Співпраця кафедри хірургії та судинної хірургії (завідувач кафедри – професор С. Саволюк) НУОЗ України імені П.Л. Шупика з хірургічними відділеннями основної клінічної бази КНП КМКЛ № 8 полягає не тільки у наданні значних обсягів ургентної та планової лікувально-діагностичної медичної допомоги цивільному населенню та пораненим ЗСУ, але й в організації та проведенні клінічних конференцій, що мають практично-орієнтоване спрямування та сприяють професійному вдосконаленню співробітників клініки.

Так, у грудні 2023 року відбулася чергова клінічна конференція, присвячена сучасним принципам діагностики перфоративної гастродуоденальної виразки та технологіям малоінвазивного хірургічного лікування, за участі завідувача кафедри хірургії та судинної хірургії професора С. Саволюка та  співробітників хірургічної клініки КМКЛ №8.

Головною метою клінічної конференції було актуалізувати знання щодо особливостей проведення диференційної діагностики в пацієнтів на перфоративну гастродуоденальну виразку з акцентами на ендоскопічні та діагностичні лапароскопічні методики, враховуючи зростаючу кількість поєднаних ускладнень виразкової хвороби (кровотеча та стеноз) та продовження впровадження активної хірургічної тактики з пріоритетним використанням малоінвазивних хірургічних технологій, проведені детальні розбори клінічних випадків та оцінка і прогнозування можливих ускладнень на всіх етапах лікування.

Дискусія, обмін досвідом сприяє професійному зростанню всіх залучених до участі хірургічних колективів та має позитивний ефект в щоденній клінічній роботі, нівелюючи можливі діагностичні та тактичні помилки.