. – Підходи до побудови системи керування ризиками вітректомії у пацієнтів з проліферативною диабетичною ретинопатією. // Зб. наукових праць співробітників НМАПО ім. П.Л.Шупика.- Київ, 2012.-Випуск 21, книга 1.

39.

Рубан А.Н. – Результати комбінованої 23G вітректомії з факоемульсифікацією та імплантацією ІОЛ у пацієнтів на проліферативну діабетичну ретинопатію. // Офтальмологический журнал (научно-практический журнал), 2012.

40.

Рубан А.Н., Казанец А.И., Крупская Т.В., Туров В.В. – Міжфазні взаємодії вітреоретинального силукону з розчином гіалуронової кислоти. // Коллоидная химия (научно-практический журнал), 2012.

41.

Рубан А.Н., Казанец А.И., Крупская Т.В., Туров В.В. – Эмульсии полидиметилсилоксанов в концентрированных рас творах САЧ, желатина и гиалуроновой кислоты. // Сборник научных работ Академиии наук Украины, 2012.

42.

Рубан А.Н., Казанец А.И., Крупская Т.В., Туров В.В. – Эмульсификация растворов сывороточного альбумина человека и гиалуроновой кислоты в полидиметилсилоксане ПДМС-1000. // Медицинская химия (научно-практический журнал), № 3,2012, С.78-85.

43.

Рыков С.А., Сук С.А., Обухова Н.А., Романова Т.А. – Изучение анальгезирующего эффекта глазных капель диклофенака натрия при проведении панретинальной лазерной коагуляции у пациентов с диабетической ретинопатией.// Научно-практический журнал для офтальмологов, №3, 2012, с. 35-38.

44.

Сергієнко А.М., Литвинчук Л.М., Лавренчук Г.Й. – Дослідження in vitro клітинних ефектів емульгованої силіконової олії після операцій з приводу відшарування сітківки у пацієнтів з міопією високого ступеня. // Український науково-медичний молодіжний журнал. Науково-практичне видання. Спеціальний випуск. 2012, №1, С. 78-80. Фахове видання.

45.

Сергієнко А.М., Литвинчук Л.М., Лавренчук Г.Й. – Клітинні ефекти ранібізумабу на культуру фібробластоподібних клітин in vitro. // Проблеми екологічної та медичної генетики та клінічної імунології. Збірник наукових праць, Київ-Луганськ, 2012, Вип. 1 (109), С. 14-20. Фахове видання.

46.

Сергієнко А.М.. Литвинчук Л.М., Лавренчук Г.Й. Антипроліферативна активність ранібізумабу, бевацізумабу та пегаптанібу в культурі фібробластоподібних клітин in vitro. // «Офтальмологічний журнал» №4 (447), 2012 с.78-83.

47.

Токаренко В.В, Філіпчук Н.А., Лаврик Н.С. Повышение точности определения внутриглазного давления на глазах с бельмами роговицы. // Український науково-медичний молодіжний журнал.- 2012. -№1.-С. 121-123.

48.

Тутченко Л.П., Знаменська М.А., Джулай М.В., Джулай І.М. Дослідження впливу внутрішньокамерного введення вітчизняного лідокаїну на товщину рогівки при факоемульсифікації катаракти. // Лікарська справа, №6, с. 86 – 90.

49.

Sergienko N.M., Gromova A. Subjective refractometry and depth of focus.// Journal of Optometry 2012; 5: 75-79.

50.

Sergienko N.M., Shargorodska I.V. Early keratoconus biomechanical properties measured with an IOP loading method.// J Cataract Refract Surg. - Vol. . - November. - 2012.

51.

Sergienko N.M., Shargorodska I.V. The scleral rigidity of the eyes with different refractions. // Graefe`s Archive for Clinical and Experimental Ophthalmology. – DOI 10.1007 / s00417-012-1973-0, - Vol. 250 . – N7. – 2012. – P. 1009-1012. Фахове видання.

52.

Риков С.О. Вітовська О.П. Тимченко О.І. Степанюк Г.І. – Захворюваність та інвалідність у з"вязку з очною патологією в Україні / /Науково-практичний журнал "Охорона здоровя України" 1(29) 2008 р., м. Київ, с. 216.

53.

Шаргородська І.В. Менеджмент родоразрешения беременных с миопией различной степени // Репродуктивное здоровье женщины - 2008. - Киев. - №1 (35) - стр.101 – 103.

54.

Сергиенко Н.М., Рыков С.А., Шаргородская И.В. Близорукость и тактика родоразрешения // Офтальмологический журнал – 2008. -  Одесса. - №3. –  стр.63-65.

55.

Сергиенко Н.М. Рецензия на книгу С.А.Гончаровой с соавторами «Офтальмологическая служба Луганской области» // Офтальмологический журнал, 2009,1-2, стр.106-110.

56.

Денисюк Н.Б., Мельник В.О.  Досвід застосування віскоеластиків „Гіарал” і “Гіарал-Плюс” при екстракції катаракти методом факоемульсифікації, Офтальмологічний журнал - №4, 2009р.

57.

Денисюк Н.Б., Мельник В.О. Опыт применения вискоэластиков „Гиарал” и “Гиарал-Плюс” при факоэмульсификации катаракты, Сборник статей “Современные технологии катарактальной и рефракционной хирургии-2009", Москва, 2009.

58.

Шаргородська І.В. Удовлетворение потребностей глаукомы // Проблемы, достижения и перспективы развития медико-биологических наук и практического здравоохранения. - Труды Крымского государственного мед. Университета им. С.И.Георгиевского. - Том. 146, Ч.1 - 2010. - стор.184 - 186.

59.

С.А. Рыков; Н.В. Торчинская; И.В. Симчук Техника эвисцероэнуклеации и формирования опорно-двигательной культи с открытой роговицей // Офтальмологический журнал № 4, 2011, г. Одесса.

60.

Сергієнко М.М., Шаргородська І.В. Спосіб оцінки біомеханічних властивостей фіброзної капсули ока // Реєстр медико-біологічних і науково-технічних нововведень №11 – Київ – 2011.

61.

Сергієнко М.М., Шаргородська І.В. Спосіб оцінки ригідності рогівки // Реєстр медико-біологічних і науково-технічних нововведень №11 – Київ – 2011.

62.

Риков С.О., Сергієнко М.М., Лаврик Н.С., Шаргородська І.В., Бакбардіна І.І., Лобач Л.Є. Засіб оптимізації діагностики та лікування глаукоми на етапі первинної медичної допомоги // Реєстр медико-біологічних і науково-технічних нововведень №11 – Київ – 2011.

63.

Кондратенко Ю.М., Лисенко М.Г. Про критерії якості донорської рогівки. // Науково-практичне видання «Український науково-медичний молодіжний журнал». Спеціальний випуск №4, 2010 р.// Матеріали 64 Міжнародної науково-практичної конференції студентів і молодих вчених «Актуальні проблеми сучасної медицини», 3-4 листопада 2010р., Україна, Київ // сс.318-319.

64.

Тодор О.Г., Сергиенко А.Н, Тодор Г.О., Тодор Г.Ю. – Болезнь Гиппель-Линдау. Особенности діагностики и клиники // Науково-практичний Медичний молодіжний журнал. Науково-практичне видання. Спеціальний випуск №1, 2011, стр 57-58.

65.

Тутченко.Л.П., Джулай М.В., Джулай І.М. «Вітчизняний лідокаїн без консервантів?» // 4 с. - подано до друку.

66.

Акіменко О.В., Новак Л.П., Окуневич Т.О. – Сравнительная оценка влияния 3-х дневной атропинизации и тропикамида на состояние статической рефракции у детей.// Зб. наукових праць «Проблеми екологічної та медичної генетики і клінічної імунології», випуск 3, Київ-Луганськ, 2012, с.241-243.

67.

Бакбардіна І.І., Бакбардіна Л.М. Неперфорирующая пантрабекулоактивация в сочетании с дилятацией-реваскуляризацией супрахориоидального пространства при лечении открыто-угольной и закрыто-угольной глаукомы. // «Сучасні Медичні Технології»-український науково-практичний журнал, №2 (14), 2012, с.15.

68.

Бакбардіна Л.М., Тутченко М.М., Бакбардіна І.І. – Особенности факоэмульсификации катаракты при малих подвывихах хрусталика. // Вестник офтальмологи, №4, 2012, с.12.

69.

Лаврик Н.С., Лаврик О.А. – Содержание микроэлементов Сu и Zn у больных острым нарушением кровообращения в венах сетчатки на фоне метаболических и сосудистых заболеваний. // Український науково-медичний молодіжний журнал. - 2012. -№1. - С. 75-77.

70.

Пальоха О.М., Лаврик Н.С., Макаренко І.А. – Центральна пахиметрія рогівки у визначенні точності вимірювання ВОТ при лікуванні первинної відкритокутової глаукоми. // Український науково-медичний молодіжний журнал.- 2012. - №1.- С. 98-101.

71.

Пасечникова Н.В., Риков С.О., Сук С.А., Венедиктова О.А. – Жизненный путь Владимира Евгеньевича Шевалева. // Научно-практический журнал для офтальмологов, №3, 2012, с. 87-92.

72.

Риков С.О., Кондратенко Ю.М., Макаренко І.А., Лаврик Н.С. Результати моніторингу очей хворих на первинну відкритокутову глаукому в післяопераційний період двоетапних антиглаукомних операцій. // Український медичний часопис.-2012.-№3.-С. 97-99.

73.

Риков С.О., Рубан А.М., Зольнікова А.Ю. Фактори ризику в прогнозуванні виходу хірургічного лікування проліферативної діабетичної ретинопатії. // Медична інформатика та інженерія (науково-практичний журнал) №1, 2012, с.11-15.

74.

Риков С.О., Сук С.А., Венедиктова О.А. – Ранні офтальмологічні прояви цукрового діабету. // Науково-практичний журнал інституту ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка НАМН України; том 17 №1/2012; додаток 1; Матеріали ІІ конгресу Асоціації ендокринологів України; 18-19 квітня 2012 р.

75.

Риков С.О., Сук С.А., Романова Т.А., Венедиктова О.А. – Распространение тромбоза вен сетчатки в структуре лазерных вмешательств на заднем отрезке глаза. // Таврический медико-биологический вестник; 2012, том 15, №3, ч.3 (59); с.164-169.

76.

Риков С.О., Сук С.А., Саксонов С.Г., Венедиктова О.А. Применение микроимпульсного лазерного воздействия (577 нм) в лечении фокального диабетического макулярного отека. // Таврический медико-биологический вестник; 2012, том 15, №3, ч.3 (59); с.164-169.

77.

Риков С.О., Туманова О.В., Гончарук Д.В. Анализ тяжелых травм глаза у детей  // Український медичний часопис.- N-4, 2012 р., С.136-139.

78.

Рыков С.А., Сук С.А., Обухова Н.А., Романова Т.А. - Опыт применения препарата Хило-Комод у пациентов после лазерных вмешательств на заднем отрезке глаза. // Научно-практический журнал для офтальмологов, №3, 2012, с. 45-47.

79.

Сергієнко А.М., Тутченко Л.П., Козловські І.В., Ткаченко О.В. – Ефективність застосування візіобалансу опті при лікуванні макулярного набряку внаслідок міопії високого ступеня. // Проблеми екологічної та медичної генетики та клінічної імунолології, Київ, Луганськ, №9, с. 42-44.

80.

Сергієнко М.М., Шаргородська І.В. – Оценка точности измерения показателей с использованием ORA. // Сучасні медичні технології. Український науково-практичний журнал. – №2 (14). – Запоріжжя. – 2012. – C.244 – 246.

81.

Черьомухіна О.М., Риков С.О., Александров І.В. Інформаційні системи і технології в офтальмології. // Український медичний часопис, №2(88), 2012, с.39-40.

82.

Шаргородська І.В. – Діагностика прогресуючої міопії.// Проблеми екологічної та медичної генетики і клінічної імунології. Збірник наукових праць – 2012. – Київ - Луганськ. – Випуск 1. (109) – С. 409 – 414.

83.

Шаргородська І.В. – Пристрій визначення ригідності капсули ока. // Збірник наукових праць співробітників НМАПО імені П.Л.Шупика – 2012. – Київ. – Випуск 21. – Книга 1. – C. 370 – 377.

84.

Шаргородська І.В. Спосіб оцінки ригідності тканин ока. // Збірник наукових праць співробітників НМАПО імені П.Л.Шупика – 2012. – Київ. – Випуск 21. – Книга 2. – C.72 –78.

85.

Бакбардина Л.М., Новак Л.П., Тутченко Н.Н., Новак Н.В., Бакбардина И.И. – Особенности проведения факоэмульсификации при твердом ядре хрусталика и мелкой передней камере // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П.Л. Шупика, випуск 22, книга 1, 2013, с.277.

86.

Варивончик Д.В., Риков С.О., Салюков А.О. – Оцінка ризиків виникнення офтальмологічної патології серед населення та у працівників, що підлягають дії природного ультрафіолетового випромінювання // Научно-практический журнал для офтальмологов "Офтальмологический журнал" №2 2013; г. Одесса; с. 68-73.

87.

Денисюк Н.Б., Косуба С. И., Скицюк С.В., Косуба И.С. – Усовершенствование электрического офтальмоскопа // Проблеми екологічної та медичної генетики і клінічної імунології: збірнік наукових праць. – Київ; Луганськ, 2013. - Випуск 3(117). - С. 305-308.

88.

Жмурик Д.В., к.мед.н., Тутченко Л.П., к.мед.н., Мілієнко М.В. – Двоетапна технологія хірургічного лікування діабетичного тракційного відшарування сітківки // Офтальмологія. – Восточная Европа. – подано до друку.

89.

Заремба Є.Х., Риков С.О., Хобзей М.К., Заремба В.С., Голунов А.І., Січкоріз О.Є., Лемішко Б.Б., Заремба-Федчишин О.В., Фуртак І.І., Шаргородська І.В., Гриценко Р.Ю., Беседіна А.С., Рубан А.М., Заремба О.В., Федчишин Н.Р., Циснецька А.В., Климишина С.О., Ходор О.Є, Онищук Ю.І., Денисюк Л.І. Державне управління сімейною медициною // Енциклопедія "Сімейна медицина" у п’яти томах. Том 5, 2013.

90.

Зольнікова А.Ю., Риков С.О., Рубан А.М. – Фактори ризику виникнення ятрогенних розривів сітківки в мініінвазивному хірургічному лікуванні проліферативної діабетичної ретинопатії // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П.Л. Шупика, випуск 22, книга 1, 2013, с.285.

91.

Лаврик Н.С. – Метаболическая терапия при нарушении репаративных процессов в роговой оболочке. // Международный научно-практический журнал Офтальмология. Восточная Европа. Профессиональные издания.- 2013. - 2(17) - C.62-66.

92.

Риков С.О., Кондратенко  Ю.М., Лаврик Н.С., Макаренко І.А., Видиборець С.В. – Дослідження стану диска зорового нерва після двоетапного  хірургічного лікування ПВКГ за результатами скануючих лазерних методів діагностики // Архів офтальмології (Прийнято до друку).

93.

Риков С.О., Торчинська Н.В., Сімчук І.В. «Вдосконалення техніки евісцероенуклеації та формування опорно-рухової кукси для протезування кольоровою контактною лінзою». Збірник наукових праць Української військово-медичної академії. – Випуск №38, т.1, с.389-397.

94.

Риков С.О., Шаргородська І.В., Рубан А.М. Офтальмологія // Енциклопедія. Сімейна медицина. У п’яти томах. Т.5. – Київ. – 2013. – 704 с.

95.

Рубан А.М. – Результати комбінованої 23G вітректомії з факоемульсифікацією та імплантацією ІОЛ у пацієнтів на проліферативну діабетичну ретинопатію // Офтальмологический журнал (научно-практический журнал), 2013, с.36-42.

96.

Рубан А.М., Зольнікова А.Ю. – Фактори ризику виникнення ятрогенних розривів сітківки в мініінвазивному хірургічному лікуванні проліферативної діабетичнох ретинопатії // Збірник наукових праць співробітників НМАПО імені П.Л.Шупика, 2013.

97.

Рубан А.М. – Бімануальна мініінвазивна техніка видалення заднього вітреошизису у пацієнтів на проліферативну діабетичну ретинопатію // Збірник наукових праць співробітників НМАПО імені П.Л.Шупика, 2013.

98.

Рубан А.Н., Казанец А.И., Крупская Т.В., Туров В.В. – Міжфазні взаємодії вітреоретинального силікону з розчином гіалуронової кислоти // Биотехнологии (научно-практический журнал), 2013.

99.

Рубан А.Н., Казанец А.И., Крупская Т.В., Туров В.В. – Эмульсии полидиметилсилоксанов в концентрированных рас творах САЧ, желатина и гиалуроновой кислоты // Сборник научных работ Доклады Академиии наук Украины, 2013, с. 133-139.

100.

Рыков С.А., Акименко Е.В., Окуневич Т.А. – Анатомические особенности экстрабульбарных мышц у детей первых 3-х лет жизни с содружественным сходящимся косоглазием // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П.Л. Шупика, випуск 22, книга 1, 2013, с.291.

101.

Рыков С.А., Баринов Ю.В., Баринова А.А. – Модифицированный способ хирургического лечения рецидивирующих дакриоциститов у детей // Международный научно-практический журнал «Офтальмология Восточная Европа», 1(16) 2013, стр. 8-14.

102.

Рыков С.А., Рубан А.Н., Казанец А.И., Крупская Т.В., Туров В.В. – Межфазные взаимодействия полидиметилсилоксанов с биополимерами витреоретинального интерфейса // Офтальмологический журнал (научно-практический журнал), 2013, с.46-51.

103.

Сергієнко А.М., Тутченко Л.П., Козловська І.В., Ткаченко О.В. – Динаміка гостроти зору та товщини макулярної ділянки при застосуванні препарату «Візіобалансопті» в лікуванні макулярного набряку при міопії високого ступеня // Проблеми екологічної та медичної генетики та клінічної імунології – Київ, Луганськ – 2013.

104.

Слабкий Г.О., Риков С.О., Збітнєва С.В. – Характеристика якості стаціонарної офтальмологічної допомоги // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П.Л. Шупика, випуск 22, книга 1, 2013, с. 296.

105.

Торчинская Н.В., Бакбардина Л.М., Бакбардина И.И., Симчук И.В. – Сравнительные результаты применения Митомицина С при хирургическом лечении первичной открытоугольной глаукомы непроникающей методикой с аппликациями в различных зонах оперативного вмешательства // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П.Л. Шупика, випуск 22, книга 1, 2013, с. 226.

106.

Nikolai Sergienko,  Iryna Shargorodska. Corneal biomechanical property measurement with an IOP loading method in keratoconic patients // J Current Eye Research. - Vol. - December. - 2013.

107.

V.M. Gun’ko, V.V.Turov,T.V. Krupska, A.N.Ruban, A.I.Kazanets, R.Leboda, Skubiszewska-Zieba. Interfacial behavior of silicone oils interacting with nanosilica and silica gels // Journal of Colloid and Interface Science 394 (2013)

108.

Акименко Е.В., Баринов Ю.В. – Эффективность внутривенного введения ацикловира в лечении больных с герпетическими кератитами // «Офтальмология. Восточная Европа», № 4.

109.

Акименко О.В., Якимов А.К. – Клінічні результати застосування методу фіксації капсульного мішка у дітей // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П.Л. Шупика, вип. 23, кн. 1, стор. 301-306.

110.

Жмурик Д.В., Тутченко Л.П., Мілієнко М.В. – Двоетапна технологія хірургічного лікування діабетичного тракційного відшарування сітківки // Подано до друку до журн. - Офтальмология. Восточная Европа, 2014.

111.

Знаменская М.А., Слабкий Г.А. – Пути обеспечения населения информацией о здоровом образе жизни в условиях реформирования системы здравоохранения страны // Международный научно-практический журнал «Репродуктивное здоровье Восточная Европа» №2(32) 2014. – С. 115-119.

112.

Лаврик Н.С., Мусса М., Гуржий Ю.М. – Исследование связи показателя оптической плотности макулярного пигмента с функциональными показателями глаз после операции ФЭК // Принято в Сб. НМАПО, 2014.

113.

Лаврик Н.С., Шулежко І.А., Корнілов Л.В., Комарова Т.А. – Досвід використання цитостатичної терапії при деструктивних ураженнях передньої поверхні ока // Принято в Сб. НМАПО, 2014.

114.

Риков С.О., Кондратенко Ю.М., Лаврик Н.С., Макаренко І.А., Видиборець С.В. – Дослідження стану диска зорового нерва після двоетапного хірургічного лікування первинної відкритокутової глаукоми за результатами скануючих лазерних методів діагностики // Архів офтальмології України. Донецький національний медичний університет ім. М.Горького (ISSN 2309-8147). Т.2, №1, 2014 р. с.12-19.

115.

Риков С.О., Сук С.А., Саксонов С.Г., Топольницька О.В. – Застосування антиваскулярних ендотеліальних факторів росту при патології переднього сегменту ока // Архів офтальмології України. Донецький національний медичний університет ім. М.Горького (ISSN 2309-8147). Т.2, №1, 2014 р. с. 80-88.

116.

Рыков C.A., Косуба С.И., Сук С.А., Тутченко Л.П., Косуба И.С., Венедиктова О.А. – Анатомо-топографические особенности фильтрационных подушек после операций неперфорирующего типа у больных глаукомой по данным оптической когерентной томографии // Офтальмол.журнал. - №4. - С. 34-39.

117.

Рыков С.А., Туманова О.В., Гончарук Д.В. «Изменения заднего отрезка глаза при различных повреждениях глазного яблока у детей» // Офтальмологический журнал, №1, 2014 г.

118.

Сергиенко Н.М. – Аккомодирующие искусственные хрусталики. Архів офтальмології України, 2014, т.2, №1: 88-95.

119.

Шаргородська І.В. - Глаукома. Проблеми сьогодення // Газета Експрес. – Львів. – 11 березня 2014 року. – 1с.

120.

Шаргородська І.В., Гурська Д.Д., Лємєнєва А.А., Сімчук І.В. – Современные проблемы медикаментозного лечения глаукомы // Міжнародний науково-практичний журнал Офтальмологія. Восточна Европа. – Мінськ. – 2014.

121.

Nikolai Sergienko, Iryna Shargorodska. Corneal biomechanical property measurement with an IOP loading method in keratoconic patients // J Current Eye Research. – 1-6. - 2014. – ISSN 0271-3683 print/  1460-2202 online DOI: I0.3I09/027I3683.20I4.89I75I.

122.

Nikolai Sergienko. Hydrocortisone concentration influences time to clinically significant healing of acute inflammation of the ocular surface and adnexa- results from a double-blind randomized controlled trial .BMC Ophthalmology, 14,64. 

123.

Акіменко О.В., Барінов Ю.В. Эффективность внутривенного введения ацикловира в лечении больных с герпетическими кератитами //«Офтальмология. Восточная Европа», № 4.

124.

Акіменко О.В., Якимов А.К. Клінічні результати застосування методу фіксації капсульного мішка у дітей // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П.Л. Шупика, вип. 23, кн. 1, стор. 301-306.

125.

Жабоедов Г.Д., Петренко О.В. Многофакторная математическая модель в прогнозировании эффективности лечения больных с травмами вспомогательного аппарата глаз // Офтальмология. Восточная Европа. – 2014. – № 4 (23). – С. 169 – 173.

 

126.

Знаменская М.А., Слабкий Г.А. Подходы к функционированию комплексной системы  коммуникаций в здравоохранении// Международный научно-практический журнал «Репродуктивное здоровье Восточная Европа» № 3(39) 2015. – С. 80-86.

 

127.

Знаменська М.А, Кривенко Є.М., Ситенко О.Р. Використання медичних інформаційних систем у комунікаційній діяльності //Україна. Здоров’я нації. 2015. - № 3. - С.

 

127.

Знаменська М.А. Комунікації в практиці сімейного лікаря //Україна. Здоров’я нації. – 2015. – №1. – С. 122-125.

128.

Знаменська М.А. Щодо відповідального ставлення дорослого населення з хронічними неінфекційними хворобами до власного здоров’я та  способу життя // Україна. Здоров’я нації. – 2015. – №2. – С. 81-84.

129. Знаменська М.А., Слабкий Г.О.  Щодо комунікацій з перетворення закладів охорони здоров’я в комунальні неприбуткові підприємства //   Актуальні питання педіатрії, акушерства та гінекології. - №2(16). – 2015. – С. 167-169.
130. Знаменська М.А., Слабкий Г.О. "Модель комунікацій в сфері репродуктивного здоров’я //  Современная педиатрия. - №4(68). – 2015. – С. 30-32.
131.

Знаменська М.А., Слабкий Г.О. Актуальні питання забезпечення діяльності комплексної системи комунікацій в охороні здоров’я // “ScienceRise”  Medical Science. - №8/3(13). – 2015. – С. 96-100

132. Знаменська М.А., Слабкий Г.О. Аналіз захворюваності та поширеності хвороб  серед населення України //  Неонатологія, хірургія та  перинатальна медицина. – Том 5, №3 (17). – 2015. – С. 24-29.
133. Знаменська М.А., Слабкий Г.О. Використання  інформаційних технологій в системі комунікацій в охороні здоров’я //   Клиническая информатика и телемедицина. – Т.11.- Вып. 12. - 2015 С.
134.

Знаменська М.А., Слабкий Г.О. Відношення населення до свого здоров’я (за даними  соціологічного дослідження) //  Український медичний часопис. 2015 - #2 . С.

135.

Знаменська М.А., Слабкий Г.О. Концептуальна модель комунікацій в охороні здоров’я//  “ScienceRise”  Medical Science. - №7/4(12). – 2015. – С. 59-62.

136.

Знаменська М.А., Слабкий Г.О. Модель комунікацій сімейного лікаря із збереження здоров’я дітей шкільного віку //  Неонатологія, хірургія та  перинатальна медицина. – Том 5, №2 (16). – 2015. – С. 42-44.

137.

Знаменська М.А., Слабкий Г.О. Організація профілактичної роботи лікарями загальної практики-сімейними лікарями // Актуальні проблеми сучасної медицини: вісник української медичної стоматологічної академії. – Том 15, вип. 2(50). – 2015. – С.150-156.

138.

Знаменська М.А., Слабкий Г.О. Удосконалення системи підготовки сімейних лікарів до роботи з питань профілактики хронічних захворювань та формування у населення здорового способу життя/// XI International Conference«Strategy of Quality in Industry and Education»June 1–5 2013, Varna, Bulgaria)// Международный научный журнал Acta Universitatis Pontica Euxinus. Спеціальний випуск. Матеріали. У 3-х томах. Том ІІ. 2015. - С. 250-256.

139.

Знаменська М.А., Слабкий Г.О. Управління системою комунікацій на рівні закладу охорони здоров’я // “ScienceRise”  Medical Science. - №6/4(11). – 2015. – С. 85-88.

140.

Знаменська М.А., Слабкий Г.О.  Інформатизація закладів охорони здоров’я, як основа ефективних комунікацій в системі охорони здоров’я //Медична інформатика та інженерія.  - №2. – 2015. –

С. 85-89.

141.

Лаврик Н.С., М. Мусса, Ю.М. Гуржий.  Исследование связи показателя оптической плотности макулярного пигмента с функциональными показателями  глаз после операции ФЭК// Международный научно-практический журнал ОФТАЛЬМОЛОГИЯ Восточная Европа. - 2014. - 4(23). - С.76-81.

142.

Лаврик Н.С., Шулежко І.А., Корнілов Л.В., Комарова Т.А. Досвід використання цитостатичної терапії при деструктивних  ураженнях передньої поверхні ока//Збірник наукових праць співробітників НМАПО імені П.Л. Шупика .- Київ. - 2014. - вип.23.- кн.1.-   С. 318-323.

143.

Могилевский С.Ю.,  Павлюченко К.П., Гаффарова Г.В. Анализ исходов лечения бактериальных кератитов и язв роговой оболочки// Питання експериментальної та клінічної медицини: зб. статей. – Донецьк:ДонНМУ,2014.–Вип.18, Т. 1. – С. 194-200. (Фахове видання).

144.

Могилевский С.Ю.,  Павлюченко К.П., Савченко А.В. Результаты комбинированного хирургического лечения вторичной неоваскулярной глаукомы: 3 месяца наблюдения// Питання експериментальної та клінічної медицини: зб. статей. – Донецьк: ДонНМУ, 2014.– Вип. 18, Т. 1. – С. 209-217. (Фахове видання).

145.

Могилевский С.Ю.,  Павлюченко К.П., Сердюк В.Н. Применение нейропротекторной терапии в комплексе лечения первичной открытоугольной глаукомы: экспериментально-клиническое обоснование // Актуальные проблемы теоретической и клинической медицины: журнал Казахстанско-Российского медицинского университета – 2014. – № 1 (4). – С. 37-42.

146.

Могилевский С.Ю.,  Хадри В. Влияние цитокинов внутриглазной жидкости на характер и частоту осложнений после хирургического лечения больных с первичной глаукомой в сочетании с катарактой// Офтальмология. Восточная Европа. – 2014. – № 4 (19). – С. 63-71. (Фахове видання).

147.

Могилевский С.Ю., Лунева А.Г., Рыков С.А., Давтян Л.Л., Савченко А.В. Состояние факторов фибринолиза стекловидного тела у больных вторичной неоваскулярной глаукомой// Питання експериментальної та клінічної медицини/ Збірник статей. Вип. 18, Т. 4. – Донецьк: ТОВ «Каштан», 2014, - 94-98. (Фахове видання).

148.

Могілевський С.Ю., Луньова Г.Г., Риков С.О., Кузюк М.Г. Частота короткозорості у вагітних відповідно до віку та її структура (ретроспективний аналіз за 3 роки)// Питання експериментальної та клінічної медицини/ Збірник статей. Вип. 18, Т. 4. – Донецьк: ТОВ «Каштан», 2014, - 87-93. (Фахове видання).

149.

Павлюченко К.П., Налетова Е.Н., Могилевский С.Ю., Сорокина Е.В. Влияние различных вариантов фармакотерапии на функциональное Состояние эндотелия сосудов у больных диабетической ретинопатией на фоне гипертонической болезни и без нее// Кардиология в Беларуси. Международный научно-практический журнал – 2014 – 6(37) – С. 83-90. (фахове видання).

150.

Риков С.О., Кондратенко Ю.М., Лаврик Н.С., Макаренко І.А., Видиборець С.В.  Дослідження стану диска зорового нерва після двоетапного   хірургічного лікування ПВКГ за результатами скануючих лазерних методів діагностики // Архів офтальмології України-2014. - том 2. - №1. – С. 12-19.   

151.

Риков С.О., Лаврик Н.С., Шулєжко І.А., Корнілов Л.В. Лікувальна аутосклеропластика рогівки при деструктивних ураженнях рогівки// Питання експериментальної та клінічної медицини. Збірник статей. Вип. 18, Т. 4. – Донецьк.: ТОВ «Каштан», 2014. – C. 126-131.

152.

Рыков С.А.,    Баринов Ю.В.,    Баринова А.А. Диагностическая роль современных методов исследования слезоотводящих путей у детей // Ендоваскулярна нейрорентгенохірургія, 2015/1 №1(II). - с. 47-52.

 

153.

Рыков С.А., Могилевский С.Ю., Денисюк О.Ю. Влияние факоэмульсификации на прогрессирование возрастной макулярной дегенерации в раннем и отдаленном периодах// Питання експериментальної та клінічної медицини/ Збірник статей. Вип. 18, Т. 4. – Донецьк: ТОВ «Каштан», 2014, - 120-126. (Фахове видання).

154.

Рыков С.А., Могилевский С.Ю., Усенко Е.А. Рецидивирование птеригиума после различных видов хирургического лечения: 1 год наблюдений// Питання експериментальної та клінічної медицини/ Збірник статей. Вип. 18, Т. 3. – Донецьк: ТОВ «Каштан», 2014, - 98-102. (фахове видання).

155.

Рыков С.А., Шаргородская И.В., Гурская Д.Д., Леменева А.А., Яковец А.И. Факторы, определяющие выбор препарата для лечения глаукомы// Новости медицины и фармации - октябрь – 2015 – стор.  14-18.

156.

Сергиенко Н.М. Модель искусственного аккомодирующего хрусталика // Точка зрения, Восток-Запад. Научно-практический журнал. 2015, №1, с. 71-72.

157.

Сергиенко Н.М., Шаргородская И.В. Диагностика биомеханических свойств роговой оболочки // Точка зрения, Восток-Запад. Научно-практический журнал. 2015, №1, с. 47-48.

158.

Слабкий Г.О., Горбань А.Є., Знаменська М.А, Дзюба О.М.,  Олексієнко О.В. Модель комунікацій з пропаганди  здорового способу життя. // Перелік наукової (науково-технічної) продукції, призначеної для впровадження досягнень медичної науки у сферу охорони здоров’я. Випуск1, Том 1. Київ, 2015. – №347/1/14.

159.

Слабкий Г.О., Горбань А.Є., Знаменська М.А, Дзюба О.М., Русняк В.А. Модель науково-методичного забезпечення  комунікацій з реформування охорони здоров’я.// Перелік наукової (науково-технічної) продукції, призначеної для впровадження досягнень медичної науки у сферу охорони здоров’я. Випуск1, Том 1. Київ, 2015. – №349/1/14.

160.

Слабкий Г.О., Знаменська М.А, Горбань А.Є. Комплексна система комунікацій в охороні здоров’я. Перелік наукової (науково-технічної) продукції, призначеної для впровадження досягнень медичної науки у сферу охорони здоров’я. Випуск1, Том 1. Київ, 2015. – №337/1/14.

161.

Слабкий Г.О., Знаменська М.А. Дзюба О.М., Пархоменко Г.Я.  Модель комунікацій на рівні закладу охорони здоров’я. // Перелік наукової (науково-технічної) продукції, призначеної для впровадження досягнень медичної науки у сферу охорони здоров’я. Випуск1, Том 1. Київ, 2015. – №348/1/14.

162.

Nikolai Sergienko, Iryna Shargorodska. Corneal biomechanical property measurement with an IOP loading method in keratoconic patients // J Current Eye Research. 2014. 39(10): 994-999.

ISSN: 0271-3683 print / 1460-2202 online. DOI: 10.3109/02713683.2014.891751

163.

Nikolai Sergienko, Iryna Shargorodska. Evaluation of risk of the corneal ectasia// Journal German Medical Science. 2015.

164.

Pavlyuchenko K., Serdyuk V., Mogilevskyy S. Multifactorial mathematical model of the effectiveness of primary open-angle glaucoma treatment// Офтальмология. Восточная Европа. – 2014. – № 4 (23). – С. 267-271

165.

Sergienko N.M., Nikonenko D.P. Measurement of amplitude of accommodation in young persons// Clin Exp Optom 2015, Accepted for publication: 21 December 2014.

DOI:10.1111/cxo.12278

166.

Znamenska M.A., Slabkiy G.O. Approaches to prophylactic activity on the level of primary medical-and-sanitary aid on the base of family medicine// The Unity of Science- International scientific periodical journal. – Vienna, Austria. – August 2015. – P. 162-167.

167.

Znamenska M.A., Slabkiy G.O. General characteristics of children morbidity in ukraine and prevalence of diseases among children//Intermedical journal. 2015. - №2.- Р.

168.

Znamenska M.A., Slabkiy G.O. Methodological approaches to communicative activity of family doctors [Електронний режим] //The Pharma Innovation- journal.  2015. – №4(7) - Р.27-29. Режим доступу: http://thepharmajournal.com/Volume_4_Issue_7a.html

169.

Znamenska M.A., Slabkiy G.O.Forming the competence of health workers in communicative activities in the process of postgraduate medical education//Intermedical journal. 2015. - №1.- Р. 32-36.

ТЕЗИ: 

1.

Сергієнко М.М, Кондратенко Ю.М., Новицький А.М., Лисенко М.Г. – Ранні результати десцеметорексису з ендотеліокератопластикою // Матеріали міжнародної наукової конференції 29-30 травня 2008 р. // Одеса - 2008 – с. 50-51.

2.

Кондратенко Ю.Н, Новицкий А.Н, Гребенник Е.А, Мишенин А.Б. – Наш опыт применения глаукомного клапана Ahmed при проведении реконструктивных операцій // Науково практична конференція «Новітні проблеми офтальмології» Тези Київ 2008 р, с. 93-95.

3.

Сергіенко Н.М, Кондратенко Ю.Н, Акіменко О.В., Якімов А.К. – Дворічний досвід застосування методу фіксації під вивихнутого кришталика – Науково практична конференція «Новітні проблеми офтальмології» Тези Київ 2008 р. , с. 182-183.

4.

Риков С.О., Алещенко І.Е., Даниленко О.С. – Результати використання біоімплантатів "Тутопласт" в офтальмохірургії // Матеріали Міжнародної наукової конференції, присвяченої 100-річчю з дня народження академіка Н.О. Пучковської "Сучасні аспекти клініки, діагностики та лікування очних хвороб", 29-30 травня 2008 р., Одеса, с.373-374.

5.

Риков С.О., Барінов Ю.В. – Лакоринопротезування при важких формах порушень сльозовідведення // Матеріали Міжнародної наукової конференції, присвяченої 100-річчю з дня народження академіка Н.О. Пучковської "Сучасні аспекти клініки, діагностики та лікування очних хвороб", 29-30 травня 2008 р., Одеса, с.374-375.

6.

Риков С.О., Макаренко І.А. Результати виконання YAG-лазерної трабекулотомії в ранні терміни в ході двоетапної операції // Матеріали Міжнародної наукової конференції, присвяченої 100-річчю з дня народження академіка Н.О. Пучковської "Сучасні аспекти клініки, діагностики та лікування очних хвороб", 29-30 травня 2008 р., Одеса, с132-133.

7.

Рыков С.А., Сук С.А., Лемзяков Г.Г., Саконов С.Г., Кузнецова Т.А., Зинченко И.Н. Использование задних субтеиновых инъекций кортикостероидов в комбинации с транспупиллярной термотерапией в лечении субфавеолярной хореоидальной неоваскуляризации при возрастной макулодистрофии // Матеріали науково-практичної конференції за участю міжнарожних спеціалістів "Новітні проблеми офтальмології" IV Українсько-польський симпозиум. 9-11.10.2008 р. Київ, Україна.

8.

Еміліт В.А., Шаргородська І.В., Сабліна Л.В. Отдаленные результаты хирургического лечения псевдоэксфолиативной глаукомы // Тези доповідей Науково-практичної конференції за участю міжнародних спеціалістів "Новітні проблеми офтальмології" та VI українсько-польського симпозіума - Київ. - 2008. - стор. 212-214.

9.

Косуба С.И. Интраоперационные изменения температуры роговицы и ирригационного раствора при факоэмульсификации катаракты с помощью различных хирургических комплексов // Тези доповідей Науково-практичної конференції за участю міжнародних спеціалістів "Новітні проблеми офтальмології" та VI українсько-польського симпозіума - Київ. - 2008. - стор. 99.

10.

Сергиенко А.Н. Субретинальная жидкость: первоисточник или блокатор пролиферации? // Тези доповідей Науково-практичної конференції за участю міжнародних спеціалістів "Новітні проблеми офтальмології" та VI українсько-польського симпозіума - Київ. - 2008. - стор. 174.

11.

Сергиенко Н.М., Пархоменко Г.Я., Турчин А.И., Медведчук С.П. Эффективность коррекции смешанного астигматизма путем имплантации вакичной ИОЛ с последующей эксимер-лазерной хирургией роговицы // Тези доповідей Науково-практичної конференції за участю міжнародних спеціалістів "Новітні проблеми офтальмології" та VI українсько-польського симпозіума - Київ. - 2008. - стор. 178-179.

12.

Сергиенко Н.М., Пархоменко Г.Я., Гурбик З.В. Отдаленные результаты эксимер-лазерной коррекции гиперметропии и смешанного астигматизма // Тези доповідей Науково-практичної конференції за участю міжнародних спеціалістів "Новітні проблеми офтальмології" та VI українсько-польського симпозіума - Київ. - 2008. - стор. 179-180.

13.

Сергієнко М.М., Кондратенко Ю.М., Акіменко О.В., Якимов А.К. Дворічний досвід застосування методу фіксації підвивихнутого кришталика // Тези доповідей Науково-практичної конференції за участю міжнародних спеціалістів "Новітні проблеми офтальмології" та VI українсько-польського симпозіума - Київ. - 2008. - стор. 182-183.

14.

Sergienko N., Kondratenko Y., Yakimov A, - Capsule fixation device for cataract surgery // XXVI Congress of the ESCRS Berlin 2008 p.141.

15.

Сергієнко М.М., Кондратенко Ю.М., Якимов А.К. Особенности применения метода фиксации капсулярного мешка у детей // Вроджена та генетично обумовлена сліпота та слабкозорість. Проблеми діагностики, обстеження та комплексне лікування // Тези доповідей, ІV Науково-практична конференція дитячих офтальмологів України з міжнародною участю, 2009, стр. 176-177.

16.

Риков С.О., Ципкун А.Г., Знаменська М.А., Ковальчук М.В. Роль вірусу герпесу 6 типу (HHV-6) у виникненні герпетичних кератитів. // Науково-практична конференція дитячих офтальмологів україни з міжнародною участю; 1-2 жовтня 2009 р., спт Партеніт м. Алушта, АР Крим, Україна.

17.

Сук С.А., Обухова Н.А., Романова Т.А. Оптимизация лазерного лечения макулярного отека при тромбозе ветви центральной вены сетчатки (обзор литературы) // Тези та лекції науково-практичної конференції дитячих офтальмологів України з міжнародною участю «Вроджена та генетично обумовлена сліпота та слабкозорість. Проблеми діагностики, обстеження та комплексне лікування». – 1-2 жовтня 2009 р., смт. Партеніт м. Алушта, АР Крим, Україна. – стор. 211-218.

18.

Сергієнко А.М., Литвінчук Л.М. Довготривалі результати інтравітреального застосування беватізумабу (авастін) при лікуванні хоріоідальної неоваскулярізації внаслідок ускладненої міопії. // Матеріали науково практичної конференції з міжнародною участю «Філатовські чітання», Одеса , 2009, стор.190-191.

19.

Сергієнко А.М., Литвінчук Л.М., Филипчук  О.М., Шпак О.О. Застосування розчину динатрій етилен диамінотетраоцетової кислоти ( ДЕДТК) в лікуванні ленто подібної кератопатії у дітей. // Матеріали науково практичної конференції дитячих офтальмологів України з міжнародною участю « Вроджена та генетично обумовлена сліпота та слабкозоркість. Проблеми діагностики, обстеження та комплексне лікування».// Партеніт, АР Крим 2009 , стор. 177-178.

20.

Сергиенко Н.М., Косуба С.И. Оценка состояния роговичного эндотелия и толщины роговицы после механической факоэмульсификации // Филатовские чтения 2009. Материалы конференции. Одесса – 2009 – стр. 73-74.

21.

Kondratenko Y., Novytskyi O., Grebinnyk O., Mishenin A. Our experiance of using silicon glaukoma valve Ahmed in reconstruktive surgery // Abstracts book of ASOA congress – San Francisco-2009.

22.

Mishenin A, Kondratenko Y., Novytskyi O., Grebinnyk O. Results of the glaucoma valve Ahmed implantation in the Ukrainian eye surgery centre // World glaucoma congress, Boston July 8-11, 2009 Abstracts book p. 273.

23.

Сергієнко М.М., Шаргородская И.В. Оценка точности исследования биомеханических свойств роговицы с использованием ORA // Матеріали 12 з’їзду офтальмологів України, 2010, стор.45.

24.

Сергієнко М.М., Владимиров Д.В. Сравнение результатов аберрометрии глаз после имплантации сферических и асферических ИОЛ.// Матеріали 12 з’їзду офтальмологів України, 2010, стор. 59-60.

25.

Сергієнко М.М., Кондратенко Ю.Н. Тутченко Н.Н. Новицкий А.Н. Гребенник Е.А. Оценка эффективности аккомодирующих интраокулярных линз // Матеріали 12 з’їзду офтальмологів України, Одеса, 26-28 травня 2010, стор. 83-84.

26.

Кондратенко Ю.Н. Tрансплантация капсульного мешка хрусталика // Тези науково-практичної конференції з міжнародною участю «Сучасні досягнення офтальмохірургії», Київ листопад 2010 (відправлено).

27.

Сергиенко Н.М., Кондратенко Ю.Н., Данешманд Эслами А.Р., Чумак Н.В., Рогоцкая Л.Т. Результаты профилактики послеоперационных эндофтальмитов в Центре микрохирургии глаза г.Киев // Тези науково-практичної конференції з міжнародною участю «Сучасні досягнення офтальмохірургії», Київ листопад 2010 (відправлено).

28.

Сергиенко Н.М., Кондратенко Ю.Н., Тутченко Н.Н., Новицкий А.Н., Гребенник Е.А. Опыт имплантации аккомодирующих интраокулярных линз Crystalens HD 500 // Тези науково-практичної конференції з міжнародною участю «Сучасні досягнення офтальмохірургії», Київ листопад 2010 (відправлено).

29.

Риков С.О., Сергієнко А.М., Филипчук О.М. Віддалені результати хірургічного лікування пацієнтів з ретинопатією недоношених // Тези Науково-практичної конференції з міжнародною участю «Сучасні досягнення в офтальмохірургії». – Київ, 2010 - С. 90-91.

30.

Сергиенко А.Н., Дзюба Н.А. Клиническая эффективность анти-VEGF терапии в сравнении с традиционным консервативным лечением при влажных формах возрастной модулярной дистрофии // Тези Науково-практичної конференції з міжнародною участю «Сучасні досягнення в офтальмохірургії». – Київ, 2010 - стор. 95.

31.

Сергієнко А.М., Жук А.М. Вітреоретинальний підхід при проникаючому пораненні ока із внутрішньочним стороннім тілом в перший день травми // Тези Науково-практичної конференції з міжнародною участю «Сучасні досягнення в офтальмохірургії». – Київ, 2010 - стор. 96.

32.

Сергиенко А.Н., Литвинчук Л.М., Лавренчук Г.И., Кутайни М.А. Исследование invitro токсичностивитальных красителей сітчатки // Тези Науково-практичної конференції з міжнародною участю «Сучасні досягнення в офтальмохірургії». – Київ, 2010 - стор. 96-97.

33.

Сергієнко А.М., Литвинчук Л.М., Козловська І.В. Вплив тривалості силіконової ендотампонади на динаміку внутрішньоочного тиску у пацієнтів з оперованим відшаруванням сітківки // Тези Науково-практичної конференції з міжнародною участю «Сучасні досягнення в офтальмохірургії». – Київ, 2010 - стор. 98-99.

34.

Сергиенко А.Н., Литвинчук Л.Л., Филипчук А.А. Хирургическое лечение ретинальных ослонений болезни фон Гиппеля // Тези Науково-практичної конференції з міжнародною участю «Сучасні досягнення в офтальмохірургії». – Київ, 2010 - стор. 100.

35.

Сергієнко А.М., Чічур Д.А., Тодор О.Г., Тодор Г.О., Знаменська М.А. Комбіноване лікування макуларного набряку в результаті тромбозу центральної вени сітківки та її гілок // Тези Науково-практичної конференції з міжнародною участю «Сучасні досягнення в офтальмохірургії». – Київ, 2010 - стор. 101-102.

36.

Сергієнко М.М., Шаргородська І.В. Исследование биомеханических свойств роговицы // Тези доповідей Науково-практичної конференції з міжнародною участю "Сучасні досягнення в офтальмохірургії" - Київ. - 2010.

37.

Сергиенко Н.М., Косуба С.И. Факоэмульсификация без ультразвука ( видеопрезентация ) // Научно- практическая конференция с международным участием «Современные достижения в офтальмологии», 2010 год, стр. 12.

38.

Торчинська Н.В., Симчук І.В. Новая техника эвисцероэнуклеации и формирования опорно-двигательной культи с открытой роговицей и возможностью использования цветной контактной линзы для протезирования // Науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасні досягнення офтальмохірургії», Тези доповідей, Київ, 2010.

39.

O.Vitivska, I. Deryapa, S. Zbitneva, N. Obuhova. The role of regular medical check-up in glaucoma progression // 9th EGS congress, Madrid, Palacio de Congresos, 12-17 september 2010. Poster 1.37.

40.

Сергієнко М.М., Рыков С.А.,Петров В.,Шевколенко М.В. Measurement of deviation by modified Fresnel prisms // XI meeting of the International Strabological Association. Istanbul. Abstracts.p.113-114.

41.

Mishenin A., Kondratenko Y., Novitsky A., Grebennik E. Application of flexible silicone glaucoma valve Ahmed during reconstructive operations // ESCRS - 2010, Paris.

42.

Y.Kondratenko, A.Novitsky, Tatyana Khomenko. Method of the cornea marking for toric IOL implantation // ESCRS - 2010, Paris.

43.

Sergienko N., Tutchenko M., Kondratenko Y., Novitsky O., Grebennyk E. First experience with Crystalens HD 500 implantation // ESCRS - 2010, Paris.

44.

Voytsekhivskyy O., Kondratenko Y., Rykov S.. Novitsky A. Comparative characteristic of standart automated perimetry (SAP) and short-wavelight automated perimetry (SWAP) in early detection of primary open-angle glaucoma // ESCRS - 2010, Paris.

45.

Lysenko M., Sergienko M., Kondratenko Y. Screening results of donor corneas // ESCRS - 2010, Paris.

46.

Sergienko, L. Lytvynchuk. Long-Term effects of IntravitrealBevacizumab (Avastin) in the Treatment of chroidalNeovascular Membranes Due to Pathologic Myopia // 10thEVRSKongress, Sevilla, 2010, p. 80.

47.

Sergienko, L. Lytvynchuk, O. Fillipchuk. SurgicalTreatmentof von Hippel Peripheral Capillary Hemangioma Complications // 10thEVRSKongress, Sevilla, 2010, p. 144.

48.

Nikolai Sergienko, Iryna Shargorodska. Intraocular pressure and accuracy of measurement of corneal biomechanical properties by ORA // Abstract book XXVIII Congress of the ESCRS – Paris. – 2010. – Р. 893.

49.

Torchinskaya N., Parchomenko G. Peripheral iridectomy for prevention of posterior pupillary block in phacoemulsification // XXVIІІ Congress of the European society of cataract and refractive surgeons, Paris, France, 2010.

50.

Сергієнко М.М., Никоненко Д.П. Измерение аккомодативной способности в возрастном аспекте // Науково-практична корференкція з міжнародною участ, присвячена 75-річчю з дня заснування інституту ім. В.П.Філатова. Тези. 2011, Одеса, стр. 302.

51.

Сергієнко М.М., Пархоменко Г.Я., Манойло Т.В. Клинические результаты кросслинкинга при кератоконусе // Науково-практична корференкція з міжнародною участ, присвячена 75-річчю з дня заснування інституту ім. В.П.Філатова. Тези. 2011, Одеса, стр. 41.

52.

Сергієнко М.М., Шаргородська І.В. Исследование биомеханических свойств роговицы // Тези доповідей Науково-практичної конференції з міжнародною участю "Сучасні досягнення в офтальмохірургії" - Київ. - 2010. - стор. 117.

53.

С.А. Рыков, С.А. Сук, С.Г. Саксонов, Т.А. Романова, Шевченко В.И. Применение ранибизумаба и субпороговой микроимпульсной лазерной коагуляции (577 нм) в лечении кистозного макулярного отека при тромбозе центральной вены сетчатки // Материалы Научно-практической конференции офтальмологов с международным участием «Филатовские чтения», посвященной 75-летию основания Института им. В.П. Филатова, 2010.

54.

Кондратенко Ю.Н. Трансплантация капсульного мешка хрусталика. // Науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасні досягнення офтальмохірургії». 9-10 листопада 2010 року, Київ, Україна. Тези. Київ, 2010 р. // сс. 37-38.

55.

Сергиенко Н.М., Кондратенко Ю.Н., Данешманд Эслами А.Р., Чумак Н.В., Рогоцкая Л.Т. Результаты профилактики послеоперационных эндофтальмитов в Центре микрохирургии глаза. // Науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасні досягнення офтальмохірургії». 9-10 листопада 2010 року, Київ, Україна. Тези. Київ, 2010 р. // сс. 58-59.

56.

Сергиенко Н.М., Кондратенко Ю.Н., Тутченко Н.Н., Новицкий А.Н., Гребенник Е.А. Опыт имплантации аккомодирующих интраокулярных линз Crystalens HD 500. // Науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасні досягнення офтальмохірургії». 9-10 листопада 2010 року, Київ, Україна. Тези. Київ, 2010 р. // сс. 59-60.

57.

Сергієнко М.М., Кондратенко Ю.М., Лисенко М.Г. Клінічні результати трирічного спостереження за пацієнтами після десцеметорексису з ендотеліокератопластикою. // Науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасні досягнення офтальмохірургії». 9-10 листопада 2010 року, Київ, Україна. Тези. Київ, 2010 р. // сс. 114-115.

56.

Денисюк Н.Б. із співавторами. Дослідження нейропротекторної дії брімонідину 0,2% у хворих з первинною відкритокутовою глаукомою // Матеріали конференції офтальмологів «Азаровські читання» - Судак – 2011.

57.

Сергиенко А.Н., Власко Е. В., Пархоменко О. Г., Постоловская А. А. Нарушения микроструктуры макулярной области после от слойки сетчатки по данням высокоскоростной спектральной оптической когеррентгной томографии. // Матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю «Азаровскі читання» Нейроофтальмологія . Патологія сітківки. 2011 , Судак , в печати.

58.

Сергиенко А.Н., Литвинчук Л.М., Лавренчук Г.И., Власко Е.В. Антипролиферативное действие беватизумаба на экспериментальную модель пролиферативной витреоретинопатии. // Современные технологии лечения витреоретинальной патологии . ІХ научно- практическая конференция с международным участием. Москва, МНТК, 2011 Стр.153-155.

59.

Власко Е.В. ,Сергиенко А.Н, Литвинчук Л.М, Лавренчук Г.И. Исследование эффективности комбинаций антипролиферативных препаратов на экспериментальную модель пролиферативной витреоретинопатии. // Матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю «Азаровскі читання» Нейроофтальмологія. Патологія сітківки. 2011 , Судак , в печати.

60.

Nikolai Sergienko, Kondratenko Y.N.,Chumak N.V.,Daneshmand A. Results of prophylaxis of bacterial endophthalmitis in cataract surgery // The Joint Congress of SOE/AAO 2011, Geneva. Abstracts, p. 51.

61.

Stepanenko I., Chebotariova L., Popova I., Zadojanij L, Akimenko Ye. Et al. Dynamics of UDS and ophthalmologic findings in Chornobyl disaster suffers // 14th international Congress of Radiation Research ICRR 2011. The Chornobyl impact on health and environment – a quarter century rates. September 2-3, 2011 – Kyiv, Ukraine, p. 88.

62.

Sergiy Rykov, Natalia Denisuk, Sviatoslav Suk, Stanislav Saksonov. Intravitreal Ranibizumab for Choroidal Neovascularization Secondary to Pathologic Myopia // DOG-Kongress – Estrel, Berlin – 2011.

63.

Sergiy Rykov, Sviatoslav Suk, Stanislav Saksonov, Tatiana Kuznecova. Advantages of Subthreshold Micropulse 577 nm Yellow Laser inComparison with Classic Focal-Grid Laser Photocoagulation in Cystoid Macular Edema Secondary to BRVO // herausforderungen in der Augenheilkunde; DOG-Kongress 29/9-2/10/2011, Estrel, Berlin; DOG Deuthe Ophtalmologische Gesellschaft; Die wissenshaftliche Gesellschaft der Augenärtze.

64.

Rikov, S.A., Vitovska, O.P., Zbitneva, S.V., Shpak, G.V. Level of satisfaction with eye care among glaucoma patients.// Congress of SOE AAO 4-7 June 2011 Geneva Switzerland (доповідь). P.L. Shupik National Medical Academy of  Postgraduated Education , Ophtalmological, Kiev, Ukraine; O.O. Bogomolets National Medical University , Ophtalmological, Kiev, Ukraine, р.12.

65.

S.Rikov ,O.Vitovska , S.Zbitneva. Corelation of glaucoma incidence and prevalence with other factors in Ukraine. // World glaucoma congress Paris, July 2 , 2011( доповідь). Department of Ophtalmology , National Medical Academy of Postgraduated Education , Kiev – Ukraine; Department of Ophtalmology , O.O.Bogomolets National Medical University, Kiev – Ukraine, p. 29.

66.

Rykov S., Shevkolenko M., Mellina V. Preliminary results of treatment efficiency of disbinocular amblyopia with eccentric fixation by prismatik correction // ESA 2011, September, 11-14, Bruges, Belgium, 34th Meeting of the European Strabismological Assotiation; 15 CME credits.

67.

O.Vitovska, I. Deryapa, N. Obuhova, S. Zbitneva. Effectiveness of EGb 761 in Glaucoma Treatment // 109. DOG-Kongress 29.9-2.10.2011 Estrel, Berlin.

68.

O. Pekaryk, A. Sergienko, L. Linnyk, N. Dzuba, R. Sellen. The effectiveness of low-energy LED-based light therapy in AMD treatment- first results. // Abstracts V. International Symposium of German Ophthalmological Society(DOG) Age-Related Macular Degeneration. Fundamental aspects and translation into new treatmens. Baden- Baden, 2011, 20 FP.

69.

L. Lytvinchuk, A. Sergienko, O. Vlasko, G. Lavrynchuk. Cellular effects of anti-VEGF agents in vitro. // Abstracts V. International Symposium of German Ophthalmological Society (DOG) Age-Related Macular Degeneration. Fundamental aspects and translation into new treatmens . Baden- Baden, 2011, 21 FP.

70.

A. Sergienko, O. Vlasko, L. Lytvinchuk,  G. Lavrynchuk. Is subretinal fluid the cause of cellular death in vitro? //Abstracts V. International Symposium of German Ophthalmological Society (DOG) Age-Related Macular Degeneration. Fundamental aspects and translation into new treatmens. Baden- Baden, 2011, 25 FP.

71.

MD Olena Vlasko 1, MD,PhD Andriy Sergienko 1, MD Lyubomyr Lytvynchuk 1, Ph.D, Dr. Biol. Sci. Galina Y. Lavrenchuk 2. Biological effects of pharmacological agents on proliferative cellular activity in vitr. // Matherials of 11th EVRS Congress, October 1-4, 2011, Valetta, Malta, p.50.

72.

Andriy Sergienko, MD, Ph D 1, Luybomyr Lytvynchuk MD 1,Galina Lavrinchuk Dr. Biol. Sci., 2 Olena Vlasko MD 1. Cellular effects of vitreous body and subretinal fluid in vitro. // Matherials of 11th EVRS Congress, October 1-4, 2011, Valetta, Malta, p.47.

73.

Andriy Sergienko, MD, Ph D 1, Olena Leus, MD, Victoriia Siriachenko MD 1. Distribution of microelements in vitreous body and subretinal fluid in the eyes with retinal detachment  //  Matherials of 11th EVRS Congress, October 1-4, 2011, Valetta, Malta, p.46.

74.

Andriy Sergienko, MD, PhD 1, Lyubomyr Lytvynchuk MD 1, Irina Kozlovska MD 1. Management of closed funnel Retinal Detachment with Giant tears // Matherials of 11th EVRS Congress, October 1-4, 2011, Valetta, Malta, p.119.

75.

MD, PhD A.Sergienko 1, MD L.Lytvynchuk 1, MD I.Kozlovska 1, Ph.D, Dr. Biol. Sci. Galina Y. Lavrenchuk 2, MD O.Fylypchuk 1, V.Siriachenko 1. The frequency of silicon oil induced glaucoma after pars plana vitrectomy. // Matherials of 11th EVRS Congress, October 1-4, 2011, Valetta, Malta, p.131.

76.

Diana Chichur, Andriy Sergienko. Variable clinical manifestations of bilateral rhegmatogenous retinal detachment // Matherials of 11th EVRS Congress, October 1-4, 2011, Valetta, Malta, p.41.

77.

Diana Chichur, Andriy Sergienko. Efficacy of a modified immunosuppressive therapy method in patients suffering from rhegmatogenous retinal detachment // Matherials of 11th EVRS Congress, October 1-4, 2011, Valetta, Malta, p.99.

78.

Литвинчук Л.М., Сергієнко А.М., Лавренчук Г.Й., Литвинчук Х.М. Клітинні ефекти пегаптанібу на культуру фібробластоподібних клітин in vitro. // Матеріали науково-практичної конференції дитячих офтальмологів України з міжнародною участю «Медичні та соціальні проблеми профілактики дитячої сліпоти у рамках програми ВООЗ «Зір 2020»». - Крим, м. Севастополь 4-5 жовтня, 2012, с. 105-107.

79.

Рыков С.А., Сергиенко А.Н., Сук С.А., Пархоменко О.Г., Романова Т.А. Коэффициент ишемии в определении окклюзии микрокапиллярного русла при диабетической макулопатии по данным спектральной оптической когерентной томографии. // Тезисы научно-практической конференции офтальмологов с международным участием, 24-25 мая 2012 года, г. Одесса; с. 206-207.

80.

Рыков С.А., Сук С.А., Саксонов С.Г., Кузнецова Т.А., Стрильчук И.В. Субпороговая микроимпульсная лазерная коагуляция (577нм) в лечении возрастной макулопатии. // Тезисы научно-практической конференции офтальмологов с международным участием, 24-25 мая 2012 года, г. Одесса, с. 165-166.

81.

Рыков С.А., Сук С.А., Саксонов С.Г., Кузнецова Т.А., Милиенко М.В. Эффективность и безопасность проведения лазерного воздействия в макулярной области с длиной волны 577 нм в микроимпульсном режиме у пациентов с центральной серозной хориоретинопатией при наличии точек фильтрации в юкстафовеолярной зоне. // Тезисы научно-практической конференции офтальмологов с международным участием, 24-25 мая 2012 года, г. Одесса; с. 167-168.

82.

Сергієнко А.М., Литвинчук Л.М., Козловська І.В., Ткаченко О.В. Динаміка внутрішнього тиску у пацієнтів з аксіальною міопією високого ступеня з ендотампонадою силіконовою олією. // Сучасні медичні технології. Матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю «Проблеми первинної глаукоми та судинної патології органа зору», Запоріжжя 12-13 квітня, 2012, №4 (14), с.166-167. Фахове видання.

83.

Сергієнко А.М., Литвинчук Л.М., Филипчук О.М., Шпак О.О., Костанян В.А. Інтравітреальне застосування інгібіторів фактору росту ендотелію судин при хворобі фон Гіппеля-Ліндау з ексудативною макулопатією. // Матеріали науково-практичної конференції дитячих офтальмологів України з міжнародною участю «Медичні та соціальні проблеми профілактики дитячої сліпоти у рамках програми ВООЗ «Зір 2020»». - Крим, м. Севастополь 4-5 жовтня, 2012 с. 169-171.

84.

Andriy Sergienko, Lyubomyr Lytvynchuk, Gisbert Richard. Modified vitreo-retinal instruments for macular surgery on high myopic eyes. // Abstracts, European Vitreo_Retinal Society, 2012 Congress, Dresden, Germany.

85.

Andriy Sergienko, Lyubomyr Lytvynchuk, H. Lavrenchuk. Biological effects of silicon oil, perfluorocarbon liquids and dyes on proliferative activity of fibroblast-like cell in vitro. // Abstracts, EURETINA 2012 Congress, Milan, Italy.

86.

Andriy Sergienko, Lyubomyr Lytvynchuk, H.Lavrenchuk. Emulsified silicon oil bubbles: study of size distribution and cellular effects study in vitro. // Abstracts, EURETINA 2012 Congress, Milan, Italy.

87.

Andriy Sergienko, Lyubomyr Lytvynchuk, Olena Vlasko, Anna Postolovska, Oleg Parkhomenko. Correlation between post-operative OCT changes of macular layers and best corrected visual acuity in patients after pars plana vitrectomy due to retinal detachment. // Abstracts, European Vitreo_Retinal Society, 2012 Congress, Dresden, Germany.

88.

Andriy Sergienko, Lyubomyr Lytvynchuk, Richard Gisbert. The use of modified double bent 23-gauge cannula for vitreo-retinal surgery in high myopic eyes. // Abstracts, EURETINA 2012 Congress, Milan, Italy.

89.

Andriy Sergienko, Lyubomyr Lytvynchuk, Viktoria Siriachenko, Olga Tkachenko. Unusual post-operative high visual acuity after scleral buckling procedure with incomplete macular reattachment. // Abstracts, European Vitreo_Retinal Society, 2012 Congress, Dresden, Germany.

90.

Sergienko N.M., Shargorodska I.V. Evaluation of the biomechanical property of the cornea in patients with keratokonus. // Abstract book XXX Congress of the ESCRS – Milan. – 2012. – Р. 2259.

91.

Сергиенко Н.М, Кондратенко Ю.Н, Якимов А.К. Устройство для фиксации капсульного мешка // Современные технологии катарактальной и рефракционной хирургии – 2007 – Сборник научных статей по материалам VIII Международной научно-практической конференции (Москва, 26-27 октября 2007) // М. – 2007 – с. 208-210.

92.

Кондратенко Ю.Н, Хоменко Т.Б.- Проти розтини як метод корекції рогівкового астигматизму // Матеріали міжнародної наукової конференції 29-30 травня 2008 р. // Одеса – 2008 – с. 78-79.

93.

Риков С.О., Барінов Ю.В., Краснова Г.О., Черненко М.А. Спосіб лікування рецидивуючих форм дакріоцциститів новонароджених // Матеріали Міжнародної наукової конференції, присвяченої 100-річчю з дня народження академіка Н.О. Пучковської "Сучасні аспекти клініки, діагностики та лікування очних хвороб", 29-30 травня 2008 р., Одеса, с. 300-301.

94.

Риков С.О., Варивончик Д.В., Гудзь А.С. Захворюваність дітей на ретинобластому та їх п´ятирічна виживаємість в Україні в порівнянні з країнами Європи // Матеріали Міжнародної наукової конференції, присвяченої 100-річчю з дня народження академіка Н.О. Пучковської "Сучасні аспекти клініки, діагностики та лікування очних хвороб", 29-30 травня 2008 р., Одеса, с. 301.

95.

Сергієнко М.М., Риков С.О., Шаргородська І.В. Тактика пологозавершення у вагітних з міопією // Матеріали Міжнародної наукової конференції, присвяченої 100-річчю з дня народження академіка Н.О. Пучковської "Сучасні аспекти клініки, діагностики та лікування очних хвороб", 29-30 травня 2008 р., Одеса, с. 303.

96.

Риков С.О., Барінов Ю.В. – Лакоринопротезування при важких формах порушень сльозовідведення // Матеріали Міжнародної наукової конференції, присвяченої 100-річчю з дня народження академіка Н.О. Пучковської "Сучасні аспекти клініки, діагностики та лікування очних хвороб", 29-30 травня 2008 р., Одеса, с. 374-375.

97.

Рыков С.А., Гудзь А.С., Лепихова Е.П., Яхница Е.И. – Анализ ретинальных пятен при болезни Штаргардта II с помощью оптической когерентной томографии // Матеріали Міжнародної наукової конференції, присвяченої 100-річчю з дня народження академіка Н.О. Пучковської "Сучасні аспекти клініки, діагностики та лікування очних хвороб", 29-30 травня 2008 р., Одеса, с 180-181.

98.

Рыков С.А., Лепихова Е.П., Яхница Е.И. – Определение характеристики ретинальных пятен при болезни Штаргардта ІІ с помощью оптической когерентной томографии // Матеріали науково-практичної конференції за участю міжнарожних спеціалістів "Новітні проблеми офтальмології" IV Українсько-польський симпозиум. 9-11.10.2008 р. Київ, Україна.

99.

Сергиенко Н.М., Рыков С.А., Шевколенко М.В. – Методика страбометрии при содружественном косоглазии с помощью призменных компенсаторов косоглазия КК-42 // Матеріали науково-практичної конференції за участю міжнарожних спеціалістів "Новітні проблеми офтальмології" IV Українсько-польський симпозиум. 9-11.10.2008 р. Київ, Україна.

100.

Акіменко О.В., Шаргородська І.В., Світла І.С. – Результаты склеропластики у больных с прогрессирующей миопией по данным коэффициента упругости склеры // Тези доповідей Науково-практичної конференції за участю міжнародних спеціалістів "Новітні проблеми офтальмології" та VI українсько-польського симпозіума - Київ. - 2008. - стор. 19-20.

101.

Войцеховский А.В.; Макаренко И.А.; Палёха О.Н. Эффективность применения препаратов траватан и дуотрав в лечении первичной открытоугольной глаукомы // Тези доповідей Науково-практичної конференції за участю міжнародних спеціалістів "Новітні проблеми офтальмології" та VI українсько-польського симпозіума - Київ. - 2008. - стор. 39.

102.

Збитнева С.В., Владимиров Д.В. Первые результаты имплантации клапана ahmed при рефрактерной вторичной неоваскулярной глаукоме // Тези доповідей Науково-практичної конференції за участю міжнародних спеціалістів "Новітні проблеми офтальмології" та VI українсько-польського симпозіума - Київ. - 2008. - стор. 82.

103.

Кондратенко Ю.Н, Новицкий А.Н, Гребенник Е.А, Мишенин А.Б. Наш опыт применения гибкого силиконового глаукомного клапана ahmed™ при проведении реконструктивных операцій // Тези доповідей Науково-практичної конференції за участю міжнародних спеціалістів "Новітні проблеми офтальмології" та VI українсько-польського симпозіума - Київ. - 2008. - стор. 93.

104.

Лаврик Н.С., Шулежко И.А. Применение антибиотиков при гнойных кератитах и кератоконъюнктивитах // Тези доповідей Науково-практичної конференції за участю міжнародних спеціалістів "Новітні проблеми офтальмології" та VI українсько-польського симпозіума - Київ. - 2008. - стор. 112.

105.

Петренко Н.Э., Чмиль А.А. Новый подход в лечении больных глиомой зрительного нерва // Тези доповідей Науково-практичної конференції за участю міжнародних спеціалістів "Новітні проблеми офтальмології" та VI українсько-польського симпозіума - Київ. - 2008. - стор. 154.

106.

Сергиенко А.Н., Крыжановская Т.В., Колесникова Л.Н. Критерии оценки жизнедеятельности больных после операций по поводу отслойки сітчатки // Тези доповідей Науково-практичної конференції за участю міжнародних спеціалістів "Новітні проблеми офтальмології" та VI українсько-польського симпозіума - Київ. - 2008. - стор. 176.

107.

Тутченко Л.П. Спосіб розлому ядра при фек // Тези доповідей Науково-практичної конференції за участю міжнародних спеціалістів "Новітні проблеми офтальмології" та VI українсько-польського симпозіума - Київ. - 2008. - стор. 200.

108.

Лаврик Н.С., Шулежко І.А., Байрам Г.А. Досвід використання препарата Артелак при синдромі «сухого ока»// Матеріали науково- практ. конференції Кримського медичного університету. 2008. Сімферополь.

109.

Лаврик Н.С., Обухова Н.А., Шулежко І.А. Застосування препарату Артелак в якості контактного середовища // Матеріали Між нар. Наук конф, присвяченої 100-річчю з дня народження Н.О.Пучковської «Сучасні аспекти клініки, діагностики та лікування очних хвороб». 2008, Одеса, стор. 116-117.

110.

Сергиенко Н.М., Даниленко А.С., Сорокина С.А. Интерпретация метода хирургического лечения пресбиопии. // Научно-практическая конференция с международным участием «Филатовские чтения», материалы конференции, Одесса 2009, стр. 45-46.

111.

Сергиенко Н.М., Акименко Е.В., Светлая И.С. Динамика коэффициента упругости склеры после склеропластики у больных с прогрессирующей миопией. // Науково-практична конференція дитячих офтальмологів України .Тези та лекції. 2009, стр. 175-176.

112.

Риков С.О., Сук С.А., Обухова Н.А., Кузнецова Т.О., Саксонов С.Г., Романова Т.О. Опыт применения задних субретеноновых инъекций авастина в лечении хориоидальной неоваскуляризации у больных миопией слабой степени // Матеріали науково-практичної конференції офтальмологів за міжнародною участю. Філатовські читання, 28-29 травня 2009, Одеса, Україна, стор. 188-190.

113.

Пасечникова Н.В., Рыков С.А., Науменко Л.Ю., Крыжановская Т.В. Профилактика слепоты и слабовидения в Украине (в рамках реализации программы ВОЗ "Vision 2020") // Тези Науково-практичної конференції "Актуальні проблеми офтальмології", 24-25 вересня 2009 року, м. Дніпропетровськ.

114.

Пасечникова Н.В., Рыков С.А., Науменко Л.Ю., Крыжановская Т.В. Врожденная, наследственная и рано приобретенная патология глаз в формировании слепоты и слабовидения в Украине. // Тези Науково-практичної конференції "Актуальні проблеми офтальмології", 24-25 вересня 2009 року, м. Дніпропетровськ.

115.

Риков С.О., Вітовська О.П. Особливості організації скринінгу глаукоми в Україні. // Тези Науково-практичної конференції "Актуальні проблеми офтальмології", 24-25 вересня 2009 року, м. Дніпропетровськ.

116.

Риков С.О., Барінов Ю.В., Краснова Г.О., Троянов Д.П. Спосіб ліквання рецидивуючих форм дакриоциститів новонароджених. // Науково-практична конференція дитячих офтальмологів україни з міжнародною участю; 1-2 жовтня 2009 р., спт Партеніт м. Алушта, АР Крим, Україна.

117.

Риков С.О., Барінов Ю.В., Краснова Г.О., Троянов Д.П. Спосіб рентгенконтрастного дослідження сльозових шляхів. // Науково-практична конференція дитячих офтальмологів україни з міжнародною участю; 1-2 жовтня 2009 р., спт Партеніт м. Алушта, АР Крим, Україна.

118.

Риков С.О., Коваленко Ю.В., Черкашина Ю.О. Перший досвід застосування ретинальної педіатричної камери RETIKAM в діагностиці та моніторингу ретинопатії недоношених в Україні. // Науково-практична конференція дитячих офтальмологів україни з міжнародною участю; 1-2 жовтня 2009 р., спт Партеніт м. Алушта, АР Крим, Україна.

119.

Риков С.О., Левченко Н.В. Потреби впровадження оптометричної допомоги в Україні та аналіз світового досвіду (аналітичний огляд літератури). // Науково-практична конференція дитячих офтальмологів україни з міжнародною участю; 1-2 жовтня 2009 р., спт Партеніт м. Алушта, АР Крим, Україна.

120.

Риков С.О., Мелліна В.Б., Шевколенко М.В., Алєєва Н.М. Особливості рефракції у дітей дошкільного ті шкільного віку при скринінгових дослідженнях у Соломянському районі м. Києва. // Науково-практична конференція дитячих офтальмологів україни з міжнародною участю; 1-2 жовтня 2009 р., спт Партеніт м. Алушта, АР Крим, Україна.

121.

Риков С.О., Чекман І.С., Жданова О.В., Казак Л.І., Реплянчук Н.Д. Нанотехнорлогії: перспективи застосування нанопрепаратів в офтальмології. // Науково-практична конференція дитячих офтальмологів україни з міжнародною участю; 1-2 жовтня 2009 р., спт Партеніт м. Алушта, АР Крим, Україна.

122.

Риков С.О., Шевколенко М.В., Мелліна В.Б. Застосування призм Френеля для призмової адаптації з метою прогнозування та дозування антистрабічних втручань при співдружній езотропії з малими кутами. // Науково-практична конференція дитячих офтальмологів україни з міжнародною участю; 1-2 жовтня 2009 р., спт Партеніт м. Алушта, АР Крим, Україна.

123.

Рыков С.А., Сук С.А., Саксонов С.Г., Шевченко В.И., Стрильчук И.В. Задняя агрессивная ретинопатия недоношенных. Иллюстрированный случай лечения. // Науково-практична конференція дитячих офтальмологів україни з міжнародною участю; 1-2 жовтня 2009 р., спт Партеніт м. Алушта, АР Крим, Україна.

124.

Пасєчнікова Н.В., Риков С.О. Вивчення та попередження вроджених та спадкових захворювань органа зору – запорука успішної профілактики сліпоти інвалідності (лекція). // Науково-практична конференція дитячих офтальмологів україни з міжнародною участю; 1-2 жовтня 2009 р., спт Партеніт м. Алушта, АР Крим, Україна.

125.

Пасечникова Н.В., Рыков С.А., Науменко Л.Ю., Крыжановская Т.В. Врожденная, наследственная и рано приобретенная патология глаз в формировании слепоты и слабовидения в Украине (лекція). // Науково-практична конференція дитячих офтальмологів україни з міжнародною участю; 1-2 жовтня 2009 р., спт Партеніт м. Алушта, АР Крим, Україна.

126.

Рыков С.А., Сенякина А.С. Виды косоглазия, их классификация, особенности диагностики и лечения. // Науково-практична конференція дитячих офтальмологів україни з міжнародною участю; 1-2 жовтня 2009 р., спт Партеніт м. Алушта, АР Крим, Україна.

127.

Витовская О.П., Деряпа И.В., Обухова Н.А. Современные аспекты применения гиалуроната натрия в офтальмологии. // Науково-практична конференция «Актуальні питання офтальмології». – 24-25 вересня 2009 р., м. Дніпропетровськ, стор. 165-168.

128.

Акименко Е.В., Окуневич Т.А., Подгорная В.Б. Хирургическое лечение сходящегося содружественного косоглазия в раннем воздасте. // Матеріали науково практичної конференції дитячих офтальмологів України з міжнародною участю «Вроджена та генетично обумовлена сліпота та слабкозоркість. Проблеми діагностики, обстеження та комплексне лікування». // Партеніт, АР Крим 2009, стор. 21-22.

129.

Акіменко О.В., Шевчук І.А. Наш досвід застосування препарату Опатанол для лікування алергічних захворювань очей у дітей 3-12 років. // Матеріали науково практичної конференції дитячих офтальмологів України з міжнародною участю « Вроджена та генетично обумовлена сліпота та слабкозоркість. Проблеми діагностики, обстеження та комплексне лікування». // Партеніт, АР Крим 2009, стор. 22-24.

130.

Акименко Е.В. Врожденная глаукома. // Матеріали науково практичної конференції дитячих офтальмологів України з міжнародною участю « Вроджена та генетично обумовлена сліпота та слабкозоркість. Проблеми діагностики, обстеження та комплексне лікування».// Партеніт, АР Крим 2009, стор. С. 221-225 (лекция).

131.

Риков С.О., Барінов Ю.В., Краснова Г.О., Троянов Д.П. Спосіб рентгеноконтрастного дослідження сльозоввивідних шляхів // Матеріали XIIз"їзду офтальмологів України 26-28 травня 2010 року, м. Одеса, Україна; стор. 309-310.

132.

Пасечникова Н.А., Рыков С.А., Науменко Л.Ю., Крыжановская Т.В. – Состояние и актуальные проблемы профилактики слепоты и слабовидения в Украине // Матеріали XIIз"їзду офтальмологів України 26-28 травня 2010 року, м. Одеса, Україна; стр. 303-304.

133.

Риков С.О., Войцеховский В.А. – Сравнительная характеристика стандартной и коротковолновой периметрии в ранней диагностике первичной открытоуголной глаукомы // Матеріали XIIз"їзду офтальмологів України, 26-28 травня 2010 року, м. Одеса, Україна; стор. 137.

134.

Рыков С.А., Сук С.А., Обухова Н.А., Кузнецова Т.А., Пархоменко О.Г. – Преимущества индивидуализированной субпороговой микроимпульсной диод-лазерной фотокоагуляции в сравнении с тардиционной лазеркоагуляцией макулярной областы сетчатки при диффузном диабетическом макулярном отеке // Матеріали XIIз´їзду офтальмологів України 26-28 травня 2010 року, м. Одеса, Україна; стор. 335-336.

135.

Пасечникова Н.А., Рыков С.А., Науменко Л.Ю., Крыжановская Т.В. – Современная концепция профилактики инвалидности вследствии врожденной, наследственной и рано преобретенной патологии глаза в Украине // Матеріали XIIз"їзду офтальмологів України 26-28 травня 2010 року, м. Одеса, Україна; стор. 261-263.

136.

Риков С.О., Шаргородська І.В., Степанюк Г.І. – Забезпечення діяльності лікарів-офтальмологів України інтернет ресурсами // Перший всеукраїнський зїзд "Медична та біологічна інформатика і кіберненика з міжнародною участю" Збірник праць; 23-26 червня 2010 р., м. Київ, Україна; стор. 118.

137.

Риков С.О., Сергієнко М.М., Шаргородська І.В. Дистанційне навчання в галузі мікрохірургії ока // Перший всеукраїнський зїзд "Медична та біологічна інформатика і кіберненика з міжнародною участю" Збірник праць; 23-26 червня 2010 р, м. Київ, Україна; стор. 119.

138.

Риков С.О., Шаргородська І.В. Внесок київських лікарів-офтальмологів у вітчизняну і світову медицину // Історія утворення і становлення товариства київських лікарів (до 170-ї річниці його утворення). Матеріали конференції; 2010 р. стор. 129-136.

139.

Лисенко М.Г. – Результати скринінгу донорських рогівок // Збірник тез ХІІ зїзду офтальмологів України. Одеса, 26-28 травня 2010 р.

140.

Сергиенко А.Н., Литвинчук Л.М., Козловская И.М. – Оперативная техника осложненной отслойки сетчатки по типу morningglory // Тези Науково-практичної конференції з міжнародною участю «Сучасні досягнення в офтальмохірургії». – Київ, 2010 - стор. 97-98.

141.

Риков С.О., Сергієнко М.М., Шаргородська І.В. – Сучасні інформаційні технології в діагностиці глаукоми // Тези доповідей Першого всеукраїнського з'їзду "Медична та біологічна інформатика і кібернетика" з міжнародною участю. - Київ. - 2010. - стор. 195.

142.

Риков С.О., Шаргородська І.В. Внесок київських лікарів офтальмологів у вітчизняну і світову медицину // Тези доповідей Науково-практичної конференції «Історія утворення і становлення Товариства київських лікарів» (до 170-ї річниці його утворення) - Київ. - 2010. - стор. 129-137.

143.

Петренко Н.Э. «Актуальные проблемы окулопластики в Украине» // Научно-практическая конференция с международным участием «Современные достижения в офтальмохирургии», ст. №7, Киев, Украина, 2010.

144.

Петренко Н.Е., Петренко И.Н. «Возможности МРТ в 3D формате для топической диагностики увеальной меланомы» // Научно-практическая конференция с международным участием «Современные достижения в офтальмохирургии», ст.№ 9, Киев, Украина, 2010.

145.

Петренко Н.Е., Петренко И.Н., Мишуровский П.В. «ТСТТ в лечении хориоидальной меланомы» // Научно-практическая конференция с международным участием «Современные достижения в офтальмохирургии»,ст.№9, Киев, Украина, 2010.

146.

Петренко Н.Е., Чмиль А.А. Карандюк Н.Г. «Хирургическое лечение больных с эндокринной офтальмопатией» // Научно-практическая конференция с международным участием «Современные достижения в офтальмохирургии»,ст.№8, Киев, Украина, 2010.

147.

Петренко Н.Э., Чмиль А.А., Косуба И.С, Карандюк Н.Г. «Глиома – органосохранный метод хирургического лечения глиомы» // Научно-практическая конференция с международным участием «Современные достижения в офтальмохирургии»,ст.№8, Киев, Украина, 2010.

148.

Туманова О.В., Проценко И.Н. – Применение пентосана полисульфата SP54 в комплексном лечении диабетической непролиферативной ретинопатии // Тези міжнародної конференції «Сучасні досягнення в офтальмохірургії», Київ, 2010.

149.

Торчинська Н.В., Пархоменко Г.Я. Передовые технологии в осложненной хирургии катаракты // Науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасні досягнення офтальмохірургії», Тези доповідей, Київ, 2010.

150.

С.А. Рыков, С.А. Сук, Н.А. Обухова, С.Г. Саксонов,Т.А. Кузнецова, Т.А. Романова. – Примененние желтого лазера (577 нм) в микроимпульсном режиме для лечения кистозного макулярного отека при тромбозе центральной вены сетчатки (иллюстрированный случай лечения) // Материалы Научно-практической конференции офтальмологов с международным участием «Филатовские чтения», посвященной 75-летию основания Института им. В.П. Филатова, 2010.

151.

Москаленко В.Ф., Риков С.А., Вітовська О.П., Варивончик Д.В. Особливості стратегії боротьби із первинною глаукомою в Україні // Тези доповідей міжнародної науково-практичної конференції, присвяченої всесвітньому дня здоров´я, 2010.

152.

Витовская О.П., Деряпа И.В., Обухова Н.А. Современные подходы к безопасности лекарственных средств в офтальмологии // Сучасні методи діагностики і лікування дистрофічних та інволюційних захворювань органа зору: зб. Матеріалів науково-практичної конференції., 16-17 вересня 2010 року, Вінниця, 2010.- С. 42-45.

153.

Акименко Е.В., Окуневич Т.А. Анатомические особенности экстрабульбарных мышц при содружественном косоглазии. «Азаровские чтения», Судак, октябрь 2011 г.

154.

Сергиенко Н.М., Рыков С.А., Шевколенко М.В., Акименко Е.В., Алеева Н.Н. Методики измерения угла косоглазия с помощью модифицированных призм Френеля при содруженственном косоглазии. «Азаровские чтения», Судак, октябрь 2011 г.

155.

Денисюк Н.Б. із співавторами. Оцінка гіпотензивної і нейропротекторної дії «Брімоналу» у хворих з первинною відкритокутовою глаукомою // Матеріали науково-практичної конференції офтальмологів «Філатовські читання» - Одеса - 2011.

156.

Риков С.О., Новак Л.П., Новак Н.В. Новый методический подход в оценке эффективности и планирования реабилитации // Філатовські читання. Науково-практична конференція офтальмологів за міжнародною участю, присвячена 75-річчю з дня заснування інституту ім.Філатова, Одеса, 26-27 травня 2011, с. 81.

157.

Сирман Я.В., Сергиенко А.Н. Методика подготовки кристалического кортикостероида (бетаметазона) к эндовитеальному введению. // Современные технологии лечения витреоретинальной патологии . ІХ научно-практическая конференция с международным участием. Москва, МНТК, 2011. Стр. 155-157.

158.

Акіменко О.В., Алєєва Н.М, Комісаренко Г.П., Окуневич Т.О. Клиническая эффективность комплексного подхода в лечении анизометропической амблиопии. // Тези та лекції науково-практичної конференції дитячих офтальмологів України з міжнародною участю «Медичні та соціальні проблеми профілактики дитячої сліпоти у рамках програми ВООЗ «Зір 2020». - Крим, м. Севастополь 4-5 жовтня, 2012. С. 22.

159.

Денисюк Н.Б. із співавторами. Нейропротекторна дія брімонідину 0,2% у пацієнтів з первинною відкритокутовою глаукомою. // Сучасні медичні технології. Український науково-практичний журнал. Матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю «Проблеми первинної глаукоми та судинної патології органа зору» Запоріжжя, 2012.

160.

Петренко Н.Е., Петренко І.М. Досвід використання діодного лазера при проведенні ендоскопічної лазерної трансканалікулярної (антеградної) дакріоцисториностомії при посттравматичних та попередньо оперованих хронічних дакріоциститах. // Науково-практична конференція "Лазерна хірургія", 1-2 березня 2012р., Черкаси , тези, с. 112-115.

161.

Петренко Н.Е., Чміль А.О., Петренко І.М. Органозберігаюче лікування гліоми зорового нерва. // Науково-практична конференція дитячих офтальмологів України з міжнародною участю "Медичні та соціальні проблеми профілактики дитячої сліпоти у рамках програми ВООЗ "Зір 2020", Крим, м. Севастополь, 4-5 жовтня, 2012, тези, с.124-126.

162.

Риков С.О., Туманова О.В., Гончарук Д.В. – Относительный афферентный зрачковый дефект как прогностический фактор функционального состояния глаза после тяжелой травмы глаза у детей. //«Медична наука в практику охорони здоров'я» Всеукраїнської молодіжної науково-практичної конференції.

163.

Рубан А.М., Зольнікова А.Ю. Прогнозирование течения и исхода витрэктомии у пациентов с пролиферативной диабетической ретинопатией с применением элементов искусственного интеллекта. // Восьмая дистанционная научно-практическая конференция с международным участием. “Системы поддержки принятия решений. Теория и практика. СППР 2012”.

164.

Рыков С.А., Сук С.А., Саксонов С.Г., Верещагин Н.П. Диагностическая ценность комбинированого применения оптической когерентной томографии и флюоресцентной ангиографии в оценке динамики регресса классических субретинальных неоваскулярных мембран при высокой осложненной близорукости после интравитреального введения ранибизумаба. // Тезисы научно-практической конференции офтальмологов с международным участием, 24-25 мая 2012 года, г. Одесса, с. 208-209.

165.

Рыков С.А., Сук С.А., Саксонов С.Г., Зинченко И.Н. Применение паттерной лазерной коагуляции периферических отделов сетчатки и макулярной области при диабетичнской ретинопатии. // Тезисы научно-практической конференции офтальмологов с международным участием, 24-25 мая 2012 года, г. Одесса, с. 208-209.

166.

Сергієнко А.М., Литвинчук Л.М., Филипчук О.М., Шпак О.О. Хірургічне лікування ретинальних ускладнень хвороби фон Гіппеля-Ліндау. // Матеріали науково-практичної конференції дитячих офтальмологів України з міжнародною участю «Медичні та соціальні проблеми профілактики дитячої сліпоти у рамках програми ВООЗ «Зір 2020»». - Крим, м. Севастополь 4-5 жовтня, 2012, с.168-169.

167.

Сергієнко М.М., Шаргородська І.В. – Оценка биомеханических свойств роговицы при кератоконусе. // Тези доповідей науково-практичної конференції офтальмологів за міжнародною участю Філатовські читання. – Одесса. – 2012. – С. – 41-42.

168.

Сергієнко М.М., Шаргородська І.В., Манойло Т.В. Ранняя диагностика кератоконуса. // Тези доповідей XIII Науково-практичної конференції за міжнародною участю «Сучасні технології катарактальної та рефракційної хірургії» – 2012. – Москва. – 2012.

167.

Збітнєва С. В., Перхалюк І. В., Кучерявенко Ю. І., Микитин З.В. – Певинна закритокутова глаукома – вибір                                                                                                                                                                    оптимального патогенетичного методу лікування // Матеріали науково-практичної конференції «Новітня офтальмохірургія та сучасні можливості діагностики і лікування очної патології», Київ, - 2013 – подано до друку.

168.

Збітнєва С.В., Кучерявенко Ю.І., Микитин З.В., Перхалюк І.В. – Аналіз ефективності мікродренажних втручань при глаукомі. // Матеріали науково-практичної конференції «Новітня офтальмохірургія та сучасні можливості діагностики і лікування очної патології», Київ, - 2013 – подано до друку.

169.

Знаменская М.А., Коваленко О.А., Ратушнюк В.В., Тутченко Л.П., Чеб В.В. – Применение силикон-гидрогелевых мягких контактных линз в комплексном лечении герпетических кератитов // Материалы научно-практической конференции с международным участем «Новейшая офтальмохирурия и современные возможности диагностики и лечения глазной патоологии» - Киев, 2013.

170.

Лаврик Н.С. , Шулежко И.А., Гуржий Ю.М., Пархоменко О.Г. – Состояние эндотелия роговицы при комбинированной операции ФЭК и задней микровитрэктомии на глазах с синдромом мелкой передней камеры // Матеріали науково-практичної конференції «Новітня офтальмохірургія та сучасні можливості діагностики і лікування очної патології», Київ, - 2013 – прийнято до друку.

171.

Лаврик Н.С. – Применение метаболической терапии при токсикоз-аллергических кератопатиях //Матеріали науково-практичної конференції «Новітня офтальмохірургія  та сучасні можливості діагностики і лікування очної патології», Київ, - 2013 – прийнято до друку.

172.

Новак Л.П, Новак Н.В., Капицяк Н.М., Грек Л.В. – Спосіб двоетапного методу профілактики ускладнень хірургічного лікування вторинної неоваскулярної глаукоми // Тезисы докладов Научно-практической конференции с международным участием «Новейшая офтальмохирургия и современные возможности диагностики и лечения глазной патологии», 20-21 ноября 2013 года, Киев, Украина. Подано в печать.

173.

Петренко Н.Е., Петренко І.М. Сучасні тенденції в діагностиці внутрішньоочної меланоми // Філатовські читання, 2013, 23-24 травня 2013 року, м. Одесa.

174.

Риков С.О. д.мед.н., проф., Косуба С.І. к.мед.н.,Сук С.А к.мед.н., Косуба І.С., Венедіктова О.А. – Морфологічний аналіз стану фільтраційної подушки за допомогою оптичної когерентної томографії // Матеріали науково-практичної конференції «Новітня офтальмохірургія та сучасні можливості діагностики і лікування очної патології», Київ, - 2013 – прийнято до друку.

175.

Риков С.О., д.мед.н.,проф; Сук С. А., к.мед.н.; Саксонов С.Г.; Обухова Н.А., к.мед.н., Стрільчук І.В.; Топольницька О.В. – Вивчення ефективності застосування транссклеральної контактно-компресійної діодної лазерної циклокоагуляції з метою зниження внутрішньоочного тиску та стабілізації зорових функцій при термінальній глаукомі // Матеріали науково-практичної конференції «Новітня офтальмохірургія та сучасні можливості діагностики і лікування очної патології», Київ, - 2013 – подано до друку.

176.

Риков С.О., Збітнєва С.В., Кучерявенко Ю.І., Микитин З.В., Перхалюк І.В. Проблема інтраокулярної корекції у пацієнтів з передньою радіальною кератотомією в анамнезі // Матеріали науково-практичної конференції «Новітня офтальмохірургія та сучасні можливості діагностики і лікування очної патології», Київ, - 2013 – подано до друку.

177.

Риков С.О., Рубан А.М. Cистема управления рисками в стратегии ведения пациентов с диабетической пролиферативной ретинопатией. // Науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасні досягнення в офтальмохірургії» 20-22 листопада 2013 р., Київ, Україна.

178.

Риков С.О., Торчинська Н.В., Сімчук І.В. Дослідження ефективності нової техніки гемостазу при евісцероенуклеації. // Тезисы докладов Научно-практической конференции с международным участием «Новейшая офтальмохирургия и современные возможности диагностики и лечения глазной патологии», 20-21 ноября 2013 года, Киев, Украина. Подано в печать.

179.

Рубан А.Н., Благун И.В., Илюк О.Ю., Крысько М.А., Пинчук Е.А., Казанец А.И. Нарушение гидродинамики глаза у пациентов после миниинвазивной хирургии регматогенной отслойки сетчатки // Науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасні досягнення в офтальмохірургії» 20-22 листопада 2013 р., Київ, Україна.

180.

Рубан А.Н., Благун И.В., Илюк О.Ю., Крысько М.А., Пинчук Е.А., Казанец А.И. – Межфазные взаимодействия эмульгированных полидиметилсилоксанов с биополимерами витреоретинального интерфейса // Науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасні досягнення в офтальмохірургії» 20-22 листопада 2013 р., Київ, Україна.

181.

Рубан А.Н., Благун И.В., Илюк О.Ю., Крысько М.А., Пинчук Е.А., Казанец А.И. – Результаты бесшовной 25g витректомии и интрасклеральной фиксации иол при отсутствии капсульной поддержки у пациентов с различной витреоретинальной патологией // Науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасні досягнення в офтальмохірургії» 20-22 листопада 2013 р., Київ, Україна.

182.

Рубан А.Н., Благун И.В., Илюк О.Ю., Крысько М.А., Пинчук Е.А., Казанец А.И. – Зміни передньої зорової осі (ПЗО) ока після комбінованого втручання при регматогенному відшаруванні сітківки // Науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасні досягнення в офтальмохірургії» 20-22 листопада 2013 р., Київ, Україна.

183.

Рубан А.Н., Благун И.В., Илюк О.Ю., Крысько М.А., Пинчук Е.А., Казанец А.И. – Анализ морфологических изменений внутреннего ретинального слоя после пилинга внутренней пограничной мембраны у пациентов с идиопатическими макулярными разрывами // Науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасні досягнення в офтальмохірургії» 20-22 листопада 2013 р.

184.

Рубан А.Н., Благун И.В., Илюк О.Ю., Крысько М.А., Пинчук Е.А., Казанец А.И. – Эффективность бимануальной витректомии 23g в удалении обширных субмакулярных кровоизлияний и хориоидальной неоваскулярной мембраны на фоне ВМД // Науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасні досягнення в офтальмохірургії» 20-22 листопада 2013 р., Київ, Україна.

185.

Рыков С. А., д.мед.н.,проф; Сук С. А., к.мед.н.; Cаксонов С.Г., Обухова Н.А., к.мед.н., Кузнецова Т.А.; Санин В.В. «Эффективность микроимпульсной трабекулопластики лазером с длиной волны 577 нм у пациентов с первичной открытоугольной глаукомой» // Матеріали науково-практичної конференції «Новітня офтальмохірургія  та сучасні можливості діагностики і лікування очної патології», Київ, - 2013 – подано до друку.

186.

Рыков С. А., д.мед.н.,проф; Сук С. А., к.мед.н.; Обухова Н.А. к. мед.н; Саксонов С.Г., Кузнецова Т.А., Топольницкая A.В. «Анти-VEGF резистентные формы ВМД. Комбинированное применение ранибизумаба и 577 нм  микроимпульсной лазерной коагуляции и транпуппилярной термотерапии в лечении ретинальной ангиоматозной пролиферации. Случай лечения» // Матеріали науково-практичної конференції «Новітня офтальмохірургія  та сучасні можливості діагностики і лікування очної патології», Київ, - 2013 – подано до друку.

187.

Рыков С.А., Лаврик Н.С. , Шулежко И.А., Корнілов Л.В., Комарова Т.А. – Лікувальна аутосклеропластика рогівки // Матеріали науково-практичної конференції «Новітня офтальмохірургія та сучасні можливості діагностики і лікування очної патології», Київ, - 2013 – прийнято до друку.

188.

Сергієнко М.М., Шаргородська І.В. – Діагностика біомеханічних властивостей рогівки при міопії // Тези доповідей Науково-практичної конференції офтальмологів з міжнародною участю, присвяченої 80-річчю тканинної терапії за методом академіка В.П. Філатова «Філатовські читання». – Одеса. – 2013. – стор. 261 – 262.

189.

Слабкий Г.О., Риков С.О.,Збітєва С.В., Троянов Д.П. «Повноваження лікаря загальної практики-сімейного лікаря з надання медичної допомоги при хворобах органу зору в рамках компетентніссного підходу» // Матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю; Український науково-практичний журнал "Сучасні медичні технології"; Запоріжжя, 25-26 квітня 2013 року; ISSN 2072-9367; №2, с. 153, 2013.

190.

Шаргородська І.В. – Нові тенденції в лікуванні блефаритів // Тези доповідей науково-практичної конференції з міжнародною участю «Новітня офтальмохірургія та сучасні можливості діагностики та лікування очної патології». – Київ. – 2013.

191.

Шаргородська І.В. – Перспективи в лікуванні блефаритів // Тези доповідей Науково-практичної конференції офтальмологів Чернігівської, Київської, Полтавської, Сумської та Черкаської областей України «Сучасні методи діагностики та лікування захворювань органу зору» - Одеса. Чернігів. - 2013. - стор. 180.

192.

Шаргородська І.В. – Сучасні можливості ранньої діагностики кератоконуса // Тези доповідей науково-практичної конференції з міжнародною участю «Новітня офтальмохірургія та сучасні можливості діагностики та лікування очної патології». – Київ. – 2013.

193.

Шаргородська І.В., Лємєнєва А.А. – Синдром «сухого ока» у пацієнтів з ПВКГ // Тези доповідей Науково-практичної конференції офтальмологів Чернігівської, Київської, Полтавської, Сумської та Черкаської областей України «Сучасні методи діагностики та лікування захворювань органу зору» - Одеса. Чернігів. - 2013. - стор. 181.

194.

Шаргородська І.В., Лємєнєва А.А., Сімчук І.В. – Роль осмолярності слізної рідини при патології // Тези доповідей науково-практичної конференції з міжнародною участю «Новітня офтальмохірургія та сучасні можливості діагностики та лікування очної патології». – Київ. – 2013.

195.

O.P. Vitovska, S.V. Zbitneva, I. Deryapa, N. Obukhova. Influence of dispensary at glaucoma progression; Scientific Programme FP05 Glaukoma; FP-GLA-047 // European Society of Optalmology 8-11 June 2013 Copengagen, Denmark.

196.

Parhomenko G., Torchinskaja N. Surgical technique in combined procedure laser assisted cataract surgery lenSx (Alcon) and implantation of ExPRESS mini shunt . - XXXI Congress of the ESCRS. 3-9 october 2013.

197.

Petrenko N.E.,Petrenko I .M. Experience of executing endoscop laser transcanaliculus dacryocystorhinostomy with post-traumatic and early operated chronic dacryocystitis // 9th International Symposium of Ophthalmology (ISO) E-Xpress (5th Issue, September 2013).

198.

S. Rikov, A. Senyakina, M. Shevkolenko, K. Korobov. Results of unilaateral anderson-kesten-baum operation in patient with jerky nystagmus and squint // Poster withdrawn by the author; 36-th meeting of the european strabismological assotiation; Palaris du Pharo Marselle, France 4-7 September 2013.

199.

S. Rykov, N. Petrenko, A. Chmil, L. Budnyk. Organ-saving treatment of the optic nerve gliomas in children // 32nd Annual Meeting ESOPRS Barcelona, 2013.

200.

Новак Н.В., Новак Л.П. «Особливості хірургічного лікування вторинної неоваскулярної глаукоми» // Тези науково-практичної конференції молодих вчених «Медична наука в практику охорони здоров’я», м. Полтава, 2014р. (подано до друку).

201.

Риков С.О., Шаргородська І.В., Гурська Д.Д., Лємєнєва А.А.,

Сімчук І.В. «Исследование осмолярности слезной жидкости у пациентов с ПОУГ» // Матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю «Реабілітація хворих із патологією органу зору». – Харків. – 2014. – С.

202.

Рыков С. А., Гончарук Д.В., Туманова О. В. – Травматические повреждения сетчатки у детей // Научно-практическая конференция с международным участием "Новейшая офтальмохирургия и современные возможности диагностики и лечения глазной патологии", посвященная 25-летию основания Киевской городской клинической офтальмологической больницы «Центр микрохирургии глаза», 2013,ноябрь, 20-21, Киев, Украина.

203.

Рыков С. А., Гончарук Д.В., Туманова О.В. – Современная тактика лечения посттравматических эндфотальмитов у детей // Научно-практическая конференция с международным участием "Новейшая офтальмохирургия и современные возможности диагностики и лечения глазной патологии", посвященная 25-летию основания Киевской городской клинической офтальмологической больницы «Центр микрохирургии глаза», 2013,ноябрь, 20-21, Киев, Украина.

204.

Рыков С.А.,Гончарук Д.В., Туманова О.В. «Относительный афферентный зрачковый дефект как прогностический фактор функціонального состояния глаза после тяжелой травмы глаза у детей // Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною  участю «Медична наука в практику охорони здоров’я», м. Полтава, 23 листопада 2013 р. Стр. 159-162.

205.

Тодор О.Г., Коваль Э.Б., Знаменская М.А. «Однократное интравитреальное введение люцентиса (ранибизумаба) при лечении пятна фукса» // Материалы международной научно-практической конференции, посвященной Всемирному дню здоровья (7-9 апреля 2014г.). – Киев. – С. 126-127.

206.

Шаргородська І.В. «Вивчення біомеханічних властивостей фіброзної оболонки ока при міопії» // Матеріали офтальмологічного конгресу з міжнародною участю, які приурочені 80-чу Казахського НДІ очних хвороб «Іноваційні технології в повсякденній офтальмологічній практиці». – Алма-Ата. – 2013. – С. 146 – 150.

207.

Шаргородська І.В. «Нові тенденції в лікуванні блефаритів» // Тези доповідей науково-практичної конференції з міжнародною участю «Новітня офтальмохірургія та сучасні можливості діагностики та лікування очної патології». – Київ. – 2013.

208.

Шаргородська І.В. – Сучасні можливості ранньої діагностики кератоконуса // Тези доповідей науково-практичної конференції з міжнародною участю «Новітня офтальмохірургія та сучасні можливості діагностики та лікування очної патології». – Київ. – 2013.

209.

Шаргородська І.В., Лємєнєва А.А., Сімчук І.В. – Роль осмолярності слізної рідини при патології // Тези доповідей науково-практичної конференції з міжнародною участю «Новітня офтальмохірургія та сучасні можливості діагностики та лікування очної патології». – Київ. – 2013.

 

210

Акіменко О.В., Окуневич Т.О. Взаимосвязь размера глазного яблока и места прикрепления экстрабульбарных мышц у детей до трехлетнего возраста при содружественном сходящемся косоглазии. Медична і медико-педагогічна реабілітація дітей з аномаліями рефракції та захворюваннями окорухового апарату // Збірник праць VI науково-практичної конференції дитячих офтальмологів України з міжнародною участю, ст. 16-18. 

211 Акіменко О.В., Подгорна В.Б., Подгорна А.Д. Эффективность призматической коррекции при лечении больных содружественным косоглазием // Збірник праць VI науково-практичної конференції дитячих офтальмологів України з міжнародною участю, ст. 18-19. 
212

Акіменко О.В., Якимов А.К. Метод сохранения капсульного мешка у больных, оперированных по поводу врожденных эктопий хрусталика// Збірник праць VI науково-практичної конференції дитячих офтальмологів України з міжнародною участю, ст. 19-20. 

213

Вітовська О.П.,    Риков С.О.,     Могілевський С.Ю.,   Сердюк В.М.,   Аліфанова Т.А.,   Чуйко О.Л. Особливості надання медичної допомоги і реабілітації постраждалим внаслідок подій на Майдані та АТО.// Тези. Матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю "Філатовські читання - 2015", присвяченої 140-річчю з дня народження академіка В.П. Філатова. 21-22 травня 2015 р., Одеса, Україна; с. 210-211.

214

Вітовська О.П., Риков С.О., Могілевський С.Ю., Сердюк В.М., Аліфанова Т.А., Чуйко О.Л. Особливості надання медичної допомоги і реабілітації пацієнтам постраждалим внаслідок подій на Майдані та АТО// Матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю «Філатовські читання – 2015», присвяченої 140-річчю з дня академіка В.П. Філатова, 21-22 травня 2015 року, Одеса, Україна – Одеса, 2015.- С.210-211.

215

Денисюк Л.І., Сук С.А.,  Саксонов С.Г., Стрільчук І.В., Топольницька О.В. Вивчення ефективності застосування транс склеральної контактно-компресійної діодної лазерної циклокоагуляції при рефрактерній глаукомі у дітей // Збірник працьVI Науково-практичної конференції дитячих офтальмологів України з міжнародною участю – Львів, 2015.- С. 58-60. 

216

Жабоедов Г.Д., Витовская О.П., Петренко О.В., Кисиль И.И. Особенности психологического статуса больных с глаукомой // Філатовські читання: наук.-практ. конф. офтальмологів з міжнародн.участю, Одеса 21-22 травня 2015 р.: тези доп. – Одеса, 2015. – С. 51. 

217

Жабоедов Г.Д., Петренко О.В. Проблемы выбора тактики хирургического лечения пальпебрального синдрома // VI Науково-практична конференція дитячих офтальмологів України з міжнародною участю, Львів 18-19 червня 2015 р.: тези доп. – Львів, 2015. – С. 66 – 67.

218

Жабоедов Г.Д., Петренко О.В. Проблемы, достижения и перспективы развития нейроофтальмологии в Украине // Науково-практична конференція з міжнародною участю ” Реабілітація хворих з патологією органу зору” листопад  2014 року Харків – С. 41 – 42. 

219

Жабоедов Г.Д., Петренко О.В., Розумей Н.М., Гуржий Е.А. Клинический случай синдрома вершины орбиты травматического генеза // Філатовські читання: наук.-практ. конф. офтальмологів з міжнародн.участю, Одеса 21-22 травня 2015 р.: тези доп. – Одеса, 2015. – С. 79. 

220

Знаменська М.А. Задачі і функції ресурсного центру з забезпечення комунікацій в охороні здоров’я // Тези наукових робіт конференції молодих вчених України “Перинатальна медицина”. Київ. 24.04. 2015. – С. 18-19.

221  Косуба С.І., Попова У.Р., Косуба І.С. Комбіноване хірургічне лікування новоутворень кон’юнктиви//VI науково-практ. конф. дитячих офтальмологів України з міжнародною участю «Медична і медико-педагогічна реабілітація дітей з аномаліями рефракції та захворюваннями окорухового апарату. 18-19 червня 2015. Львів. С.81-82.
222 Лаврик Н.С., Косуба С.І., Чміль Г.О. Фінестрація оболонок зорового нерва як органозберігаючий метод лікування дітей з гліомою зорового нерва //VI науково-практ.конф. дитячих офтальмологів України з міжнародною участю «Медична і медико-педагогічна реабілітація дітей з аномаліями рефракції та захворюваннями окорухового апарату 18-19 червня 2015. Львів. С.84-85
223 Лаврик Н.С., Шулежко І.А.,  Мусса М.,. Гуржий Ю.М. Показатель оптической плотности макулярного пигмента на глазах после операции ФЭК // Зб. праць. Медична і медико-педагогічна реабілітація дітей з аномаліями рефракції та захворюваннями окорухового апарату. VІ науково-практична конференція дитячих офтальмологів України з міжнародною участю. - Львів. - 2015. - С.85-86.
224 Могилевский С.Ю.,   Рыков С.А.,     Панченко Ю.А. Индикаторы процессов пероксидации в слезной жидкости после эксимерлазерной коррекции.// Тезисы. Материалы научно-практической конференции с международным участием "Филатовские чтения - 2015", посвященной 140-летию со дна рождения академика В.П. Филатова. 21-22 мая 2015 г., Одесса, Украина; с. 17-18.
225 Могилевский С.Ю., Гудзенко Е.А. Применение биофлавоноидов для профилактики катаракты у больных сахарным диабетом// Матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю «Філатовські читання – 2015», присвяченої 140-річчю з дня академіка В.П. Філатова, 21-22 травня 2015 року, Одеса, Україна – Одеса, 2015. - С. 202-203.
226

Могилевский С.Ю., Денисюк Л.И., Быць Т.Н., Владимиров Д.В. Оптимизация хирургического лечения пациентов с катарктой и птеригиумом// Медична і медико-педагогічна реабілітація дітей з аномаліями рефракції та захворюваннями окорухового апарату: VІ науково-практична конференція дитячих офтальмологів України з  міжнародною участю 18-19 червня 2015 року: збірник праць. – Львів, 2015. – С.  94-95. 

227

Могилевский С.Ю., Денисюк Л.И., Панченко Ю.А. Способ профилактики послеоперационного астигматизма у больных первичной открытоугольной глаукомой: 2 года наблюдения// Медична і медико-педагогічна реабілітація дітей з аномаліями рефракції та захворюваннями окорухового апарату: VІ науково-практична конференція дитячих офтальмологів України з  міжнародною участю 18-19 червня 2015 року: збірник праць. – Львів, 2015. – С.  97-98. 

228

Могилевский С.Ю., Зяблицев С.В., Бушуева О.В. Влияние однонуклеотидного полиморфизма rs759853 гена AKR1B1 на течение диабетической ретинопатии// Актуальні питання офтальмології. Матеріали науково-практичної конференції офтальмологів Запорізької, Дніпропетровської, та Херсонської областей України. - С.166-168.

229

Могилевский С.Ю., Клюев Г.О., Головкин В.В. Отдаленные результаты нового комплексного метода профилактики цилиохориоидальной отслойки после хирургического лечения первичной глаукомы// Материалы Научно-практической конференции с международным участием «Реабилитация больных с патологией органа зрения» - ноябрь 2014 г. – Харьков, Украина – С. 70-72. 

230

Могилевский С.Ю., Павлюченко А.К. Эффективность усовершенствованной технологии эксимерлазерной коррекции миопии и миопического астигматизма.// Матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю «Філатовські читання – 2015», присвяченої 140-річчю з дня академіка В.П. Філатова, 21-22 травня 2015 року, Одеса, Україна – Одеса, 2015. - С.16-17. 

231

Могилевский С.Ю., Павлюченко А.К., Коробова А.В. Состояние сетчатки у больных сахарным диабетом ІІ типа после факоэмульсификации катаракты // Медична і медико-педагогічна реабілітація дітей з аномаліями рефракції та захворюваннями окорухового апарату: VІ науково-практична конференція дитячих офтальмологів України з  міжнародною участю 18-19 червня 2015 року: збірник праць. – Львів, 2015. – С.  99-101. 

232

Могилевский С.Ю., Пархоменко Г.Я., Пенчук В.О. Интерферонотерапия в комплексе профилактики развития и прогрессирования катаракты после антиглаукоматозных операций// Матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю «Філатовські читання – 2015», присвяченої 140-річчю з дня академіка В.П. Філатова, 21-22 травня 2015 року, Одеса, Україна – Одеса, 2015. - С. 57-58. 

233

Могилевский С.Ю., Рыков С.А., Панченко Ю.А. Индикаторы процессов пероксидации в слезной жидкости после эксимерлазерной коррекции.// Матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю «Філатовські читання – 2015», присвяченої 140-річчю з дня академіка В.П. Філатова, 21-22 травня 2015 року, Одеса, Україна – Одеса, 2015. - С. 17-18. 

234

Могілевський С.Ю., Денисюк Л.І., Денисюк О.Ю., Усенко К.О. Вікова макулярна дегенерація після хірургічного лікування катаракти: 1 рік спостереження// Медична і медико-педагогічна реабілітація дітей з аномаліями рефракції та захворюваннями окорухового апарату: VІ науково-практична конференція дитячих офтальмологів України з  міжнародною участю 18-19 червня 2015 року: збірник праць. – Львів, 2015. – С.  95-96. 

235

Могілевський С.Ю., Денисюк Л.І., Усенко К.О., Денисюк О.Ю. Вивчення характеру і частоти рецидування птерігіума при використанні різних методів хірургічного лікування// Медична і медико-педагогічна реабілітація дітей з аномаліями рефракції та захворюваннями окорухового апарату: VІ науково-практична конференція дитячих офтальмологів України з  міжнародною участю 18-19 червня 2015 року: збірник праць. – Львів, 2015. – С.  98-99. 

236

Новак Л.П., Новак Н.В. Переваги двоетапного способу хірургічного лікування вторинної неоваскулярної глаукоми// Медична і медико-педагогічна реабілітація дітей з аномаліями рефракції та захворюваннями окорухового апарату: VІ науково-практична конференція дитячих офтальмологів України з  міжнародною участю 18-19 червня 2015 року: збірник праць. – Львів, 2015. – С.  101-102. 

237

Петренко О.В. Современные подходы к лечению травм вспомогательного аппарата глаза // Республиканская конференция с международным участием «Актуальные вопросы офтальмологии» Минск 12 – 13 декабря 2014 – С. 27. 

238

Риков С.О.,          Биць Ю.Ю.,    Могілевський С.Ю.,    Досенко В.Є. Частота та функціональне значення поліморфізму промотору (G-47→A) гену y-кристаліну у хворих на вікову катаракту.// Тези. Матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю "Філатовські читання - 2015", присвяченої 140-річчю з дня народження академіка В.П. Філатова. 21-22 травня 2015 р., Одеса, Україна; с. 39-40. 

239

Риков С.О.,       Венгер Л.В.,       Вітовська О.П.,   Барінов Ю.В. Щодо створення уніфікованих клінічних протоколів надання первинної, вторинної та третинної медичної допомоги.// Тези. Збірник праць. Медична і медико-педагогічна реабілітація дітей з аномаліями рефракції та захворюваннями окорухового апарату. VI Науково-практична конференція дитячих офтальмологів України з міжнародною участю. 18-19 червня 2015 р., м. Львів; ст. 185-186. 

240

Риков С.О.,       Могілевський С.Ю.,     Кузюк М.Г. Вплив метаболічних порушень на ригідність заднього відрізку склери у вагітних з міопією.// Тези. Матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю "Філатовські читання - 2015", присвяченої 140-річчю з дня народження академіка В.П. Філатова. 21-22 травня 2015 р., Одеса, Україна; с. 181-182. 

241

Риков С.О.,       Могілевський С.Ю.,     Кузюк М.Г. Порушення фосфорно-кальцієвого обміну та його вплив на протікання короткозорості у вагітних.// Тези. Матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю "Філатовські читання - 2015", присвяченої 140-річчю з дня народження академіка В.П. Філатова. 21-22 травня 2015 р., Одеса, Україна; с. 182-183. 

242

Риков С.О.,      Могілевський С.Ю.,   Денисюк Л.І.,     Денисюк О.Ю. Вплив хірургічного лікування катаракти на прогресування вікової макулярної дегенерації: 1,5 роки спостереження.// Тези. Актуальні питання офтальмології. Матеріали науково-практичної конференції офтальмологів Запорізької, Дніпропетровської та Херсонської областей України. 7-8 жовтня 2015 р., м. Запоріжжя; ст. 190-191. 

243

Риков С.О.,     Мелліна В.Б. Дослідження впливу мікропризм Френеля на бінокулярні функції.// Тези. Матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю "Філатовські читання - 2015", присвяченої 140-річчю з дня народження академіка В.П. Філатова. 21-22 травня 2015 р., Одеса, Україна; с. 181. 

244

Риков С.О.,     Могілевський С.Ю.,   Усенко К.О.,    Денисюк О.Ю. Особливості і частота рецидиву птерігіума в залежності від метода хірургічного лікування.// Тези. Матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю "Філатовські читання - 2015", присвяченої 140-річчю з дня народження академіка В.П. Філатова. 21-22 травня 2015 р., Одеса, Україна; с. 24-25. 

245

Риков С.О.,     Шевколенко М.В.,      Мелліна В.Б.,    Алєєва Н.М. Відновлення сенсорних зв'язків у хворих на співдружню езотропію після антистрабічних операцій, спланованих за допомогою модифікованих призм Френеля.// Тези. Збірник праць. Медична і медико-педагогічна реабілітація дітей з аномаліями рефракції та захворюваннями окорухового апарату. VI Науково-практична конференція дитячих офтальмологів України з міжнародною участю. 18-19 червня 2015 р., м. Львів; ст. 123-124.

246

Риков С.О.,    Могілевський С.Ю.,    Денисюк О.Ю.,     Усенко К.В. Динаміка вікової макулярної дегенерації після хірургічного лікування катаракти.// Тези. Матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю "Філатовські читання - 2015", присвяченої 140-річчю з дня народження академіка В.П. Філатова. 21-22 травня 2015 р., Одеса, Україна; с. 111-112. 

247

Риков С.О., Радченко Ю.О., Ігрунова К.М. Показники функціонального стану мононуклеарних клітин крові у хворих на первинну відкритокутову глаукому.// Тези. Збірник праць. Медична і медико-педагогічна реабілітація дітей з аномаліями рефракції та захворюваннями окорухового апарату. VI Науково-практична конференція дитячих офтальмологів України з міжнародною участю. 18-19 червня 2015 р., м. Львів; ст. 121-122.

248

Риков С.О.,   Радченко Ю.О.,    Ігрунова К.М. Дослідження шляхів активації апоптозу та функціонального резерву мононуклеарних клітин крові хворих на первинну відкритокутову глаукому.// Тези. Актуальні питання офтальмології. Матеріали науково-практичної конференції офтальмологів Запорізької, Дніпропетровської та Херсонської областей України. 7-8 жовтня 2015 р., м. Запоріжжя; ст. 192-193. 

249

Риков С.О., Биць Ю.Ю., Могілевський С.Ю., Досенко В.Є. Частота та функціональне значення поліморфізму промотору(G-47→A) гену 
Ỳ-кристаліну у хворих на вікову катаракту// Матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю «Філатовські читання – 2015», присвяченої 140-річчю з дня академіка В.П. Філатова, 21-22 травня 2015 року, Одеса, Україна – Одеса, 2015.- С.39-40. 

250

Рыков С.А, Могилевский С.Ю., Петренко О.В., Павлюченко А.К., Гаффарова Г.В. Возможности применения иммуномодулирующей терапии для профилактики помутнений роговой оболочки.// Тези. Актуальні питання офтальмології. Матеріали науково-практичної конференції офтальмологів Запорізької, Дніпропетровської та Херсонської областей України. 7-8 жовтня 2015 р., м. Запоріжжя; ст. 198-199.

251

Рыков С.А., Быць Ю.Ю., Могилевский С.Ю., Денисюк Л.И., Досенко В.Е. Влияние на риск развития и прогрессирования катаракты полиморфизма гена LMP2 (ARG60→HIS).// Тези. Збірник праць. Медична і медико-педагогічна реабілітація дітей з аномаліями рефракції та захворюваннями окорухового апарату. VI Науково-практична конференція дитячих офтальмологів України з міжнародною участю. 18-19 червня 2015 р., м. Львів; ст. 120-121. 

252

Рыков С.А., Сук С.А., Обухова Н.А., Кузнецова Т.А. Эффективность микроимпульсной лазерной трабекулопластики в лечении псевдоэксфолиативной глаукомы.// Тезисы. Материалы научно-практической конференции с международным участием "Филатовские чтения - 2015", посвященной 140-летию со дна рождения академика В.П. Филатова. 21-22 мая 2015 г., Одесса, Украина; с. 63-64.

253

Рыков С.А., Зяблицев С.В., Захаревич Г.Е. Связь полиморфизма - 634G>C rs2010963 гена VEGF и проявлений диабетической ретинопатии (предварительные данные).// Тези. Актуальні питання офтальмології. Матеріали науково-практичної конференції офтальмологів Запорізької, Дніпропетровської та Херсонської областей України. 7-8 жовтня 2015 р., м. Запоріжжя; ст. 195-196. 

254

Рыков С.А.,    Баринов Ю.В.,    Баринова А.А. К вопросу о дифференциально-диагностических возможностях компьютерной томографии при патологии слезоотводящих путей в детском возрасте.// Тезисы. Материалы научно-практической конференции с международным участием "Филатовские чтения - 2015", посвященной 140-летию со дна рождения академика В.П. Филатова. 21-22 мая 2015 г., Одесса, Украина; с. 165-166. 

255

Рыков С.А.,   Могилевский С.Ю., Петренко О.В.,   Гаффарова Г.В. Отдаленные результаты лечения бактериальных кератитов и гнойных язв роговой оболочки.// Тези. Актуальні питання офтальмології. Матеріали науково-практичної конференції офтальмологів Запорізької, Дніпропетровської та Херсонської областей України. 7-8 жовтня 2015 р., м. Запоріжжя; ст. 196-197. 

256

Рыков С.А., Быць Ю.Ю., Могилевский С.Ю., Досенко В.Е. Полиморфизм гена PSMA6(C-8->G) и риск развития катаракты// Офтальмология: итоги и перспективы: тез. научн.-практ. конф. офтальмологов с международным участием, посвященной 50-летнему юбилею кафедры глазных болезней медицинского института РУДН.- Москва: РУДН, 2015 - С.131-132. 

257

Рыков С.А., Могилевский С.Ю.,  Петренко О.В., Петруня А.М.,         Чуй Е.В. Ближайшие результаты консервативного и лазерного лечения тромбозов ветвей центральной вены сетчатки.// Тези. Актуальні питання офтальмології. Матеріали науково-практичної конференції офтальмологів Запорізької, Дніпропетровської та Херсонської областей України. 7-8 жовтня 2015 р., м. Запоріжжя; ст. 199-201.

258

Рыков С.А., Петренко О.В., Косуба С.И., Чмиль А.А. Опыт применения силиконового имплантата при формировании опорно-двигательной культи // Актуальні питання офтальмології. Матеріали науково-практичної конференції офтальмологів Запорізької, Дніпропетровської та Херсонської областей України 7-8 жовтня 2015 Запоріжжя. С. 201-202.

259

Сердюк В.Н., Могилевский С.Ю. Способ прогнозирования эффективности медикаментозного лечения первичной открытоугольной глаукомы// Матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю «Філатовські читання – 2015», присвяченої 140-річчю з дня академіка В.П. Філатова, 21-22 травня 2015 року, Одеса, Україна – Одеса, 2015. - С. 64-65.

260

Слабкий Г.О., Рогач І.М., Знаменська М.А., Погоріляк Р.Б., Качала Л.О., Русняк В.А. Щодо оцінки ефективності  комунікативних програм в охороні здоров’я // Тези доповідей 69-ї підсумкової  наукової конференції професорсько-викладацького складу УжНУ. Факультет післядипломної освіти та до університетської підготовки. Ужгород, 2015. -  С. 54-55.

261

Сук С.А., Саксонов С.Г., Венедиктова О.А., Шевченко И.В. Возможности широкопольной флюоресцентной ангиографии в диагностике и лечении ретинита Коатса. Иллюстрированный случай лечения//Збірник праць VI Науково-практичної конференції дитячих офтальмологів України з міжнародною участю – Львів, 2015. - С. 141-142.

262

Тутченко Л.П., Саксонов С.Г., Мочернюк А.В., Юань Лінь. Кістозний макулярний набряк сітківки при неускладненому проведенні факоемульсифікції  // матеріали науково-практичної конференції «Актуальні питання офтальмології», 7 - 8 жовтня 2015, Запоріжжя, Україна. – с. 17.

263

Тутченко Л.П., Собакарь І.Ю., Тутченко М.М. Спосіб фарбування передньої капсули кришталика та виконання переднього кругового капсулорексиса при перезрілих катарактах// матеріали науково-практичної конференції «Актуальні питання офтальмології», 7 - 8 жовтня 2015, Запоріжжя, Україна. – с. 87 – 88. 

264

Тутченко Л.П., Собакарь І.Ю., Тутченко М.М. Удосконалення методики комбінованого виконання синустрабекулектомії та факоемульсифікації // матеріали науково-практичної конференції «Актуальні питання офтальмології», 7 - 8 жовтня 2015, Запоріжжя, Україна. – с. 35 – 37.

265

Шаргородська І.В., Гурська Д.Д., Лємєнєва А.А., Сімчук І.В. Дослідження осмолярності у пацієнтів із синдромом "Сухого ока" та глаукомою// Матеріали VI науково-практичної конференції дитячих офтальмологів з міжнародною участю «Медична і медико-педагогічна реабілітація дітей з аномаліями рефракції та захворюваннями окорухового апарату». – Львів. – 2015. – С.148-150.

266

Шаргородська І.В., Яковець А.І. Імпресійна імуноцитохімія в дитячій офтальмології// Матеріали VI науково-практичної конференції дитячих офтальмологів з міжнародною участю «Медична і медико-педагогічна реабілітація дітей з аномаліями рефракції та захворюваннями окорухового апарату». – Львів. – 2015. – С.150-152.

267

Pavlyuchenko K., Serdyuk V., Mogilevskyy S. Possibility of mathematical modeling of the effectiveness of primary glaucoma treatment// Республиканская конференция с международным участием «Актуальные вопросы офтальмологии»: тез. докл. – Минск, 2014. – С. 66-67.

268

Byts I., Rykov S., Mogilevskyy S., Dosenko V. Polymorphisms of CRYGB, LMP2 and PSMA6 genesand risk of cataract development on Ukrainian population: functionalrelevanceof G47 – A polymorphismof CRYGB// EuropianSocietyofOphtalmology 6-9 june 2015 – Vienna, Austria. Absract E-Book, - P. 60 

269

G.Chmil, S.Rykov, S.Kosuba, O.Petrenko, L.Budnyk.  Experience in use of the silicone implant in the formation of the locomotor stump // 34th ESOPRS annual meeting, 10-12 september 2015. Brussels. P. 86. 

270

Petrenko O. Peculiarities of ocular adnexa injuries in condition of modern trauma // Congress of ISOT (the International Society of Ocular Trauma) (22 – 25 May, 2014). – Dubrovnik, Croatia, 2014. – P. 67. 

271

S. Rykov, S. Suk, O. Parkhomenko, E. Parkhomenko. Improved method of fundus photography for screening of diabetic retinopathy and maculopathy with the help of smartphone., PhD //Euretina, Nice 2015. 

272

Slabkiy G.O., Rogach I.M., Znamenska M.A., Pogorilyak R.Y., Kachala L.O. Communication systems in health service: necessity and organizational approaches to their creation // materials of International scientific-practical congress of pedagogues, psychologists and medics “Driven to Discover”, June 5, 2015, Geneva (Switzerland). – P. 209-220. 

273

Slabkiy G.O., Znamenskaya M.A.  Communications in the work of family doctor// Congress Medycyny I Zdorowia Wsi, Lublin, 24-26.05.2015.: Abstracts. – P. 77. 

274

Vitovska O., Petrenko O., Hurzhii O Traumatic orbital apex syndrome: case report // European society of ophthalmology 6 – 9 june 2015 Vienna. P. – 152. 

ПАТЕНТИ за 2008 – 2018 рр.

 1. Риков С.О., Шаргородська І.В., Ніколайчук Н.С., Войтенко Н.В. та співавтори Спосіб ретроградного маркування гангліонарних клітин сітківки при експериментальній глаукомі низького тиску // Патент на корисну модель UA №124560 U; A61F від 10.04.2018 р.

  2.Риков С. О., Шаргородська І. В., Алеєва Н. М., Коробов К. В. Спосіб визначення форії у дітей // Патент на корисну модель UA№113759 U; A61F від 10.02.2017 р.

  3.Тутченко Л. П., Юань Лінь Офтальмохірургічний тренажер // Патент №113037; Заявка № 2016 06686 від 21.06.2016; Бюл. №1 від 10.01.2017, дата опублікування 10.01.2017 р.

  4.Риков С. О., Петренко О. В., Косуба С. І., Чміль А. О. Спосіб формування опорно-рухової культі очного яблука з дотравматичним розміром // Патент на корисну модель UA№104732 U; A61F від 10.02.2016 р.

  5.Риков С. О., Петренко О. В., Косуба С. І., Чміль А. О. Спосіб формування опорно-рухової культі при енуклеоевісцерації // Патент на корисну модель UA№104888 U; A61F від 25.02.2016 р.

  6.Риков С. О., Петренко О. В., Косуба С. І., Чміль А. О. Спосіб формування опорно-рухової культі очного яблука з дотравматичним розміром // Заявка на патент № u201509253 від 25.09.2015 р.

  7.Риков С. О., Петренко О. В., Косуба С. І., Чміль А. О. Спосіб формування опорно-рухової культі при енуклеоевісцерації  // Заявка на патент № u201507860 від 07.08.2015 р.

  8.Сергієнко М. М.,Тутченко Л. П. За заявкою № u 2015 05702 від 09.06.2015 на к.орисну модель «Пристосування для визначення горизонтального меридіана рогівки» отримано висновок про видачу деклараційного патента на корисну модель (вихідний № 16476/ЗУ/15 від 21.09.2015 р.).

  9.Риков С. О., Косуба С. І., Попова У. Р., Косуба І. С. «Спосіб лікування новоутворень кон’юнктиви», патент № 88758 Україна МПК 2014.01. А61F 9/00  / Заявл. 21.11.2013 р., опубл. 25.03.2014 р., бюл. №6.

  10.Риков С. О., Лаврик Н. С., Макаренко І. А. «Спосіб діагностики глаукомної оптичної нейропатії у хворих на первинну відкритокутову глаукому», патент на корисну модель № 86571, зареєстровано 10.01.2014 р.

  11.Сергієнко М. М. «Інтраокулярна лінза». Патент Російської Федерації на корисну модель, 2014 р.

  12.Сергієнко М. М. «Прилад для визначення об’єму акомодації». Патент на корисну модель № 77197, 2014 р.

  13.Сергієнко М. М. «Пристрій для регульованого підвищення внутрішньоочного тиску». Патент на корисну модель № 76790, 2014 р.

  14.Сергієнко М. М. «Швидкодіючий рейтрейсинговий просторово роздільний рефрактометр». Патент № 104397, 2014 р.

  15.Риков С. О., Гончарук Д. В., Туманова О. В. «Спосіб прогнозу функціонального стану ока після закритої та відкритої травми ока у дітей».

  16.Риков С. О., Кондратенко Ю. М., Лаврик Н. С., Макаренко І. А. «Спосіб лікувальної аутосклеропластики рогівки». Патент на корисну модель, 2014р.

  17.Риков С. О., Лаврик Н. С., Макаренко І. А. Спосіб діагностики глаукомної оптичної нейропаті у хворих на первинну відкритокутову глаукому // Патент на корисну модель № 86571 Зареєстровано 10.01. 2014 р.

  18.Риков  С. О., Новак Л. П., Новак Н. В. Спосіб лікування вторинної неоваскулярної глаукоми. Заявка на патент, 2012 р.

  19.Риков  С. О., Лаврик Н. С., Гріжимальська К. О., Андрушкова О. О.  Пристрій для обстеження додаткового апарату ока, кон´юнктиви та переднього відділу ока у новонароджених.  Патент на корисну модель №58935; бюл. №8 від 26.04.2011 р.

  20.Сергієнко М. М. Штучний кришталик зі змінною оптичною силою. Патент на корисну модель, 2011 р.

  21.Петров В. В., Крючин А. А., Риков  С. О., Сергієнко М. М., Антонов Є. Є., Мєлліна В. Б.  Шанойло С. М., Шевколенко М. В.Мікроплазмова лінза комбінованої дії. Деклараційний патент на користну модель  UA  № 46750, МПК А61B 3/08 (2009.01), заявл. 07.05.2009 р., опубл. 11.01.2010 р., офіційний бюл. "Промислова власність". – 2010.- бюл. №1.

  22.Сергієнко М. М.,  Шаргородська І. В.; Патент на винахід 85810 Україна, МПК (2009) A61B 3/00. Пристрій для оцінки ригідності рогової оболонки ока. / Сергієнко М. М.,  Шаргородська І. В.; заявник і патентовласник  Сергієнко М. М., Шаргородська І. В.  – №а2008 07919; заявл. 11.06.2008; опубл. 25.02. 2009, Бюл.№4, C.4.41.

  23.Сергієнко М. М.,  Шаргородська І. В.; Патент на корисну модель 39262 Україна, МПК (2009) A61B 8/10. Спосіб оцінки ригідності рогової оболонки ока / Сергієнко М. М., Шаргородська І. В.; заявник і патентовласник  Сергієнко М. М., Шаргородська І. В. – №а2008 02125; заявл. 19.02.2008; опубл. 25.02.2009, Бюл. №4, C.4.20.

  24.Сергієнко М. М., Шаргородська І. В., Світла І. С.; Патент на корисну модель 19853 Україна, МПК (2006) A61 B 8/10. Спосіб оцінки ригідності тканин ока. / заявник і патентовласник  Сергієнко М. М., Шаргородська І. В., Світла І. С. – № u 2005 01350; заявл. 14.02.2005; опубл. 15.01.2007, Бюл. №1, C.1.20

  25.Сергієнко М. М., Шаргородська  І. В., Світла І. С., Карпинець Б. Б.; Патент на корисну модель 19835 Україна, МПК (2006) A61 B 3/00. Пристрій визначення ригідності капсули ока / заявник і патентовласник Сергієнко М. М., Шаргородська  І. В., Світла І. С., Карпинець Б. Б. – №а2005 02181; заявл. 10.03.2005; опубл.15.01.2007, Бюл.№1, C.1.19

  26.Сергієнко М. М. Інтраокулярна лінза з перемінною оптичною силою. // Патент на винахід № 86709 12.05.2009.

  27.Сергиенко Н. М., Кондратенко Ю. Н., Якимов А. К. Устройство для фиксации капсулярного мешка. // Патент на изобретение РФ №2355367, 2009.

  28.Риков С. О., Сук С. А., Саксонов С. Г., Кузнецова Т. О. Спосіб лікування субретинальної неоваскулярної мембрани при високій ускладненій короткозорості // Патент на корисну модель UA  № 32782, МПК А61F 9/007, A61K 38/33, заявл. 06.02.2008 р., опубл. 26.05.2008 р., офіційний бюл."Промислова власність". – 2008. –  №10.

  29.Риков С. О., Сук С. А., Саксонов С. Г., Кузнецова Т. О. Спосіб лікування дифузного діабетичного макулярного набряку//  Патент на корисну модель UA  № 32781, МПК А61F 9/007, A61K 38/33, заявл. 06.02.2008 р., опубл. 26.05.2008 р., офіційний бюл."Промислова власність". – 2008. – №10.

  30.Пасєчнікова Н. В.,  Риков С. О., Сук С. А.,  Саксонов С. Г., Король А. Р. Спосіб лазерного лікування субретинальної неоваскулярної мембрани при високій ускладненій короткозорості // Патент на корисну модель UA  № 32690, МПК А61F 9/007, A61K 38/33, заявл. 06.02.2008 р., опубл. 26.05.2008 р., офіційний бюл."Промислова власність". – 2008. –  №10.

  31.Риков С. О., Сук С. А.,  Саксонов С. Г.,  Кузнецова Т. О., Король А. Р. Спосіб лазерного лікування субретинальної неоваскулярної мембрани при віковій макулярній дегенерації // Патент на корисну модель UA  № 32783, МПК А61F 9/007, A61K 38/33, заявл. 06.02.2008 р., опубл. 26.05.2008 р., офіційний бюл."Промислова власність". – 2008. –  №10.

  32.Риков С. О., Сук С. А., Саксонов С. Г.,  Зінченко І. М., Науменко В. О. Спосіб визначення локалізації патологічної ділянки сітківки ока // Патент на корисну модель UA  № 32689, МПК А61F 9/007, A61K 38/33, заявл. 16.01.2008 р., опубл. 26.05.2008 р., офіційний бюл."Промислова власність". – 2008. –  №10.

  33.Риков С. О. Спосіб лазерного лікування ретинопатії недоношених // Деклараційний патент на користну модель  UA  № 12772, МПК B65B 69/00, A61F 9/007, заявл. 16.01.2008 р., опубл. 26.05.2008 р., офіційний бюл."Промислова власність". – 2008. –  №10.

З 2008 по 2018 роки на кафедрі офтальмології були захищені дисертації:

2018

 

МеллінаВ. Б.

«Ефективність лікування дисбінокулярної амбліопії при співдружній косоокості за допомогою призмових окулярів», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – офтальмологія.

Биць Ю.Ю.

«Генетичні аспекти розвитку катаракти: вплив алельного поліморфізму генів кристаліну та протеасоми», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – офтальмологія.

2017

 

Шаргородська І. В.

«Роль біомеханічних властивостей фіброзної оболонки ока при аномаліях рефракції та кератоконусі», дисертація на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – офтальмологія.

Денисюк Л. І.

«Діагностична значимість поліморфізму Pro72Arg гена ТР53 у розвитку та прогресуванні первинної відкритокутової глаукоми», дисертація на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – офтальмологія.

Радченко Ю. О.

«Діагностична значимість апоптозу мононуклеарних клітин крові в прогресуванні первинної відкритокутової глаукоми», дисертація на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – офтальмологія.

Сімчук І. В.

«Вдосконалення способу формування опорно-рухової кукси при евісцероенуклеації для покращення косметичних результатів очного протезування», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – офтальмологія.

Єгорова К. С.

«Нейроофтальмологічні аспекти   клінічного перебігу  ідіопатичної   внутрішньочерепної  гіпертензії», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – офтальмологія.

Савіна О. М.

«Ефективність медичної та соціальної реабілітації дитячого населення з інвалідизуючою спадковою очною патологією»,  дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – офтальмологія.

Дєдов А. В.

«Оптимізація екстрасклеральних методів лікування регматогенних відшарувань сітківки», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – офтальмологія.

Ахмад Абед Аль Рахим Абдаллах Акрабави

«Клинико-экспериментальное обоснование коррекции метаболических нарушений при непролиферативной диабетической ретинопатии», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – офтальмологія.

Саржевський А. С.

«Оптимізація хірургічного лікування катаракти, ускладненої сублюксацією кришталика», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – офтальмологія.

Медведчук С. П.

«Ефективність хірургічного лікуванняпервиної відкритокутової глаукомиз супутньою катарактою за допомогою імплантації мікродренуючого пристрою в комбінації з факоемульсифікацією», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – офтальмологія.

2016

 

Пархоменко О. Г.

«Ефективність застосування лазерних скануючих методів діагностики при комплексному лікуванні діабетичної макулопатії», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – офтальмологія.

2015

 

Нікітчина Т. С.

«Оптимізація лікування хворих на герпетичні кератити шляхом впливу на протеазно-інгібіторну систему», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – офтальмологія.

Шерстюк А. І.

«Імунохімічні особливості перебігу аденовірусних кон’юнктивітів та їх лікування», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – офтальмологія.

Новіцький М. І.

«Ефективність дозованої ендотрабекулоектомії при відкритокутовій глаукомі», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – офтальмологія.

Конах В. М.

«Особливості офтальмологічної діагностики та лікування ураження органу зору у хворих з пухлинами мосто-мозочкового кута», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – офтальмологія.

2014

 

Николюк А. М. 

 

«Ранні діагностичні критерії та лікування ендокринної офтальмопатії», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – офтальмологія.

Владіміров Д. В.

 

«Вплив оптичних аберацій на центральний зір», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – офтальмологія.

Барінова А. О.

«Ефективність модифікованого способу хірургічного лікування рецидивуючих дакріоциститів у дітей», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – офтальмологія.

Лекішвілі С. Е.

 

«Оптимізація лікування діабетичної ретинопатії за допомогою комплексу природних антиоксидантів», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – офтальмологія.

Ольхова О. В.

«Синдром Марфана: офтальмологічні критерії діагностики», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – офтальмологія.

Тихончук Н. А.

 

«Діагностика та лікування синдрому «сухого ока» у жінок при гормональній дисфункції», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – офтальмологія.

2013

 

Литвинчук Л. М. 

 

«Ефективність хірургічного лікування ускладнень міопії високого ступеня», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Гріжимальська К. Ю.

«Етіопатогенетичне обґрунтування профілактики, діагностики та лікування гнійно-запальних захворювань кон’юнктиви новонароджених», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – офтальмологія.

Гуесмі Шираз

«Оптимізація методів лікування хворих бактерійними кератитами», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – офтальмологія.

2012

 

Макаренко І. А.

«Обґрунтування діагностичних заходів після двоетапного хірургічного лікування первинної відкритокутової глаукоми», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Філіпчук Н. А.

«Порівняльне дослідження вимірювання внутрішньоочного тиску на очах зі зміненою рогівкою», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Якимов А. К.

«Ефективність застосування методу фіксації капсули підвивихнутого кришталика», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

ВласкоО. В.

«Структурні зміни макулярної ділянки після оперативного лікування відшарування сітківки, їх механізми та методи запобігання (клініко-експериментальне дослідження)», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Довжук Т. М.

«Ефективність інтрасклерального методу введення триамцинолону ацетоніду при дифузному діабетичному макулярному набряку (експериментально-клінічне дослідження)», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Саддам Джасер Хуссейн Шехад

«Оптимізація лікування хворих на вторинну неоваскулярну глаукому після тромбозу центральної вени сітківки», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Панченко Ю. О.

«Імунологічні критерії прогнозування післяопераційного астигматизму і методи його профілактики у хворих на первинну відкритокутову глаукому», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

2011

 

Данешманд Есламі Амір Реза

«Ефективність профілактичних методів обробки операційного поля для попередження післяопераційних інфекційних ускладнень в офтальмології», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Косуба С. І.

«Ефективність механічної факоемульсіфікації катаракти (експериментально-клінічне дослідження», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Сірман Я. В.

«Ефективність модифікованого методу ендовітреального введення кристалічних кортикостероїдів та лазерної коагуляції в лікуванні діабетичної ретинопатії», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Шевколенко М. В.

«Діагностика та.планування хірургічного лікування співдружньої езотропії з малими кутами», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Саффара Мохаммеда Желеледіна

«Особливості клінічного перебігу і діагностики ексфоліатівної глаукоми», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Спектор О. В.

«Оптимізація медикаментозної корекції імунологічного гомеостазу у хворих на діабетичну ретинопатію», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Азіз Мухаммед Аль Санбарі

«Корекція ангіогенної ланки у комплексному лікуванні діабетичної ретинопатії», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Кульбаба О. Г.

«Клініко-імунологічні особливості перебігу  герпетичного кератиту і комплексне  лікування хворих з використанням  імуномодуляторів», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Красуцький В. Й.

«Оптимізация субепітеліальної фоторефракційної кератектомії при миопії різного ступеня», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Селіванова О. В.

«Клінико-експериментальне обгрунтування корекції рівня тиолових сполук в тканині кон'юнктиви та слізній рідини при медикаментозному лікуванні кон'юнктивітів», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Перекрестов М. Б.

«Ефективність застосування лікувально-тектонічної кератопластики аутосклеральними клаптями при гнійній виразці рогівки (клініко-експериментальне дослідження)», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Лаврик Н. С.

«Клініко-експериентальне обґрунтування застосування нового синтетичного імплантату в непроникаючій хірургії відкритокутової глаукоми», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

2010

 

Знаменська М. А.

«Клініко-імунологічні особливості поверхневих герпетичних кератитів (діагностика та лікування)», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Чічур Д. А.

«Ефективність модифікованого методу імуносупресивної терапії у хворих на регматогенне відшарування сітківки», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Сами Альсаіді

«Експериментально-клінічне обґрунтування корекціі процесів знешкодження активних форм кисню у кришталику при катарактогенезі», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Халіла Хіжазі Ібрагіма

«Клініко-імунологічні особливості хворих на початкову вікову катаракту», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Жукова І. С.

«Ефективність лазерної дакріоцисториностомії в лікуванні хронічних дакріоциститів», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Пархоменко О. Г.

«Особливості діагностики, перебігу та лікування факоморфічної глаукоми», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Гарькава Н. А.

« Патологічні зміни судин ока в учасників робіт на ЧАЕС», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

2009

 

Костюк Н. О. 

«Малоінвазивні операції «тунельна трабекулопунктура» та «тунельний синусосклероклейзис », дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Хоменко Т. Б.

«Профілактика та корекція рогівкового астигматизму при факотрабекулотомії», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Шпак Г. В. 

«Оптимізація розрахунку оптичної сили інтраокулярної лінзи», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Салати П. М.

 

«Дослідження системи HLA та цитокінів при первинній відкритокутовій глаукомі», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Розумій Н. М.  

«Особливості офтальмологічної діагностики та лікування ураження органа зору у хворих на атопічний дерматит», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

2008

 

Збітнева С. В.

«Оптимізація хірургічного лікування катаракти і глаукоми методом факоемульсифікації у поєднанні з глибокою неперфоруючою склеректомією», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Фарук І. С.

«Ашур Імунологічні особливості діагностики і лікування травматичної ерозії рогівки», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Шадріна Н. М.

«Сучасна технологія формування опорно-рухової культі після видалення очного яблука з застосуванням комбінованого імплантата», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Список дисертацій, які виконуються на кафедрі по спеціальності

14.01.18- «Офтальмологія» 

 1. Биховець М.Ю. «Оптимізація діагностики і профілактики діабетичної ретинопатії у хворих на цукровий діабет ІІ типу».
 2. Венедиктова О.А. «Оптимізація діагностики та профілактики оклюзій судин сітківки після кардіохірургічних операцій з використанням штучного кровообігу».
 3. Гуржій Ю. М. «Ефективність комбінованої операції факоемульсифікації з імплантацією штучного кришталика з задньою мікровітректомією при синдромі мілкої передньої камери».
 4. Даниленко О.С. «Дослідження патогенетичних механізмів зниження функції акомодації у дітей з гіперметропією».
 5. Корнілов Л. В. «Порівняння методів лікування виразкового ураження рогівки».
 6. Ніколайчук Н.С. «Оптимізація тактики лікування хворих на глаукому низького тиску».
 7. Новак Н. В. «Ефективність модифікованого двохетапного методу хірургічного лікування хворих на вторинну неоваскулярну глаукому».
 8. Лисенко М.Г. «Ефективність модифікованого методу лікування кератоконусу».
 9. Сергієнко В. В. «Профілактика і лікування ускладнень силіконових тампонад при хірургічному лікуванні регматогенного та тракційного відшарування сітківки».
 10. Фролова С.С. «Ефективність визначення факторів ризику розвитку вікової дегенерації макули».
 11. Яковець А.І. «Експериментальне обґрунтування нових методів лікування глаукоми».

З 2008 по 2018 роки на кафедрі офтальмології були захищені дисертації:

2018

 

МеллінаВ. Б.

«Ефективність лікування дисбінокулярної амбліопії при співдружній косоокості за допомогою призмових окулярів», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – офтальмологія.

Биць Ю.Ю.

«Генетичні аспекти розвитку катаракти: вплив алельного поліморфізму генів кристаліну та протеасоми», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – офтальмологія.

2017

 

Шаргородська І. В.

«Роль біомеханічних властивостей фіброзної оболонки ока при аномаліях рефракції та кератоконусі», дисертація на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – офтальмологія.

Денисюк Л. І.

«Діагностична значимість поліморфізму Pro72Arg гена ТР53 у розвитку та прогресуванні первинної відкритокутової глаукоми», дисертація на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – офтальмологія.

Радченко Ю. О.

«Діагностична значимість апоптозу мононуклеарних клітин крові в прогресуванні первинної відкритокутової глаукоми», дисертація на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – офтальмологія.

Сімчук І. В.

«Вдосконалення способу формування опорно-рухової кукси при евісцероенуклеації для покращення косметичних результатів очного протезування», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – офтальмологія.

Єгорова К. С.

«Нейроофтальмологічні аспекти   клінічного перебігу  ідіопатичної   внутрішньочерепної  гіпертензії», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – офтальмологія.

Савіна О. М.

«Ефективність медичної та соціальної реабілітації дитячого населення з інвалідизуючою спадковою очною патологією»,  дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – офтальмологія.

Дєдов А. В.

«Оптимізація екстрасклеральних методів лікування регматогенних відшарувань сітківки», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – офтальмологія.

Ахмад Абед Аль Рахим Абдаллах Акрабави

«Клинико-экспериментальное обоснование коррекции метаболических нарушений при непролиферативной диабетической ретинопатии», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – офтальмологія.

Саржевський А. С.

«Оптимізація хірургічного лікування катаракти, ускладненої сублюксацією кришталика», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – офтальмологія.

Медведчук С. П.

«Ефективність хірургічного лікуванняпервиної відкритокутової глаукомиз супутньою катарактою за допомогою імплантації мікродренуючого пристрою в комбінації з факоемульсифікацією», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – офтальмологія.

2016

 

Пархоменко О. Г.

«Ефективність застосування лазерних скануючих методів діагностики при комплексному лікуванні діабетичної макулопатії», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – офтальмологія.

2015

 

Нікітчина Т. С.

«Оптимізація лікування хворих на герпетичні кератити шляхом впливу на протеазно-інгібіторну систему», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – офтальмологія.

Шерстюк А. І.

«Імунохімічні особливості перебігу аденовірусних кон’юнктивітів та їх лікування», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – офтальмологія.

Новіцький М. І.

«Ефективність дозованої ендотрабекулоектомії при відкритокутовій глаукомі», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – офтальмологія.

Конах В. М.

«Особливості офтальмологічної діагностики та лікування ураження органу зору у хворих з пухлинами мосто-мозочкового кута», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – офтальмологія.

2014

 

Николюк А. М. 

 

«Ранні діагностичні критерії та лікування ендокринної офтальмопатії», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – офтальмологія.

Владіміров Д. В.

 

«Вплив оптичних аберацій на центральний зір», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – офтальмологія.

Барінова А. О.

«Ефективність модифікованого способу хірургічного лікування рецидивуючих дакріоциститів у дітей», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – офтальмологія.

Лекішвілі С. Е.

 

«Оптимізація лікування діабетичної ретинопатії за допомогою комплексу природних антиоксидантів», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – офтальмологія.

Ольхова О. В.

«Синдром Марфана: офтальмологічні критерії діагностики», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – офтальмологія.

Тихончук Н. А.

 

«Діагностика та лікування синдрому «сухого ока» у жінок при гормональній дисфункції», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – офтальмологія.

2013

 

Литвинчук Л. М. 

 

«Ефективність хірургічного лікування ускладнень міопії високого ступеня», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Гріжимальська К. Ю.

«Етіопатогенетичне обґрунтування профілактики, діагностики та лікування гнійно-запальних захворювань кон’юнктиви новонароджених», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – офтальмологія.

Гуесмі Шираз

«Оптимізація методів лікування хворих бактерійними кератитами», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – офтальмологія.

2012

 

Макаренко І. А.

«Обґрунтування діагностичних заходів після двоетапного хірургічного лікування первинної відкритокутової глаукоми», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Філіпчук Н. А.

«Порівняльне дослідження вимірювання внутрішньоочного тиску на очах зі зміненою рогівкою», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Якимов А. К.

«Ефективність застосування методу фіксації капсули підвивихнутого кришталика», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

ВласкоО. В.

«Структурні зміни макулярної ділянки після оперативного лікування відшарування сітківки, їх механізми та методи запобігання (клініко-експериментальне дослідження)», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Довжук Т. М.

«Ефективність інтрасклерального методу введення триамцинолону ацетоніду при дифузному діабетичному макулярному набряку (експериментально-клінічне дослідження)», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Саддам Джасер Хуссейн Шехад

«Оптимізація лікування хворих на вторинну неоваскулярну глаукому після тромбозу центральної вени сітківки», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Панченко Ю. О.

«Імунологічні критерії прогнозування післяопераційного астигматизму і методи його профілактики у хворих на первинну відкритокутову глаукому», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

2011

 

Данешманд Есламі Амір Реза

«Ефективність профілактичних методів обробки операційного поля для попередження післяопераційних інфекційних ускладнень в офтальмології», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Косуба С. І.

«Ефективність механічної факоемульсіфікації катаракти (експериментально-клінічне дослідження», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Сірман Я. В.

«Ефективність модифікованого методу ендовітреального введення кристалічних кортикостероїдів та лазерної коагуляції в лікуванні діабетичної ретинопатії», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Шевколенко М. В.

«Діагностика та.планування хірургічного лікування співдружньої езотропії з малими кутами», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Саффара Мохаммеда Желеледіна

«Особливості клінічного перебігу і діагностики ексфоліатівної глаукоми», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Спектор О. В.

«Оптимізація медикаментозної корекції імунологічного гомеостазу у хворих на діабетичну ретинопатію», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Азіз Мухаммед Аль Санбарі

«Корекція ангіогенної ланки у комплексному лікуванні діабетичної ретинопатії», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Кульбаба О. Г.

«Клініко-імунологічні особливості перебігу  герпетичного кератиту і комплексне  лікування хворих з використанням  імуномодуляторів», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Красуцький В. Й.

«Оптимізация субепітеліальної фоторефракційної кератектомії при миопії різного ступеня», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Селіванова О. В.

«Клінико-експериментальне обгрунтування корекції рівня тиолових сполук в тканині кон'юнктиви та слізній рідини при медикаментозному лікуванні кон'юнктивітів», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Перекрестов М. Б.

«Ефективність застосування лікувально-тектонічної кератопластики аутосклеральними клаптями при гнійній виразці рогівки (клініко-експериментальне дослідження)», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Лаврик Н. С.

«Клініко-експериентальне обґрунтування застосування нового синтетичного імплантату в непроникаючій хірургії відкритокутової глаукоми», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

2010

 

Знаменська М. А.

«Клініко-імунологічні особливості поверхневих герпетичних кератитів (діагностика та лікування)», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Чічур Д. А.

«Ефективність модифікованого методу імуносупресивної терапії у хворих на регматогенне відшарування сітківки», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Сами Альсаіді

«Експериментально-клінічне обґрунтування корекціі процесів знешкодження активних форм кисню у кришталику при катарактогенезі», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Халіла Хіжазі Ібрагіма

«Клініко-імунологічні особливості хворих на початкову вікову катаракту», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Жукова І. С.

«Ефективність лазерної дакріоцисториностомії в лікуванні хронічних дакріоциститів», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Пархоменко О. Г.

«Особливості діагностики, перебігу та лікування факоморфічної глаукоми», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Гарькава Н. А.

« Патологічні зміни судин ока в учасників робіт на ЧАЕС», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

2009

 

Костюк Н. О. 

«Малоінвазивні операції «тунельна трабекулопунктура» та «тунельний синусосклероклейзис », дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Хоменко Т. Б.

«Профілактика та корекція рогівкового астигматизму при факотрабекулотомії», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Шпак Г. В. 

«Оптимізація розрахунку оптичної сили інтраокулярної лінзи», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Салати П. М.

 

«Дослідження системи HLA та цитокінів при первинній відкритокутовій глаукомі», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Розумій Н. М.  

«Особливості офтальмологічної діагностики та лікування ураження органа зору у хворих на атопічний дерматит», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

2008

 

Збітнева С. В.

«Оптимізація хірургічного лікування катаракти і глаукоми методом факоемульсифікації у поєднанні з глибокою неперфоруючою склеректомією», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Фарук І. С.

«Ашур Імунологічні особливості діагностики і лікування травматичної ерозії рогівки», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Шадріна Н. М.

«Сучасна технологія формування опорно-рухової культі після видалення очного яблука з застосуванням комбінованого імплантата», дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.18 – офтальмологія.

Список дисертацій, які виконуються на кафедрі по спеціальності

14.01.18- «Офтальмологія» 

 1. Биховець М.Ю. «Оптимізація діагностики і профілактики діабетичної ретинопатії у хворих на цукровий діабет ІІ типу».
 2. Венедиктова О.А. «Оптимізація діагностики та профілактики оклюзій судин сітківки після кардіохірургічних операцій з використанням штучного кровообігу».
 3. Гуржій Ю. М. «Ефективність комбінованої операції факоемульсифікації з імплантацією штучного кришталика з задньою мікровітректомією при синдромі мілкої передньої камери».
 4. Даниленко О.С. «Дослідження патогенетичних механізмів зниження функції акомодації у дітей з гіперметропією».
 5. Корнілов Л. В. «Порівняння методів лікування виразкового ураження рогівки».
 6. Ніколайчук Н.С. «Оптимізація тактики лікування хворих на глаукому низького тиску».
 7. Новак Н. В. «Ефективність модифікованого двохетапного методу хірургічного лікування хворих на вторинну неоваскулярну глаукому».
 8. Лисенко М.Г. «Ефективність модифікованого методу лікування кератоконусу».
 9. Сергієнко В. В. «Профілактика і лікування ускладнень силіконових тампонад при хірургічному лікуванні регматогенного та тракційного відшарування сітківки».
 10. Фролова С.С. «Ефективність визначення факторів ризику розвитку вікової дегенерації макули».
 11. Яковець А.І. «Експериментальне обґрунтування нових методів лікування глаукоми».