Відділ є самостійним структурним підрозділом, який безпосередньо підпорядкований і підзвітний ректору НУОЗ України імені П. Л. Шупика (далі -Університету). Об’єктом внутрішнього аудиту є діяльність Університету та заходи, що здійснюються для забезпечення ефективного функціонування системи внутрішнього контролю (дотримання принципів законності та ефективного використання бюджетних коштів та інших активів, досягнення результатів відповідно до встановленої мети, виконання завдань, планів і вимог щодо їх діяльності).

Основною метою діяльності відділу є надання незалежних та об’єктивних рекомендацій і консультацій, спрямованих на удосконалення діяльності Університету, підвищення ефективності процесів управління, сприяння економічному розвитку та досягненню мети діяльності Університету.

Колектив

Начальник відділу
– Лісова Наталія Віталіївна

Фахівці відділу:

Радченко   Ольга  Олександрівна – провідний фахівець

Вакансія – провідний фахівець

Основні завдання та функції

Основним завданням Відділу є надання ректору Університету об'єктивних і незалежних висновків та рекомендацій щодо: функціонування системи внутрішнього контролю та її удосконалення;  удосконалення системи управління; запобігання фактам незаконного, неефективного та нерезультативного використання бюджетних коштів та інших активів;  запобігання виникненню помилок чи інших недоліків у фінансово-господарській діяльності Університету; стану економічного розвитку Університету; залученню інвестицій в економічний розвиток Університету.

Відділ відповідно до покладених на нього завдань:

1. Проводить оцінку: ефективності функціонування системи внутрішнього контролю; ступеня виконання і досягнення цілей, визначених у стратегічних та річних планах; ефективності планування і виконання бюджетних програм та результатів їх виконання, управління бюджетними коштами; якості надання адміністративних послуг та виконання контрольно наглядових функцій, завдань, визначених актами законодавства; використання і збереження активів, надійності, ефективності та результативності інформаційних систем і технологій; управління державним майном; правильності ведення бухгалтерського обліку та достовірності фінансової і бюджетної звітності; ризиків, які негативно впливають або можуть вплинути на виконання функцій і завдань.
  2. Планує, організовує та проводить внутрішні аудити, документує їх результати, готує аудиторські звіти, висновки та рекомендації, а також проводить моніторинг врахування рекомендацій.
  3. Взаємодіє з іншими структурними підрозділами Університету з питань здійснення внутрішнього аудиту; надає допомогу структурним підрозділам Університету з організації внутрішнього контролю, запровадження принципів управлінської підзвітності та здійснення діяльності з управління ризиками (їх ідентифікації, оцінки), визначення способів реагування на ризики, формування заходів контролю з метою зменшення впливу ризиків на досягнення мети, цілей діяльності Університету.
  4. Аналізує стан, тенденції та виконує роботи з прогнозування економічного розвитку Університету.
  5. Здійснює контроль за виконанням показників програм економічного розвитку Університету.
  6. Вносить пропозиції до проєкту кошторису НУОЗ України імені П. Л. Шупика.
  7. Подає ректору Університету аудиторські звіти і рекомендації для прийняття ним відповідних управлінських рішень.
  8. Звітує про результати діяльності відповідно до вимог цього Положення та стандартів внутрішнього аудиту.

Нормативно-правова база

1. Закон України "Про вищу освіту " від 01.07.2014 року;
  2. Бюджетний кодекс України від 8 липня 2010 року №2456-VI (із змінами та доповненнями);
  3. Постанова Кабінету Міністрів України від 28.09.2011 № 1001 «Деякі питання здійснення внутрішнього аудиту та утворення підрозділів внутрішнього аудиту»;
  4. Наказ Міністерства фінансів України від 29.09.2011 № 1217 «Про затвердження Кодексу етики працівників підрозділу внутрішнього аудиту»;
  5. Наказ Міністерства фінансів України 04.10.2011 № 1247 «Про затвердження Стандартів внутрішнього аудиту».

НАША АДРЕСА
04112   м. Київ,  вул. Дорогожицька, 9 (каб. 405)