Кожан Наталія Євгеніївна, асистент кафедри, кандидат медичних наук, Заслужений лікар України, спеціаліст по Управлінню і менеджменту в охороні здоров’я, полковник внутрішньої служби у відставці.
Освіта:
Київський медичний інститут ім. акад. О.О. Богомольца, 1973-1979 рр.
Project Management Institute, тренінг «Менеджмент проектної діяльності», Київ (Україна)
ВООЗ, FILHA, Міжнародний тренінг з контролю за туберкульозом, Рига (Латвія), Тарту (Естонія).
ВООЗ, Регіональна конференція в рамках європейської програми «Охорона здоров’я в тюрмах», Ірландія (2014 р.), Киргистан (2015 р.).
USAID, PEPFAR, MSH, тренінг «Організація виконання та фінансового супроводу субгрантів Глобального Фонду: інструкції, політики та рекомендації», Київ, 2016.
Професійний досвід:
- Робота в санітарно-епідеміологічних закладах м. Києва, головний позаштатний імунолог, епідеміолог Головного управління охорони здоров’я в м. Києві, 1979- 1994 рр.
- Київський науково-дослідний інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського, заочна аспірантура, 1987-1991рр.
- Служба у Міністерстві внутрішніх справ України, головний епідеміолог 1994-1999 рр.
- Служба у Державному департаменті України з питань виконання покарань, заступник начальника управління охорони здоров’я, Головний державний санітарний лікар,1999-2009 рр.
- Міжнародний благодійний фонд «СНІД Фонд Схід-Захід», менеджер проекту, 2009-2010 рр.
- БФ «Розвиток України», керівник відділу діагностики та лікування туберкульозу у проекті «Зупинимо туберкульоз в Україні» за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією (9 раунд), 2010-2012 рр.
- Всеукраїнська Рада Захисту Прав і Безпеки Пацієнтів, 2012 р. по теперішній час, керівник департаменту інфекційного контролю.
- Управління ООН з наркотиків та злочинності, консультант з питань ВІЛ-інфекції СНІДу в пенітенціарних установах та консультант з розробки учбових програм для навчальних закладів Державної кримінально-виконавчої служби України, 2015 р.
- Представництво Європейського бюро ВООЗ в Україні, консультант з питань реформування охорони здоров’я в Державній кримінально-виконавчій службі України, 2015 р.
- Державна пенітенціарна служба України, програмний менеджер проекту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, червень 2014 р. по жовтень 2016 р.
- РАТН, проєкт «Заради життя», менеджер напрямку «Служба пробації», 2018-2022 рр.
- МГО «Міжнародний інститут проблем ВІЛ/СНІДу та туберкульозу, менеджер проєкту, 2019 р -2023 рр.
- Українська діабетична федерація, виконавчий директор, 2020 р по теперішній час.
- Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупіка, асистент кафедри паліативної і хоспісної медицини, жовтень 2016 р. по теперішній час.
Приймала участь як член робочих груп у підготовці Національних програм по боротьбі з епідеміями туберкульозу та ВІЛ-інфекції в Україні» і заявок від України до Глобального фонду для боротьби зі СНІДОМ туберкульозом та малярією, PEPFAR.
Має багаторічний досвід проведення тренінгів з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу, вірусних гепатитів, туберкульозу, упередженості, стигми та дискримінації.
Під час епідемії ковіду викладала курсантам питання протиепідемічних заходів в закладах довготривалого догляду, під час військових дій на території України - питання тактичної екстреної медичної допомоги при пораненнях і ушкодженнях в бойових умовах та застосуванні зброї масового ураження.
На протязі останніх двох років активно займається волонтерською діяльністю.